Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink: όντως ισχύει..πως γίνεται να βρίσκει το στίγμα μας χωρίς σύνδεση μόνο έχοντας πάρει μια φορά απο wifi την αρχική μας θέση; Δεν αποθήκευσα χάρτη. Απλά μου έδειχνε που είμαι όπου και να πήγαινα και ας είχα χάσει την σύνδεση με το wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά. Αγόρασα το mini retina και όπως αναφέρω και στο θέμα, το power/sleep button είναι αρκετά "χαλαρό" και "παίζει" όταν το ακουμπάς. Αν κουνήσεις το ipad ακούς και τον θόρυβο που κάνει από την χαλάρωση. Λειτουργικά δεν έχει πρόβλημα αλλά είναι λίγο ξενέρωμα, ειδικά όταν πληρωνεις ένα μηχάνημα για να αποφύγεις τέτοια ποιοτικά ατοπήματα.

Πιστεύετε ότι είναι λόγος για αλλαγή; Αντιμετωπίζει κανείς κάτι παρόμοιο;

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πως θα καταλάβω ότι είναι retina το μοντέλο......το κουτί δε γραφει retina...η απόδειξη γραφει......που μπορώ να δω στα settings την ανάλυση της οθόνης ?

 

και γενικότερα γραφει πουθενά specs ? cpu gpu.

 

Η φωτεινότητα είναι ικανοποητική όταν είναι στο τέρμα.....Το HTC One είναι δυο κλάσεις καλύτερο σε φωτεινότητα και σε άσπρο.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν πως θα καταλάβω ότι είναι retina το μοντέλο......το κουτί δε γραφει retina...η απόδειξη γραφει......που μπορώ να δω στα settings την ανάλυση της οθόνης ?

 

To model number στο back cover είναι:

  • A1489 για το iPad mini with Retina display Wi-Fi
  • A1490 για το iPad mini with Retina display Wi-Fi + Cellular

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο λιγο που κοιταξα στα καταστηματα(κωτσοβολος πλαισιο pulic) υπαρχει ελλειψη, καθε ποτε γινονται παραλαβες ή δεν ειναι στανταρ;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτα δεν ειναι στάνταρ σε αυτά τα θέματα μιας και εξαρτάται απο πολλούς και διαφορετικούς παράγοντες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λιγο ασχετο αλλα καπου πρεπει να το γραψω, πωλητης σε πολυ γνωστη αλυσιδα. τον ρωταω ποση ραμ εχει?

και απανταει τα ταμπλετς δεν εχουν ραμ, δεν ειναι υπολογστες.

ελεος δλδ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λιγο ασχετο αλλα καπου πρεπει να το γραψω, πωλητης σε πολυ γνωστη αλυσιδα. τον ρωταω ποση ραμ εχει?

και απανταει τα ταμπλετς δεν εχουν ραμ, δεν ειναι υπολογστες.

ελεος δλδ

Δυστυχώς τα ''τσακάλια'' στις μεγάλες αλυσίδες είναι πολύ λίγα.

Νομίζω ότι οι περισσότεροι καταλαβαίνουμε τον λόγο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πως θα καταλάβω ότι είναι retina το μοντέλο......το κουτί δε γραφει retina...η απόδειξη γραφει......που μπορώ να δω στα settings την ανάλυση της οθόνης ?

 

και γενικότερα γραφει πουθενά specs ? cpu gpu.

 

Η φωτεινότητα είναι ικανοποητική όταν είναι στο τέρμα.....Το HTC One είναι δυο κλάσεις καλύτερο σε φωτεινότητα και σε άσπρο.

 

 

Το γράφει στο αυτοκόλλητο στην πίσω μεριά του κουτιού. Ψάρωσα όταν μου είχε έρθει και είδα να λέει ipad mini στο πλαινό του κουτιού αλλα μετά είδα από πίσω και όλα ok.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.Ειμαι νέος στην παρεα σας(μολις σημερα το πηρα και γω),το μηχανιμα ειναι αεροπλανο!!εχω ενα θεμα ομως.Στο ημερολογιο της ημερες μου τις βγαζει στα κινεζικα...μπορει να με βοηθισει καποιοσ??

 

ευχαριστω

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

Εκανες μεταφορα απο καποιον λογαριασμο σου υπενθυμισεις και σημειωσεις στο ημερολογιο;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση.Ειχα καποτε ενα iphone 4s και ενα apple id.το συγχρονισα αλλα απο τι θυμαμαι δεν ειχα στο ημερολογιο μου κατι(π.χ παντεβου).τι μπορω να κανω?

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε και το δικό μου, τι να πω άξιζαν τα χρήματα που εχασα από την πώληση του παλιού μίνι, αυτό είναι υπέροχο πετάει το ευχαριστιεσαι. ενα θεμα εχει με την ένταση του ήχου, ποιοτικα είναι καλυτετος πλέον αλλά πολύ χαμηλά σε ένταση. επειδή ομως ςχω το "it's playing pro" (το καλύτερο για ταινίες) και έχει την δυνατότητα να αυξάνει την ένταση το μηχάνημα πάει και παραπάνω προφανώς είναι θεμα ρυθμίσης software που μακάρι να το φτιάξουν. τώρα λίγο που το επεξεργαστηκα δεβ ειδα κάτι πολύ παραξενο παρα μονο οτι με τα παιχνίδια ζεσταίνεται λίγο στην πλάτη. απο φόρτιση όντως πάει ποιο γρήγορα ο νεος φορτιστής πολυ καλό αυτό. η οθόνη του δεν είναι από τις καλύτερες αλλά είναι απολαυστικοτατη οπότε δε νομίζω οτι σηκώνει παράπονα. κιτρινίλα που διάβασα δεν βλέπω στο δικό μου ελάχιστη ισως στο τελείως λευκό ομως φυσιολογικά πράγματα. ταχύτατο, επιτέλους καλό μουλτιτασκιν γιατί αντέχει, καλό σημα wifi, bluetooth οτι δπκιμασα ολα καλά, το βάρος του είναι σχεδόν ίδιο με το προηγούμενο δεν καταλαβαίνω τρελή διαφορά, νομιζω με λιγα λογια έγινε όπως έπρεπε αυτή τη φορά. μακάρι να βελτιώσει και λίγο το ios7 σε ευκολιες ηapple κια μια χαρά θα περασουμε με το τερατακι.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το gta san andreas το έχει δοκιμάσει κανείς παιζει ωραία η τρώει κολήματα ?
Δεν το εχω δοκιμασει, αλλα θα μου φαινοταν περιεργο παιχνιδι να κολλαει στο ipad σημερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το http://www.my-i.gr/ σας φαινεται να πουλαει καινουρια ή μεταχειρισμενα ; Επισης σε θηκες και μεμβρανες δεν γραφει μαρκα και υλικο .Μηπως ειναι επικινδυνο ;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λιγο ασχετο αλλα καπου πρεπει να το γραψω, πωλητης σε πολυ γνωστη αλυσιδα. τον ρωταω ποση ραμ εχει?

και απανταει τα ταμπλετς δεν εχουν ραμ, δεν ειναι υπολογστες.

ελεος δλδ

 

εχω ακουσεις ΤΙΣ βλακειες απο ασχετους πωλητες αλλα αυτος εχει με διαφορα το ρεκορ.

μαρεσει σε καποια συνεντευξη που ειχα κανει σε μεγαλη αλυσιδα πριν κανα 5 χρονια σε ολες τις ερωτησεις απαντησα.

καταλαβα τωρα τον λογο που ποτε δεν με πηραν τηλεφωνο :lol::lol:

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους βρήκα και πήρα το 128άρι (δυστυχώς όχι cellular που ήθελα, αλλά δεν πειράζει). Πολύ καλό πράγματι, αν και θα ήθελα η φωτεινότητα της οθόνης να έπαιζε στα επίπεδα του Nexus 7 (2013). Επιπλέον, θεωρώ ότι προτιμώ την εμφάνιση του IOS 6 από του 7, αλλά και πάλι αυτό έχει μικρή σημασία. Έκανα και jailbreak, κυρίως για να μπορέσω να συγχρονίσω κάποιες εφαρμογές με το appsync (πάντως λίγες είναι εκείνες της Cydia που παίζουν σωστά για την ώρα).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο θα μπορούσες να πάρεις αυτή την εποχή σε αυτές τις ίντσες...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...

Note 8 lg G Pad nexus 7 ...

Σαν το mini retina κανένα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση φίλε :D σκεφτόμουν για gpad αλλά μου φενετε ότι το μίνι είναι κάπως καλύτερο εγώ το θέλω για games πιο πολύ εσεί πιο μου προτίνης από τα 2 :)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι φαν Android το φωνάζω και δεν το κρύβω...

Αλλά σε tablet πολύ μπροστά σε όλα το new mini...

Πάντα προσωπική γνώμη...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...