Jump to content

iPad Air (1st gen - 2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ. Επειδή είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βρω την ενότητα, σου είναι εύκολο κάποιο link?
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ. Επειδή είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βρω την ενότητα, σου είναι εύκολο κάποιο link?

Καλημέρα! Ορίστε το link http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=159

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ωστόσο έχω δυο απορίες. Σίγουρα θα προκύψουν και άλλες.ελπιζω να μην κουράσω.

 

1) όταν έκανα εγκατάσταση,επέλεξα γλώσσα τα αγγλικά. Έπειτα πρόσθεσα και τα ελληνικά. Παρόλα αυτά, στις επαφές μου, τα ελληνικά δεν είναι αλφαβητικά ταξινομημένα.

 

2) ενώ έχω το iPad με τη sim δεν μπορώ να κάνω κλήση κάποιον αριθμό. Μου επιτρέπει μόνο μήνυμα.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ωστόσο έχω δυο απορίες. Σίγουρα θα προκύψουν και άλλες.ελπιζω να μην κουράσω.

 

1) όταν έκανα εγκατάσταση,επέλεξα γλώσσα τα αγγλικά. Έπειτα πρόσθεσα και τα ελληνικά. Παρόλα αυτά, στις επαφές μου, τα ελληνικά δεν είναι αλφαβητικά ταξινομημένα.

 

2) ενώ έχω το iPad με τη sim δεν μπορώ να κάνω κλήση κάποιον αριθμό. Μου επιτρέπει μόνο μήνυμα.

1) Οι επαφές θα φαίνονται αλφαβητικά όταν θα έχεις επιλέξει ως γλώσσα συστήματος τα Ελλινικά.

2) Το ipad δεν μπορεί να κάνει κλήσεις και ας έχει κάρτα sim. Είναι μόνο για δεδομένα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ας κάνω άλλη μια τώρα. Στις γλώσσες μου είχε αυτόματα τα αγγλικά και τα κινεζικά. Πρόσθεσα εγώ τα ελληνικά μετά. Ωστόσο δε βρίσκω τροπο να αφαιρέσω τα κινεζικά. Έπειτα από λίγο Google είδα ότι υπάρχει τρόπος αλλά οι γνώμες είναι διφορούμενες. Ποια είναι η γνώμη σας; Το έχει κάνει κάποιος;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Θα πας εκεί που πήγες για να προσθέσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο και θα κάνεις τη χειρονομία slide to delete (δεξιά προς αριστερά) στο κινέζικο πληκτρολόγιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πας εκεί που πήγες για να προσθέσεις το ελληνικό πληκτρολόγιο και θα κάνεις τη χειρονομία slide to delete (δεξιά προς αριστερά) στο κινέζικο πληκτρολόγιο.

 

 

Δεν είναι στο keyboards αλλά στο language and region. Όσο και να κάνω slide δεν φεύγει

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ωστόσο έχω δυο απορίες. Σίγουρα θα προκύψουν και άλλες.ελπιζω να μην κουράσω.

 

1) όταν έκανα εγκατάσταση,επέλεξα γλώσσα τα αγγλικά. Έπειτα πρόσθεσα και τα ελληνικά. Παρόλα αυτά, στις επαφές μου, τα ελληνικά δεν είναι αλφαβητικά ταξινομημένα.

 

2) ενώ έχω το iPad με τη sim δεν μπορώ να κάνω κλήση κάποιον αριθμό. Μου επιτρέπει μόνο μήνυμα.

 

Apo to ipad δεν μπορείς να κανεις τηλεφωνήματα δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα κι από εμένα στην παρέα σας. Έχω το air 32gb περίπου ένα χρόνο και ήταν η αιτία που έγινα apple fan και προχώρησα και σε αγορα imac και δε σκέφτομαι κάτι άλλο πλεόν (εκτός από linux δοκιμαστικά και για την εμπειρία σε ένα φορητό). Τέλος πάντων εδώ και μία εβδομάδα μου βγάζει ότι είναι γεμάτος ο χώρος αποθήκευσης και τις τελευταίες ημέρες μου ζητά συνέχεια κωδικούς για τα πάντα ξανά και ξανά και συνέχεια για τα ίδια. Σημειωτέον ότι σε μια περίπτωση πριν δύο ημέρες έκλεισε μόνο του και άνοιξε μετά αρκετά ώρα στη φόρτιση σα να ξεφορτίστηκε πολύ γρήγορα κι απότομα. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.:cry:
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα στην παρέα σας. Έχω το air 32gb περίπου ένα χρόνο και ήταν η αιτία που έγινα apple fan και προχώρησα και σε αγορα imac και δε σκέφτομαι κάτι άλλο πλεόν (εκτός από linux δοκιμαστικά και για την εμπειρία σε ένα φορητό). Τέλος πάντων εδώ και μία εβδομάδα μου βγάζει ότι είναι γεμάτος ο χώρος αποθήκευσης και τις τελευταίες ημέρες μου ζητά συνέχεια κωδικούς για τα πάντα ξανά και ξανά και συνέχεια για τα ίδια. Σημειωτέον ότι σε μια περίπτωση πριν δύο ημέρες έκλεισε μόνο του και άνοιξε μετά αρκετά ώρα στη φόρτιση σα να ξεφορτίστηκε πολύ γρήγορα κι απότομα. Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.:cry:

 

Kαλώς όρισες στη παρέα μας, τα αναφέρεις λίγο μπερδεμένα. Όλα τα παραπάνω έγιναν ξαφνικά; Σχετικά με τους κωδικούς θα σε συμβούλευα να κάνεις αποσυνδέσεις, από iCloud, τα emails κλπ. και να συνδεθείς ξανά. Εάν θέλεις ριζική αντιμετώπιση, καθώς αναφέρεις και προβλήματα μπαταρίας, θα πρέπει να κάνεις restore και στη συνέχεια setup as new. Θα γίνει πλήρης διαγραφή της συσκευής γι' αυτό φρόντισε να διασφαλίσεις τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ήταν όντως περίεργη συμπεριφορά η οποία έφτιαξε ως δια μαγείας και αύξησε και τον υπολειπομενο αποθηκευτικό χώρο. Παρόλα αυτά σκέφτομαι να τα σβήσω όλα και να κάνω set up as new. Τι λέτε,
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ήταν όντως περίεργη συμπεριφορά η οποία έφτιαξε ως δια μαγείας και αύξησε και τον υπολειπομενο αποθηκευτικό χώρο. Παρόλα αυτά σκέφτομαι να τα σβήσω όλα και να κάνω set up as new. Τι λέτε,

 

Καλό θα ήταν ώστε να αποκλείσετε οποιοδήποτε software πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κατεβάσω απο το App Store μεγάλα αρχεία μέσο της σύνδεσης δικτύου κινητής και όχι απο wifi....το δοκίμασα και μου γράφει σε αναμονή και όταν ανοίγω wifi ξεκινά το download .....thanks!!!!!!
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να κατεβάσω απο το App Store μεγάλα αρχεία μέσο της σύνδεσης δικτύου κινητής και όχι απο wifi....το δοκίμασα και μου γράφει σε αναμονή και όταν ανοίγω wifi ξεκινά το download .....thanks!!!!!!

 

Μια εφαρμογή απο το App Store, προκειμένου να ληφθεί μέσω δεδομένων παρόχου, δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 100MB, σε clean συσκευή :)

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογή απο το App Store, προκειμένου να ληφθεί μέσω δεδομένων παρόχου, δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 100MB, σε clean συσκευή :)

 

Ok σε ευχαριστώ πολυ :wink:

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα σε ολους έκανα την αναβάθμιση σε iOS 9 και ήθελα να ρωτήσω όταν κάνω split screen δεν γίνεται να επιλέξω το μέγεθος της κάθε οθόνης ευχαριστώ
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους έκανα την αναβάθμιση σε iOS 9 και ήθελα να ρωτήσω όταν κάνω split screen δεν γίνεται να επιλέξω το μέγεθος της κάθε οθόνης ευχαριστώ

 

To split screen (50-50) γινεται μονο στο air2 απ οτι λεει η apple

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

To split screen (50-50) γινεται μονο στο air2 απ οτι λεει η apple

 

Ok σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους έκανα την αναβάθμιση όπως προείπα και παρατηρώ ότι αργεί η συσκευή να ανοίξει......υπάρχει κάποιος που εχει προσέξει κάτι τέτοιο .....
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι βίντεο που είδα κάνουν λόγο πως αυτά τα lag στα γραφικά θα φτιαχτούν στην 9.1. Σε κάτι τεστ που έκαναν είπαν πώς η 9.1 beta 2 είναι πιο smooth από την 9.0.0/1.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση σε 9.0.1 ακόμα το 5 finger touch λαγκάρει σε κάποιες εφαρμογές. :(

 

Εννοείς, όταν κλείνεις τις εφαρμογές?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο δικο μου παντως με 9.0.2 τα εχει "παιξει" λιγο...ειχει γινει πιο αργο και ο Safari με πολλα tab ανοιχτα κρασαρει συνεχεια ενω μονιμως κανει reload...τελικα μηπως το νεο λειτουργικο μηπως χρεαζεται οντως τα 2 γιγα μνημα ram; Σαν να εγινε μεταλλαξη στο ipad ειναι :(:(
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, μόλις έβαλα την 9.1! Νομίζω ότι επαναφέρει ως ένα βαθμό το smoothness που είχε παλιότερα.. αλλά οκ μη περιμένουμε και θαύματα. Εσείς πως το βλέπετε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air (1st gen - 2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...