Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελίκα ηρθαν σημερα και τα καλυμματα απο την σελιδα που ειπε ο athanaso77

πολυ καλά πολυ γρηγορη εξυπηρετηση και μαζι με το iphone 5s που χτυπησα χτες ειμαι μια χαρα......

Εκανα και δωρο το S3 στην γυναικα μου,χαχα

Καλά χριστουγεννα σε όλους

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν το αγορασω και το ανοιξω τι πρεπει να προσεξω για το θεμα της οθονης αν ειναι ελλατωματικη? τι τεστακια να του κανω;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5060633#post5060633

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που πήρε από Κωτσόβολο μου είπε εχει κίτρινιλα στο λευκό αλλα οχι κατι το φοβερό οπότε το κράτησε.
Link to comment
Share on other sites

απο cosmote η κωτσοβολο εχει παραλαβει κανεις απο θεμα οθονων;

 

το δικο μου απο κωτσοβολο ειναι σε γενικες γραμμες οκ.σε συγκριση με το ipad 3 πανω κατω τα ιδια,αλλα με το iphone4 ειναι λιγο πιο θερμο.εμενα παντος αυτο το λιγο πιο θερμο μου αρεσει γιατι ειναι ξεκουραστο.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο cosmote η κωτσοβολο εχει παραλαβει κανεις απο θεμα οθονων;

 

Είναι καθαρά θέμα τύχης/ατυχίας. Συνεπώς είναι άτοπο να κάνει κάποιος αυτή την ερώτηση μιας και δεν έχει να κάνει με το εκάστοτε κατάστημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ipad σε παιχνίδια κολλάει πχ real racing subway surfers

οχι, καθολου. πως να κολλαει φιλε μου, αφου τα παιχνιδια γραφτηκαν γι αυτο ακριβως το hw.!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου αν και είμαι σε δίλημμα ipad mini retina η lg gpad 8.3 :eek:

 

Ωραία και τα 2....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγώ το θέλω για games και για ίντερνετ εσυ που μου προτίνεις?

 

Ειδικά για τη χρήση που θέλεις, σου προτείνω το ipad, (είμαστε και εκτός θέματος εδω...)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια μαλλον χαζη ερωτηση.εχω το ipad mini Retina Wifi only.Eχω κατεβασει την εφαρμογη google maps η οποια σου επιτρεπει να σωζεις μικρα τμηματα στον χαρτη και να τα χρησημοποιεις online.φυσικα αν χρησημοποιω Wifi βρισκει κατευθειαν την θεση μου στον χαρτη.Στη συνεχεια οταν βγαινω offline και αλλαζω τοποθεσιες η τελιτσα συνεχιζει να δειχνει την απολυτα ακριβη θεση μου στον χαρτη σαν GPS, γεγονος που δεν με χαλαει καθολου αλλα με εχει παραξενεψει πολυ πως ειναι δυνατον να γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Μια μαλλον χαζη ερωτηση.εχω το ipad mini Retina Wifi only.Eχω κατεβασει την εφαρμογη google maps η οποια σου επιτρεπει να σωζεις μικρα τμηματα στον χαρτη και να τα χρησημοποιεις online.φυσικα αν χρησημοποιω Wifi βρισκει κατευθειαν την θεση μου στον χαρτη.Στη συνεχεια οταν βγαινω offline και αλλαζω τοποθεσιες η τελιτσα συνεχιζει να δειχνει την απολυτα ακριβη θεση μου στον χαρτη σαν GPS, γεγονος που δεν με χαλαει καθολου αλλα με εχει παραξενεψει πολυ πως ειναι δυνατον να γινεται?

 

Είσαι σίγουρος για αυτό που λές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ipad ειναι Wifi only (τουλαχιστον εγω το πληρωσα για Wifi only).Ειναι αγορασμενο απο Σιγκαπουρη.Και μενα μου χε κανει εντυπωση.επειδη τελευταια ταξιδεψα πολυ το χρησημοποιουσα κανονικα ως GPS σε συδνευ,μελβουρνη,τοκυο.Απλα εσωζα το χαρτη της πολης στο google maps και μετα εντοπιζα την θεση μου κανονικα εχωντας internet(πχ πηγαινα σε ενα starbucks Και χρησημοποιουσα το Wifi τους).Με το που εβγαινα offline η τελιτσα στο χαρτι κινουταν κανονικα ακομα και οταν ημουν στο μετρο.Πριν απο μερικες μερες το δοκιμασα ελλαδα,παλι τα ιδια...

 

ΥΓ: η διαφορα εδω ειναι οτι οταν αλλαζω πολεις το "GPS" του ειναι νεκρο,ακομα και αν εχω σωσει τον χαρτη της πολης, αυτο παραμενει στην προηγουμενη τοποθεσια(πολη).Με το που ενεργοποιησω το Wifi βρισκει φυσικα την τοποθεσια μου ακριβως και οταν βγω offline αυτο κραταει συνεχως την νεα μου τοποθεσια μεσα στην συγκεκριμενη πολη.

Edited by No_thanks
Link to comment
Share on other sites

παιδια η διαφορα σε σχεση με το air ειναι μονο η οθονη?

εγω που το θελω για περισοτερη ωρα μεσα στο σπιτι πιστευετε οτι θα με κουρασει το μινι υστερα απο πολυωρη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια η διαφορα σε σχεση με το air ειναι μονο η οθονη?

εγω που το θελω για περισοτερη ωρα μεσα στο σπιτι πιστευετε οτι θα με κουρασει το μινι υστερα απο πολυωρη χρηση?

 

Η διαφορα ειναι μονο στο μέγεθος της οθόνης και πουθενα αλλου.

Εμένα δεν με κουράζει καθόλου και στο σπιτι και με πολύωρη χρηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια η διαφορα σε σχεση με το air ειναι μονο η οθονη?

εγω που το θελω για περισοτερη ωρα μεσα στο σπιτι πιστευετε οτι θα με κουρασει το μινι υστερα απο πολυωρη χρηση?

 

Δεν κουράζει καθόλου και λόγω μεγέθους θεωρώ ότι βολεύει περισσότερο από το μεγαλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν κουράζει καθόλου και λόγω μεγέθους θεωρώ ότι βολεύει περισσότερο από το μεγαλύτερο.
Οντως. Δοκιμασα να παιζω ενα ραλακι σε air φιλου και πιαστηκαν τα χερια μου μετα απο 15 λεπτα. Οσο ελαφρυ και αν το κανανε, το μεγεθος του δεν ειναι για να το κρατας πολυ ωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

με μπερψατε παλι, ειχα σημερα για δυο ωρες περιπου μιας φιλης και εκανα browsing κτην εφαρμογη facebookμπορω να πω οτι τα γραμματα ηταν καπως μικρα ειδικα στο fb κ δεν μου πολυαρεσε. απο την αλλη μπορουσα να γραψω μηνυματα κρατωντας το με τα δυο χερια και πληκτολογουσα με τους αντιχειρες. ενω με το μεγαλο που το δοκιμασα δεν μπορεσω να γραψω ταυτοχρονα και με τους δυο.

θελω να το εχω σε μια αποσταση απο τα ματια μου και οχι να το φερνω κοντα για να βλεπω καθαρα.

απλα το θεμα της φορητοτητας δεν με νοιαζει γτ δεν ειμαι ατομο που θα το παρω εξω. για μεσα στο σπιτι το θελω να αντικαταστησω το imac. pff και αυριο πρεπει να αποφασισω

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ipad ειναι Wifi only (τουλαχιστον εγω το πληρωσα για Wifi only).Ειναι αγορασμενο απο Σιγκαπουρη.Και μενα μου χε κανει εντυπωση.επειδη τελευταια ταξιδεψα πολυ το χρησημοποιουσα κανονικα ως GPS σε συδνευ,μελβουρνη,τοκυο.Απλα εσωζα το χαρτη της πολης στο google maps και μετα εντοπιζα την θεση μου κανονικα εχωντας internet(πχ πηγαινα σε ενα starbucks Και χρησημοποιουσα το Wifi τους).Με το που εβγαινα offline η τελιτσα στο χαρτι κινουταν κανονικα ακομα και οταν ημουν στο μετρο.Πριν απο μερικες μερες το δοκιμασα ελλαδα,παλι τα ιδια...

 

ΥΓ: η διαφορα εδω ειναι οτι οταν αλλαζω πολεις το "GPS" του ειναι νεκρο,ακομα και αν εχω σωσει τον χαρτη της πολης, αυτο παραμενει στην προηγουμενη τοποθεσια(πολη).Με το που ενεργοποιησω το Wifi βρισκει φυσικα την τοποθεσια μου ακριβως και οταν βγω offline αυτο κραταει συνεχως την νεα μου τοποθεσια μεσα στην συγκεκριμενη πολη.

 

μου φανηκε απιθανο γιαυτο και μπηκα στον πειρασμο να το δοκιμασο με το ipad μου το οποιο ειναι επισης wifi, εκανα μια μεγαλη διαδρομη με το αυτοκινητο το πρωι και προς εκπληξη μου το ipad δεν εχασε ουτε στιγμη το στιγμα του και στο Χάρτες της apple και στο googlemaps ... χμμμμ πως γινετε παλι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τίποτα. Βέβαια έκλεισα το wifi και τις εφαρμογές, μπήκα στο αμάξι και μόλις άνοιξα τους χάρτες έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να εντοπίσει την θέση μου.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τίποτα. Βέβαια έκλεισα το wifi και τις εφαρμογές, μπήκα στο αμάξι και μόλις άνοιξα τους χάρτες έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να εντοπίσει την θέση μου.

 

1. κατέβασε τον χαρτη που σε ενδιαφερει απτο google maps για offline use.

(δες εδω πως http://www.labnol.org/software/google-maps-offline/28122/)

2. ρυθμισεις->απορρητο->υπηρεσιες τοποθεσιας->Ναι

3. ανοιξε το wifi σου και ανοιξε το googlemaps μεxρι να συγχρονισει που βρισκεσαι.

 

αυτό ηταν!!λογικα πλεον θα σου δειχνει στιγμα οπου κ αν πας ακομα και μετα την απομακρινση σου απτο το router σου. Απλα ακομα και οταν βγεις εκτος εμβελιας ασε το wifi ανοιχτο..για καποιο λογο αν το κλεισεις χανει το στιγμα του gps και ας μην ειναι συνδεδεμενο σε καποιο hotspot οποτε αστο ανοιχτο!Τις εφαρμογες δεν νομιζω οτι παιζει προβλημα αν τις κλεισεις...check it και στειλε feedback!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...