Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι φταιει η συσκευη για τη βλακεια που δερνει το utility του youtube??? οσο δεν το χρησιμοποιω τα βιντεακια παιζουν μια χαρα! μολις το χρησιμοποιησω γινεται της κακομοιρας! (και στο air και στο air2)

 

 

 

το ιδιο κανει κ εμενα με την 8.1.1 (και στο air και στο air2)

 

το αφησα να σβησει τελειως απο μπαταρια και οταν ξαναεφτασε στο 100% οι παυλες εφυγαν και εγραψε τις ωρες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

στη χρηση, τι % χρηση λεει γι αυτα που τρεχουν;;;

Τσάμπα το restore πήγε.και ρωτάω στο apple customer support και μου λένε ότι εχει αναφερθεί από πολλούς χρήστες αυτό με τις παύλες .το battery drain φτιάχτηκε αμέσως με ένα hard reset που εκανε

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και γιατι δεν εχει πρόβλημα το Youtube στο air με 7.1.1 που είμαι εγώ.

Το πιθανότερο υπάρχει κάποια ασυμβατότητα τύπου Dropbox στο yosemite.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Περιεργο, εμενα το youtube ποτε δεν μου παρουσιασε προβλημα…. απο την 7αρα που ειχε μεχρι την τελευταια 8.1.1 παντα κομπλε ηταν.

 

Σε Ipad Air 4G 128gb αλλα δεν νομιζω να εχει καμια σχεση αυτο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sorry για το off topic αλλα εχει βάλει κανένας σας tampered glass αγορασμένο απο Ελλάδα η απο καποιο ελληνικό e shop ?

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής: Βλέπω στο ipad μου όταν κάνα συγχρωνισμο με itunes την παρακάτω εικόνα...

http://i61.tinypic.com/5evj9l.jpg

 

Βλέπω το 'άλλο' αρκετα μεγάλο...

Τί μπορει να είναι αυτό?

Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω ή να το μειώσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω το εξής: Βλέπω στο ipad μου όταν κάνα συγχρωνισμο με itunes την παρακάτω εικόνα...

http://i61.tinypic.com/5evj9l.jpg

 

Βλέπω το 'άλλο' αρκετα μεγάλο...

Τί μπορει να είναι αυτό?

Υπάρχει τρόπος να το καθαρίσω ή να το μειώσω?

 

Ναι πολύ εύκολα, restore και setup as new, με τόσα others πρέπει να έχεις χρόνια να κάνεις επαναφορά ως νέα συσκευή. Προσοχή θα γίνει πλήρης διαγραφή για αυτό θα πρέπει να αποθηκεύσεως τα αρχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ εύκολα, restore και setup as new, με τόσα others πρέπει να έχεις χρόνια να κάνεις επαναφορά ως νέα συσκευή. Προσοχή θα γίνει πλήρης διαγραφή για αυτό θα πρέπει να αποθηκεύσεως τα αρχεία σου.

 

Να σου πω κάτι να γελάσεις... Το έχω δύο μήνες... Αυτο το πράγμα πρεπει να κάνω κάθε φορά?????

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κάτι να γελάσεις... Το έχω δύο μήνες... Αυτο το πράγμα πρεπει να κάνω κάθε φορά?????

 

Μισο, πόσα χρόνια έχεις iPhone; δύο μήνες;

Link to comment
Share on other sites

ipad 2 μήνες.... Iphone 2 μέρες:)

 

Έχεις κάνεις jailbreak κι έχεις κατεβάσει πολλές εφαρμογές; αν όχι κάνε μια φορά restore και setup as new να καθαρίσει :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επίσης προτείνω να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου ένα από τα προγράμματα ου υπάρχουν ώστε να εξερευνήσεις το iPhone ☺ Έτσι θα βρεις ευκολότερα τι σου τρώει χορό!!
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Να ρωτησω επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τις εκδοσεις ιπαντ. Εβγαλε το media markt προσφορα το ipad retina στα 299. Ειναι το air retina? Αν ναι δεν αξιζει πολυ σε αυτη τη τιμη??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Να ρωτησω επειδη ειμαι λιγο ασχετος με τις εκδοσεις ιπαντ. Εβγαλε το media markt προσφορα το ipad retina στα 299. Ειναι το air retina? Αν ναι δεν αξιζει πολυ σε αυτη τη τιμη??

Δεν ξερω,αλλα κανα μινι θα ειναι,γιατι δεν ρωτας;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Με κάθε επιφύλαξη είναι το iPad 3 wifi only, εάν σε καλύπτει, μπορείς να προχωρήσεις στην αγορά του :)

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα a6x και μου εβγαλε οτι ειναι το 4 γενιας iPad.Δηλαδη οχι το Air,αλλα το προηγουμενο,οπότε ψαξε να δεις ποσο καλα στεκεται κοντα στα καινουρια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το "Α6Χ CPU" και το "Lightning connector", πρόκειται για το iPad 4 (4ης γενιάς). Για τα λεφτά που ζητάνε είναι καλή επιλογή. Το ίδιο έχω και εγώ και δεν ένιωσα ούτε στιγμή την ανάγκη να πάρω περσυ το iPad Air ή τωρα το νέο iPad Air 2.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.ειμαι νέος κάτοχος iPad air cellular 16 gb και μιας και είναι η πρώτη μου συσκευή Apple,έχω κάποιες ερωτήσεις-προβληματισμούς..

 

1)Αρχικά,μιας κ έχω την έκδοση cellular, διαβάζω ότι δεν υποστηρίζει λειτουργία τηλεφώνου (κλήσεις,μηνύματα) παρά μόνο λειτουργία LTE.αυτο σημαίνει ότι θα πρέπει ν έχω μια κάρτα μόνο για την συσκευή (μιας κ το να βγάζω την κάρτα από το κινητο μου για να την περνάω στο iPad δεν είναι καθόλου πρακτικό) προκειμένου να έχω προσβασιμότητα 4g?

 

2)παρατήρησα ότι 2φορες κατα την διάρκεια της φόρτισης κ ενώ η συσκευή ήταν κλειστή,καθώς αλλάξα Μπριζα φόρτισης, η συσκευή ενεργοποιήθηκε μόνη της.επισης,όταν είναι κλειστό,δεν μου εμφανίζει ποσοστό φόρτισης.ειναι λογικο?

3)στα apps για yahoo mail και Gmail,δεν μου ερχόταν ειδοποίηση όταν είχα Mail (ηχητική+ένδειξη στο αντίστοιχο εικονίδιο) παρά μόνο στην γνωστοποίηση,στην μπάρα ειδοποιήσεων.ετσι,αναγκάστηκα και διέγραψα τα apps κι έκανα προσθήκη όλους τους λογαριασμούς στο stock mail της Apple.επισης,δεν βλέπω εικονίδιο για επισύναψη αρχείου στο Mail,δεν υπαρχει?

4)υπάρχει τρόπος να κατεβάσω αρχεία torrent χωρίς jailbreak?

5)τέλος,ενώ είμαι στο AppStore συνδεδεμένος,μετά από κάποια ώρα χρήσης κ ενώ πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή,μου ζητάει να πληκτρολόγηςω εκ νέου το password μου.ειναι λογικό από την στιγμή που υποτίθεται ότι είμαι ήδη συνδεδεμένος σαν χρηστης?

Edited by bi171184
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.ειμαι νέος κάτοχος iPad air cellular 16 gb και μιας και είναι η πρώτη μου συσκευή Apple,έχω κάποιες ερωτήσεις-προβληματισμούς..

 

1)Αρχικά,μιας κ έχω την έκδοση cellular, διαβάζω ότι δεν υποστηρίζει λειτουργία τηλεφώνου (κλήσεις,μηνύματα) παρά μόνο λειτουργία LTE.αυτο σημαίνει ότι θα πρέπει ν έχω μια κάρτα μόνο για την συσκευή (μιας κ το να βγάζω την κάρτα από το κινητο μου για να την περνάω στο iPad δεν είναι καθόλου πρακτικό) προκειμένου να έχω προσβασιμότητα 4g?

 

2)παρατήρησα ότι 2φορες κατα την διάρκεια της φόρτισης κ ενώ η συσκευή ήταν κλειστή,καθώς αλλάξα Μπριζα φόρτισης, η συσκευή ενεργοποιήθηκε μόνη της.επισης,όταν είναι κλειστό,δεν μου εμφανίζει ποσοστό φόρτισης.ειναι λογικο?

3)στα apps για yahoo mail και Gmail,δεν μου ερχόταν ειδοποίηση όταν είχα Mail (ηχητική+ένδειξη στο αντίστοιχο εικονίδιο) παρά μόνο στην γνωστοποίηση,στην μπάρα ειδοποιήσεων.ετσι,αναγκάστηκα και διέγραψα τα apps κι έκανα προσθήκη όλους τους λογαριασμούς στο stock mail της Apple.επισης,δεν βλέπω εικονίδιο για επισύναψη αρχείου στο Mail,δεν υπαρχει?

4)υπάρχει τρόπος να κατεβάσω αρχεία torrent χωρίς jailbreak?

5)τέλος,ενώ είμαι στο AppStore συνδεδεμένος,μετά από κάποια ώρα χρήσης κ ενώ πάω να κατεβάσω μια εφαρμογή,μου ζητάει να πληκτρολόγηςω εκ νέου το password μου.ειναι λογικό από την στιγμή που υποτίθεται ότι είμαι ήδη συνδεδεμένος σαν χρηστης?

 

1. Μπορείς να κανείς κλήσεις και να στείλεις μηνύματα εάν έχεις iPhone στην iOS 8.1 ενεργοποιώντας τη λειτουργία call relay, κι SMS relay.

 

2. Ναι αν είναι κλειστή η συσκευή και τη συνδέσεις σε πηγή ενέργειας ενεργοποιείται.

3. Καλύτερη διαχείριση ίσα κανείς από την προεγκατεστημένη εφαρμογή Mail, έχεις ελέγξει τις ρυθμίσεις στις γνωστοποιήσεις;

4. Οχι δεν υπάρχει δυνατότητα καμία.

5. Κάθε τέταρτο το App Store ζητάει κωδικό. Μπορείς να το ορίσεις να ζητάει άμεσα, για μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Ο,τι άλλο χρειαστείς στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρονια πολλά.

 

το δικο μου, μετα τον συγχρονισμό, μου βγάζει στο <<αλλο>> 2,63gb.

 

θελω να κερδίσω αυτον τον χωρο

 

αν κανω επαναφορά απο το backup, θα κερδίσω αυτα τα gb, ,ή μόνο μετά απο clean install?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρόνια. Νέος στο ios και έχω μερικές απορροιες. Το πρόβλημα μου είναι ότι στο iPad Air μου έχω χαμηλές ταχύτητες Ίντερνετ έως ανύπαρκτες μακριά από το ρουτερ. Έκανα αναβάθμιση σε iOS 8 αλλά δεν άλλαξε κάτι. Το θέμα είναι ότι στα ίδια σημεία του σπιτιού το asus tablet της συζύγου δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Έκανα δώρο στο εαυτό μου ένα ipad για καλύτερη εμπειρία χρήσης και ενώ είναι πολύ καλό το πρόβλημα μου αυτό μου χαλάει την όλη εικόνα. Μπορεί κανείς να βοηθησει. Έκανα επανεκκίνηση το ρουτερ έκανα reset network klp αλλά μάταια... Όταν είμαι στο δωμάτιο που είναι το ρουτερ, όλα καλά στο δίπλα μηδέν... Και ας δείχνει σήμα wifi δεν μπαίνει σε σελίδες ούτε με Safari ούτε με chrome ούτε κατεβάζει δεδομένα για άλλες εφαρμογές. Παίζει να είναι πρόβλημα hardware? έχει κανείς καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρόνια. Νέος στο ios και έχω μερικές απορροιες. Το πρόβλημα μου είναι ότι στο iPad Air μου έχω χαμηλές ταχύτητες Ίντερνετ έως ανύπαρκτες μακριά από το ρουτερ. Έκανα αναβάθμιση σε iOS 8 αλλά δεν άλλαξε κάτι. Το θέμα είναι ότι στα ίδια σημεία του σπιτιού το asus tablet της συζύγου δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Έκανα δώρο στο εαυτό μου ένα ipad για καλύτερη εμπειρία χρήσης και ενώ είναι πολύ καλό το πρόβλημα μου αυτό μου χαλάει την όλη εικόνα. Μπορεί κανείς να βοηθησει. Έκανα επανεκκίνηση το ρουτερ έκανα reset network klp αλλά μάταια... Όταν είμαι στο δωμάτιο που είναι το ρουτερ, όλα καλά στο δίπλα μηδέν... Και ας δείχνει σήμα wifi δεν μπαίνει σε σελίδες ούτε με Safari ούτε με chrome ούτε κατεβάζει δεδομένα για άλλες εφαρμογές. Παίζει να είναι πρόβλημα hardware? έχει κανείς καμία λύση;

Τα Apple ειναι λίγο μυστήρια....θυμάμαι οταν είχα το ipad 2 πριν 3 χρόνια..το εδωσα και πήρα τον Νοέμβρη το AIR 2 ....εφτασε μία στιγμή που δεν είχα πρόβλημα με καμμία συσκευή που είχα...pc...HTC ONE MINI , λάπτοπ και το μόνο που δεν εμπαινε στο WIFI μου το ipad....το πήγα στο service και ολα οκ....τελικά εφταιγε το router μου οταν εφερα ηλεκτρονικό σπίτι και το ρύθμισε εφτιαξε.....κατ αρχάς απαραίτητο να το δοκιμάσεις και σε αλλα δίκτυα αν στο κάνει και σε αυτά...αν οχι...φταίει το router σου..κάνε αυτη τη δοκιμή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια δυό φορές κάναμε τη πατατιά και εβαλα στη φόρτιση το AIR 2 με τον φορτιστή του Iphone 5 που εχουμε...το εκανε κατα λάθος και η γυναίκα μου αυτό....λετε να του κάναμε καμμιά ζημιά ?.....γιατί μου είπε η γυναίκα μου οταν το είχε βάλει σε λάθος φορτιστή ζεστάθηκε και δεν φόρτιζε κανονικά..μπερδέψαμε τα καλώδια...ολα ιδια είναι γμτ:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα και στο ρουτερ της δουλειάς και καμία σχέση. Σφαίρα και από απόσταση που άλλες συσκευές δεν κάνουν ούτε τα μέιλ ανανέωση... Το βλέπω να πηγαίνω για αλλαγή ρουτερ. Να δοκιμάσω να δώσω static ip?

 

Γενικά πάντως το μηχάνημα πετάει. Μετά απο τρία android tablet βλέπω μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...