Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω να σας πω το βασανο μου ειπα να πειραξω της αδερφης μου το G2 να περασει η ωρα μιας και με το νεξους εχω πειραξει τα παντα...αφου με τα ζορια καταλαβα οτι θελει παλιο bootloader εβαλα το arcroot καπως ετσι τα περασε ολα καλα...αλλα παλιο twrp...

 

Παμε τωρα στα ωραια...Περναω optimusg3 ολα καλα ολα ωραια...χαιρομαστε σαν τα χαζα με το slowmo λεω εεε κατσε να την αφησω με στοκ κερνελ...

 

περναω dorimatrix πως τον λενε την τελευταια...διαβαζω οτι παιζει με Stweaks το βαζω και αυτο πειραζω τα settings με λογικη nexus ολα καλα κανει και το ρεσταρτ του κυριλε...

 

Βλεπω με αργει λιγο στο touch καπου ειχε παρει το ματι μου για update στο touch...βλεπω πως κανεις update το touch παω στο μενου παταω update touch κολλαει λιγο ξεκολλαει χωρις να πει τπτ...βλεπω λεει τρεξτε το ATTest καπως ετσι...το τρεχω...κολαει bootloader..

 

Με τα πολλα με τα λιγα μπαινω twrp ξαναφλασαρω την ρομ....δεν εχω navbar...κανω κατι πειραμαρα απο εδω απο εκει...με βγαζει LG security error...ψαχνω πανικοβλητος διαβαζω δεν περναει το εστειλα LG ωχ λεω με εσκισε η μικρη....μπαινω recovery κανω wipe τα παντα περναω παλι την ρομ χωρις τπτ περιττο...παλι δεν εχω navbar...ξανα wipes ενα ενα .... παλι navbar....

 

Τωρα παλευω κατεβαζω την cloud...αμα δεν κανω δουλεια παω σε στοκ κιτκατ και αι σιχτιρ...ειπαμε να ασχοληθουμε λιγο να περασει η ωρα οχι να βγαλουμε καρκινο...

 

Π.Σ Σας λειπαμε....nexus και παλι nexus!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν καποιος βαλει τον νεο bumped Dori και θελησει να τον αλλαξει και να βαλει αλλον θα πρεπει να ξερει αν ειναι bumped ο κερνελ που θα βαλει γιατι αλλιως θα χρειαστει Loki + JB bootloader

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα 400 dpi, το "κατεβαζα" και 'γω καποτε τόσο!

Ομως χωρις xposed και App setting's πως ρυθμιζεις τις εφαρμογες που δεν προβαλονται σωστα......πχ καμερα;

Δεν υπάρχει κάτι που να μην παίζει. Όλα μια χαρά παίζουν! Και η κάμερα!!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα για τους φαν του DorimanX kernel .Προσοχη ομως γιατι το να πηγαινεις απο KK bootloader σε JB bootloader και τουμπαλιν ,τουλαχιστον προς το παρον δεν φαινεται ευκολη υποθεση

 

Αυτό με το JB και KK bootloader δεν το κατάλαβα. Τι εννοεί ο dori; τι σημαίνει το ότι ο τελευταίος kernel παίζει και στα δύο bootloaders;; μπορείς δηλαδή να έχεις JB rom με τον 9.1 kernel;;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω να σας πω το βασανο μου ειπα να πειραξω της αδερφης μου το G2 να περασει η ωρα μιας και με το νεξους εχω πειραξει τα παντα...αφου με τα ζορια καταλαβα οτι θελει παλιο bootloader εβαλα το arcroot καπως ετσι τα περασε ολα καλα...αλλα παλιο twrp...

 

Παμε τωρα στα ωραια...Περναω optimusg3 ολα καλα ολα ωραια...χαιρομαστε σαν τα χαζα με το slowmo λεω εεε κατσε να την αφησω με στοκ κερνελ...

 

περναω dorimatrix πως τον λενε την τελευταια...διαβαζω οτι παιζει με Stweaks το βαζω και αυτο πειραζω τα settings με λογικη nexus ολα καλα κανει και το ρεσταρτ του κυριλε...

 

Βλεπω με αργει λιγο στο touch καπου ειχε παρει το ματι μου για update στο touch...βλεπω πως κανεις update το touch παω στο μενου παταω update touch κολλαει λιγο ξεκολλαει χωρις να πει τπτ...βλεπω λεει τρεξτε το ATTest καπως ετσι...το τρεχω...κολαει bootloader..

 

Με τα πολλα με τα λιγα μπαινω twrp ξαναφλασαρω την ρομ....δεν εχω navbar...κανω κατι πειραμαρα απο εδω απο εκει...με βγαζει LG security error...ψαχνω πανικοβλητος διαβαζω δεν περναει το εστειλα LG ωχ λεω με εσκισε η μικρη....μπαινω recovery κανω wipe τα παντα περναω παλι την ρομ χωρις τπτ περιττο...παλι δεν εχω navbar...ξανα wipes ενα ενα .... παλι navbar....

 

Τωρα παλευω κατεβαζω την cloud...αμα δεν κανω δουλεια παω σε στοκ κιτκατ και αι σιχτιρ...ειπαμε να ασχοληθουμε λιγο να περασει η ωρα οχι να βγαλουμε καρκινο...

 

Π.Σ Σας λειπαμε....nexus και παλι nexus!!!

Παλιοφιλε Pika εισαι ατυχος γιατι αυτην τη μερα που αποφασισες να πειραξεις το G2 ειναι η μοναδικη μερα οπου υπαρχει μια συγχιση με τον τελευταιο kernel του dorimanx, απ' ο,τι καταλαβαινω.

 

Γενικα μια χαρα γινονται τα φλασαρισματα ειτε stock, ειτε custom ROM, ειτε απο jb σε kk, ειτε απο kk σε jb.

 

Αν και η αληθεια ειναι οτι μου εληψε που στο u8800pro καναμε root, βαζαμε custom recovery, φλασαραμε ακομα και επισημη ROM χωρις καν να χρησιμοποιησουμε τον υπολογιστη. Βαζαμε ολα τα αρχεια στην microSD και με εναν file explorer τα καναμε ολα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το JB και KK bootloader δεν το κατάλαβα. Τι εννοεί ο dori; τι σημαίνει το ότι ο τελευταίος kernel παίζει και στα δύο bootloaders;; μπορείς δηλαδή να έχεις JB rom με τον 9.1 kernel;;;;

 

Ναι ο νεος Ντορι παιζει και στους δυο. Ο ιδιος λεει οτι καλυτερα να φλασαρουμε τον ΚΚ, εδω εχω φαει ενα κολλημα σε σχεση με τον bootloader που εχουμε λογω autorec το ψαχνω ακομα ,παντως αν διαβασεις το αντιστοιχο θρεντ πολυς κοσμος εχει μπερδευτει ασε που καποιοι την "πατησανε". Μιλωντας για τον εαυτο μου φλασαρα τον νεο χωρις ΚΚ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό είναι. Εδώ δεν έχουν καν sources. Και που έχουμε alpha builds καλά είμαστε. Σίγουρα ακόμα είναι νωρίς. Σε 1 μήνα πιστεύω θα έχουμε καλες betas.

Εγώ με LS lollipop 26/11 είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Ταχύτητα απίστευτη. Πραγματικό butter smooth.

Μένουν ακόμα να μπουν αρκετές παραμετροποιήσεις αλλά όλα μια χαρά. Και τα 400 dpi λειτουργούν τέλεια!

 

Μια χαρά παίζουν. Ξανάφλασαρε κάτι δεν σου έκατσε καλά.

Καλημέρα έχω και εγώ την ls lollipop αλλά έχω ενα θεμα .το εικονιδιο του gps είναι συνεχώς ανοιχτό πανω και επίσης το google now δεν μου εμφανίζετε δίπλα στην αρχική οθόνη.εσύ εχεις κάποιο τέτοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω και εγώ την ls lollipop αλλά έχω ενα θεμα .το εικονιδιο του gps είναι συνεχώς ανοιχτό πανω και επίσης το google now δεν μου εμφανίζετε δίπλα στην αρχική οθόνη.εσύ εχεις κάποιο τέτοιο θέμα?

Βάλε launcher τον επίσημο της google απο το store περιηγητής google νομίζω λέγεται και θα έρθει το google now αριστερά με swipe:rolleyes:μπες στις ρυθμίσεις τοποθεσίας και βάλτο στην εξοικονόμηση ενέργειας και θα χαθεί το σήμα του gps:)

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν εχουν διαβασει το θρεντ στους xda το Autorec κανει downgrade τον bootloader σε JB version συνεπως χρειαζεται να φλασαρει καποιος τον ΚΚ bootloader με την αντιστοιχη bumped recovery TWRP (αν θελει βεβαια)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βάλε launcher τον επίσημο της google απο το store περιηγητής google νομίζω λέγεται και θα έρθει το google now αριστερά με swipe:rolleyes:μπες στις ρυθμίσεις τοποθεσίας και βάλτο στην εξοικονόμηση ενέργειας και θα χαθεί το σήμα του gps:)

Εβαλα εξοικονόμηση αλλά τίποτα.εκεί έχει μείνει.πάντως σε γενικές γραμμές είναι πολύ τουμπανο η ls lollipop. Παει σφαίρα.

Βασικαωτωρα είδα οτι και με κλειστό το gps τελείως παλι εκεί είναι το εικονίδιο.κάποια μπαγκια θα έφαγε.

Edited by Manolovas
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εξοικονόμηση αλλά τίποτα.εκεί έχει μείνει.πάντως σε γενικές γραμμές είναι πολύ τουμπανο η ls lollipop. Παει σφαίρα.

Βασικαωτωρα είδα οτι και με κλειστό το gps τελείως παλι εκεί είναι το εικονίδιο.κάποια μπαγκια θα έφαγε.

Κάνε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν εχουν διαβασει το θρεντ στους xda το Autorec κανει downgrade τον bootloader σε JB version συνεπως χρειαζεται να φλασαρει καποιος τον ΚΚ bootloader με την αντιστοιχη bumped recovery TWRP (αν θελει βεβαια)

 

Φιλε μου δεν σε πολυκαταλαβα δυστυχως.

Εγω εχω για recovery το twrp που το εγκατεστησα μεσω autorec. Τι ακριβως πρεπει να κανω τωρα για να φλασαρω τον νεο dori???

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση.

Εκανα μια χαζομαρα και δε φλασαρα το supersu όταν εκανα εγκατάσταση και τωρα δεν είναι ροοτ υο κινητό.εγκατάσταση απο την αρχή κάνω παλι όλο το πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια χαζομαρα και δε φλασαρα το supersu όταν εκανα εγκατάσταση και τωρα δεν είναι ροοτ υο κινητό.εγκατάσταση απο την αρχή κάνω παλι όλο το πακέτο?

 

Και χωρις SuperSU το τηλεφωνο ειναι root. απλα δεν εχεις τις επιλογες να πειραξεις αν θα αφηνει αν θα ρωταει η αν θα απορριπτει να δινει στις εφαρμογες προσβαση root... Δοκιμασε μια εφαρμογη οπως Titanium Bakcup ή κατεβασε απο το Play store το Root Checker να δεις αν οντως ΔΕΝ εισαι root...

 

Πολλες φορες σε διαφορα κινητα εχω κανει root ΧΩΡΙΣ SuperSu και απλα δινει προσβαση root ΣΕ ΟΛΕΣ τις εφαρμογες.... Δεν σε ρωταει καθε φορα...

Link to comment
Share on other sites

Και χωρις SuperSU το τηλεφωνο ειναι root. απλα δεν εχεις τις επιλογες να πειραξεις αν θα αφηνει αν θα ρωταει η αν θα απορριπτει να δινει στις εφαρμογες προσβαση root... Δοκιμασε μια εφαρμογη οπως Titanium Bakcup ή κατεβασε απο το Play store το Root Checker να δεις αν οντως ΔΕΝ εισαι root...

 

Πολλες φορες σε διαφορα κινητα εχω κανει root ΧΩΡΙΣ SuperSu και απλα δινει προσβαση root ΣΕ ΟΛΕΣ τις εφαρμογες.... Δεν σε ρωταει καθε φορα...

Ροοτ δείχνει απλα δε με αφήνει να μπω σε ρυθμίσεις που έχει μέσα για superuser καιψοταν πάω να μπω μου πετάει το supersu και μου γράφει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ροοτ δείχνει απλα δε με αφήνει να μπω σε ρυθμίσεις που έχει μέσα για superuser καιψοταν πάω να μπω μου πετάει το supersu και μου γράφει αυτο

 

Φλασαρε τωρα το SuperSU μεσω Recovery και θα εισαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Διαγράψτε το παρακαλώ Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία CM11 snapshot Πώς είναι για το g2? Επίσης η διαδικασία για unlock boot loader, custom recovery , root, είναι σχετικά εύκολη;<br/>

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ls 4 lollipop έβαλα.

 

http://download.chainfire.eu/627/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.25.zip

 

Αυτο εδω φλασαρε! περιμενω τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Απο που το κατεβαζω ?δε ξερω πια εκδοση πρέπει να βάλω.

 

http://download.chainfire.eu/627/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.25.zip

 

Αυτο εδω φλασαρε! περιμενω τα αποτελεσματα

Και 'δω η τελευταια

http://download.chainfire.eu/635/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.36.zip

Link to comment
Share on other sites

 

Τελος παντων ναι... Οποια και να βαλεις λογικα θα κανεις δουλεια... Ασε που λογικα θα σου κανει απο το Play store μετα αναβαθμιση μονο του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...