Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε songless, , περισσότερο θα ξενερώσεις με τα 16GB που θα σου φανούν λίγα! Πίστεψέ με θα το ευχαριστηθείς το εργαλείο και θα δεις πως έχει απίστευτες εφαρμογές για μουσική αλλά και για ότι άλλο θες! (Αν προλαβαίνεις να το αλλάξεις σε 32ρι, κανε το αμέσως)

Θα ενεργοποιήσει το itune match με υποπολλαπλάσιο κόστος και θα είναι οκ.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ενεργοποιήσει το itune match με υποπολλαπλάσιο κόστος και θα είναι οκ.:)

 

Ναι αλλα το itunes match δεν εχει ετησιο κοστος?

Ενω το 32αρι το δινει απαξ το ποσο.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το itunes match δεν εχει ετησιο κοστος?

Ενω το 32αρι το δινει απαξ το ποσο.

25 ευρω το χρονο, αν θυμαμαι καλα.

Νομιζω οτι σε σχεση με τα 100 ευρω για τα επιπλεον 16 γιγα, συμφερει.

 

Στο iphone πχ δεν εχω μουσικη αποθηκευμενη στανταρ, Οταν θελω, κατεβαζω μια λιστα αναπαραγωγης , την ακουω, μετα τη σβηνω. (Η οταν μαζευτουν πολλα ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

25 ευρω το χρονο, αν θυμαμαι καλα.

Νομιζω οτι σε σχεση με τα 100 ευρω για τα επιπλεον 16 γιγα, συμφερει.

.

 

Και αν τον επομενο χρονο δεν το θες το itunes match τι γινεται?

Τα τραγουδια σβηνονται?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν θα το γεμισω με ολα μου τα mp3. Δεν τα χωραει κανενα ipad. Συγκεκριμενα θα ειναι για τη δουλεια. Ετσι κι αλλιως μεσα στη σχολη με το wifi θα μπορει να τα streamαρει απο τον nas ετσι δεν ειναι;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Και αν τον επομενο χρονο δεν το θες το itunes match τι γινεται?

Τα τραγουδια σβηνονται?

Οχι βεβαια.

Να δες http://www.apple.com/gr/itunes/itunes-match/

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια.

Να δες http://www.apple.com/gr/itunes/itunes-match/

 

Τι θα συμβεί αν δεν ανανεώσω τη συνδρομή μου μετά τον πρώτο χρόνο; Θα χάσω τα αναβαθμισμένα τραγούδια;

Όχι. Τα τραγούδια που έχεις αναβαθμίσει ή κατεβάσει ξανά, είναι απολύτως ασφαλή. Το μόνο πράγμα που θα χάσεις είναι ο κεντρικός χώρος αποθήκευσης — το iCloud δεν θα μεταδίδει μέσω ροής και δεν θα κατεβάζει τα αντιστοιχισμένα ή τα ανεβασμένα τραγούδια στις συσκευές σου.

 

 

Μενουν δηλαδη στο "συννεφο".απλα δε μπορεις να τα κατεβασεις ξανα.ουτε να τα ακουσεις.

Σωστα?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Τι θα συμβεί αν δεν ανανεώσω τη συνδρομή μου μετά τον πρώτο χρόνο; Θα χάσω τα αναβαθμισμένα τραγούδια;

Όχι. Τα τραγούδια που έχεις αναβαθμίσει ή κατεβάσει ξανά, είναι απολύτως ασφαλή. Το μόνο πράγμα που θα χάσεις είναι ο κεντρικός χώρος αποθήκευσης — το iCloud δεν θα μεταδίδει μέσω ροής και δεν θα κατεβάζει τα αντιστοιχισμένα ή τα ανεβασμένα τραγούδια στις συσκευές σου.

 

 

Μενουν δηλαδη στο "συννεφο".απλα δε μπορεις να τα κατεβασεις ξανα.ουτε να τα ακουσεις.

Σωστα?

Σωστα. ετσι καταλαβαινω και εγω δηλαδη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστειτε για την Τεταρτη!! Οσοι προλαβετε ή εχετε καποιον γνωστο σε μαγαζι....
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστειτε για την Τεταρτη!! Οσοι προλαβετε ή εχετε καποιον γνωστο σε μαγαζι....

 

Καλά, ας μη βιαζόμαστε. Φαίνεται να υπάρχουν προβληματικές οθόνες σε κάποια κομμάτια (http://au.ibtimes.com/articles/520785/20131109/ipad-mini-2-retina-release-date-delayed.htm#.Uok0Co29V8E)

Είναι ένα φαινόμενο σαν το παλιό πρόβλημα των plasma τηλεοράσεων που όταν η εικόνα τους έμενε για αρκετή ώρα σταθερή σε κάποια σημεία της (π.χ. σε παράθυρα δελτίων ειδήσεων), όταν τελικά άλλαζε, παρέμενε στο υπόβαθρο της νέας πλέον σκηνής η προηγούμενη σκηνή (ή μέρος της). Είναι το λεγόμενο burn-in ή screen rendition effect. Κάτι δεν πάει καλά με τις IGZO οθόνες της Sharp. Επίσης, διάβασα ότι και τα χρώματα της οθόνης δεν είναι το ίδιο ζωντανά με εκείνα του iPad Air (κάτι γράφουν για πιθανόν διαφορετικό gamut).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αν και το αρθρο γραφτηκε τρεις μερες πριν την επισημη ανακοινωση διαθεσης, ελπιζω να μην ειμαι ατυχος...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ας μη βιαζόμαστε. Φαίνεται να υπάρχουν προβληματικές οθόνες σε κάποια κομμάτια (http://au.ibtimes.com/articles/520785/20131109/ipad-mini-2-retina-release-date-delayed.htm#.Uok0Co29V8E)

Είναι ένα φαινόμενο σαν το παλιό πρόβλημα των plasma τηλεοράσεων που όταν η εικόνα τους έμενε για αρκετή ώρα σταθερή σε κάποια σημεία της (π.χ. σε παράθυρα δελτίων ειδήσεων), όταν τελικά άλλαζε, παρέμενε στο υπόβαθρο της νέας πλέον σκηνής η προηγούμενη σκηνή (ή μέρος της). Είναι το λεγόμενο burn-in ή screen rendition effect. Κάτι δεν πάει καλά με τις IGZO οθόνες της Sharp. Επίσης, διάβασα ότι και τα χρώματα της οθόνης δεν είναι το ίδιο ζωντανά με εκείνα του iPad Air (κάτι γράφουν για πιθανόν διαφορετικό gamut).

Στο ifixit παντως που το ανοιξαν δεν βρηκαν οθονη απο την sharp αλλα απο την LG... Επισης η σελιδα που παρεθεσες γραφτηκε στις 9 Νοεμβριου, δηλαδη πριν ακομα κυκλοφορησει και φυσικα πριν του "βγαλει" τα σωθικα το ifixit.

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο ifixit παντως που το ανοιξαν δεν βρηκαν οθονη απο την sharp αλλα απο την LG... Επισης η σελιδα που παρεθεσες γραφτηκε στις 9 Νοεμβριου, δηλαδη πριν ακομα κυκλοφορησει και φυσικα πριν του "βγαλει" τα σωθικα το ifixit.

 

Aν το googlάρετε λίγο θα βρείτε και άλλες πιο πρόσφατες παρατηρήσεις του φαινομένου από τους πρώτους χρήστες της συσκευής. Προσοχή, το φαινόμενο δεν υπάρχει σε όλες τις συσκευές και επιπλέον τονίζεται ότι είναι temporary (προσωρινό) και όχι permanent (μόνιμο), οπότε μικρό το κακό...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Aν το googlάρετε λίγο θα βρείτε και άλλες πιο πρόσφατες παρατηρήσεις του φαινομένου από τους πρώτους χρήστες της συσκευής. Προσοχή, το φαινόμενο δεν υπάρχει σε όλες τις συσκευές και επιπλέον τονίζεται ότι είναι temporary (προσωρινό) και όχι permanent (μόνιμο), οπότε μικρό το κακό...
Οπως επισης διαβαζω οτι κανοντας το τεστ με την σκακιερα το ιδιο προβλημα παρουσιαζει και το ipad mini 1st gen και το ipad 3. Αλλα κανεις δεν το προσεξε τοτε...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα igzo panel της sharp ειναι γνωστα και η Apple εχει επιγνωση της καταστασης για αυτο οσοι το τιμησουν τις πρωτες ημερες να ειναι προσεχτικοι ετσι εστω να εκμεταλευτουν τη χρονικη περιοδο doa ετσι ωστε να το επιστρεψουν πισω, αν τους τυχει τετοια θεματα.

Εδω φρεσκα review.

iPad mini with Retina display review: as good as the Air, just smaller

http://www.engadget.com/2013/11/15/ipad-mini-retina-display-review/

Pros

 

Stunning display

Solid performance

Long battery life

 

Cons

 

No Touch ID

Relatively expensive

 

Bottom Line

 

The iPad mini matches the full-sized iPad Air in display quality, design and performance. Just be prepared to pay more than you would have for last year's model.

 

http://www.theverge.com/2013/11/14/5102786/ipad-mini-with-retina-display-review

 

Good Stuff

 

Gorgeous display

Great battery life

Hugely improved performance

Unbeatable ecosystem

Bad Stuff

 

iOS 7 has problems

Expensive for a small tablet

I miss the black color

 

http://www.anandtech.com/show/7519/apple-ipad-mini-with-retina-display-reviewed

(συνεχιζεται και στις επομενες σελιδες)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου (Applestore Γερμανιας), το ιδιο και ο Χαρης (ampelift). Για να δουμε αν αξιζει τον κοπο για 5 βασικες δουλειες...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου (Applestore Γερμανιας), το ιδιο και ο Χαρης (ampelift). Για να δουμε αν αξιζει τον κοπο για 5 βασικες δουλειες...

 

Από Applestore Γερμανίας μπορεί να πάρει ο καθένας, ακόμη και εδώ; Και γιατί χρεώνουν τέτοια τρελά μεταφορικά; Επίσης, εσείς ποιό πήρατε; Γιατί εγώ θέλω το 128άρι cellular.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Από Applestore Γερμανίας μπορεί να πάρει ο καθένας, ακόμη και εδώ; Και γιατί χρεώνουν τέτοια τρελά μεταφορικά; Επίσης, εσείς ποιό πήρατε; Γιατί εγώ θέλω το 128άρι cellular.

 

Όχι, μεσω γνωστου εκει πηραμε 2 κομματια και μας τα εστειλε και επειδή το θελαμε αμεσα πληρωσαμε αρκετα στα μεταφορικα (ουσιαστικα μας βγηκε ένα εικοσαρικο πανω από την τιμη του στην Ελλαδα).

Αυτά παθαινει οποιος θελει day 1 συσκευες :lol:

Απλα 16αρια πηραμε, θεωρω πως το χιλιαρικο που κανει η εκδοση που λες είναι παρα πολλα χρηματα για ένα απλο ταμπλετακι...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι, μεσω γνωστου εκει πηραμε 2 κομματια και μας τα εστειλε και επειδή το θελαμε αμεσα πληρωσαμε αρκετα στα μεταφορικα (ουσιαστικα μας βγηκε ένα εικοσαρικο πανω από την τιμη του στην Ελλαδα).

Αυτά παθαινει οποιος θελει day 1 συσκευες :lol:

Απλα 16αρια πηραμε, θεωρω πως το χιλιαρικο που κανει η εκδοση που λες είναι παρα πολλα χρηματα για ένα απλο ταμπλετακι...

 

Βαγγέλη περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις.

 

ΥΓ. Από τον Pharmex δεν περίμενα κάτι λιγότερο. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη περιμένουμε και τις δικές σου εντυπώσεις.

 

ΥΓ. Από τον Pharmex δεν περίμενα κάτι λιγότερο. :rolleyes:

 

Γιαννη πλεον από το οικοσυστημα της apple μονο τα ipad με συγκινουν και δη το mini, καθως θα το εχω ολη μερα μαζι μου, θα ξεχναω να το φορτισω (δεδομενο αυτό), με μια γραφιδα evernote jot script Θα εχω επιτελους (ελπιζω) και το ρημαδι το ηλεκτρονικο Filofax που ψαχνω καιρο τωρα.

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη πλεον από το οικοσυστημα της apple μονο τα ipad με συγκινουν και δη το mini, καθως θα το εχω ολη μερα μαζι μου, θα ξεχναω να το φορτισω (δεδομενο αυτό), με μια γραφιδα evernote jot script Θα εχω επιτελους (ελπιζω) και το ρημαδι το ηλεκτρονικο Filofax που ψαχνω καιρο τωρα.

Για να δουμε...

 

Σε τι χρωμα το πηρατε?

Σιγουρα σε σχεση με το περσινο mini θα εχει σημαντικη διαφορα με μια απλως πρωτη ματια στανταρ στην οθονη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα το αλλαξα σε 32gb και λογικα θα το εχω την αλλη Δευτερα. Πηγα στο public και επαιξα λιγο με το ipad mini το παλιο το 16gb. Με τις βασικες εφαρμογες εγκατεστημενες που θα εχει και το 2 και καναδυο παιχνιδια η μνημη που ειχε μεινει ηταν στα 7gb. Για κατι που δεν παιρνει sd με τρομαξε...

Προανατολιζομαι για καποια γραφιδα της wacom. Καποια αλλη προταση;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα το αλλαξα σε 32gb και λογικα θα το εχω την αλλη Δευτερα. Πηγα στο public και επαιξα λιγο με το ipad mini το παλιο το 16gb. Με τις βασικες εφαρμογες εγκατεστημενες που θα εχει και το 2 και καναδυο παιχνιδια η μνημη που ειχε μεινει ηταν στα 7gb. Για κατι που δεν παιρνει sd με τρομαξε...

Προανατολιζομαι για καποια γραφιδα της wacom. Καποια αλλη προταση;

https://www.evernote.com/market/feature/stylus

Οτι καλύτερο θα κυκλοφορεί δεσ το video και ειναι μονο για ipad;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

https://www.evernote.com/market/feature/stylus

Οτι καλύτερο θα κυκλοφορεί δεσ το video και ειναι μονο για ipad;)

μπαταρια και BT4 συνδεση; Θα προσπερασω... Επειδη εχω wacom digitizer δεν γυρναω σε stylus που θελουν μπαταρια για να δουλεψουν. Θα δω αν μπορω να κανω τη δουλεια μου με το δακτυλο και θα περιμενω κατι καλυτερο battery free στην αγορα.

 

edit Νομιζω το jot pro ειναι αυτο που ψαχνω.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σε τι χρωμα το πηρατε?

Σιγουρα σε σχεση με το περσινο mini θα εχει σημαντικη διαφορα με μια απλως πρωτη ματια στανταρ στην οθονη.

 

Λευκο. Ναι η οθονη είναι να την πιεις στο ποτηρι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...