Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση,γιατι εμενα δεν υπαρχει επιλογη flash ?[ATTACH]48440[/ATTACH]

Μήπως το έχεις στη μπροστινή κάμερα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση,γιατι εμενα δεν υπαρχει επιλογη flash ?[ATTACH]48440[/ATTACH]

 

α) το εχεις στην μπροστινή κάμερα, και

β) όταν το γυρίσεις στην πίσω κάμερα βγαλε το hdr αν το εχεις.

Link to comment
Share on other sites

α) το εχεις στην μπροστινή κάμερα, και

β) όταν το γυρίσεις στην πίσω κάμερα βγαλε το hdr αν το εχεις.

 

λογικα το hdr ειναι το προβλημα θα το δοκιμασω tnx

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε και το play store μόλις τώρα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε και το play store μόλις τώρα.

 

4.9.13??γιατι αυτο εχω και σπαστικο που δεν μπορεις να κανεις αντιγραφή κάποια εφαρμογή

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

4.9.13??γιατι αυτο εχω και σπαστικο που δεν μπορεις να κανεις αντιγραφή κάποια εφαρμογή

 

Σωστά, κοινή χρήση εννοείς;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, κοινή χρήση εννοείς;

 

ναι σωστά!!! το μετέφεραν εκει σ'ευχαρηστώ!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν ειμαι Root πως μπορώ να κανω ενα πληρες Backup με ρυθμισεις εφαρμογών τηλεφωνα ,κτλ κτλ .... Εχθες ήμουν παραλία και παραλίγο να γίνει υποβρυχιο το τηλ πριν απο κανα μήνα περίπου εφυγε απο το ταμπλο του αυτοκινητου και κατέληξε σε ένα χαντάκι με χόρτα . Και επειδή η τρίτη ίσως να είναι και η φαρμακερή .... Καλύτερα να χάσω μόνο την συσκευή και όχι τα δεδομένα !!! :D

Αν υπάρχει και κανας οδηγός βήμα βήμα θα ήμουν υπόχρεος !! ΤΥ (Εκτός απο γκαντέμης είμαι και λιγο άσχετος ) :O

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν ειμαι Root πως μπορώ να κανω ενα πληρες Backup με ρυθμισεις εφαρμογών τηλεφωνα ,κτλ κτλ .... Εχθες ήμουν παραλία και παραλίγο να γίνει υποβρυχιο το τηλ πριν απο κανα μήνα περίπου εφυγε απο το ταμπλο του αυτοκινητου και κατέληξε σε ένα χαντάκι με χόρτα . Και επειδή η τρίτη ίσως να είναι και η φαρμακερή .... Καλύτερα να χάσω μόνο την συσκευή και όχι τα δεδομένα !!! :D

Αν υπάρχει και κανας οδηγός βήμα βήμα θα ήμουν υπόχρεος !! ΤΥ (Εκτός απο γκαντέμης είμαι και λιγο άσχετος ) :O

 

Τηλέφωνα και φωτογραφίες τα συγχρονίζεις με Google. Για backup δύσκολα τα πράγματα, μπορείς να δοκιμάσεις το helium.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να βάλω στο κινητό ένα διαφορετικό Kernel (franco ή code blue) αλλά ήθελα να ρωτήσω αν αυτό επηρεάζει την λήψη των αναβαθμίσεων απο την Google.

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να βάλω στο κινητό ένα διαφορετικό Kernel (franco ή code blue) αλλά ήθελα να ρωτήσω αν αυτό επηρεάζει την λήψη των αναβαθμίσεων απο την Google.

 

ευχαριστώ,

 

Επηρεάζει, θα πρέπει να γίνεις στοκ πάλι για να την πάρεις την αναβάθμιση.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.μου πέρασε κάποιος φιλος το freedom το οποίο δεν ξέρω τι κανει αλλά το ανοιξα να δω τι είναι. Απο εκείνη την ωρα δεν μπορώ να μπω στο π

Play store.τι να κάνω ?το έχω σβήσει κιόλας αλλά παλι τίποτα.

 

Μου είναι οτι είναι Χακ για παιχνίδια

Edited by tttsakalos
Link to comment
Share on other sites

2 αθλητές που τρέχουν στο στίβο, και ο ένας είναι πιο γρήγορος. Απομακρύνεται από τον άλλον συνεχώς μέχρι που κάποια στιγμή τον φτάνει ερχόμενος από πίσω του και τον ξαναπερνάει. Ε, τότε βρίσκεται ένα γύρο μπροστά, ή μόλις του έριξε γύρο.
Link to comment
Share on other sites

2 αθλητές που τρέχουν στο στίβο, και ο ένας είναι πιο γρήγορος. Απομακρύνεται από τον άλλον συνεχώς μέχρι που κάποια στιγμή τον φτάνει ερχόμενος από πίσω του και τον ξαναπερνάει. Ε, τότε βρίσκεται ένα γύρο μπροστά, ή μόλις του έριξε γύρο.

 

Πιο όμως ρίχνει γύρο; το ios?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί...

 

Άσχετο, έβαλα cyanogenmod και elemental x kernel και έπαθα πλάκα. Έκλεισα 24ωρο με σχεδόν 4 ώρες ανοιχτή οθόνη και αρκετή χρήση και έχει μείνει ακόμα 44% μπαταρία. Πάει το μοναδικό μειονέκτημα που είχε το τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί...

 

Άσχετο, έβαλα cyanogenmod και elemental x kernel και έπαθα πλάκα. Έκλεισα 24ωρο με σχεδόν 4 ώρες ανοιχτή οθόνη και αρκετή χρήση και έχει μείνει ακόμα 44% μπαταρία. Πάει το μοναδικό μειονέκτημα που είχε το τηλέφωνο...

 

Ποια έκδοση cyanogenmod έβαλες; εγώ πειραματιστικα με την 11s αλλά είχα reboots με εφαρμογές.... Elementalx έβαλες την express? Αν όχι τι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

11s κι εγώ. Λειτουργεί άψογα. Να πω πως kernel άλλαξα σχεδόν αμέσως. Αν θυμάμαι καλά ρυθμίσεις επέλεξα ότι πιο κοντά σε stock, εκτός από κάτι που έλεγε cooler και στο undervolt ένα κλικ χαμηλότερα από όσο είχε default.
Link to comment
Share on other sites

11s κι εγώ. Λειτουργεί άψογα. Να πω πως kernel άλλαξα σχεδόν αμέσως. Αν θυμάμαι καλά ρυθμίσεις επέλεξα ότι πιο κοντά σε stock, εκτός από κάτι που έλεγε cooler και στο undervolt ένα κλικ χαμηλότερα από όσο είχε default.

Τώρα είδα ότι βγήκε η 1.4 έκδοση. Άρα στον κερνελ έκανες uv στα 750 αν θυμάμαι καλά το αμέσως επόμενο μετά το default. Και εμένα μου άρεσε αλλά είχα τα reboots και την έβγαλα... Αλλά ήταν πολύ ελαφριά και με λίγες εφαρμογές στοκ. Το θέμα είναι να μην το σταματήσει ο dev γιατί έγινε ένας ψιλό χαμός πριν μέρες στο xda

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έδωσα το 5αρι στην κοπέλα μου και της εγκατέστησα την εφαρμογή 8sms για τα μηνύματα γιατί το hangouts δεν παλευεται, αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα πώς γίνεται να της βάλω την παλιά διάταξη του πληκτρολογίου (Π.χ. στο 5 ήταν το Κ,Λ,Μ). Μόνο το qwerty έχει... Έχει κανείς καμία ιδέα;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...