Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για την αμεση απαντηση! να φανταστω χανω εγγύηση ; θελει και root;

Δε χρειαζεται root για να βαλεις official rom.

ΑΛΛΑ , αν θελησεις να το στειλεις στo service πρεπει να κανεις τα εξης:

Στο πρωτο link που σου εδωσα γραφει πανω με κοκκινα γραμματα "Check new firmware". Πατας εκει πανω και στο πλαισιο που θα εμφανιστει βαζεις το ΙΜΕΙ σου. Θα σου βγαλει πληροφοριες για τη συσκευη σου. Επισης θα σου εχει και την δυνατοτητα να κατεβασεις την rom που αντιστοιχεί στη δικη σου συσκευη....... αν θελησεις service θα πρεπει να 'χεις τη "δική" του rom πανω για μην χασεις την εγγυηση;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά είσαι. Αν δοκιμάσεις 4Κ θα τηγανίζεις αυγά μάτια.. θα δεις κάτι 80αρες που θα ζαλιστείς :D

 

Μπορεις να δοκιμασεις στο thermal controls να κατεβασεις το cpu max heat .Παντως απο τι στιγμη που το default ειναι 76 C οι 64 C δεν φαινονται παραλογοι

 

Αστα να πανε:D:D Παντως αν το καλοσκεφτεις ειναι ενα κινητο για ολες τις χρησεις. Αφου τηγανιζει κιολας.....τι αλλο θελουμε? Γλυτωνουμε και ρευμα. :p

Ξερεις μηπως μεχρι ποσο μπορει να παει η θερμοκρασια του cpu πρωτου ανατιναχτει? Εχει καποιο οριο?

 

Είμαι πλέων απόλυτα πεπεισμένος ότι, για τα καμένα pixel (κιτρινίλα) πάνω δεξιά και αριστερά του G2 οφείλετε στης υψηλές θερμοκρασίες που αναπτύσει η συσκευή. Και αυτό διαπιστώθηκε απο παιδιά και συζητήσεις που είχαμε, στο (Σκόνη μέσα από την οθόνη) Άρα προσοχή στην θερμοκρασία της συσκευής.....!!!!

 

http://s28.postimg.org/by0pn0xil/uploadfromtaptalk1407927254161.jpg

screenshot windows 7

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..έχω αυτή την φοβερή συσκευή μια εβδομάδα και ειμαι ρουτ πανω στην μαμά στοκ ρομ. Δεν έχω περάσει custom recovery. Αμ βγει update επίσημο και κάνω φουλ unroot από το su και μετά update θα προκύψει πρόβλημα? ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..έχω αυτή την φοβερή συσκευή μια εβδομάδα και ειμαι ρουτ πανω στην μαμά στοκ ρομ. Δεν έχω περάσει custom recovery. Αμ βγει update επίσημο και κάνω φουλ unroot από το su και μετά update θα προκύψει πρόβλημα? ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εγω πιστευω φιλε μου, κατα 95% δε θα εχεις προβλημα!

Αφηνω και ενα 5%, γιατι με τα ριμάδια αυτα ποτε δεν ξερεις :):lol:

Καποτε μου ειχε κολλησει το Galaxy S2 (τελείως "μαμα") σε ΟΤΑ ενημερωση :wacko:

Aν σ' ενδιαφερουν τα ΟΤΑ update, μην περασεις custom recovery. Oυτε κατα διανοια βεβαια ΟΤΑ με custom recovery;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά:)

 

Αν βγει κάποια custom rom με το lollipop toy G3 για το τηλεφωνάκι μας ας το ποστάρει κάποιος διότι εγώ με τα αγγλικά δεν...

 

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια καλησπερα, μεγα απορια και αν μπορειτε να μου την λυσετε , ειχα κατεβασει πριν ενα μηνα μια rom απο εδω http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= βαζοντας το imei της συσκευης, τοτε που το κατεβασα δεν υπηρχε μεσα εδω http://lg-phone-firmware.com/firmware-Lg+G2-Tutti-36.html η εκδοση Spain open 6ES , τωρα βλεπω οτι εχει δυο εκδοσεις , η V20G και η V20H , ειναι η δυο τελευταιες σωστα? πριν μπουνε σε αυτο το λινκ ποια rom κατεβασε τοτε για το δικο μου? κατεβηκε η σωστη? αυτα τα δυο site δεν εχουν καμια σχεση σωστα? αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι αυτο που κατεβασα ειναι 1.62giga και στο site μεσα γραφει για 1.64 gib και λεω μηπως δε φλασαρισα την σωστη rom, πως μπορω να το καταλαβω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Το σημα παιζει ρολο αναλογα με την περιοχη που βρισκεσαι. θα εχεις LTE και με μια γραμμη... θα εχεις και G ή 3G με 5 γραμμες ομως...

 

Τι παροχο εχεις?

 

Εγω με Cosmote εχω ΣΧΕΔΟΝ παντου 4G αλλα οταν δεν εχω 4G εχω 3G ΠΑΝΤΑ... 2G ??? Μια φορα την εβδομαδα και ΑΝ!

Cosmote αλλα μενω σε ενα σκατοχωρι

Μπορεις να δοκιμασεις στο thermal controls να κατεβασεις το cpu max heat .Παντως απο τι στιγμη που το default ειναι 76 C οι 64 C δεν φαινονται παραλογοι

περισσοτερο ανεβαζει temp η οθονη παρα η cpu εγω οταν τραβαγα με 4k , η gpu ηταν στο 320 και το cpu 1500mhz ~ 54-58 βαθμοι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά:)

 

Αν βγει κάποια custom rom με το lollipop toy G3 για το τηλεφωνάκι μας ας το ποστάρει κάποιος διότι εγώ με τα αγγλικά δεν...

 

Eυχαριστώ

 

Γιωργο μην ανυσηχεις θα γινει χαμος.Θα το καταλαβεις αμεσως :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο τελειως (μην ριξετε hate)

 

Μονο εμενα μου φαινεται πως πλεον ο kernel του Dori εχει γίνει πολύ "βαρύς";

 

Τοοοοοοόσα πολλα features που σε περιπτωση που φαει ενα SoD δεν ξερεις τι εφταιξε....

 

Yποστηριζα και υποστηριζω Dori του ειχα δώσει και domain μαλιστα για mirror των kernel του απλα μετα απο 1-2 SOD που ειχα τα οποια δεν μου επετρεψαν να βρισκομαι στην ωρα μου σε δουλειες (δεν χτυπησε το ξυπνητηρι), θα προτιμήσω Cloudy,Bruce kernel

Link to comment
Share on other sites

τον 8.9 που έχω απο τότε που βγήκε σε cloudy G3 2.0 δεν ειχα κανενα SOD και γενικά κανένα παράπονο

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν ειχα καποιο SOD με dori 8.9

 

λοιπον , cm 12 review την εχω γυρω στην μια εβδομαδα ... ειναι η v20/11

+ smooth , πολυ γρηγορη , ανοιγουν ολα με την μια , μονο ο dialer αργει κανα δευτ οταν

το ανοιγεις για πρωτη φορα

+ γενικα ωραια ρομ , lollipop , τα μηνυματα εμφανιζονται στην lockscreen , διπλο κλικ και

εισαι αμεσα μεσα στην εφαρμογη , απαντας , βλεπεις το μνμ , ολα αμεσως !! τελειο

+ το σημα δεν ειναι καλο οταν το εχω στο 2g , ειχα προβληματα με τις κλησεις , το γυρισα

σε 3g και ολα ειναι τελεια .. αυτο εφταιγε, σε 3g μου παιζει καλυτερα

+δεν ανεβαζει θερμοκρασια , ανησυχουσα γι αυτο αλλα ειναι μια χαρα , μπααταρια 25-28 βαθμους οταν

κανω κατι απαιτητικο , cpu 28-38 αναλογα την χρηση \

+απο τα καλυτερα featurew για μενα , ειναι κλειστο το κινητο στο γραφειο , το σηκωνω και ανοιγει με την μια ...

ουτε double tap , ουτε τιποτα !! ααα , εχει και double tap to wake και double tap για να κλεινει !

πατας double tap sto home button και κλεινει ! και το home button einai pantou

 

- καμερα ,μετρια , δεν ειναι τοσο καλη οσο στην cloudy g3 v2

- δεν μπορω να αλλαξω τα κουμπια στην nav bar , ειδικα αυτο που κατεβαζει την

notification bar ου λειπει πολυ , ηταν πολυ βολικο

- μπαταρια , στην αρχη επιανε 3 ωρες σε 30 ωρες λειτουργιας , τωρα που εστρωσε και εφτιαξα το σημα ,

εχει αρχισει να φτανει τις 4 ωρες ευκολα σε 30 ωρες λειτουργιας !!! φωτεινοτητα 85-100% :) :)

ελαχιστο 3g , συγχρονισμοι ολα ον , φουλ wifi , tapatalk , browsing , κλπ κλπ

 

αυτα , μπορει να ξεχναω κατι ... θα την κρατησω μεχρι να χρειαστω την καμερα για σοβαρο λογο

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν ειχα καποιο SOD με δορι 8.9

 

λοιπον , cm 12 reviews την εχω γυρω στην μια εβδομαδα ... ειναι η v20/11

+ smooth , πολυ γρηγορη , ανοιγουν ολα με την μια , μονο ο dialer αργει κανα δευτ οταν

το ανοιγεις για πρωτη φορα

+ γενικα ωραια ρομ , lollipop , τα μηνυματα εμφανιζονται στην lockscreen , διπλο κλικ και

εισαι αμεσα μεσα στην εφαρμογη , απαντας , βλεπεις το μνμ , ολα αμεσως !! τελειο

+ το σημα δεν ειναι καλο οταν το εχω στο 2g , ειχα προβληματα με τις κλησεις , το γυρισα

σε 3g και ολα ειναι τελεια .. αυτο εφταιγε, σε 3g μου παιζει καλυτερα

+δεν ανεβαζει θερμοκρασια , ανησυχουσα γι αυτο αλλα ειναι μια χαρα , μπααταρια 25-28 βαθμους οταν

κανω κατι απαιτητικο , cpu 28-38 αναλογα την χρηση \

+απο τα καλυτερα featurew για μενα , ειναι κλειστο το κινητο στο γραφειο , το σηκωνω και ανοιγει με την μια ...

ουτε double tap , ουτε τιποτα !! ααα , εχει και double tap to wake και double tap για να κλεινει !

πατας double tap sto home button και κλεινει ! και το home button einai pantou

 

- καμερα ,μετρια , δεν ειναι τοσο καλη οσο στην cloudy g3 v2

- δεν μπορω να αλλαξω τα κουμπια στην nav bar , ειδικα αυτο που κατεβαζει την

notification bar ου λειπει πολυ , ηταν πολυ βολικο

- μπαταρια , στην αρχη επιανε 3 ωρες σε 30 ωρες λειτουργιας , τωρα που εστρωσε και εφτιαξα το σημα ,

εχει αρχισει να φτανει τις 4 ωρες ευκολα σε 30 ωρες λειτουργιας !!! φωτεινοτητα 85-100% :) :)

ελαχιστο 3g , συγχρονισμοι ολα ον , φουλ wifi , tapatalk , browsing , κλπ κλπ

 

αυτα , μπορει να ξεχναω κατι ... θα την κρατησω μεχρι να χρειαστω την καμερα για σοβαρο λογο

Ωραιο το review, σ' ευχαριστουμε!!

Δυο ερωτησεις εχω.

Σε ταχυτητα, τη βλεπεις πολυ γρηγοροτερη απ' την cloudyG3 2.0; 'H οι διαφορες ειναι αμελητεες;

Και τελος, οταν λες οτι σου βγαζει 4 ωρες οθονη (που μου φαινεται λιγο), αναλογα βεβαια με τη χρηση που κανει ο καθενας, τόσο δηλαδη εβγαζες και με Kit Kat;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το review, σ' ευχαριστουμε!!

Δυο ερωτησεις εχω.

Σε ταχυτητα, τη βλεπεις πολυ γρηγοροτερη απ' την cloudyG3 2.0; 'H οι διαφορες ειναι αμελητεες;

Και τελος, οταν λες οτι σου βγαζει 4 ωρες οθονη (που μου φαινεται λιγο), αναλογα βεβαια με τη χρηση που κανει ο καθενας, τόσο δηλαδη εβγαζες και με Kit Kat;

 

ναι αμελητεες οι διαφορες με cloudy g3 v2 ... ενταξει μπορει να ανοιγει πιο γρηγορα ο dialer την πρωτη φοαρ , αλλα προσωπικα σκασιλα μου ! :p:p

 

μενω εδω λογω lollipop δηλαδη

1) ειδοποιησεις στην lockscreen , με βολευει παρα πολυ

2) οταν το σηκωνεις , ανοιγει η οθονη

 

μπαταρια , με ιδια χρηση στην cloudy g3 v2 me dori , εβγαζε 6 ωρες SOT

σε 40-48 ωρες λειτουργια ! εχει διαφορα ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αυτους που ψαχνονται με battery saver ας δοκιμασουν το Pixel Battery Saver

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.poveu.pixelbatterysaver

Βοηθαει πολυ ειδικα σε σκοτεινα μερη, επισης μπορει να ενεργοποιηται αυτοματα σε οποιο επιπεδο μπαταριας θελεις εσυ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι αμελητεες οι διαφορες με cloudy g3 v2 ... ενταξει μπορει να ανοιγει πιο γρηγορα ο dialer την πρωτη φοαρ , αλλα προσωπικα σκασιλα μου ! :p:p

 

μενω εδω λογω lollipop δηλαδη

1) ειδοποιησεις στην lockscreen , με βολευει παρα πολυ

2) οταν το σηκωνεις , ανοιγει η οθονη

 

μπαταρια , με ιδια χρηση στην cloudy g3 v2 me dori , εβγαζε 6 ωρες SOT

σε 40-48 ωρες λειτουργια ! εχει διαφορα ...

Τόσο διαφορά η μπαταρια ε!!

Υποτιθεται οτι στην lollipop θα γινοταν καλυτερη διαχειρηση:p

Νομιζω τελικα οτι οι lollipop rom's στο G2 ειναι ακομη σε "βρεφικο" στάδιο. Αισιοδοξώ ομως οτι στο αμεσο μέλλον θα βγουν σιγουρα καλυτερες....... ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

 

λοιπον , cm 12 reviews

 

Και εγώ αν και ευχαριστημένος από ταχύτητα την παράτησα μετά από μία ημέρα :D διότι δεν ''έπαιζαν'' τα

 

USB OTG stick μου:mad:

 

Περιμένω κάποια που να στηρίζεται σε LG τώρα , για να ξαναδοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αν και ευχαριστημένος από ταχύτητα την παράτησα μετά από μία ημέρα :D διότι δεν ''έπαιζαν'' τα

 

USB OTG stick μου:mad:

 

Περιμένω κάποια που να στηρίζεται σε LG τώρα , για να ξαναδοκιμάσω

 

μηπως μπερδευεσαι επειδη δεν εχει plug and play ;

εμενα με την v20/11 μου δουλευει κανονικα το στικακι , απλα πρεπει να μπω

σε εφαρμογη file explorer πχ root browser ή ES και το βρισκω απο κει κανονικα !

 

ειναι σε πολυ αρχικο σταδιο αλλα περιμενω port απο g3 lollipop μιας και η g3 lollipop εχει βγει εδω και κατι μερες για το g3 !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπερδεύομαι και δεν περίμενα να έχει plug and play

 

Και με root explorer και με es και με άλλους δοκίμασα αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο διαφορά η μπαταρια ε!!

Υποτιθεται οτι στην lollipop θα γινοταν καλυτερη διαχειρηση:p

Νομιζω τελικα οτι οι lollipop rom's στο G2 ειναι ακομη σε "βρεφικο" στάδιο. Αισιοδοξώ ομως οτι στο αμεσο μέλλον θα βγουν σιγουρα καλυτερες....... ειδωμεν

Ε λογικό είναι. Εδώ δεν έχουν καν sources. Και που έχουμε alpha builds καλά είμαστε. Σίγουρα ακόμα είναι νωρίς. Σε 1 μήνα πιστεύω θα έχουμε καλες betas.

Εγώ με LS lollipop 26/11 είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Ταχύτητα απίστευτη. Πραγματικό butter smooth.

Μένουν ακόμα να μπουν αρκετές παραμετροποιήσεις αλλά όλα μια χαρά. Και τα 400 dpi λειτουργούν τέλεια!

Και εγώ αν και ευχαριστημένος από ταχύτητα την παράτησα μετά από μία ημέρα :D διότι δεν ''έπαιζαν'' τα

 

USB OTG stick μου:mad:

 

Περιμένω κάποια που να στηρίζεται σε LG τώρα , για να ξαναδοκιμάσω

Μια χαρά παίζουν. Ξανάφλασαρε κάτι δεν σου έκατσε καλά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και τα 400 dpi λειτουργούν τέλεια!

Ωραια τα 400 dpi, το "κατεβαζα" και 'γω καποτε τόσο!

Ομως χωρις xposed και App setting's πως ρυθμιζεις τις εφαρμογες που δεν προβαλονται σωστα......πχ καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια λυση στο θεμα που προεκυψε με την αναβαθμιση σε 4.4.2 με την καθυστερηση καλουντος΄,αυτο δηλαδη που αργει 2-3 δευτερα να δειξει ποιος καλει αλλα το κινητο χτυπαει κανονικα;

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια λυση στο θεμα που προεκυψε με την αναβαθμιση σε 4.4.2 με την καθυστερηση καλουντος΄,αυτο δηλαδη που αργει 2-3 δευτερα να δειξει ποιος καλει αλλα το κινητο χτυπαει κανονικα;

 

οχι φιλε μου δεν υπαρχει τιποτα !!απλα ετσι ειναι ολα τα στοκ based roms!!:mad: αν θες φλασαρης custom rom π.χ cloudy g3 που δεν εχει καθολου καθυστέρηση η απλα συνήθισε το;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κατεβασει κανεις τα dpi? Για το μεγεθος των εικονιδιων? Ποια η πρακτικη διαφορα?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κατεβασει κανεις τα dpi? Για το μεγεθος των εικονιδιων? Ποια η πρακτικη διαφορα?

 

Μικρότερα dpi=μικρότερα γράμματα-εικονίδια=περισσότερες πληροφορίες στην οθόνη.

Καλά είναι αλλά εγώ λόγο στραβομάρας δεν τα βλέπω και ποτέ δεν τα κατέβασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα για τους φαν του DorimanX kernel .Προσοχη ομως γιατι το να πηγαινεις απο KK bootloader σε JB bootloader και τουμπαλιν ,τουλαχιστον προς το παρον δεν φαινεται ευκολη υποθεση

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...