Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αυτό με τα σημάδια out of the box πάντως ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω, το εχουμε δει και σε άλλες idevices.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με τα σημάδια out of the box πάντως ποτέ δεν μπόρεσα να το καταλάβω, το εχουμε δει και σε άλλες idevices.
Γιαννη, το θεμα ειναι τραγικο κατα τη γνωμη μου , αλλα, χωρις διαθεση vs ή να δικαιολογησω τα αδικαιολογητα, το εχω δει και σε αλλες συσκευες, οχι της απλ (και σε σαμσουγκ και σε lg).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν ειναι το ίδιο, σε μια unibody κατασκευή η οποία φθείρεται ακόμα και με τη θήκη, συμπεριλαμβανομένου και του κόστους που διαθέτει κάποιος για μια idevice, τα πράγματα ειναι πιο σοβαρά.

 

Τέλος πάντων, επειδή εχουμε βγει εκτός θέματος και αυτή η συζήτηση ειναι καθαρά φιλοσοφική, ας επανέλθουμε στα του mini retina.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, επειδή εχουμε βγει εκτός θέματος και αυτή η συζήτηση ειναι καθαρά φιλοσοφική, ας επανέλθουμε στα του mini retina.

Το οποιο με εντυπωσιαζει με την αυτονομια του. Χτες το Εβαλα να φορτισει μετα απο 4 μερες με συνολικη διαρκεια χρησης 11 ωρες και μπαταρια στο 10%. Αυτες τις 4 μερες το wifi δεν εκλεισε ποτε, εγιναν 3 ωρες facetime , 3 ωρες παιχνιδι(candy crush) , αρκετο browsing και παρα πολυ βαλε βγαλε εφαρμογων.

Ηταν η τριτη φορτιση εδω και 12 μερες που το εχω. Το nexus 7 μαθητη μου με την ιδια χρηση θελει καθε βραδυ φορτιση...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χτες απο isquare. Ουτε κιτρινιλα, ουτε μειωμενη φωτεινοτητα :D

Να δουμε τωρα τι λεει απο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χτες απο isquare. Ουτε κιτρινιλα, ουτε μειωμενη φωτεινοτητα :D

Να δουμε τωρα τι λεει απο μπαταρια

 

ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλε! Αν μπορείς να βγάλεις μια φώτο με φουλ φωτεινότητα θα ήταν τέλεια! (Βγάλε να φαίνεται το μενού)

Να δω επιτέλους ένα μίνι με καλή οθόνη, γιατί όσα έχω δει σε μαγαζιά, αλλά και το δικό μου ήταν μαύρα χάλια! Αφού και οι ίδιοι οι τεχνικοί στο κατάστημα που το γύρισα με doa έπαθαν πλάκα με το χάλι!

Η μπαταρία πάντως όντως είναι από άλλον πλανήτη! Μετά από 5-6 φορτίσεις γίνεται βράχος! ΑΝ η κάμερα ήταν λίγο καλύτερη και είχε και το slow motion του 5s, τότε θα μιλάγαμε για ταμπλετάκι τρελό! (Μη μου πει κανείς πως δεν παίρνει κάποιος τάμπλετ για φωτογραφίες, μιας και στο μέγεθος αυτό που το παίρνεις άνετα μαζί σου, θα ήταν πολύ χρήσιμη μια καλή κάμερα! Εδώ βλέπω πολλούς στο δρόμο με ipad και φωτογραφίζουν, στο μίνι θα κωλώσουν??:p )

Edit ..., εννοείς φίλε πως το δικό σου είναι φωτεινό σαν το κινητό δεξιά? (Με φουλ φωτεινότητα είναι το μίνι και 90% το κινητό)

http://imageshack.us/a/img703/1849/xx58.jpg

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Φιλη ειμαι :p

Ναι σαν το κινητο στη φωτο, θα ανεβασω κι εγω αργοτερα. Φαντασου οτι εγω γενικα βαζω τη φωτεινοτητα στο φουλ. Ε στο μινι και στο 5s δεν την αντεξα και τη μειωσα :p

Link to comment
Share on other sites

Ε... να το διορθώσω...:O ΜΠΡΑΒΟ ρε φίλη!!

Είσαι τυχερή που πέτυχες καλή παρτίδα! Να το απολαύσεις μιας και είναι σούπερ!:)

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή παραλαμβάνω και εγώ επιτέλους απο infoquest.:D

Έτυχε κανείς σε ελλατωματικό από info;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από τη στιγμή που δεν μπορεί να περιοριστεί η off topic συζήτηση... Απομακρύνθηκε.

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για το mini retina και μόνο. Υπάρχουν αλλά θέματα για συγκρίσεις λειτουργικών κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο με μπαταρία στο 84%.

Έχει λιγότερη χωρητικότητα από το απλό mini ή είναι ιδέα μου;

Το retina μου δίνει 12.8GB ενώ το απλό ήταν λίγο παραπάνω ή λάθος θυμάμαι;

 

Η οθόνη του απόλαυση απλά και φυσικά σφαιράτο.

Πήραμε και δωράκι ένα ηχείο bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο με μπαταρία στο 84%.

Έχει λιγότερη χωρητικότητα από το απλό mini ή είναι ιδέα μου;

Το retina μου δίνει 12.8GB ενώ το απλό ήταν λίγο παραπάνω ή λάθος θυμάμαι;

 

Η οθόνη του απόλαυση απλά και φυσικά σφαιράτο.

Πήραμε και δωράκι ένα ηχείο bluetooth.

 

Οχι δεν κανεις λαθος το πρωτο mini εδινε 13.4gb.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απο καταστημα "Γερμανος" για να ξερουμε τι παιζει με την οθωνη???

Για το 16αρι παω

 

να ρωτησω και κατι ακομα... ολα τα αξεσουαρ πληκτρολογια που κυκλοφορουν στην αγορα σε διαφορες μορφες (πχ πληκτρολογιο-θηκη) συνδεονται αποκλειστικο μεσω BT με την συσκευη?? Υπαρχει πκαποιο συμβατο πληκτρολογιο που να συνδέεται με άλλο τρόπο??

 

Στη εκδοση cell + wifi μπορεις να κανεις αρχικο set up και κανονική λειτουργια και χωρις καρτα sim ή οπωσδηποτε πρεπει να βαλεις sim?

Edited by MAD 13
Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απο καταστημα "Γερμανος" για να ξερουμε τι παιζει με την οθωνη???

Για το 16αρι παω

 

να ρωτησω και κατι ακομα... ολα τα αξεσουαρ πληκτρολογια που κυκλοφορουν στην αγορα σε διαφορες μορφες (πχ πληκτρολογιο-θηκη) συνδεονται αποκλειστικο μεσω BT με την συσκευη?? Υπαρχει πκαποιο συμβατο πληκτρολογιο που να συνδέεται με άλλο τρόπο??

 

Στη εκδοση cell + wifi μπορεις να κανεις αρχικο set up και κανονική λειτουργια και χωρις καρτα sim ή οπωσδηποτε πρεπει να βαλεις sim?

Εχεις DOA λογικα αν εχει προβλημα με την οθονη σου. Εγω οσα εχω δει απο κοντα δεν ειχαν κανενα προβλημα. Ημουν ατυχος και εχω κιτρινιλα στο κατω μερος εγω, που αν δεν μου το ελεγαν να το ψαξω δεν θα το καταλαβαινα...

 

Για πληκτρολογιο εχω δει αυτο http://www.logitech.com/en-us/product/wired-keyboard-ipad .

 

Στο αλλο δεν γνωριζω, αλλα θα μου φαινοταν περιεργο να μην μπορεις να το κανεις. Στην τελικη βαζεις καμια καρτα απο f2g ή Q αφου την κοψεις και τελειωσες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

songless_bird Ευχαριστω για την απαντηση σου!

 

επισης παιζει καποια ασφαλεια που αγοραζεις επι τοπου για να καλυπτει κλοπες, ζημιες κλπ

Link to comment
Share on other sites

songless_bird Ευχαριστω για την απαντηση σου!

 

επισης παιζει καποια ασφαλεια που αγοραζεις επι τοπου για να καλυπτει κλοπες, ζημιες κλπ

Για κλοπη δεν γνωριζω. Αλλα υπαρχει με 19€ με την αγορα νεου ipad , εγγυηση απο την isquare για τον ενα χρονο που εχει εγγυηση το ipad, για μια φορα για πτωση ,φωτια και νερο, επιδιορθωση χωρις κοστος ή αντικατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

(...αν και πέρασαν πολλές μέρες και σίγουρα θα έχει πάρει κάτι, αλλά αν ακόμα είσαι σε δίλημμα πάρε και την δικιά μου γνώμη!)

Θα σου πρότεινα να πάρεις αυτό εδώ καλύτερα μιας και προσαρμόζετε καλύτερα στις απαιτήσεις που το θες! (Παίζει και flash για πλάκα και έχει και ΟΘΟΝΑΡΑ)

Και στο λέω εγώ που είμαι (ψιλο)Appleboy!:lol:

Στα + του LG σε σχέση με το μίνι ρετίνα, είναι η τιμή φυσικά, η επέκταση μνήμης, η καλύτερη οθόνη, πάιζει ότι MKV θες να ρίξεις μέσα - ακόμα και 1080p και κτλ κτλ

Στα - θα έβαζα το γεγονός πως το μάρκετ της Apple είναι χρόνια μπροστά από τo Αndroid, αλλά γούστα είναι αυτά!

Υ.γ. Με το iPad ξεχνάς το flash! Υπάρχουν 1-2 εφαρμογές που (και καλά) το κάνουν, αλλά με πολλά προβλήματα και κολλήματα!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

δεν πηρα ακομα γιατι το ρετινα δεν το βρηκα πουθενα ακομα γιατι ψαχνω wifi only.μονο 3G που καποιος πωλητης στα public μου λεει δεν θελεις να παρεις πιο φθηνα το retina? του λεω πως θα γινει αυτο? θα κανεις συνδεση με καποια GB δωρο 24,90 το μηνα. του λεω ναρκωτικα περνεις?για να γλιτωσω 50 ευρω θα δωσω 300 ευρω το χρονο για κατι που δεν μου χρειαζεται?

 

δεν ξερω δεν μου κανει η LG σαν εταιρια αλλα μου ειπε και καποιο αλλο μελος εδω γιαυτο και θελω να το δω και απο κοντα.

το προβλημα ειναι οτι εχω αγορασμενες εφαρμογες απο appstore και δεν θελω να παω σε android.

αλλα αν αξιζει σιγουρα θα το προτιμησω. παντως εχω ακουσει καλες κριτηκες για την οθονη του. ετσι δεν ειναι??? κρινεις δηλαδη οτι το LG εχει καλυτερη οθονη απο το μινι ρετινα?

τα usb, flash δεν με ενδιαφερουν.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

δεν πηρα ακομα γιατι το ρετινα δεν το βρηκα πουθενα ακομα γιατι ψαχνω wifi only.μονο 3G που καποιος πωλητης στα public μου λεει δεν θελεις να παρεις πιο φθηνα το retina? του λεω πως θα γινει αυτο? θα κανεις συνδεση με καποια GB δωρο 24,90 το μηνα. του λεω ναρκωτικα περνεις?για να γλιτωσω 50 ευρω θα δωσω 300 ευρω το χρονο για κατι που δεν μου χρειαζεται?

 

δεν ξερω δεν μου κανει η LG σαν εταιρια αλλα μου ειπε και καποιο αλλο μελος εδω γιαυτο και θελω να το δω και απο κοντα.

το προβλημα ειναι οτι εχω αγορασμενες εφαρμογες απο appstore και δεν θελω να παω σε android.

αλλα αν αξιζει σιγουρα θα το προτιμησω. παντως εχω ακουσει καλες κριτηκες για την οθονη του. ετσι δεν ειναι??? κρινεις δηλαδη οτι το LG εχει καλυτερη οθονη απο το μινι ρετινα?

τα usb, flash δεν με ενδιαφερουν.

 

Σε παρόμοιο δίλημμα είμαι και εγώ.

Δες κι αυτό το συγκριτικό μήπως σε βοηθήσει να καταλήξεις.

http://tabletrocket.com/tablets/LG-G-Pad-8.3-vs-Apple-iPad-mini

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε παρόμοιο δίλημμα είμαι και εγώ.

Δες κι αυτό το συγκριτικό μήπως σε βοηθήσει να καταλήξεις.

http://tabletrocket.com/tablets/LG-G-Pad-8.3-vs-Apple-iPad-mini

 

Συγνώμη αλλά από αυτό το "συγκριτικό" μπορεί κάποιος να πάρει ασφαλή και σοβαρή απόφαση; :confused:

 

Τέλος πάντων δεν θα το σχολιάσω, θα ζητήσω απλά να επανέλθουμε στο συγκριτικό του τίτλου και μόνο. Αν θέλετε να συγκρίνεται tablet γενικότερα υπάρχει ξεχωριστός χώρος...

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι παρελαβα και εγω.ολα καλα με οθονη,χτυπηματα και γενικως θεματα εκ κατασκευης.το βυσμα μου φαινεται ψευτικο και φοβαμαι μην σπασει στο βαλσιμο και βγαλσιμο αλλα ειναι ισως ειναι η ιδεα μου.το μεγεθος παντως ειναι ιδανικο,ελαφρυ και μεγαλη αναλυση της οθονης.αυτη η συσκευη επρεπε να ειχε βγει απο την αρχη.το μονο που του λειπει ειναι η λειτουργια τηλεφωνου.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το βίσμα ειναι πολύ σταθερό αρκεί να δείχνεις την ανάλογη φροντίδα. Σε γενικές γραμμές κουμπώνει καλύτερα απο το micro USB, μη το φοβάσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οντως το κουμπωμα ειναι σταθερο,αλλα εχει ενα μικρο μποσικο αριστερα δεξια και το βλεπω και οτι συνδεεται-ξεσυνδεεται,αλλα πρεπει να το πειραξω.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Όχι χωρίς να το πειραξω. Αν το κούμπωςω και το αφήσω είναι οκ. Απλά κουμπωμενο έχει ένα μικρό μποσικο και καμία φορά ξεσυνδεεται.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...