Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ καλο το dark UI αλλα χανεις το t-action στη cloudyG3 2.1

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου για ποια χώρα προορίζονταν ρε φίλε? Το χω μεγάλη απορία...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου για ποια χώρα προορίζονταν ρε φίλε? Το χω μεγάλη απορία...

Καμιά Ισπανία;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το dark UI αλλα χανεις το t-action στη cloudyG3 2.1

 

Το t action δεν το έχασα αλλά έχασα τις λειτουργίες της navbar,q memo και μικρό παράθυρο.Μόνο το διπλό παράθυρο λειτουργεί με το back button.Ξέρει κανείς υπάρχει λύση;Η το έκανε μόνο σε μένα όπως στο φίλο με το t action.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις custom recovery;

Μπες recovery και κάνε ένα wipe case και wipe dalvik case και δες μπας και στρώσει.

 

Τα εκανα αλλά δυστυχως δεν έστρωσε... Μπορω να δοκιμσσω κάτι άλλο???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα αλλά δυστυχως δεν έστρωσε... Μπορω να δοκιμσσω κάτι άλλο???

Αυτο που σου ειπα με το αρχειο οdex.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου ειπα με το αρχειο οdex.

 

Πιο δηλ? Δεν βρίσκω το μήνυμα σου να το διαβάσω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το t action δεν το έχασα αλλά έχασα τις λειτουργίες της navbar,q memo και μικρό παράθυρο.Μόνο το διπλό παράθυρο λειτουργεί με το back button.Ξέρει κανείς υπάρχει λύση;Η το έκανε μόνο σε μένα όπως στο φίλο με το t action.

 

Παντως μετα απο επικοινωνια που ειχα με τον dev μου δηλωσε ξεκαθαρα οτι λογω ελλειψης χρονου δεν προκειται να ασχοληθει με την 2.1 εκδοση, οσοι εχουν 2.0 κανενα προβλημα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μ κάθεται καλά είναι στην δημιουργία μηνύματος τα μαύρα γράμματα πάνω στο σκούρο background ειναι λίγο κουραστικά για τα μάτια..
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

CloudyG3 2.1 + Dori 9.1 + KK BL bumped

 

Γύρισα από AOSP και πραγματικά τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακά της CloudyG3 με τον κέρνελ του Dori. Μηδενικά wakelocks όπως θα δείτε και στο BBS. Awake 3h 10m και από αυτά 2h 10m είναι οθόνη και όπως βλέπετε 49m κλήσεις. Στις 33+ ώρες δηλαδή είχα wakelocks περίπου 5 λεπτά. Πραγματικά φοβερή μπαταρία, με ondemandplus το κινητό και σφαίρα πάει αλλά και από μπαταρία είναι super. 68% έχω ακόμα και δεν πέφτει.

 

Ρυθμίσεις dori:

Cpu0,1,2,3 gov = ondemandplus

Cpu 0,1,2,3 max freq = 1728000

hotplug = alucard

sample rate = 60000

screen off freq = χαμηλότερο που έχει

Gpu gov = conservative

Gpu max freq = 320

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Τον dori 9.1 ενταξει τον φλασαρουμε.Το αλλο που γραφεις το KK BL bumped το φλασαρουμε και αυτο μετα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Τον dori 9.1 ενταξει τον φλασαρουμε.Το αλλο που γραφεις το KK BL bumped το φλασαρουμε και αυτο μετα;

 

Έχει αναλυτικά τι είναι όλα αυτά στο θέμα του καθώς και στο Q&A θέμα του dori.

 

Ειδικότερα. Πρέπει να κάνεις τα εξής.

 

Reboot to recovery

Flash bumped twrp 2.8.1.1by dorimanx

Reboot recovery

Flash Dori 9.1

Flash KK BL bumped by dorimanx

Reboot system

 

Έτσι έχεις bumped recovery, bumped BL, bumped kernel.

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να βάλεις τον bumped BL αλλά από την στιγμή που βγήκε και χρησιμοποιώ dori τότε γιατί να έχω τον παλιό? Το recovery bumped παίζει είτε στον παλιό JB BL που έχουμε όλοι οι ρουταρισμένοι με custom recovery(το κάνει αυτό η εφαρμογή autorec) είτε με τον νέο bumped BL του Kitkat. Άρα δεν θέλει αλλαγή αργότερα με φλασάρισμα απλού custom recovery. Μόνο αν θες με νεότερο bumped. Όταν και αν βγάλει ο dorimanx ή ο blastagator τον καινούριο σε bumped.

Όμως εδώ θέλει προσοχή. Αν βάλεις τον νέο BL τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο kernel που είναι bumped. Άρα προς το παρόν μόνο του dori. Για οποιδήποτε άλλη ρομ/κερνελ είτε στοκ είτε G3 port είτε AOSP πρέπει να φλασάρεις πάλι τον παλιο JB BL.

 

Όλα τα αρχεία τα έχει ο dori ανεβασμένα μαζί με τα builds του κερνελ του.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το KK BL bumped by dorimanx φιλε μου δεν το βρισκω...Φοβαμαι μην κανω λαθος.Που ειναι ακριβως;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το KK BL bumped by dorimanx φιλε μου δεν το βρισκω...Φοβαμαι μην κανω λαθος.Που ειναι ακριβως;Ευχαριστω.

 

http://dorimanx.shine.sk/LG/

 

Όλα εδώ είναι. Δεν λέει πουθενά ότι είναι bumped by dorimanx. Το ξέρεις επειδή έχεις διαβάσει το θέμα του ότι ο KK BL είναι bumped. Πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε. Και στο Q&A ένα μέλος έχει δώσει πάρα πολύ αναλυτικές αδηγίες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δε βγαζω ακρη λογω ελειψη αγγλικων...Και με μεταφραση αστα να πανε.Εβαλα μονο τον dorimax 9.1 k το twrp 2.8.1.1

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πιο δηλ? Δεν βρίσκω το μήνυμα σου να το διαβάσω..

Μας εχεις αναστατωσει, παραθετεις τον εαυτο σου και ποσταρεις το ιδιο και στα δυο νηματα λεγοντας "καποιος να μου απαντησει" , "κανεις;" και δεν ψαχνεις ουτε εσυ ο ιδιος για τις απαντησεις σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5803008

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δε βγαζω ακρη λογω ελειψη αγγλικων...Και με μεταφραση αστα να πανε.Εβαλα μονο τον dorimax 9.1 k το twrp 2.8.1.1

Απλά έχεις ακόμα τον JB BL. Και δεν έχεις θέμα έτσι να βάλεις όποιον άλλο κερνελ θες.

Άμα δεν καταλαβαίνεις τότε καλύτερα να μην πειράξεις. Πρέπει να ξέρεις τι κανείς, όταν το κάνεις και όχι να ακολουθείς τυφλά οδηγίες.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μας εχεις αναστατωσει, παραθετεις τον εαυτο σου και ποσταρεις το ιδιο και στα δυο νηματα λεγοντας "καποιος να μου απαντησει" , "κανεις;" και δεν ψαχνεις ουτε εσυ ο ιδιος για τις απαντησεις σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5803008

 

Ελα κολλητε μου.. Οκ μην βαρας. Το εφτιαξα .έλειπε το αρχείο lgmessage odex. Το βρήκα το έβαλα στον φάκελο έδωσα κ τα permis και ανοιξαν τα μυνυματα.τέλος καλό όλα καλά.

Α! Κ συγνώμη για την αναστάτωση που σου προκάλεσαν. Δεν θα ξανασυμβει

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ελα κολλητε μου.. Οκ μην βαρας. Το εφτιαξα .έλειπε το αρχείο lgmessage odex. Το βρήκα το έβαλα στον φάκελο έδωσα κ τα permis και ανοιξαν τα μυνυματα.τέλος καλό όλα καλά.

Α! Κ συγνώμη για την αναστάτωση που σου προκάλεσαν. Δεν θα ξανασυμβει

Ωραια φιλε. Χαιρομαι που λυσαμε το προβλημα.

 

Συγνωμη αν ημουν παραπανω επιθετικος απ' ο,τι θα επρεπε αλλα εκνευριζομαι οταν ο κοσμος τα θελει ολα ετοιμα στο πιατο και γρηγορα χωρις να ψαξει λιγο μονος του.

Δε λεω οτι ετσι κανεις κι εσυ αλλα οφειλεις να παραδεχτεις οτι ησουν κι εσυ λιγακι ανηπομονος κι επιπολεος και τωρα στο τελος ειρωνικος.

Δεν πειραζει καμια φορα συμβαινουν αυτα, δε θελω να ανοιξουμε κοντρα.

Το σημαντικο ειναι οτι το προβλημα σου λυθηκε. Γι' αυτο ειμαστε εξαλλου εδω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Nova για αρχική σελίδα κ παρατήρησα ότι δε δουλεύει το double tap to wake. Έκανα απ το κρυφό μενού update touch firmware κ τίποτα... Καμία ιδέα;
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε. Χαιρομαι που λυσαμε το προβλημα.

 

Συγνωμη αν ημουν παραπανω επιθετικος απ' ο,τι θα επρεπε αλλα εκνευριζομαι οταν ο κοσμος τα θελει ολα ετοιμα στο πιατο και γρηγορα χωρις να ψαξει λιγο μονος του.

Δε λεω οτι ετσι κανεις κι εσυ αλλα οφειλεις να παραδεχτεις οτι ησουν κι εσυ λιγακι ανηπομονος κι επιπολεος και τωρα στο τελος ειρωνικος.

Δεν πειραζει καμια φορα συμβαινουν αυτα, δε θελω να ανοιξουμε κοντρα.

Το σημαντικο ειναι οτι το προβλημα σου λυθηκε. Γι' αυτο ειμαστε εξαλλου εδω.

 

και εγω συγνωμη αδερφε.. εξαλλου με εχεις βοηθησει πολλες φορες στο παρελθον.. κ εγω δεν το ξεχνω.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Nova για αρχική σελίδα κ παρατήρησα ότι δε δουλεύει το double tap to wake. Έκανα απ το κρυφό μενού update touch firmware κ τίποτα... Καμία ιδέα;

 

Καποιοι στο xda ισχυριζονται οτι φλασαροντας του Dori το κερνελ εφτιαξαν το double tap to wake

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι στο xda ισχυριζονται οτι φλασαροντας του Dori το κερνελ εφτιαξαν το double tap to wake

Είμαι stock 4.4.2 χωρίς root...

Καποιοι στο xda ισχυριζονται οτι φλασαροντας του Dori το κερνελ εφτιαξαν το double tap to wake

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι stock 4.4.2 χωρίς root...

Εν το μεταξύ το knock code δουλεύει κανονικά!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι stock 4.4.2 χωρίς root...

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν το μεταξύ το knock code δουλεύει κανονικά!

Δηλαδή με τον απλό launcher δουλεύει? Και με nova όχι? Πάντα μιλάμε για το double tap to wake και όχι για το knock off(δηλαδή να κλείσει η οθόνη)? Γιατί για το άνοιγμα δεν θα έπρεπε να παίζει ρόλο τι launcher έχεις.

Στα gestures κοιτάξεις αν είναι ενεργοποιημένο?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...