Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη για το off topic αλλα εχω ενα προβλημα και χρειαζομαι βοηθεια.. ειχα το κινητο στην φορτιση και τωρα που πηγα να το παρω δεν λειτουργει η οθονη παραμενει μαυρη αν και το κινητο ειναι ανοιχτο..ξερετε τι μπορω να κανω η αν εχει καει η οθονη?

 

αλλαξες kernel ? συνήθως υποπτος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά συγνώμη για το off topic αλλα εχω ενα προβλημα και χρειαζομαι βοηθεια.. ειχα το κινητο στην φορτιση και τωρα που πηγα να το παρω δεν λειτουργει η οθονη παραμενει μαυρη αν και το κινητο ειναι ανοιχτο..ξερετε τι μπορω να κανω η αν εχει καει η οθονη?

Κρατα πατημενο το power button για αρκετα δευτερολεπτα μεχρι να σβησει τελειως το κινητο, μετα ξανα ανοιξε το να δουμε αν στρωσει! Αν οχι (η εσχατη λυση πριν το service) θα πας μαλλον για επαφορα εργοστασιακων ρυθμισεων!

Αν εχεις kernel dorimanx, μην ανησυχεις, ειναι ψιλοσυνηθισμενο.......

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει τον dorimanx 8.7 πριν απο καμια δεκαρια μερες..το θεμα ειναι οτι παιρνω τηλεφωνο και χτυπαει κανονικα το κινητο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ολα οκ παιδια ανοιξε μετα απο αυτα που μου ειπατε..χιλια ευχαριστω..προτεινετε να αλλαξω τον κερνελ να βαλω παλι bruce η να κρατησω αυτον?

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει τον dorimanx 8.7 πριν απο καμια δεκαρια μερες..το θεμα ειναι οτι παιρνω τηλεφωνο και χτυπαει κανονικα το κινητο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ολα οκ παιδια ανοιξε μετα απο αυτα που μου ειπατε..χιλια ευχαριστω..προτεινετε να αλλαξω τον κερνελ να βαλω παλι bruce η να κρατησω αυτον?

Μπορει να μην στο ξανακανει, ισως ηταν κατι μεμονωμενο!!

Αν σου αρεσε ο dori, τον κρατας και βλεπεις πως θα παει!

Σε μενα, το εχω πει αρκετες φορες, μου το εκανε 5 φορες, γυρισα στον bruce και σωθηκα:)

Αν εχεις δοκιμασει και τους 2, και δεν ειδες κατι "συγκλονιστικο" στον dorimanx...... αλλαξε τον;)

Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες.. Εγώ έτσι έφαγα μπρικαρισμα τρελό, απ αυτά που σου βγάζουν μήνυμα στο fastboot και δεν μπαίνεις ούτε recovery ούτε download mode. Ήμουν έτοιμος να το στείλω service! Απλά μην το επιχειρείς.

 

Επειδή είσαι ο δεύτερος που έδωσε αυτή την απάντηση: ο φίλος είχε ρωτήσει για root, αλλά με stock recovery. Η δικιά μου εμπειρία λέει ότι δεν έχει πρόβλημα, αλλά προφανώς ο καθένας αναλαμβάνει την ευθύνη για το τι επιλέγει να κάνει στο κινητό του :)

Link to comment
Share on other sites

μπορω να κατεβασω απο καπου την εφαρμογη LG BACKUP ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕΣΤΟΡΕ..??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για το off topic αλλα εχω ενα προβλημα και χρειαζομαι βοηθεια.. ειχα το κινητο στην φορτιση και τωρα που πηγα να το παρω δεν λειτουργει η οθονη παραμενει μαυρη αν και το κινητο ειναι ανοιχτο..ξερετε τι μπορω να κανω η αν εχει καει η οθονη?

 

Ονομάζεται SOD ή BSOD.(Screen of death ή Black ......) Μπορεί να φταίνε χίλια δύο και φυσικά μπορεί να είναι τυχαίο. Συμβαίνει ακόμα και σε στοκ καταστάσεις.

Λύσεις για να βγεις είναι πάτημα 10 δευτερολέπτων του power button για να κάνεις reboot το κινητό ή άλλες λύσεις που σου είπαν τα παιδιά

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλε bruce ο dorimanx είναι για χρήστες που ξέρουν από ρυθμίσεις και ψάχνονται γενικός;)

 

Βαγγελη αυτο εδω το bug στην cloudy g3 2,1 πως το διόρθωσες??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη αυτο εδω το bug στην cloudy g3 2,1 πως το διόρθωσες??:blink:

Με cloudy kernel πάντως δεν υπάρχει τέτοιο bug.

Link to comment
Share on other sites

παιδια Help :/ δεν μου δουλευει το notification LED οταν bootαρει το κινητο αλλαζουν τα χρωματα κανονικα αλλα οταν ανοιγει το κιν δεν δειχνει ουτε σε ειδοποιησεις ουτε σε κλησεις τιποτα :/

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη αυτο εδω το bug στην cloudy g3 2,1 πως το διόρθωσες??:blink:

Ξανά πέρασα χωρίς κανένα wipe την rom και δεν άλλαξα kernel το δουλεύω με τον μαμα cloudy;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια Help :/ δεν μου δουλευει το notification LED οταν bootαρει το κινητο αλλαζουν τα χρωματα κανονικα αλλα οταν ανοιγει το κιν δεν δειχνει ουτε σε ειδοποιησεις ουτε σε κλησεις τιποτα :/

 

Στις ρυθμισεις το εχεις ενεργοποιημενο;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογη lg backup ψαχνω? απο που μπορω να την κατεβασω για να την περασω? θελω να την περασω στην CM12 που δεν την εχει μεσα για να κανω restore ...!! ευχαριστωωω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογη lg backup ψαχνω? απο που μπορω να την κατεβασω για να την περασω? θελω να την περασω στην CM12 που δεν την εχει μεσα για να κανω restore ...!! ευχαριστωωω

Είσαι σίγουρος ότι παίζει στην cm? Δεν νομίζω να παίζει εφαρμογή της lg σε aosp.

Κατέβασε μια custom stock based rom και πάρε το apk lgbackup.apk πρέπει να λέγεται. Και δοκίμασε άλλα η λογική λέει ότι δεν θα παίζει

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχως απογοητευση η miui και δεν μπορω να καταλαβω γιατι οποτε την εβαζα σε αλλες συσκευες καθομουν εκει. Καθε 7-8 ωρες μπουκουνει γεμιζει ραμ και θελει restart.Μετα παει σφαιρα. Δεν εχω πολλες εφαρμογες περασμενες. Την περασα 2 φορες για να μαι σιγουρος αλλα τ ιδια. Το greenify μπορει να την πειραζει?

 

θα περιμενω μπας και βγει κανα update σημερα παρασκευη να δω αν υπαρξει αλλαγη.Δεν εχει περασμενο updater αυτη οπως οι αλλες miui?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι παίζει στην cm? Δεν νομίζω να παίζει εφαρμογή της lg σε aosp.

Κατέβασε μια custom stock based rom και πάρε το apk lgbackup.apk πρέπει να λέγεται. Και δοκίμασε άλλα η λογική λέει ότι δεν θα παίζει

 

ναι σιγουρος ειμαι.. δεν υπαρχει μεσα.! και πως περνω το apk.? copy paste? τοσο απλα?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρος ειμαι.. δεν υπαρχει μεσα.! και πως περνω το apk.? copy paste? τοσο απλα?

Δεν λέω αν υπάρχει μέσα. Προφανώς και δεν υπάρχει! Λέω αν παίζει. Αν τρέχει η εφαρμογή. Αλλιώς θεωρητικά θα μπορούσε να γίνει με όλες τις εφαρμογές της lg όπως η κάμερα.

Το apk το τρέχεις και κανείς εγκατάσταση ή το βάζεις στο φάκελο app ή priv-app(αναλόγως που το είχε η lg στις ρομ της) στο σύστημα, δίνεις σωστά permissions και κανείς reboot.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. θελω μια βοηθεια και επειδη βιαζομαι δεν προλαβαινω να διαβασω ολο το thread, οποτε ζητω προκαταβολικα συγνωμη.

Το μεσημερι θα αγορασω απο ενα φιλο ενα g2 16mb το οποιο ειναι ροοτ με firmware αυτο του g3. Η απορια μου ειναι ισχυει η εγγυηση του και ναι που σημαινει οτι θα το παρω μπορω να το επαναφερω τελειως μαμα?

 

σορυ και παλι αλλα μεχρι το μεσημερι πρεπει να ξερω οποτε δεν προλαβαινω να διαβασω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. θελω μια βοηθεια και επειδη βιαζομαι δεν προλαβαινω να διαβασω ολο το thread, οποτε ζητω προκαταβολικα συγνωμη.

Το μεσημερι θα αγορασω απο ενα φιλο ενα g2 16mb το οποιο ειναι ροοτ με firmware αυτο του g3. Η απορια μου ειναι ισχυει η εγγυηση του και ναι που σημαινει οτι θα το παρω μπορω να το επαναφερω τελειως μαμα?

 

σορυ και παλι αλλα μεχρι το μεσημερι πρεπει να ξερω οποτε δεν προλαβαινω να διαβασω

 

Μπορείς να το επαναφέρεις αλλά γιατί δεν λες στον άνθρωπο να στο επαναφέρει αυτός (που έχει τα προγράμματα στο πσ) και να στο δώσει έτοιμο;

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Θα συναντηθουμε το μεσημερι μετα τη δουλεια και μου το ειπε ο ανθρωπος απο εχτες το βραδι που μιλησαμε οτι δεν προλαβαινε για σημερα και με παροτρυνε να το δοκιμασε ετσι (εχει του g3 μου ειπε) που ειναι πολυ καλο και αν δεν μου αρεσει ειναι ευκολο να το κανω μαμα.

πρεπει να προσεξω κατι? και υπαρχει μημπως και καποιο λινκ με οδηγιες για επαναφορα σε μαμα κατασταση?

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Θα συναντηθουμε το μεσημερι μετα τη δουλεια και μου το ειπε ο ανθρωπος απο εχτες το βραδι που μιλησαμε οτι δεν προλαβαινε για σημερα και με παροτρυνε να το δοκιμασε ετσι (εχει του g3 μου ειπε) που ειναι πολυ καλο και αν δεν μου αρεσει ειναι ευκολο να το κανω μαμα.

πρεπει να προσεξω κατι? και υπαρχει μημπως και καποιο λινκ με οδηγιες για επαναφορα σε μαμα κατασταση?

 

με την g3 rom που εχει τωρα δεν ισψυει η εγγυηση αλλα μην σε ανησυχει αυτο ...

με το flash tool 2014 μπορεις ευκολα να το γυρισεις σε στοκ κατασταση και θα ισχυει κανονικα η εγγυηση (εδω οδηγιες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 )

 

δεν το εχω κανει ποτε (αν και θα χρειαστει) αλλα λενε οτι ειναι ευκολο !

επισης , το .kdz αρχειο που θα κατεβασεις να το εχεις στον ιδιο φακελο με το

unzipped φακελο του flashtool 2014 !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...