Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο handcent sms έχει επιλογή για να χτυπάει για αυτό το πρότεινα.. Έβαλες καμιά εφαρμογή τελευταία;

 

To εκανε απο την αρχη περιπου που το πηρα που ειχα γνωστες εφαρμογες που ειχα παντα...βρηκα λιγο στο ιντερνετ και αλλους με Σαμμυ που το κανει...αλλοι λενε καμερα...αλλοι λενε το NFC αλλοι λενε το FB messenger...αι βγαλε ακρη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι άγριος και η ιστορία μου είναι προσωπική :)

 

E και;

Ολοι εχουν δικαιωμα στο λαθος και στο εσφαλμενο συμπερασμα, δεν ειναι κακο να το παραδεχτεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια των κατόχων της συσκευής.

Αν και έχω τάμπλετ με android,για κινητό έχω ένα lumia 820 με windows.Η χρήση που κάνω στο κινητό είναι πολύ βασική,δηλαδή λίγο σερφάρισμα στο ίντερνετ,viber,facebook,συγχρονισμός μέιλ,κάποιο βιντεάκι στο youtube και tapatalk εκτός φυσικά από τα τηλέφωνα.Σε αυτά τα λίγα πιστεύω ότι σχεδόν όλα τα σημερινά smartphones τα καταφέρνουν μια χαρά.Oπότε ψάχνωντας για άντροιντ μιας και θέλω να το δοκιμάσω,είπα να ξεκινήσω με το νέξους που δεν έχει πολλά μπλιμπλίκια.Αυτό που δεν ήθελα ήταν να ''πέσω'' σε ποιότητα κάμερας και μπαταρία.

Στο 1ο δε νομίζω να έχω θέμα μιας και 8mp έχω τώρα όσα και το νέξους και μάλιστα χωρίς ois αλλά θα ήθελα μια παραπάνω γνώμη.Για το 2ο διαβάζω πολλές αρνητικές απόψεις στο ίντερνετ.Το 820 μου με 1650mAh μπαταρία,λόγω windows αλλά και χρήσης κρατάει άνετα λίγο πάνω από 1,5 μέρα.Εδώ να αναφέρω ότι το κινητό το έχω κυρίως σε 2g πλέον μιας και όταν βρίσκομαι έξω δε με ενδιαφέρει να έρχονται ενημερώσεις.Στο σπίτι και στη σχολή όμως το έχω μόνιμα συνδεδεμένο στο wifi !

Οπότε ποιά η γνώμη σας βάση και της δικιά σας εμπειρίας με το τηλέφωνο?

Κάπου διάβασα ότι με συγκεκριμένη ρομ έχει πολλή καλύτερη αυτονομία αλλά δε σκοπεύω να ασχοληθώ με ρουτάρισμα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια των κατόχων της συσκευής.

Αν και έχω τάμπλετ με android,για κινητό έχω ένα lumia 820 με windows.Η χρήση που κάνω στο κινητό είναι πολύ βασική,δηλαδή λίγο σερφάρισμα στο ίντερνετ,viber,facebook,συγχρονισμός μέιλ,κάποιο βιντεάκι στο youtube και tapatalk εκτός φυσικά από τα τηλέφωνα.Σε αυτά τα λίγα πιστεύω ότι σχεδόν όλα τα σημερινά smartphones τα καταφέρνουν μια χαρά.Oπότε ψάχνωντας για άντροιντ μιας και θέλω να το δοκιμάσω,είπα να ξεκινήσω με το νέξους που δεν έχει πολλά μπλιμπλίκια.Αυτό που δεν ήθελα ήταν να ''πέσω'' σε ποιότητα κάμερας και μπαταρία.

Στο 1ο δε νομίζω να έχω θέμα μιας και 8mp έχω τώρα όσα και το νέξους και μάλιστα χωρίς ois αλλά θα ήθελα μια παραπάνω γνώμη.Για το 2ο διαβάζω πολλές αρνητικές απόψεις στο ίντερνετ.Το 820 μου με 1650mAh μπαταρία,λόγω windows αλλά και χρήσης κρατάει άνετα λίγο πάνω από 1,5 μέρα.Εδώ να αναφέρω ότι το κινητό το έχω κυρίως σε 2g πλέον μιας και όταν βρίσκομαι έξω δε με ενδιαφέρει να έρχονται ενημερώσεις.Στο σπίτι και στη σχολή όμως το έχω μόνιμα συνδεδεμένο στο wifi !

Οπότε ποιά η γνώμη σας βάση και της δικιά σας εμπειρίας με το τηλέφωνο?

 

Κάπου διάβασα ότι με συγκεκριμένη ρομ έχει πολλή καλύτερη αυτονομία αλλά δε σκοπεύω να ασχοληθώ με ρουτάρισμα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μια μέρα τη βγάζεις άνετα όπως και να χει. Μπορείς να μη πέσεις σε ποιότητα κάμερας και μπαταρίας και να πας στο LG G2 (αυτή τη στιγμή στο Skroutz χώρις έξοδα αποστολής κτλ έχει 285,40€). Αν πάλι σε χαλάει κάτι στο G2 πας σε Nexus. Αν διαθέτεις μέχρι 300€ για κινητό και έχεις αποκλείσει την κινέζικη αγορά βαδίζεις σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Κινέζικα δεν κοιτάζω.Θεωρείς ότι η κάμερα ίσως είναι έστω και ελάχιστα χειρότερη από του 820? Ακόμη,σα μεταχειρισμένο μερικών μηνών,τί τιμή να θεωρήσω λογική? H εγγύηση στα android αν έχει ποτέ του ρουταριστεί χάνεται? Αν ναι,πώς μπορώ να καταλάβω αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο και απλά έχει γυρίσει σε στοκ? Edited by Raptor1
Link to comment
Share on other sites

κάμερα

http://www.androidpolice.com/2014/06/27/android-l-feature-spotlight-new-camera-api-enables-burst-mode-thorough-control-photos-much/

συντομα ελπιζω κοντα μας για να δουμε αν εχει βελτωθει και ποσο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.Κινέζικα δεν κοιτάζω.Θεωρείς ότι η κάμερα ίσως είναι έστω και ελάχιστα χειρότερη από του 820? Ακόμη,σα μεταχειρισμένο μερικών μηνών,τί τιμή να θεωρήσω λογική? H εγγύηση στα android αν έχει ποτέ του ρουταριστεί χάνεται? Αν ναι,πώς μπορώ να καταλάβω αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο και απλά έχει γυρίσει σε στοκ?

 

Αν έχει γυρίσει σε stock και έχει κλειδωθεί ο bootloader έχεις κανονικά εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

E και;

Ολοι εχουν δικαιωμα στο λαθος και στο εσφαλμενο συμπερασμα, δεν ειναι κακο να το παραδεχτεις.

 

Τοσο κακό συμπέρασμα θα το έβγαζα αν το κρατούσα μια εβδομάδα... Το g2 το είχα 3 μήνες και αυτό για την μπαταρία δεν το είδα... Γιαυτό και το έδωσα. Μήπως έβγαλες εσύ λάθος συμπέρασμα με αυτά που έχω πει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Μπορείτε να μου πείτε ποιό και που είναι το επίσημο service;

Μπορώ να πάω και κάπου αλλού να αλλάξω το housing;

 

Αν εχεις το ΜΟΝΤΕΛΟ BLACK 16gb τοτε μιλας με την lg και ολα θα παρουν το δρομο τους....Αν εχεις καποιο μοντελο πχ ασπρο κτλπ τοτε δεν ξερω να σου πω...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, το άσπρο και το κόκκινο που έχει το e-shop είναι παραεισαγωγές;

τι αλλο ειναι?μονο το πλαισιο το εχει τωρα επισημα και καλα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, εγγύηση γιοκ... κι απ' ό,τι βλέπω τα φθηνότερα μαύρα πηγαίνουν από 345 στο σκρουτζ...

δεν ειναι ακριβως ετσι

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η LG Electronics Ελλάς καλύπτει με διετή εγγύηση, την επισκευή ευρωπαϊκών μοντέλων κινητής τηλεφωνίας με κατασκευαστικό πρόβλημα, τα οποία έχουν αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS.

 

Εφόσον η συσκευή σας, Nexus 5 (D821) με αριθμό ΙΜΕΙ 090-ΠΑΡΕ-ΜΕ-ΤΩΡΑ είναι ευρωπαϊκή, καλύπτεται κανονικά με την διετή εγγύηση της LGEHS βάσει του σειριακού αριθμού που υποδηλώνει την ημερομηνία κατασκευής.

 

Η εταιρεία μας παρέχει την δυνατότητα δωρεάν παραλαβής και μεταφοράς της συσκευής σας με ταχυμεταφορέα από την διεύθυνση που θα μας υποδείξετε, προκειμένου να μεταφερθεί στο εξουσιοδοτημένο μας τεχνικό τμήμα και να ελεγθεί το τεχνικό της πρόβλημα.

 

Οφείλουμε να τονίσουμε πως η LGEHS αδυνατεί λογιστικώς, να πραγματοποιήσει την αντικατάσταση ή αναστροφή πώλησης προβληματικής συσκευής η οποία έχει αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η απαίτηση του αγοραστή για αντικατάσταση της συσκευής, μπορεί να εξυπηρετηθεί μόνο από το κατάστημα αγοράς το οποίο έχει λειτουργήσει ως ο εισαγωγέας.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

 

τοσο καιρο το ειχε το πλαισιο στα 329 και δεν το χτυπησες?

edit:copy-paste απο κατοχο n5 "παραεισαγωγης" που του χαλασε

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ.είχα ξανά ρωτήσει. Θα το στείλω αύριο για σερβίς.πρεπει να ξερουταρω;στην φόρτιση έχω πρόβλημα.υπάρχει κάποια εφαρμογή για ξερουταρισμα;είχα ρουταρει με towelroot
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάει σου δείχνει ένα ανοιχτό λουκετάκι στο κάτω μέρος της οθόνης; Αν έχει το πρόγραμμα επιλογή για unroot θα μπορούσες να το κάνεις. Αλλά αν είναι ξεκλείδωτο πρέπει να κάνεις reset το tamper flag και έπειτα να κλειδώσει. Είναι πολύ απλό ακόμα και αν δεν έχεις recovery αλλά πρέπει να εγκαταστήσεις adb tools στον υπολογιστή σου.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν βλεπω κατι.

 

ok το εκανα με το supersu και ο bootloader ειναι κλειδωμενος τελικα.ευχαριστω παντως

Edited by samakos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...