Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγινα και εγω κατοχος του mini retina 32gb. Απο isquare γιατι πουθενα δεν το εβρισκα ετοιμοπαραδοτο. Ετσι κι αλλις οι τιμες ειναι ιδες οπου και να ρωτησα.

Ως πρωτη μου ios/apple συσκευη τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα. Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, αψογη οθονη(δεν αφησα το test πανω απο 5 λεπτα, αλλα δεν ειδα προβλημα), ιδανικοτατο μεγεθος για το χερι. Τεραστιο appstore.

Στα "περιεργα". Το Ios μου φαινεται μπερδεμενο στις ρυθμισεις. Στο χαοτικο symbian πιο ευκολα εβρισκα καποια πραγματα. Εκανα μιση ωρα να βρω πως να απενεργοποιησω τον κωδικο κλειδωματος απο την οθονη αναμονης. Θεμα συνηθειας, αλλα μετα δεν μπορουσα παλι να βρω τη ρυθμιση και γενικα αρκετες ρυθμισεις που δεν τις κατανοω....

Απαιτει χρηση stylus , δεν ξερω αν φταινε τα δαχτυλα μου, αλλα η οθονη του δεν εκτελει με ακριβεια εντολες, οταν μιλαμε για μικρη περιοχη (νοτες, συμβολα κλπ) και στο πληκτρολογιο οθονης θελω ακομη προσπαθεια να γραψω με την πρωτη σωστα κατι. Καμερα κατω του μετριου. Οι φωτογραφιες που εβγαλα συγκρινονται ανετα με την 5mp του Ν900 μου...

 

Σε γενικες γραμμες ειναι το καλυτερο tablet που μπορει να αγορασει καποιος λογο appstore. Αν το galaxy note 8" ομως ειχε το store της apple , θα αλλαζα επιλογη...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγινα και εγω κατοχος του mini retina 32gb. Απο isquare γιατι πουθενα δεν το εβρισκα ετοιμοπαραδοτο. Ετσι κι αλλις οι τιμες ειναι ιδες οπου και να ρωτησα.

Ως πρωτη μου ios/apple συσκευη τα συναισθηματα ειναι αναμεικτα. Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, αψογη οθονη(δεν αφησα το test πανω απο 5 λεπτα, αλλα δεν ειδα προβλημα), ιδανικοτατο μεγεθος για το χερι. Τεραστιο appstore.

Στα "περιεργα". Το Ios μου φαινεται μπερδεμενο στις ρυθμισεις. Στο χαοτικο symbian πιο ευκολα εβρισκα καποια πραγματα. Εκανα μιση ωρα να βρω πως να απενεργοποιησω τον κωδικο κλειδωματος απο την οθονη αναμονης. Θεμα συνηθειας, αλλα μετα δεν μπορουσα παλι να βρω τη ρυθμιση και γενικα αρκετες ρυθμισεις που δεν τις κατανοω....

Απαιτει χρηση stylus , δεν ξερω αν φταινε τα δαχτυλα μου, αλλα η οθονη του δεν εκτελει με ακριβεια εντολες, οταν μιλαμε για μικρη περιοχη (νοτες, συμβολα κλπ) και στο πληκτρολογιο οθονης θελω ακομη προσπαθεια να γραψω με την πρωτη σωστα κατι. Καμερα κατω του μετριου. Οι φωτογραφιες που εβγαλα συγκρινονται ανετα με την 5mp του Ν900 μου...

 

Σε γενικες γραμμες ειναι το καλυτερο tablet που μπορει να αγορασει καποιος λογο appstore. Αν το galaxy note 8" ομως ειχε το store της apple , θα αλλαζα επιλογη...

Καταρχην, με γεια.

Οι ρυθμισεις ειναι μελανο σημειο. Μπερδεμενες και χωρις λογικη. Απλα με τον καιρο θα τις μαθεις.

 

Φορτωσε το με 10000 (δεκα χιλιαδες) φωτογραφιες, να δεις ποσο ΑΚΑΡΙΑΙΑ ανοιγει το προγραμμα των φωτογραφιων και ποσο smooth ειναι το ρολαρισμα και , ω Θεε μου, πως γινεται να τις εχει ολες, ανα πασα στιγμη, φορτωμενες και μπαφαρισμενες, χωρις τον παραμικρο δισταγμα, και μετα ελα πες μου για το νοτε8 και βλακειες ! :rolleyes::rolleyes:

Εγω στο πρωτο μινι εχω 45000 φωτο και δεν μασαει καθολου. Ουτε ιχνος δισταγμου!

Ανοιγω, ρολαρω οσο πιο γρηγορα μπορω και δεν χανει ουτε frame.

Το νοτε2 ηταν καταστροφη στον τομεα αυτον...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα ταχύτητας που με προβληματίζει, όσο η διαδραστικότητα με την οθόνη. Το note έχει ενσωματωμένο digitizer και αυτό δίνει πόντους για μένα. Ήδη παρηγγειλα ένα stylus.

 

Με την μπαταρία τι κάνω; Το χρησιμοποιώ από το μεσημέρι όπως το έβγαλα από το κουτί. Το αφήνω να αποφορτιστεί ή το βάζω από τώρα στη πρίζα; Ήταν στο 80% και τώρα είναι στο 30% χωρίς να έχει κλείσει wifi καθόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα ταχύτητας που με προβληματίζει, όσο η διαδραστικότητα με την οθόνη. Το note έχει ενσωματωμένο digitizer και αυτό δίνει πόντους για μένα. Ήδη παρηγγειλα ένα stylus.

 

Με την μπαταρία τι κάνω; Το χρησιμοποιώ από το μεσημέρι όπως το έβγαλα από το κουτί. Το αφήνω να αποφορτιστεί ή το βάζω από τώρα στη πρίζα; Ήταν στο 80% και τώρα είναι στο 30% χωρίς να έχει κλείσει wifi καθόλου.

Άστο να πέσει κάτω από 5% και μετά βάλε το να φορτίσει.

 

 

Stylus=γραφιδα; Ολοι οσοι εχετε mini τη θεωρειτε απαραιτητη ή ειναι θεμα προτιμησης;

Είναι θέμα προτίμησης.

Stylus για iPad είναι όπως αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα ταχύτητας που με προβληματίζει, όσο η διαδραστικότητα με την οθόνη. Το note έχει ενσωματωμένο digitizer και αυτό δίνει πόντους για μένα. Ήδη παρηγγειλα ένα stylus.

 

Με την μπαταρία τι κάνω; Το χρησιμοποιώ από το μεσημέρι όπως το έβγαλα από το κουτί. Το αφήνω να αποφορτιστεί ή το βάζω από τώρα στη πρίζα; Ήταν στο 80% και τώρα είναι στο 30% χωρίς να έχει κλείσει wifi καθόλου.

Δεν ξερω γιατι δεν σε ικανοποιει η οθονη σαν αποκριση. Επισης το πληκτρολογιο το θεωρω αριστο και ποτε δεν ειχα προβλημα ή δε χρειαστηκε να το συνηθισω.

Τελος παντων, με το παραπανω παραδειγμα ηθελα να τονισω τη διαφορα στην εμπειρια χρησης. Απο εκει και περα, ειναι γνωστο οτι το νοτε εχει περισσοτερες "δυνατοτητες".

Για τη μπαταρια, σου προτεινω να το αφησεις να παει στο 5% (μεθαυριο ισως?:p ) και μετα να το φορτισεις σβηστο. Αυτο για τις πρωτες 3 φορες.

 

Stylus=γραφιδα; Ολοι οσοι εχετε mini τη θεωρειτε απαραιτητη ή ειναι θεμα προτιμησης;

Προσωπικα, δεν χρησιμοποιω γραφιδα και ποτε δεν σκεφτηκα οτι τη χρειαζομαι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν σε ικανοποιει η οθονη σαν αποκριση. Επισης το πληκτρολογιο το θεωρω αριστο και ποτε δεν ειχα προβλημα ή δε χρειαστηκε να το συνηθισω.

Τελος παντων, με το παραπανω παραδειγμα ηθελα να τονισω τη διαφορα στην εμπειρια χρησης. Απο εκει και περα, ειναι γνωστο οτι το νοτε εχει περισσοτερες "δυνατοτητες".

Για τη μπαταρια, σου προτεινω να το αφησεις να παει στο 5% (μεθαυριο ισως?:p ) και μετα να το φορτισεις σβηστο. Αυτο για τις πρωτες 3 φορες.

Προσωπικα, δεν χρησιμοποιω γραφιδα και ποτε δεν σκεφτηκα οτι τη χρειαζομαι.

Εχει να κανει με την λεπτομερη γραφη που θελω να κανω (νοτες,μουσικη σημειογραφια) που και η ιδια εφαρμογη λεει οτι με το δακτυλο θα ειναι πονοκεφαλος(η εφαρμογη εχει συστημα αναγνωρισης της γραφης σου αλλα και παλι..) Και ειμαι κλασικος κιθαριστας , δηλαδη κοντο νυχακι στο δεξι χερι. Προβλημα με ολες τις capasitive, ειδικα στις μικρες οθονες, αλλα τελικα δνε παιζει ρολο ο,τι μεγεθος και να εχουν αυτες. Πρεπει να ειμαι πολυ προσεκτικος στο πως παταω , ετσι γραφω αργα γιατι σε γρηγορη ταχυτητα δεν αναγνωριζει σχεδον τα μισα που παταω... Οσο για το stylus φαντασου εχω το Ν900 και δνε το χρησιμοποιω με την resistive και τωρα το χρειαζομαι στην capacitive...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει με την λεπτομερη γραφη που θελω να κανω (νοτες,μουσικη σημειογραφια) που και η ιδια εφαρμογη λεει οτι με το δακτυλο θα ειναι πονοκεφαλος(η εφαρμογη εχει συστημα αναγνωρισης της γραφης σου αλλα και παλι..) Και ειμαι κλασικος κιθαριστας , δηλαδη κοντο νυχακι στο δεξι χερι. Προβλημα με ολες τις capasitive, ειδικα στις μικρες οθονες, αλλα τελικα δνε παιζει ρολο ο,τι μεγεθος και να εχουν αυτες. Πρεπει να ειμαι πολυ προσεκτικος στο πως παταω , ετσι γραφω αργα γιατι σε γρηγορη ταχυτητα δεν αναγνωριζει σχεδον τα μισα που παταω... Οσο για το stylus φαντασου εχω το Ν900 και δνε το χρησιμοποιω με την resistive και τωρα το χρειαζομαι στην capacitive...

 

Ε, τοτε, καλυτερα να προμηθευτεις ενα πενακι να κανεις τη δουλεια σου!

Και παλι καλοριζικο!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άστο να πέσει κάτω από 5% και μετά βάλε το να φορτίσει.

 

Δεν ξερω γιατι δεν σε ικανοποιει η οθονη σαν αποκριση. Επισης το πληκτρολογιο το θεωρω αριστο και ποτε δεν ειχα προβλημα ή δε χρειαστηκε να το συνηθισω.

Τελος παντων, με το παραπανω παραδειγμα ηθελα να τονισω τη διαφορα στην εμπειρια χρησης. Απο εκει και περα, ειναι γνωστο οτι το νοτε εχει περισσοτερες "δυνατοτητες".

Για τη μπαταρια, σου προτεινω να το αφησεις να παει στο 5% (μεθαυριο ισως?:p ) και μετα να το φορτισεις σβηστο. Αυτο για τις πρωτες 3 φορες.

 

Προσωπικα, δεν χρησιμοποιω γραφιδα και ποτε δεν σκεφτηκα οτι τη χρειαζομαι.

 

Είστε σίγουροι ότι αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να φορτίσει ; Έχω διαβάσει ότι τις καινούργιες μπαταρίες τύπου Ιόντων Λιθίου δεν πρέπει να τις αφήνεις να ξεφορτίσουν τόσο πολύ γιατί μετά χαλάει η διάρκεια ζωής τους. Τι ισχύει τελικά ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι ότι αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να φορτίσει ; Έχω διαβάσει ότι τις καινούργιες μπαταρίες τύπου Ιόντων Λιθίου δεν πρέπει να τις αφήνεις να ξεφορτίσουν τόσο πολύ γιατί μετά χαλάει η διάρκεια ζωής τους. Τι ισχύει τελικά ;

 

Και εγω εχω διαβασει αυτα που λες.

Μιλαω για τις πρωτες 3-4 φορτισεις.

Μετα, μπορουμε να φορτιζουμε κστα βουληση, αν και προσωπικα αφηνω να φτασει τουλαχιστον στο 20% πριν το βαλω στο φορτιστη.

Ετσι κανω εδω και χρονια, χωρις να εχω προβλημα με τος μπαταριες μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρια, σου προτεινω να το αφησεις να παει στο 5% (μεθαυριο ισως?:p ) και μετα να το φορτισεις σβηστο. Αυτο για τις πρωτες 3 φορες.

τελικά θα το φόρτισω

πολύ πιο γρήγορα από μεθαύριο...κάτι τρώει την μπαταρία. Από τις ρυθμίσεις δεν βγάζω άκρη. Τι πρέπει να προσέξω να μην είναι ανοικτό; Πέρα από τις εγκαταστάσεις που έκανα και το συνέχεια ανοικτό wifi δεν είδα ούτε κάποιο video ,mp3 κλπ. Οι εφαρμογές για τα mail; Ένα screenshot κάποιος με τις βέλτιστης ρυθμίσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

τελικά θα το φόρτισω

πολύ πιο γρήγορα από μεθαύριο...κάτι τρώει την μπαταρία. Από τις ρυθμίσεις δεν βγάζω άκρη. Τι πρέπει να προσέξω να μην είναι ανοικτό; Πέρα από τις εγκαταστάσεις που έκανα και το συνέχεια ανοικτό wifi δεν είδα ούτε κάποιο video ,mp3 κλπ. Οι εφαρμογές για τα mail; Ένα screenshot κάποιος με τις βέλτιστης ρυθμίσεις;

 

Απορρητο>υπηρεσιες τοποθεσιας.

Το ανοιγεις και απενεργοποιεις οτι δεν χρειαζεσαι.

Ποση ωρα χρησης σου εβγαλε? (γενικα>Χρηση)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως το 3g μοντελο θα καταναλωνει πιο γρηγορα την μπαταρια απο το σκετο wifi.

Παιζει και αυτο ρολο.

Αν και για να στρωσει θελει 3-4 φορτισεις και τοτε μπορει να βγει πιο ασφαλη συμπερασμα.

Μηπως κανενας εχει δοκιμασει αν στην τελευταια εκδοση του avplayer hd εχει επανελθει η υποστηριξη dts?

Εγω ακομα κραταω την εκδοση του χειμωνα προτου αφαιρεθει και δεν εχω κανει αναβαθμιση απο τοτε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απορρητο>υπηρεσιες τοποθεσιας.

Το ανοιγεις και απενεργοποιεις οτι δεν χρειαζεσαι.

Ποση ωρα χρησης σου εβγαλε? (γενικα>Χρηση)

Δεν μπορω να υπολογισω με ακριβεια... Χοντρικα να σου πω οτι το ενεργοποιησα στις 4 το απογευμα χτες. Ενεργοποιηση συσκευης μεσω wifi, κατεβασμα των εφαρμογων που δινει η apple, τρεις τεσσερις που ηθελα ,σκαλισμα 1 ωρα συνολικα ενδαμεσα στα μαθηματα και μετα 2 ωρες το βραδυ browsing και χρηση μια εφαρμογης γραφης μουσικης (notateme). Δεν το εκλεισα το βραδυ και σημερα το πρωι η γυναικα μου μπηκε 1 ωρα fb και browsing. Το παραπανω μηνυμα το εγραψα απο το ipad. Μεχρι να το γραψω η μπαταρια απο το 12% ειχε πεσει στο 9%...

Να υπενθυμησω οτι οταν το εβγαλα απο το κουτι ειχε 80% μπαταρια.

Χοντρικα να πω 6 ωρες χρησης;

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να υπολογισω με ακριβεια... Χοντρικα να σου πω οτι το ενεργοποιησα στις 4 το απογευμα χτες. Ενεργοποιηση συσκευης μεσω wifi, κατεβασμα των εφαρμογων που δινει η apple, τρεις τεσσερις που ηθελα ,σκαλισμα 1 ωρα συνολικα ενδαμεσα στα μαθηματα και μετα 2 ωρες το βραδυ browsing και χρηση μια εφαρμογης γραφης μουσικης (notateme). Δεν το εκλεισα το βραδυ και σημερα το πρωι η γυναικα μου μπηκε 1 ωρα fb και browsing. Το παραπανω μηνυμα το εγραψα απο το ipad. Μεχρι να το γραψω η μπαταρια απο το 12% ειχε πεσει στο 9%...

Να υπενθυμησω οτι οταν το εβγαλα απο το κουτι ειχε 80% μπαταρια.

Χοντρικα να πω 6 ωρες χρησης;

Δεν είναι πολύ.

Φόρτισε και ξαναβλέπεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να υπολογισω με ακριβεια... Χοντρικα να σου πω οτι το ενεργοποιησα στις 4 το απογευμα χτες. Ενεργοποιηση συσκευης μεσω wifi, κατεβασμα των εφαρμογων που δινει η apple, τρεις τεσσερις που ηθελα ,σκαλισμα 1 ωρα συνολικα ενδαμεσα στα μαθηματα και μετα 2 ωρες το βραδυ browsing και χρηση μια εφαρμογης γραφης μουσικης (notateme). Δεν το εκλεισα το βραδυ και σημερα το πρωι η γυναικα μου μπηκε 1 ωρα fb και browsing. Το παραπανω μηνυμα το εγραψα απο το ipad. Μεχρι να το γραψω η μπαταρια απο το 12% ειχε πεσει στο 9%...

Να υπενθυμησω οτι οταν το εβγαλα απο το κουτι ειχε 80% μπαταρια.

Χοντρικα να πω 6 ωρες χρησης;

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω link. .

http://tinyurl.com/kauemso

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω τελικά! Μου ήρθε φορτισμένο 90%, το σέταρα , του έκανα την τελευταία αναβάθμιση και τώρα θα ξεκινήσω να του βάζω μέσα apps/games! Τέλεια εικόνα παιδιά, ΚΑΜΙΑ σχέση με το προηγούμενο και πάλι καλά δεν μου έτυχε κάποιο προβληματικό με κίτρινη οθόνη ή bleding και τέτοια! (Το λευκό του .. είναι χιόνι!!)

Το μόνο ... αρνητικό που πρόσεξα με την πρώτη ματιά, μπορεί να κάνω και λάθος, είναι ότι το wifi του, ενώ συνδέεται άψογα με το ρούτερ μου στο σπίτι, δεν βρίσκει τα τριγύρω! Με το κινητό μου όταν το ανοίγω βρίσκει καμιά 10αριά, ενώ αυτό βρήκε 2! Είναι καμιά ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Βασικά δεν βλέπω να έχει καθόλου ρυθμίσεις για το wifi!

Γενικά πάντως φυσάει το μαραφέτι και αξίζει τα λεφτά του! Πήρα και μια κάρτα (19 ευρώ) από το κατάστημα, που είναι πλήρης ασφάλεια του tablet από σπάσιμο οθόνης, από πέσιμο σε νερό, ακόμα και από κάψιμο ....:p !! Και στο αλλάζουν κατευθείαν με καινούργιο! Δεν είναι του καταστήματος η ασφάλεια, αλλά από την ίδια την αντιπροσωπεία που τα εισάγει (isquare)!! Το καταλαβαίνετε πιστεύω πως στο 11μηνο κάπου θα το δώσω στην μικρή μου κόρη να το παίζει στο μπαλκόνι ή δίπλα στο τζάκι...:lol:;)

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω link. .

http://tinyurl.com/kauemso

τα εκανα. Αμεσως μετα την φορτιση. Αντε να δουμε. Τωρα με 1 ωρα χρηση σε skype/facetime και imessage επεσε στο 90% η μπαταρια. Δηλαδη χοντρικα με τετοια χρηση αντεχει 10 ωρες. Πιο φυσιολογικο μου ακουγεται. Για να δουμε.

hasiotis_john το εκανα και εγω με τα 19€. Αν γινει η στραβη τα 19€ δεν ειναι τιποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το wifi είναι ΚΑΜΠΑΝΑ! Πήγα μέχρι το υπόγειο και πιάνει άνετα σήμα από 2 ορόφους πάνω! Προφανώς το έχουν ρυθμίσει έτσι που να μην πιάνει τα δίκτυα που έχουν μια γραμμή για να μην κλέβεις από τον γείτονα!!:lol:

Ως τώρα όλα κομπλέ, με 2 ώρες αρκετής χρήσης, με μισή ώρα facetime , ίντερνετ και εγκατάσταση εφαρμογών, έχει πέσει 10% μόνο ..... και εννοείτε η μπαταρία θα "στρώσει" μετά από καμιά 10ριά φορτίσεις!

Περισσότερες εντυπώσεις σε λίγες μέρες που θα έχω και πλήρης εικόνα του tablet !!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης με αρκετο σκαλισμα στο appstore για εφαρμογες μουσικης και δοκιμες, ειναι στην 1 μερα αναμονης, 7 ωρες χρησης και 35% μπαταρια. Ισως παει και καλυτερα μετα απο μερικες φορτισεις.

Στα απογοητευτικα. Η καμερα ειναι η χειροτερη που εχω δει πισω. Η μπροστινη δεν εχει θεμα. Τα ηχεια ειναι αδυναμα και ως μουσικο με προβληματιζει αυτο.... Και το μικροφωνο οχι απο τα καλυτερα. Οι ηχογραφησεις ολες αδυναμες που εκανα μεσα απο garageband και καναδυο αλλες free εφαρμογες. Φυσιμα χωρις λογο. Προφανως με καποιο μικροφωνο να υπηρχε καλυτερο αποτελεσμα αλλα εχω παρει καλυτερα αποτελεσματα απο φτηνοτερες συσκευες :(

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης με αρκετο σκαλισμα στο appstore για εφαρμογες μουσικης και δοκιμες, ειναι στην 1 μερα αναμονης, 7 ωρες χρησης και 35% μπαταρια. Ισως παει και καλυτερα μετα απο μερικες φορτισεις.

Στα απογοητευτικα. Η καμερα ειναι η χειροτερη που εχω δει πισω. Η μπροστινη δεν εχει θεμα. Τα ηχεια ειναι αδυναμα και ως μουσικο με προβληματιζει αυτο.... Και το μικροφωνο οχι απο τα καλυτερα. Οι ηχογραφησεις ολες αδυναμες που εκανα μεσα απο garageband και καναδυο αλλες free εφαρμογες. Φυσιμα χωρις λογο. Προφανως με καποιο μικροφωνο να υπηρχε καλυτερο αποτελεσμα αλλα εχω παρει καλυτερα αποτελεσματα απο φτηνοτερες συσκευες :(

Παντως το Dell Venue 8 Pro εχει ηχειαρες συμφωνα με τα review απο εξωτερικο η' μπορεις να κανεις τραμπα με το air μηπως εχει καλυτερο αποτελεσμα

Για την μπαταρια τα εχουμε πει,μετα απο 3-4 πληρες φορτισεις θα μπορεις να βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα,αλλα γενικα το 10ωρο θα το βγαζει ανετα πιστευω,κρινοντας απο το απλο mini.

Μεγαλωσε μεν η αναλυση,πιο δυνατος ο επεξεργαστης,αλλα και η μπαταρια πιο μεγαλη εξισου στο retina.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Dell Venue 8 Pro εχει ηχειαρες συμφωνα με τα review απο εξωτερικο η' μπορεις να κανεις τραμπα με το air μηπως εχει καλυτερο αποτελεσμα

Για την μπαταρια τα εχουμε πει,μετα απο 3-4 πληρες φορτισεις θα μπορεις να βγαλεις πιο ασφαλη συμπερασματα,αλλα γενικα το 10ωρο θα το βγαζει ανετα πιστευω,κρινοντας απο το απλο mini.

Μεγαλωσε μεν η αναλυση,πιο δυνατος ο επεξεργαστης,αλλα και η μπαταρια πιο μεγαλη εξισου στο retina.

Το Dell ομως ειναι windows. Μακρια και αγαπημενοι... Το air θα παω να το δω σε γνωστο που το εφερε απο αμερικη. Αν και διαβασα σχολια οτι σε μεγαλη ενταση υπαρχει τριξιμο λογο λεπτοτερης κατασκευης... Οσο για την μπαταρια πιστευω οτι το 10ωρο το εχει ανετα. Το θεμα ειναι τι 10ωρο ειναι αυτο. Με browsing και δυο τρεις εφαρμογες μουσικης ή extreme gamming :p Δεν εχω ανοιξει ουτε ενα game παντως. Εβαλα μονο το angry birds για να παιξει καποια στιγμη η μικρη , οταν ερθει η θηκη....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το Dell ομως ειναι windows. Μακρια και αγαπημενοι... Το air θα παω να το δω σε γνωστο που το εφερε απο αμερικη. Αν και διαβασα σχολια οτι σε μεγαλη ενταση υπαρχει τριξιμο λογο λεπτοτερης κατασκευης... Οσο για την μπαταρια πιστευω οτι το 10ωρο το εχει ανετα. Το θεμα ειναι τι 10ωρο ειναι αυτο. Με browsing και δυο τρεις εφαρμογες μουσικης ή extreme gamming :p Δεν εχω ανοιξει ουτε ενα game παντως. Εβαλα μονο το angry birds για να παιξει καποια στιγμη η μικρη , οταν ερθει η θηκη....

 

Κοίτα οτι και να παρεις καποιον συμβιβασμό θα κανείς ανεξαρτητος λειτουργικού η χρημάτων.

Το θέμα είναι να σε καλύπτει περισσότερο.

Και σε 1500-2000 χιλιάρικα μηχάνημα και εκει θα βρεις κουσούρια

Δεν πρέπει να είμαστε δογματιστες σε στυλ black list καταστάσεις.

Εγω δηλαδή θεωρώ το Android την πληρέστερη λυση στα κινητα,στα pure tablet το ios και στα λάπτοπ/υβριδικά τα Windows.

Και αυτό εφαρμόζω στην πράξη.

Οσον αφορα extreme gaming 10ωρο δεν θα σου βγάλει καμία πρόταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η 10ωρη αυτονομία είναι για browsing μέσω wifi.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω. Ετσι κι αλλιως δεν το πηρα για παιχνιδια. Βρηκα καποιες εφαρμογες στο store που τις εψαχνα χρονια στο pc. Μου αρεσει παρα πολυ που βρισκει και τον HP εκτυπωτη στη δουλεια και εκτυπωνω κατευθειαν (υποστηριζει airprint). Στο android επρεπε να βρω εφαρμογη απο την hp για να ειναι συμβατη η εκτυπωση.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...