Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκανα... τζιφος!:wacko: το βλεπω για HW προβλημα...

Είχα το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Κάνε unroot το τηλέφωνο και πήγαινε procordia. Είναι πρόβλημα hw.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπα ρε παιδιά. Χαλαρώστε. Κατευθείαν του λέτε να πάει service.

Κάνε reboot το Nexus 5 και δοκίμασε.

Σβήσε το δίκτυο, πρόσθεσε το ξανά και δοκίμασε.

Κάνε reboot το router και δοκίμασε.

Δοκίμασε να συνδεθείς με άλλη συσκευή στο ίδιο WiFi.

Δοκίμασε να συνδεθείς με το Nexus 5 σε άλλο WiFi.

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων στο Nexus 5 και ξαναδοκίμασε.

 

Αν δεις ότι με όλα τα παραπάνω δε γίνεται δουλειά, τότε πήγαινε το service.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

το εκανα μεχρι και restore... τιποτα! το κουμπι δεν δουλευει καν!

http://tinypic.com/r/a2afrt/8

http://tinypic.com/r/a2afrt/8

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το 3g με wind να μην υπάρχει.. Μάθαμε τι πρόβλημα έχουν?

 

Φταίει που περνάνε το 4G για αυτό και το όλο πρόβλημα :P

 

Ξέρετε αν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μας δείχνει ποια είναι τα διαθέσιμα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας στο smartphone μας και μάλιστα σε ποιες συχνότητες είναι διαθέσιμα αυτά (2G, 3G, 4G) ;;; Γιατί το μενού ρυθμίσεις - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - εταιρείες δικτύου - διαθέσιμα δίκτυα είναι πολύ φτωχό στην ανάλυση των δικτύων !!!

Link to comment
Share on other sites

Οι τρύπες του ακουστικου και του μικροφώνου έχουν ψιλό βουλωσει από σκόνη.. Ναι πάρω μια καρφίτσα να τα καθαρίσω ή υπάρχει φόβος μην τρυπησω τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Οι τρύπες του ακουστικου και του μικροφώνου έχουν ψιλό βουλωσει από σκόνη.. Ναι πάρω μια καρφίτσα να τα καθαρίσω ή υπάρχει φόβος μην τρυπησω τίποτα;

 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ.. Αν βρεις λύση πες το!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε μια παλιά οδοντόβουρτσα, αν θέλετε μπορείτε να την βρέξετε ελαφρώς με οινόπνευμα, και θα καθαρίσει όσο γίνεται. Το ίδιο και το ακουστικό πάνω από την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε μια παλιά οδοντόβουρτσα, αν θέλετε μπορείτε να την βρέξετε ελαφρώς με οινόπνευμα, και θα καθαρίσει όσο γίνεται. Το ίδιο και το ακουστικό πάνω από την οθόνη.

 

Έχει και στο YouTube τέτοιο video για το πως καθαρίζουν μια χαρά, είναι δοκιμασμένο. ;)

People are more violently opposed to fur than leather because it's safer to harass rich women than motorcycle gangs. - Alexei Sayle
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα Procordia για επισκευη του Nexus(κολλημενο περιστασιακα πρασινο pixel και light bleed πανω αριστερα και στα πληκτρα εντασης).. Με ρωτησαν απο που αγορασα το τηλεφωνο (birdphone)και τους απαντησα "απο καταστημα του skroutz" Ομολογω πως με εζωσαν τα φιδια μηπως και με διαφορα τερτιπια (πχ: βρεγμενη πλακετα..) το βγαλουν εκτος εγγυησης αλλα ευτυχως ολα καλα.. Περιμενα στο σαλονακι και μετα απο περιπου 1 ωρα με ενημερωσαν πως η επισκευη ειχε ολοκληρωθει..

Αλλαξαν οθονη (παει πακετο με το digitizer), το πισω καλλυμα (rear cover το οριζουν) και νομιζω ολο το πλαινο διοτι ειχε λιγη σκονη εκει που ειναι τα ηχεια και τωρα δεν εχει.. Μαλλον αλλαχθηκε ολο το εξωτερικο πλαστικο μερος αν και δεν το γραφουν στην αποδειξη (front cover,rear cover γραφει) διοτι ειχε ζελατινες οπως οταν το ειχα αγορασει και δεν εχει πουθενα ιχνος σκονης ή σημαδιου (οχι οτι ειχε πριν σημαδια)

Το κινητο ειναι σαν να βγηκε απο το κουτι.. Πουθενα ιχνος σημαδιου ή επεμβασης..

Η νεα οθονη δεν εχει καποιο κολλημενο pixel αλλα εχει ελαχιστο bleed κατω αριστερα τωρα (πολυ λιγο βεβαια, αναξιο λογου αλλα μαλλον το μεγαλυτερο ποσοστο οθονων του N5 πασχουν απο αυτο οποτε life goes on..)

Αριστη λοιπον στο service η Procordia η οποια δεν με "εκδικηθηκε" σαν μερικες αλλες :X που της πηγα γαλλικη συσκευη.....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα Procordia για επισκευη του Nexus(κολλημενο περιστασιακα πρασινο pixel και light bleed πανω αριστερα και στα πληκτρα εντασης).. Με ρωτησαν απο που αγορασα το τηλεφωνο (birdphone)και τους απαντησα "απο καταστημα του skroutz" Ομολογω πως με εζωσαν τα φιδια μηπως και με διαφορα τερτιπια (πχ: βρεγμενη πλακετα..) το βγαλουν εκτος εγγυησης αλλα ευτυχως ολα καλα.. Περιμενα στο σαλονακι και μετα απο περιπου 1 ωρα με ενημερωσαν πως η επισκευη ειχε ολοκληρωθει..

Αλλαξαν οθονη (παει πακετο με το digitizer), το πισω καλλυμα (rear cover το οριζουν) και νομιζω ολο το πλαινο διοτι ειχε λιγη σκονη εκει που ειναι τα ηχεια και τωρα δεν εχει.. Μαλλον αλλαχθηκε ολο το εξωτερικο πλαστικο μερος αν και δεν το γραφουν στην αποδειξη (front cover,rear cover γραφει) διοτι ειχε ζελατινες οπως οταν το ειχα αγορασει και δεν εχει πουθενα ιχνος σκονης ή σημαδιου (οχι οτι ειχε πριν σημαδια)

Το κινητο ειναι σαν να βγηκε απο το κουτι.. Πουθενα ιχνος σημαδιου ή επεμβασης..

Η νεα οθονη δεν εχει καποιο κολλημενο pixel αλλα εχει ελαχιστο bleed κατω αριστερα τωρα (πολυ λιγο βεβαια, αναξιο λογου αλλα μαλλον το μεγαλυτερο ποσοστο οθονων του N5 πασχουν απο αυτο οποτε life goes on..)

Αριστη λοιπον στο service η Procordia η οποια δεν με "εκδικηθηκε" σαν μερικες αλλες :X που της πηγα γαλλικη συσκευη.....

 

εξωτερικα στο αλλαξαν ολοκληρο...γιατι ειναι 2 κομματια μονο...η οθονη με τα πλαινα και πανω κατω ειναι το ενα κομματι και το αλλο ειναι το πισω!

αρα εχεις καινουριο κινητο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και στο YouTube τέτοιο video για το πως καθαρίζουν μια χαρά, είναι δοκιμασμένο. ;)

 

μπορείς να δώσεις το link??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Για οποιον μπορει να ενδιαφερει, μολις μου ηρθε mail, late night offer απο το πλαίσιο, το nexus 5 στα 319 ευρω. Νομιζω ειναι καλη τιμη.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε πάνω στην ώρα χθες που είχα αγανακτήσει να περιμένω το smarties για να το φέρει (παραγγελία για φίλο). Ακύρωσα παραγγελία επιτόπου και την έκανα από το πλαίσιο.

Η τιμή δεν είναι και η καλύτερη αν σκεφτείς ότι είναι 40€ πάνω απ ότι το πήρα εγώ το πάσχα, αλλά εφόσον υπάρχει ζήτηση και έλλειψη, η προσφορά είναι καλή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ελα!!!!! Ειχε πέσει τόσο πολύ; Στα 280;

Στο Σκρουτζ παντως που το έψαχνα, στα 340-350 το εβρισκα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το 32αρι από smarties. Προχθές παρήγγειλα, χθες το είχα. Φλάσαρα άμεσα android l και είναι ευχαριστημένος. Βέβαια μου ζεσταίνεται κάπως και η μπαταρία μάλλον φεύγει γρήγορα. Θα γίνει και ρουτ τότε επόμενες μέρες ώστε να δω αναλυτικά στατιστικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ελα!!!!! Ειχε πέσει τόσο πολύ; Στα 280;

Στο Σκρουτζ παντως που το έψαχνα, στα 340-350 το εβρισκα.

280τόσο απο kaizer.

Το 16αρι βέβαια. Στο πλαίσιο φαντάζομαι είναι και αυτό 16, αλλά δεν έλεγε τίποτα για χωρητικότητα κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι, οτι τοτε που λες δεν το έψαχνα. Τώρα που το ηθελα για φιλο και εγώ (δωρο), το εβρισκα 340 το φθηνότερο.

Ε, ναι και εγω το 16αρι φαντάζομαι οτι ειναι. Θα το δουμε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα τις κλήσεις μέσω SIP από το μενού των κλήσεων-ρυθμίσεις- ρυθμίσεις κλήσεων - ρυθμίσεις κλήσεων διαδικτύου - προσθέτοντας έναν λογαριασμό που έχω για voip κλήσεις !!! Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω γτ δεν μου δίνει την δυνατότητα να διαγράψω τις επιλογές, με αποτέλεσμα κάθε φορά που πάω να κάνω κλήση με ρωτάει αν θέλω να καλέσει μέσω διαδικτύου ή μέσω του κινητού μου τηλεφώνου !!! Ευχαριστώ για όποιον με βοηθήσει :)

 

https://support.google.com/nexus/answer/2811843

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Σητω συγγνωμη για το offtopic αλλα εχω δει οτι καποιοι τρεχετε την νεα εκδοση L.

Ερωτηση: Εχουνε αφαιρεσει το ποσοστο της μπαταριας απο τη status bar η εγω δεν το βλεπω σε διαφορα βιντεο που κυκλοφορουν;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...