Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σωστό bootloader φλασαρες τα κανεις σωστά με τα πλήκτρα??ο τρόπος αλλαξε το γράφω πως !!!εγω μπαινω ετσι για αυτο το λεω!!δοκιμασε με αυτο να μπεις στο recovery και πες μου αν μπήκες!!!! https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

 

Τον τροπο που ειπες με τα πληκτρα τον εκανα ακριβως οπως ειπες αλλα δεν μπαινει στο recovery. Στο recovery μπορω να μπω οταν ειναι ανοιχτο το κινητο μεσω του power button.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Μία ερώτηση.

Πρώτη φορά φλασαρα βιαστικά κερνελ του dori (9.1) χωρίς να διαβάσω τι αλλαγές φέρνει. Μου φαίνεται οτι με τον 9.0 πήγαινε καλύτερα το κινητό. Να υποθέσω οτι μπορω να τον ξαναφλασαρω αφου δεν έχω πειράξει τίποτα αλλο (bootloader κτλ)? Είμαι με g3 2.0 και art

 

Ναι φυσικα και μπορείς αφου δεν εχεις περασει kk bootloader εισαι οκ!!!αλλα δεν νομίζω να ειναι καλύτερος ο προηγούμενος!!εγω θα σου ελεγα να τον κρατήσεις καμια μέρα και μετα βλεπεις τι κάνεις!!!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τον τροπο που ειπες με τα πληκτρα τον εκανα ακριβως οπως ειπες αλλα δεν μπαινει στο recovery. Στο recovery μπορω να μπω οταν ειναι ανοιχτο το κινητο μεσω του power button.

 

Δοκίμασε με τον παλιό τροπο και πες μου αν μπαινει

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε με τον παλιό τροπο και πες μου αν μπαινει

 

Ποιον παλιο τροπο λες? Για πες μου ακριβως επειδη δεν ξερω. Εγω παντα εμπαινα recovery οταν ηταν ανοιχτο το κινητο μεσω του power button. Το παταω συνεχομενα μετα παταω απενεργοποιηση και επανακινηση και μετα recovery mode και ετσι μπαινω στο recovery. Δεν εχω μπει ποτε recovery οταν ειναι κλειστο το κινητο μεσω καποιον συνδυασμων των πληκτρων.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ποιον παλιο τροπο λες? Για πες μου ακριβως επειδη δεν ξερω. Εγω παντα εμπαινα recovery οταν ηταν ανοιχτο το κινητο μεσω του power button. Το παταω συνεχομενα μετα παταω απενεργοποιηση και επανακινηση και μετα recovery mode και ετσι μπαινω στο recovery. Δεν εχω μπει ποτε recovery οταν ειναι κλειστο το κινητο μεσω καποιον συνδυασμων των πληκτρων.

Κλισε το κινητο και πατα ταυτoχρονα το power και το vol- . Οταν δεις το LG logo αφησε τα και ξαναπατατα αμεσως.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κλισε το κινητο και πατα ταυτoχρονα το power και το vol- . Οταν δεις το LG logo αφησε τα και ξαναπατατα αμεσως.

 

 

Λοιπον...

Τελικα με τον παλιο τροπο μολις δειχνει το lg logo αμεσως μετα κλεινει. Με τον καινουργιο τροπο μου ανοιγει σε ενα παραθυρακι μεσα απο το οποιο μπορω να κανω factory reset.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

Τελικα με τον παλιο τροπο μολις δειχνει το lg logo αμεσως μετα κλεινει. Με τον καινουργιο τροπο μου ανοιγει σε ενα παραθυρακι μεσα απο το οποιο μπορω να κανω factory reset.

Αυτο ειναι!!!

Κανε και καλα οτι θες να κανεις factory reset αλλα δεν θα στο κανει, θα σε βαλει στο custom recovery αφου το εχεις περασει.

Προχωρα δηλαδη και πατα ''ναι'' και ''ναι''.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με ls lollipop και όταν συνδεω το κιν με το pc εκτος το οτι μου αναγνωρίζει λιγα αρχεία απο το κινητο , δεν μπορω και να περάσω και τίποτα απο το pc στο κινητο.τι μπορεί να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι!!!

Κανε και καλα οτι θες να κανεις factory reset αλλα δεν θα στο κανει, θα σε βαλει στο custom recovery αφου το εχεις περασει.

Προχωρα δηλαδη και πατα ''ναι'' και ''ναι''.

Οραια ολα καλα!

Μπαινει κανονικα στο recovery!

;)

Το δευτερο pm που σε ειχα στειλει για τα google services το πηρες?

Το ειχα στειλει πολες μερες πριν.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε αν η lg θα δωσει επισημα στο g2 το android 4.5;;

 

4.5 ;; τι ειναι αυτο ; αν εννοεις lollipop , ναι θα δωσει ...

εχει βγαλει ανακοινωσεις σε fb kai twitter καποιων χωρων !

θα την παρει λιγο αργοτερα απο το g3 .. g3 ελεγαν μεχρι τελη δεκεμβρη

και μετα ακολουθουμε εμεις :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο μου τον Μανθο και όσους έχουν κάποια σκέψη για μετάβαση από g2 σε g3 ένα μίνι review,g2 πάντα root με custom rom και custom recovery g3 μόνο root stock rom για μένα αν δεν βγει το xposed για Lolipop δύσκολα θα αποφασίσω να κάνω οποιοδήποτε update.

 

+g3

1)Η οθόνη του τηλεφώνου είναι πολύ εντυπωσιακή σίγουρα η καλύτερη οθόνη που έχω δει σε τηλέφωνο,βλέποντας βίντεο σε καθηλώνει.

2)η κάμερα με το laser auto focus κερδίζει στο νήμα κυρίως στις βραδυνές λείψεις προσώπων την mod camera του g2

3)ο ήχος μου φαίνεται πιο δυνατός και ποιοτικός

4)lag σε σχέση με τις port g3 rom που χρησιμοποιούσα στο g2 κατά κόρον η stock rom του g3 είναι ανώτερη και πιστεύω ότι οταν περάσω custom απο αυτά που διαβάζω στο xda θα απογειωθεί.

4)το μέγεθος για 5,5 ίντσες οθόνη είναι απίστευτο για αυτούς που είχαν note 3 όταν το πιάσουν στα χέρια τους δεν θα το πιστεύουν.

5)η ποιότητα κατασκευής είναι ανώτερη από του g2 χωρίς θήκη μοιάζει η συσκευή πιο premium και δεν γλιστράει από το χέρι έχοντας αίσθηση μετάλλου.

6)ο χώρος αποθήκευσης με την κάρτα sd είναι μεγάλο συν για μένα που τραβάω αρκετά βίντεο και φωτογραφίες με τα παιδιά μού.

 

-g3 σε σχέση με το g2

1)η μπαταρία δεν κρατάει το ίδιο σίγουρα λόγο ανάλυσης της οθόνης και μεγέθους αλλά σε καμία περίπτωση δεν σε απογοητεύει την θεωρώ ισάξια με το note 3.

2)νομίζω ότι θέλει πιο πολυ προσοχή από το g2 λόγο μεγέθους για τη προστασία της οθόνης.

Αυτά απο μένα παρακάτω ακολουθούν screenshot μετά απο τη δεύτερη πλήρη φόρτιση.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε Βαγγελη σε G3 32αρι φιλου ειδα lag φορωντας την τελευταια εκδοση και παντα τελειως στοκ,ουτε καν ρουτ.

H οθονη θα συμφωνησω ειναι απιστευτη!

Επισης στο μεγεθος δεν με βολεψε.

Περα απο το lag σε ολα τα υπολοιπα θα συμφωνησω!

Ομως για μενα δεν αξιζει η μεταβαση μιας ακομα και το ui του G3 ηδη αρχισα να το βαριεμαι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε Βαγγελη σε G3 32αρι φιλου ειδα lag φορωντας την τελευταια εκδοση και παντα τελειως στοκ,ουτε καν ρουτ.

H οθονη θα συμφωνησω ειναι απιστευτη!

Επισης στο μεγεθος δεν με βολεψε.

Περα απο το lag σε ολα τα υπολοιπα θα συμφωνησω!

Ομως για μενα δεν αξιζει η μεταβαση μιας ακομα και το ui του G3 ηδη αρχισα να το βαριεμαι.

Θα συμφωνήσω για το μέγεθος μαζί σου γιατί ίσως η 5,2 να είναι το όριο σου εγώ είχα το note3 5,7 και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα που ήταν σίγουρα πιο μεγάλο,το g3 κάθεται τέλεια στο χέρι μου,θα διαφωνήσω στο lag γιατί συγκρίνεις root με custom rom με μαμά συσκευές δεν είναι το ίδιο πράγμα,για θυμήσου λίγο το g2 σε μαμά κατάσταση που σε παίρνουν τηλέφωνο ακους τον ήχο και ανοίγει η οθόνη μετά από αρκετά δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

για θυμήσου λίγο το g2 σε μαμά κατάσταση που σε παίρνουν τηλέφωνο ακους τον ήχο και ανοίγει η οθόνη μετά από αρκετά δευτερα.

 

Αυτό φίλε μου δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Το κινητό σε στοκ ανοίγει σε μισό δευτερόλεπτο στις κλήσεις και μάλιστα και με ανοιχτές εφαρμογές. Φυσικά μιλάω για το δικό μου το οποίο δεν το έχω φορτωμένο καθόλου. Τρέχω μόνο τα απολύτως απαραίτητα

Link to comment
Share on other sites

Οραια ολα καλα!

Μπαινει κανονικα στο recovery!

;)

Το δευτερο pm που σε ειχα στειλει για τα google services το πηρες?

Το ειχα στειλει πολες μερες πριν.

Ωχ! Σορρυ. Τωρα τα ειδα. Εχουν στειλει κι αλλοι. Σου απαντησα τωρα. Ξεχναω να τσεκαρω τα pm καθως ειμαι απο tapatalk και δεν εχω βαλει να με ειδοποιει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μόνο root stock rom για μένα

 

Μιλάς για lollipop original να φανταστώ ε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

μόνο root stock rom για μένα αν δεν βγει το xposed για Lolipop δύσκολα θα αποφασίσω να κάνω οποιοδήποτε update

 

 

Μιλάς για lollipop original να φανταστώ ε?:confused:

Εγω παλι καταλαβα οτι εννοει stock kit kat!!

Λογω ελλειψης xposed εξαιτιας του art στη lollipop......

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι καταλαβα οτι εννοει stock kit kat!!

Λογω ελλειψης xposed εξαιτιας του art στη lollipop......

Καλά κατάλαβες;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είδα μπάρα lollipop στο screenshot του Βαγγέλη γι' αυτό και η ερώτηση ;):cool:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν CloudyG3 2 και 2.1 και γουσταρουν dark UI (κανει και οικονομια στην μπαταρια) εδω ενα πολλα υποσχομενο mod:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-theme-dark-cloudyg3-2-0-t2958646

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι με CloudyG3 2.0,και δύο τρία άτομα μου έχουν παραπονεθεί ότι δεν με ακούνε καλά .Όταν έχω ενεργοποιημενη την μείωση ήχου μου λένε ότι το background είναι πεντακαθαρο αλλά η φωνή μου παραμορφωνεται λίγο, ενώ όταν τα έχω όλα κλειστά η φωνή μου είναι όπως πρέπει αλλά από πίσω ακούγεται κάτι σαν ψιλόβροχο.Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό? Κερνελ έχω τον μαμά του cloudy
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για το μέγεθος μαζί σου γιατί ίσως η 5,2 να είναι το όριο σου εγώ είχα το note3 5,7 και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα που ήταν σίγουρα πιο μεγάλο,το g3 κάθεται τέλεια στο χέρι μου,θα διαφωνήσω στο lag γιατί συγκρίνεις root με custom rom με μαμά συσκευές δεν είναι το ίδιο πράγμα,για θυμήσου λίγο το g2 σε μαμά κατάσταση που σε παίρνουν τηλέφωνο ακους τον ήχο και ανοίγει η οθόνη μετά από αρκετά δευτερα.

 

Πάντως Βαγγέλη επειδή το είχα το κινητό για λίγο(ανταλλαγή με έναν φίλο) με Lollipop stock rooted μόνο. Να πάει να ****** το xposed! Πραγματικά όλα ανοίγουν ακαριαία σχεδόν σαν aosp. Ή μάλλον να το θέσω καλύτερα. Όπως aosp στο G2. Ούτε να φανταστώ δεν μπορώ το G3 με AOSP lollipop. Πλέον είμαι ξεκάθαρα υπερ της αναβάθμισης σε lollipop. Σιγά μην κάτσω με KK για ένα greenify.

 

Και επειδή τελευταία δοκίμασα και CM12, LS 4.0.... Η διαφορά είναι πάνω από αισθητή ακόμα και με KK aosp. Καλά τώρα που ξαναέβαλα cloudyG3 όλα στοκ μετά από LS 4.0 το κινητό φαίνεται αργοκίνητο καράβι μπροστά της.

 

Οσοι εχουν CloudyG3 2 και 2.1 και γουσταρουν dark UI (κανει και οικονομια στην μπαταρια) εδω ενα πολλα υποσχομενο mod:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-theme-dark-cloudyg3-2-0-t2958646

 

μμμμ πάντα φαν του total black. Πάντως για μπαταρία μην ελπίζεις. Διάβασε στο xda, δεν θυμάμαι που, είχαν κάνει μετρήσεις σε οθόνες. Στις lcd ειδικά δεν έχει καμία διαφορά. Δεν είναι όπως τις amoled που υπήρχε αλλά και πάλι μικρή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Βαγγέλη επειδή το είχα το κινητό για λίγο(ανταλλαγή με έναν φίλο) με Lollipop stock rooted μόνο. Να πάει να ****** το xposed! Πραγματικά όλα ανοίγουν ακαριαία σχεδόν σαν aosp. Ή μάλλον να το θέσω καλύτερα. Όπως aosp στο G2. Ούτε να φανταστώ δεν μπορώ το G3 με AOSP lollipop. Πλέον είμαι ξεκάθαρα υπερ της αναβάθμισης σε lollipop. Σιγά μην κάτσω με KK για ένα greenify.

 

Και επειδή τελευταία δοκίμασα και CM12, LS 4.0.... Η διαφορά είναι πάνω από αισθητή ακόμα και με KK aosp. Καλά τώρα που ξαναέβαλα cloudyG3 όλα στοκ μετά από LS 4.0 το κινητό φαίνεται αργοκίνητο καράβι μπροστά της.

 

 

 

μμμμ πάντα φαν του total black. Πάντως για μπαταρία μην ελπίζεις. Διάβασε στο xda, δεν θυμάμαι που, είχαν κάνει μετρήσεις σε οθόνες. Στις lcd ειδικά δεν έχει καμία διαφορά. Δεν είναι όπως τις amoled που υπήρχε αλλά και πάλι μικρή.

Κώστα δεν άντεξα και flasara lolipop με chupachup kernel ίχνος lag δεν έχει όντως.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο μου τον Μανθο και όσους έχουν κάποια σκέψη για μετάβαση από g2 σε g3 ένα μίνι review,g2 πάντα root με custom rom και custom recovery g3 μόνο root stock rom για μένα αν δεν βγει το xposed για Lolipop δύσκολα θα αποφασίσω να κάνω οποιοδήποτε update.

 

+g3

1)Η οθόνη του τηλεφώνου είναι πολύ εντυπωσιακή σίγουρα η καλύτερη οθόνη που έχω δει σε τηλέφωνο,βλέποντας βίντεο σε καθηλώνει.

2)η κάμερα με το laser auto focus κερδίζει στο νήμα κυρίως στις βραδυνές λείψεις προσώπων την mod camera του g2

3)ο ήχος μου φαίνεται πιο δυνατός και ποιοτικός

4)lag σε σχέση με τις port g3 rom που χρησιμοποιούσα στο g2 κατά κόρον η stock rom του g3 είναι ανώτερη και πιστεύω ότι οταν περάσω custom απο αυτά που διαβάζω στο xda θα απογειωθεί.

4)το μέγεθος για 5,5 ίντσες οθόνη είναι απίστευτο για αυτούς που είχαν note 3 όταν το πιάσουν στα χέρια τους δεν θα το πιστεύουν.

5)η ποιότητα κατασκευής είναι ανώτερη από του g2 χωρίς θήκη μοιάζει η συσκευή πιο premium και δεν γλιστράει από το χέρι έχοντας αίσθηση μετάλλου.

6)ο χώρος αποθήκευσης με την κάρτα sd είναι μεγάλο συν για μένα που τραβάω αρκετά βίντεο και φωτογραφίες με τα παιδιά μού.

 

-g3 σε σχέση με το g2

1)η μπαταρία δεν κρατάει το ίδιο σίγουρα λόγο ανάλυσης της οθόνης και μεγέθους αλλά σε καμία περίπτωση δεν σε απογοητεύει την θεωρώ ισάξια με το note 3.

2)νομίζω ότι θέλει πιο πολυ προσοχή από το g2 λόγο μεγέθους για τη προστασία της οθόνης.

Αυτά απο μένα παρακάτω ακολουθούν screenshot μετά απο τη δεύτερη πλήρη φόρτιση.

 

Βαγγέλη, δεν σου φαίνεται σαν πιο ξεθωριασμενη η οθόνη στα χρώματα και η φωτεινότητα της πιο χαμηλή συγκριτικά με g2; Πάει καιρός βέβαια που τα είχα βάλει δίπλα δίπλα αλλά θυμάμαι ότι μου είχε κάνει αρνητική εντύπωση.

 

Κατά τα άλλα σαν κατασκευή και τα λοιπα με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.

 

Προσωπικά μόνο και μόνο το 5.5 οθόνης είναι αρκετό για να με κάνει να λοξοκοιταω αν και έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι αν δεν τσιμπήσω το note 4,θα περιμενω την νέα φουρνιά.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...