Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι χωρίς να το πειραξω. Αν το κούμπωςω και το αφήσω είναι οκ. Απλά κουμπωμενο έχει ένα μικρό μποσικο και καμία φορά ξεσυνδεεται.

Αυτό είναι πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο φορτιστής του 5 δεν φορτίζει το mini retina;

Μόλις τελειώσε η μπαταρία του ipad,δοκίμασα να το βάλω να φορτίσει με τον φορτιστή του 5, όπως έκανα και με το απλό mini και γίνονταν κανονικά και δεν φορτίζει.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής του 5 δεν φορτίζει το mini retina;

Μόλις τελειώσε η μπαταρία του ipad,δοκίμασα να το βάλω να φορτίσει με τον φορτιστή του 5, όπως έκανα και με το απλό mini και γίνονταν κανονικά και δεν φορτίζει.:confused:

 

 

απο οτι ειδα το retina mini εχει φορτιστη των 10w δηλαδη του ipad 3-4,ισως γιαυτο δεν φορτιζει.λογικα φορτιζει αλλα αργα οπως το usb του pc.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Και ομως. Οπως μου εδειξε και ο hasiotis_john εχει βουίξει ο τοπος για τις οθονες των νεων ipad. Συγκρινεις μια την φωτεινοτητα στο full με μια αλλη συσκευη, καλο θα ηταν με ενα mini ή το air. Ανοιγεις αυτο https://discussions.apple.com/servlet/JiveServlet/showImage/2-23998484-340672/grey5pc1024x768.gif απο το Ipad και βλεπεις για κιτρινιλα ,συνηθως απο την πλευρα που ειναι το κουμπι. Κανεις και μια αυτο το test http://www.marco.org/rmbp-irtest.html για το retination . Αν δεν δεις τιποτα, με γεια σου. Πετυχες καλη οθονη. Αν και το θεωρω δυσκολο να μην εχει ενα απο τα τρια προβληματα.

 

Εγω δεν εχω το burn in, εχω κιτρινιλα, και μενει να τεσταρω την φωτεινοτητα. Αν και συγκριτικα με τα κινητα που εχω ειναι πιο φωτεινο. Πρεπει να το δω με ipad. Επισης αλλοι εχουν παρατηρησει και μπλε-μοβ αποχρωσεις στις ακρες.

 

Το παρήγγειλα για δώρο.

 

Μπορώ να δώσω internet από Android κινητό η από WP8 ?

 

Αν έχει πρόβλημα φωτεινότητας το στέλνω πίσω την άλλη μέρα και το αναγνωρίζουν ??

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα για δώρο.

 

Μπορώ να δώσω internet από Android κινητό η από WP8 ?

 

Αν έχει πρόβλημα φωτεινότητας το στέλνω πίσω την άλλη μέρα και το αναγνωρίζουν ??

 

α) Ναι μπορείς να κάνεις wi-fi hotspot το κινητό και να έχεις ιντερνετ στο ipad οπότε αποφεύγεις τα έξτρα χρήματα του 3g.

β) Αν υπάρξει πρόβλημα με την οθόνη καλά θα κάνεις να τους το στείλεις πακέτο πίσω.. :)

Link to comment
Share on other sites

α) Ναι μπορείς να κάνεις wi-fi hotspot το κινητό και να έχεις ιντερνετ στο ipad οπότε αποφεύγεις τα έξτρα χρήματα του 3g.

β) Αν υπάρξει πρόβλημα με την οθόνη καλά θα κάνεις να τους το στείλεις πακέτο πίσω.. :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση... :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα

Παρεληφθη το ipad απο την αμερική τελικά,ο αδερφος μου που το ανοιξε μου ειπε οτι ολα οκ κανενα προβλημα με την οθόνη....:)

Να ρωτησω 2-3 πραγματα

Οταν το Σεταρω πως το κάνω?Ειχα παλια iphone,βασω εκεινο το λογαριασμο που ειχα απο το i tunes?

ή το κανω σαν καινουργιο?

φορτιστη απο ελλάδα απο που ειναι καλυτερα να πάρω?ξερει κάποιος να προτεινει?

Και θα επιλεγατε το cover της apple ή το smart case?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα το retina mini εχει φορτιστη των 10w δηλαδη του ipad 3-4,ισως γιαυτο δεν φορτιζει.λογικα φορτιζει αλλα αργα οπως το usb του pc.

 

Έχεις δίκαιο.

Βιάστηκα να ρωτήσω αλλά τελικά ισχύει αυτό που λες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα

Παρεληφθη το ipad απο την αμερική τελικά,ο αδερφος μου που το ανοιξε μου ειπε οτι ολα οκ κανενα προβλημα με την οθόνη....:)

Να ρωτησω 2-3 πραγματα

Οταν το Σεταρω πως το κάνω?Ειχα παλια iphone,βασω εκεινο το λογαριασμο που ειχα απο το i tunes?

ή το κανω σαν καινουργιο?

φορτιστη απο ελλάδα απο που ειναι καλυτερα να πάρω?ξερει κάποιος να προτεινει?

Και θα επιλεγατε το cover της apple ή το smart case?

 

Σέταρε το σαν καινούριο απλά θα κάνεις login με τον λογαριασμό που έχεις ήδη.

Προσωπικά επέλεξα το cover σε συνδυασμό με back cover ξεχωριστό διότι το smart case αν εξαιρέσεις το μπροστινό μέρος που είναι το ίδιο με το απλό cover, το case είναι άθλιας ποιότητας για τα 75€ που ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ok αυτος ο συνδιασμος θηκη και πισω καλυματος που λες τι εννοεις?

εχεις καποιο link ?

 

Δεν λέει αυτό αλλά τον συνδυασμό πίσω καλυματος και Smart Cover. Υπάρχουν θήκες σιλικονης ή hard case που έχουν ειδική εσοχή για να μπαίνουν σε συσκευές με Smart Cover. Στο eBay θα βρεις μεγάλη ποικιλία όπως αυτό για παράδειγμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια τράπεζα που ΔΕΝ παίρνει προμήθεια για κατάθεση στο εξωτερικό που θέλει για το Expansys ? Αντικαταβολή μετρητών θέλουνε 25 euro μονο αυτό :blink:

 

Τα μεταφορικά είναι 15 euro (OK) και η αντικαταβολή plus 25 :blink:

 

Το Μάιο η Alpha είχε κρατήσει 12 euro για το ίδιο θέμα.

 

και μετά έπρεπε να κάνω φωτοτυπία την απόδειξη για να δούνε ότι δε πρόκειται για μαύρο χρήμα και κάτι τέτοια..........hahahahha

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες να το πάρεις απο expansys;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιος ο συνδυασμος δυστυχως όλα θελουν χρονο και δεν θα προλάβω να τα πάρω απο αγγλία,ξερεις μηπως κανενας καποιο καταστημα στο Λονδινο?
IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Σέταρε το σαν καινούριο απλά θα κάνεις login με τον λογαριασμό που έχεις ήδη.

Προσωπικά επέλεξα το cover σε συνδυασμό με back cover ξεχωριστό διότι το smart case αν εξαιρέσεις το μπροστινό μέρος που είναι το ίδιο με το απλό cover, το case είναι άθλιας ποιότητας για τα 75€ που ζητάνε.

 

To smart case δερμα δεν εχει και πισω? Γιατι ειναι χαλια?

Σκεφτομουν να το παρω αλλα με φρεναρες.

Εχω δει τις θηκες για τα iphone 5s και μου φανηκαν αρκετα ποιοτικες και πιστευα οτι κατι αντιστοιχο θα ισχυει και για αυτες του ipad.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι ?....το αγοράζω χωρίς φπα λόγω ενδοκοινοτικού ΑΦΜ.
Δεν ξερω ποιον λογιστη εχεις, αλλα δεν υπαρχει απαλλαγη ΦΠΑ για ενδοκοινοτικες αγορες. Τωρα αν κανεις την αγορα και δεν το δηλωσεις στην Ελλαδα στην δηλωση VIES ειναι παρανομο και ασχετο με την συζητηση. Ενημερωτικα. Οταν αγοραζεις κατι ενδοκοινοτικα το αγοραζεις χωρις φπα το οποιο πληρωνεις μετα τη δηλωση vies στο κρατος που επιχειρεις. Δηλαδη 23% με την δηλωση οτι το απεκτησες. Σε συμφερει;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποιον λογιστη εχεις, αλλα δεν υπαρχει απαλλαγη ΦΠΑ για ενδοκοινοτικες αγορες. Τωρα αν κανεις την αγορα και δεν το δηλωσεις στην Ελλαδα στην δηλωση VIES ειναι παρανομο και ασχετο με την συζητηση. Ενημερωτικα. Οταν αγοραζεις κατι ενδοκοινοτικα το αγοραζεις χωρις φπα το οποιο πληρωνεις μετα τη δηλωση vies στο κρατος που επιχειρεις. Δηλαδη 23% με την δηλωση οτι το απεκτησες. Σε συμφερει;

 

Τα γνωρίζω όλα....αν θες απάντησε στη ερώτηση μου........ευχαριστώ

 

κουραστικός είσαι

Link to comment
Share on other sites

Τα γνωρίζω όλα....αν θες απάντησε στη ερώτηση μου........ευχαριστώ

 

κουραστικός είσαι

Κουραστικος δεν ειμαι. Απλα σε ενα forum καλο ειναι να μην δημιουργουνται ανακριβειες. Στην ερωτηση σου. Οχι. Ολες οι τραπεζες κρατανε εξοδα για εμβασματα και μεταφορες σε τραπεζες του εξωτερικου. Αλλες με ποσοστο επι του ποσου με ανωτερα και κατωτερα ποσα, αλλες με παγιο κλιμακωτο αναλογα το ποσο. Η καλυτερη λυση ειναι να κανεις την μεταφορα μεσω web-banking. Στην περιπτωση της alpha που ανεφερες για ποσα μεχρι 5000 εχεις εξοδα 12€ αν κανεις την μεταφορα μεσω τραπεζης, αν ομως την εκανες μεσω web το ποσο αυτο πεφτει απο 1 εως 3 €. Ελπιζω να μην εγινα κουραστικος. Καλες αγορες.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση για να χαλαρωσουμε και λίγο....

ελληνικός φορτιστης ειναι αυτος που χρησιμοποιει και το 5s?

http://www.public.gr/product/aksesoyar/apple/aksesoyar-ipod/fortistes/apple-12w-usb-power-adapter/prod3760006pp/#

Ευχαριστω τον φιλο athanaso77 τελικα το παρηγγειλα απο εκει και θα το παραλαβω εντος εβδομαδας

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφη λεει οτι κανει για ipad mini retina. Του ipad ειναι στα 10w. Αυτος στα 12w θα στο φορτιζει ανετα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ρωταω το θεμα ειναι να μην κανω προβλημα

Η να χρησιμοποιω τον αμερικανικο ανταπτορα που εχω?

IPhone 3GS,Samsung S III,IPhone 5s,IPad mini retina
Link to comment
Share on other sites

Κουραστικος δεν ειμαι. Απλα σε ενα forum καλο ειναι να μην δημιουργουνται ανακριβειες. Στην ερωτηση σου. Οχι. Ολες οι τραπεζες κρατανε εξοδα για εμβασματα και μεταφορες σε τραπεζες του εξωτερικου. Αλλες με ποσοστο επι του ποσου με ανωτερα και κατωτερα ποσα, αλλες με παγιο κλιμακωτο αναλογα το ποσο. Η καλυτερη λυση ειναι να κανεις την μεταφορα μεσω web-banking. Στην περιπτωση της alpha που ανεφερες για ποσα μεχρι 5000 εχεις εξοδα 12€ αν κανεις την μεταφορα μεσω τραπεζης, αν ομως την εκανες μεσω web το ποσο αυτο πεφτει απο 1 εως 3 €. Ελπιζω να μην εγινα κουραστικος. Καλες αγορες.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Δε δημιούργησα καμια ανακρίβεια και δεν είμαι υποχρεωμένος να εξηγώ τα πάντα ούτε έχει ο καθένας την όρεξη να μαθαίνει κάθε λεπτομέρεια της διαδικασίας.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ σήμερα απο mediamrkt. Είχα το πρώτο mini και η αναβάθμιση ειναι σημαντική.

Τώρα ως αναφορά την οθόνη δε βλέπω να υπάρχει κάποιο θέμα τις 3-4 ώρες που το χειρίζομαι.

Καλός φωτισμός χωρίς κιτρινιλες ghosting ή light bleeds.

Είχα ένα άγχος με όλα αυτά που διαβάζω.

Τώρα σχετικά με τη περιορισμένη γκάμα της χρωματικής παλετας θα το βάλω δίπλα με το air ενός φίλου και σιγά μη καταλάβω διάφορα :p

Θα πήγαινα για android tablet αλλά τέλος πάντων καλυπτομαι απ το κινητό μου. Κάποιοι περιορισμοί του ios ειναι λίγο σπαστκοι...

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...