Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστα, οσο για πλεονεκτημα ουτε οι devs δεν ξερουν ,πιθανολογουν καλυτερη διαχειριση ενεργειας, double tap στην οθονη χωρις υστερηση κτλ

Το ΚΚ boatloader θα μας ειναι απαραιτητο για τις lollipop rom's αργοτερα παιδια; Ή δεν εχει σχεση; Θα μπορουμε δηλαδη να δουλεψουνε κανονικα το νεο λογισμικο και με το JB;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξαφνικα χωρις να φλασαρω τπτ χωρίς να πειραξω τπτ κ αρκετους μηνες μετα το τελευταιο φλασαρισμα..δεν μπορω να μπω στην εφαρμογή μηνυμάτων ..μολις παταω πανω στην εφαρμογή ανοίγει κ απευθειας κλείνει... Δεν μπαινει μεσα...Τι λέτε να παιζει???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με DorimanX κερνελ και FauxSound apk ολα καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την αλλαγη του bootloader σε ΚΚ ταυτοχρονα ακολουθησα την συμβουλη ενος στο xda και αλλαξα απο alucard σε

OnDemandPlus (A governor based off of OnDemand and Interactive. It provides a balance between performance, and saving battery.) τον governor του cp0 εχω ενδειξεις για καλυτερη διαχειριση της μπαταριας χωρις κανενα παρατηρησιμο λαγκ (εκτος του widget του καιρου) επισης το dark UI αλλαξε πολυ το κινητο σαν να εβαλα νεα ρομ

 

ειμαι με cloudyg3 2.1 δεν σου κρασαρουν τα μνματα αφου έβαλες το dark UI ;;;

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με cloudyg3 2.1 δεν σου κρασαρουν τα μνματα αφου έβαλες το dark UI ;;;

 

Εγώ με την CloudyG3 2.0 με Dark UΙ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα. Εδώ και 2-3 ώρες δηλαδή που το φλάσαρα!

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με cloudyg3 2.1 δεν σου κρασαρουν τα μνματα αφου έβαλες το dark UI ;;;

 

Ναι πρεπει να κανεις το εξης κολπο ,πας με εναν ροοτ εξπλορερ στο system/priv-app και βρισκεις τα LGMessage.apk και odex και τα μετανομαζεις εγω πχ τα εκανα LGMessagep.apk και LGMessagep.odex μετα επανακκινεις σε recovery mode και ξαναφλασαρεις το zip αρχειο.Αυτο ηταν το προβλημα λυθηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με την CloudyG3 2.0 με Dark UΙ μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα. Εδώ και 2-3 ώρες δηλαδή που το φλάσαρα!

 

Στα μηνυματα το theme ειναι εντελως dark ή όπως παρουσιαζονται χρονολογικα σορταρισμενα ειναι σε λευκο φοντο?

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα μηνυματα το theme ειναι εντελως dark ή όπως παρουσιαζονται χρονολογικα σορταρισμενα ειναι σε λευκο φοντο?

 

Όχι στα εισερχόμενα έχει λευκό φόντο, αλλά στην δημιουργία μηνύματος είναι όλο μαύρο..

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με cloudyg3 2.1 δεν σου κρασαρουν τα μνματα αφου έβαλες το dark UI ;;;

 

Δεν μου έπαιζε και εμένα..Εγώ έσβησα μόνο το αρχείο odex έκανα reboot Και όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή Σαν αυτή που έχει για τα Ν5 να πάρω backup το efs? Πριν αρχίσω το πείραγμα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία εφαρμογή Σαν αυτή που έχει για τα Ν5 να πάρω backup το efs? Πριν αρχίσω το πείραγμα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46097466

 

Αν και το philz touch recovery που θα περασεις εχει επιλογη για efs back up.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απο AOSP παιδια τι λεει ? Αξιζει καμια rom ? QuickRemote ειδα εχουμε port, camera δε βρηκα κατι... Παιζουν ολα στις AOSP ?
Link to comment
Share on other sites

Απο AOSP παιδια τι λεει ? Αξιζει καμια rom ? QuickRemote ειδα εχουμε port, camera δε βρηκα κατι... Παιζουν ολα στις AOSP ?

Λιγες σελιδες πιο πριν υπαρχουν συζητησεις για αυτο που ρωτας.

Δεν την εχω δοκιμασει αλλα λενε οτι η liquid smooth milestone 3.2 ειναι η πιο καλη.

Η καμερα δεν μπορει να γινει port.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46097466

 

Αν και το philz touch recovery που θα περασεις εχει επιλογη για efs back up.

Ευχαριστώ,ααα και κάτι άλλο, σε ποια σελίδα πάω όπου βάζω το ιμει του τηλεφώνου για να δω από Ποια χώρα είναι;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα χωρις να φλασαρω τπτ χωρίς να πειραξω τπτ κ αρκετους μηνες μετα το τελευταιο φλασαρισμα..δεν μπορω να μπω στην εφαρμογή μηνυμάτων ..μολις παταω πανω στην εφαρμογή ανοίγει κ απευθειας κλείνει... Δεν μπαινει μεσα...Τι λέτε να παιζει???

 

μηπως γνωριζει κανεις ..?? να κανω κατι...!!! τωρα προσωρινα εχω επιλεξει το hangaouts για μηνυματα.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Με DorimanX κερνελ και FauxSound apk ολα καλα

 

Φίλε μου τι ρυθμίσεις έκανες στο fauxsound? Φλασαρα τον Bruce μόνο και μόνο για τις κλήσεις αλλά δεν βρήκα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό ωρέ?:confused:

 

εκει υπαρχει το IMEI σου , οποτε το κραταει backup ...

υπαρχουν καποιες περιπτωσεις , το εχουν παθει και 2-3 παιδια εδω μεσα ,

που πανε ολα στραβα και χανεις ακομα και το ΙΜΕΙ σου και οταν το επαναφερεις

δεν σου το δειχνει !! :wacko::wacko:

αρα χανεις την εγγυηση ! τα παιδια αν θυμαμαι καλα το επανεφεραν αλλα

δυσκολευτηκαν παρα παρα πολυ ! αν εχεις κρατησει backup to EFS apo philz ή απο TWRP (υπαρχει κι εκει) δεν εχεις προβλημα μετα !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,ααα και κάτι άλλο, σε ποια σελίδα πάω όπου βάζω το ιμει του τηλεφώνου για να δω από Ποια χώρα είναι;

http://sndeep.info/en

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανεις ..?? να κανω κατι...!!! τωρα προσωρινα εχω επιλεξει το hangaouts για μηνυματα.!

 

Φαντάζομαι έχεις custom recovery;

Μπες recovery και κάνε ένα wipe case και wipe dalvik case και δες μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

εκει υπαρχει το IMEI σου , οποτε το κραταει backup ...

υπαρχουν καποιες περιπτωσεις , το εχουν παθει και 2-3 παιδια εδω μεσα ,

που πανε ολα στραβα και χανεις ακομα και το ΙΜΕΙ σου και οταν το επαναφερεις

δεν σου το δειχνει !! :wacko::wacko:

αρα χανεις την εγγυηση ! τα παιδια αν θυμαμαι καλα το επανεφεραν αλλα

δυσκολευτηκαν παρα παρα πολυ ! αν εχεις κρατησει backup to EFS apo philz ή απο TWRP (υπαρχει κι εκει) δεν εχεις προβλημα μετα !

 

η τελευταία έκδοση του philz recoverυ δεν εμφανίζει την επιλογή backup efs, ξέρουμε τίποτα γι΄αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι ρυθμίσεις έκανες στο fauxsound? Φλασαρα τον Bruce μόνο και μόνο για τις κλήσεις αλλά δεν βρήκα άκρη.

Δεν μπορεί να δουλέψει με bruce το fauxsound.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να δουλέψει με bruce το fauxsound.

 

Όντως κάτι τέτοιο συμβαίνει.Ενώ παίρνει τις ρυθμίσεις και λειτουργεί μια χαρά,δεν τις κρατάει και καθε λίγο και λιγάκι τις κάνει reset.Θα πήγαινα για dorimanx,αλλά δεν ξέρω να τον ρυθμίζω.Μπορεί κάποιος να ποστάρει ρυθμίσεις του dori με απόδοση-μπαταρία αντίστοιχη του bruce και του μαμά της cloudy?Είχα δοκιμάσει τον 8.7 χωρίς αλλαγές,όπως ήταν και μου φάνηκε αργός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! απο τοτε που εβαλα το Disable Service (λογικα αυτο φταιει) επαψε να χτυπα το ξυπνητηρι κι ενω ειναι ρυθμισμενο κανονικα. Εχετε καποια λυση να φτιαχτει γιατι εχω εργησει 1-2 φορες να ξυπνησω?
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις custom recovery;

Μπες recovery και κάνε ένα wipe case και wipe dalvik case και δες μπας και στρώσει.

 

εχω την cloudy g3 2.1..!! θα το κανω και θα ξαναγραψω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα απο οτι φαινεται ο Dori δοκιμαζει καινουργιο governor για να προσθεσει στον κερνελ του τον intellimm (It's a governor designed for 8974 CPUs to maximize battery life while retaining a smooth ui), ειδωμεν.

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...