Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σύνδεσα και στο ρουτερ της δουλειάς και καμία σχέση. Σφαίρα και από απόσταση που άλλες συσκευές δεν κάνουν ούτε τα μέιλ ανανέωση... Το βλέπω να πηγαίνω για αλλαγή ρουτερ. Να δοκιμάσω να δώσω static ip?

 

Γενικά πάντως το μηχάνημα πετάει. Μετά απο τρία android tablet βλέπω μεγάλη διαφορά.

 

Δοκίμασε να κάνεις rename στο router σου, πριν καλέσεις τεχνικό :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σύνδεσα και στο ρουτερ της δουλειάς και καμία σχέση. Σφαίρα και από απόσταση που άλλες συσκευές δεν κάνουν ούτε τα μέιλ ανανέωση... Το βλέπω να πηγαίνω για αλλαγή ρουτερ. Να δοκιμάσω να δώσω static ip?

 

Γενικά πάντως το μηχάνημα πετάει. Μετά απο τρία android tablet βλέπω μεγάλη διαφορά.

Οπως σου τα έλεγα δηλ......οπότε ψάξου με το router σου

Link to comment
Share on other sites

Rename στο router? παίζει ρόλο λες; Τεχνικός θα μπορούσε να με βοηθήσει σε κάτι; Προς το παρών θα πειραματιστώ με static ip κλπ και βλέπουμε! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Rename στο router? παίζει ρόλο λες; Τεχνικός θα μπορούσε να με βοηθήσει σε κάτι; Προς το παρών θα πειραματιστώ με static ip κλπ και βλέπουμε! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

έχει βοηθήσει πολλούς η μετονομασία του router.. γίνεται μέσα από τη σελίδα του, απλή διαδικασία :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρονια πολλά.

 

το δικο μου, μετα τον συγχρονισμό, μου βγάζει στο <<αλλο>> 2,63gb.

 

θελω να κερδίσω αυτον τον χωρο

 

αν κανω επαναφορά απο το backup, θα κερδίσω αυτα τα gb, ,ή μόνο μετά απο clean install?

 

Ps. Το περιέχει αυτο το <<άλλο;>>

 

Καλημέρα. Μήπως κανείς;;;;:p

Link to comment
Share on other sites

Ps. Το περιέχει αυτο το <<άλλο;>>

 

Καλημέρα. Μήπως κανείς;;;;:p

 

καλημέρα και χρονια πολλά.

 

το δικο μου, μετα τον συγχρονισμό, μου βγάζει στο <<αλλο>> 2,63gb.

 

θελω να κερδίσω αυτον τον χωρο

 

αν κανω επαναφορά απο το backup, θα κερδίσω αυτα τα gb, ,ή μόνο μετά απο clean install?

Αυτό το άλλο είναι το λειτουργικό που καταλαμβάνει κάποιο χώρο και αρχεία τα οποία αποθηκεύονται από διάφορες εφαρμογές. Να τον κερδίσει ολόκληρο τον χώρο δεν γίνεται. αν θες να τον μειώσεις μπορείς να κάνεις backup και μετά restore from backup.

 

Διάβασε και τα παρακάτω links

 

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια δυό φορές κάναμε τη πατατιά και εβαλα στη φόρτιση το AIR 2 με τον φορτιστή του Iphone 5 που εχουμε...το εκανε κατα λάθος και η γυναίκα μου αυτό....λετε να του κάναμε καμμιά ζημιά ?.....γιατί μου είπε η γυναίκα μου οταν το είχε βάλει σε λάθος φορτιστή ζεστάθηκε και δεν φόρτιζε κανονικά..μπερδέψαμε τα καλώδια...ολα ιδια είναι γμτ:wacko:

 

Σε original φορτιστες, δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα! Δεν εχω καταφερει να ξεχωρισω ποτε ποιος φορτιστης και ποιο καλωδιο ηταν με πια συσκευη και δεν ειχα κανενα προβλημα! Οσο για τη θερμοκρασια την ωρα της φορτισης καποιες φορες ειναι αισθητη καποιες παλι οχι!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σε original φορτιστες, δε νομιζω να εχεις καποιο προβλημα! Δεν εχω καταφερει να ξεχωρισω ποτε ποιος φορτιστης και ποιο καλωδιο ηταν με πια συσκευη και δεν ειχα κανενα προβλημα! Οσο για τη θερμοκρασια την ωρα της φορτισης καποιες φορες ειναι αισθητη καποιες παλι οχι!

Eυχαριστώ φίλε μου

Εχω ενα iphone 5 και το AIR 2 και σύντομα θα προστεθεί και ενα 6 αρι...προβλέπεται μπέρδεμα με τα καλώδια...θα τους βάλω σημάδια μου φαίνεται για να τα κουμαντάρω....ασχετο.....διάβασα οτι η APPLE συστήνει την φόρτιση των συσκευών της χωρίς θήκη για προφανείς λόγους θερμοκρασίας κλπ....αυτο δεν μπορώ να το κάνω επειδή η θήκη που πήρα για το AIR είναι ιστορία...μου φαίνεται θα πάρω αλλη θήκη να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου

Εχω ενα iphone 5 και το AIR 2 και σύντομα θα προστεθεί και ενα 6 αρι...προβλέπεται μπέρδεμα με τα καλώδια...θα τους βάλω σημάδια μου φαίνεται για να τα κουμαντάρω....ασχετο.....διάβασα οτι η APPLE συστήνει την φόρτιση των συσκευών της χωρίς θήκη για προφανείς λόγους θερμοκρασίας κλπ....αυτο δεν μπορώ να το κάνω επειδή η θήκη που πήρα για το AIR είναι ιστορία...μου φαίνεται θα πάρω αλλη θήκη να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα

 

Τα καλώδια έχω τη εντύπωση ότι είναι ίδια σε όλες τις συσκευές που έχεις.

Ο φορτιστής για το iPad είναι πιο μεγάλος.

Κατα την φόρτιση αν δεν χρησιμοποιείς την συσκευη για να ζεστενεται δεν θα έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου

Εχω ενα iphone 5 και το AIR 2 και σύντομα θα προστεθεί και ενα 6 αρι...προβλέπεται μπέρδεμα με τα καλώδια...θα τους βάλω σημάδια μου φαίνεται για να τα κουμαντάρω....ασχετο.....διάβασα οτι η APPLE συστήνει την φόρτιση των συσκευών της χωρίς θήκη για προφανείς λόγους θερμοκρασίας κλπ....αυτο δεν μπορώ να το κάνω επειδή η θήκη που πήρα για το AIR είναι ιστορία...μου φαίνεται θα πάρω αλλη θήκη να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα

 

Στη θηκη τα φορτιζω ολα! Καλωδια και φορτιστη οποιον πιασω! Οποτε μην ανησυχεις! Εμενα ολα καλα πανε μεχρι τωρα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ φίλε μου

Εχω ενα iphone 5 και το AIR 2 και σύντομα θα προστεθεί και ενα 6 αρι...προβλέπεται μπέρδεμα με τα καλώδια...θα τους βάλω σημάδια μου φαίνεται για να τα κουμαντάρω....ασχετο.....διάβασα οτι η APPLE συστήνει την φόρτιση των συσκευών της χωρίς θήκη για προφανείς λόγους θερμοκρασίας κλπ....αυτο δεν μπορώ να το κάνω επειδή η θήκη που πήρα για το AIR είναι ιστορία...μου φαίνεται θα πάρω αλλη θήκη να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα

Τα καλώδια είναι ακριβώς τα ίδια. Μόνο ο φορτιστής αλλάζει. Χρησιμοποιώ εναλλάξ το ίδιο καλώδιο στο iPad 4 και iPhone 5.

Τη θήκη του iPad μου δεν την έχω αφαιρέσει ποτέ κατά τη φόρτιση.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω φίλε μου με air2 και iPhone 6 φορτίσω με οποία καλώδια βρω μπροστά μου... Ειναι ακριβώς ίδια . Εγω για παραδειγμα που έχω και ένα τρίτο καλώδιο που μου έδωσε φίλος. Το καλώδιο και τον φόρτιση απο το 6 το έχω στο κουτί του για να μην φθείρεται ακόμα ένα καλώδιο..

 

Το air2 φοράει Apple smart case και πραγματικά φωλιάζει μεςα στην θήκη ειναι και δερμάτινη αλλα πραγματικά δεν έχω καταλάβει καποιο θεμα με θερμοκρασίες κατα την φόρτιση με θήκη..θεωρώ περισσότερο επικίνδυνο να έχω το κινητό σε τραπέζι κρεβάτι γραφείο Γυμνό να φορτίσει παρα την φόρτιση με θήκη.

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ήθελα να ρωτήσω ενώ έχω ενεργοποιημένη την ρύθμιση στο Facebook για αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο αυτό δεν γίνετε και τα βίντεο δεν παιζουν.......
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ απο το itunes στο itunes store όπως και στο icloud. Και στα δύο, μου βγάζει μήνυμα πως απορρίφθηκε η σύνδεση δικτύου και "Βεβαιωθείτε ότι οι ρυθμίσεις δικτύου σας είναι σωστές και η σύνδεση δικτύου είναι ενεργή". Από τον πίνακα ελέγχου (windows 7) έχω ενεργοποιημένο το να επιτρέπεται η εφαρμογή itunes να επικοινωνεί με το τοίχος προστασίας..Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ απο το itunes στο itunes store όπως και στο icloud. Και στα δύο, μου βγάζει μήνυμα πως απορρίφθηκε η σύνδεση δικτύου και "Βεβαιωθείτε ότι οι ρυθμίσεις δικτύου σας είναι σωστές και η σύνδεση δικτύου είναι ενεργή". Από τον πίνακα ελέγχου (windows 7) έχω ενεργοποιημένο το να επιτρέπεται η εφαρμογή itunes να επικοινωνεί με το τοίχος προστασίας..Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Kαλημέρα φίλε μου. Θα πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση του προγράμματος iTunes και επανεγκατάσταση. Συγκεκριμένα θα πρέπει να αφαιρέσεις τα εξής προγράμματα:

 

 

  • iTunes
  • Apple Software Update
  • Apple Mobile Device Support
  • Bonjour
  • Apple Application Support

 

Δεν διαγράφεται τίποτα από τις βιβλιοθήκες σου. Στη συνέχεια θα κατεβάσεις το τελευταίο iTunes από το http://www.itunes.com. Μην ξεχάσεις να κάνεις authorized με τον λογαριασμό Apple ID σου.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ήθελα να ρωτήσω ενώ έχω ενεργοποιημένη την ρύθμιση στο Facebook για αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο αυτό δεν γίνετε και τα βίντεο δεν παιζουν.......

 

Το έχει δει κανείς στο δικό του iPad ....an συμβαίνει αυτό ......

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εκανε κανεις την αναβαθμηση σε 8.2 παιδες ?

 

Θετικα-Αρνητικα σημεια αν υπαρχουν ?

 

Thanks in advance. :D

Link to comment
Share on other sites

Εκανε κανεις την αναβαθμηση σε 8.2 παιδες ?

 

Θετικα-Αρνητικα σημεια αν υπαρχουν ?

 

Thanks in advance. :D

 

Την έκανα εγώ. Δεν είδα καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Νέος στην οικογένεια της Apple. Σήμερα απέκτησα τη πρώτη συσκευή της, το ipad air με aim. Το 16αρι. Εκτός από έλαχιστες φορές που χρησιμοποίησα ipad φίλου, η μόνη επαφή μου είναι με Android. Υπάρχουν κάποια βήματα που θα έπρεπε να κάνω στην αρχή; παράδειγμα λογαριασμός στο iTunes, ενεργοποίηση κάποιας υπηρεσίας για κλοπή, ενεργοποίηση εγγύησης; κτλ κτλ;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος στην οικογένεια της Apple. Σήμερα απέκτησα τη πρώτη συσκευή της, το ipad air με aim. Το 16αρι. Εκτός από έλαχιστες φορές που χρησιμοποίησα ipad φίλου, η μόνη επαφή μου είναι με Android. Υπάρχουν κάποια βήματα που θα έπρεπε να κάνω στην αρχή; παράδειγμα λογαριασμός στο iTunes, ενεργοποίηση κάποιας υπηρεσίας για κλοπή, ενεργοποίηση εγγύησης; κτλ κτλ;

 

Καλώς όρισες το team είναι αρκετά πράγματα που πρέπει να κάνεις πήγαινε στην ενότητα οδηγών iOS και θα τα βρεις όλα αναλυτικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...