Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,πρωτο μηνυμα απο το. G2 που στελνω,η καμερα παντα ετσι αργει για να βγακει φωτογραφια;απλα ρωταω για ελεγχο μεσα στο doa
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή με τον απλό launcher δουλεύει? Και με nova όχι? Πάντα μιλάμε για το double tap to wake και όχι για το knock off(δηλαδή να κλείσει η οθόνη)? Γιατί για το άνοιγμα δεν θα έπρεπε να παίζει ρόλο τι launcher έχεις.

Στα gestures κοιτάξεις αν είναι ενεργοποιημένο?

Τελικά ήταν απενεργοποιημενο απ τις χειρονομίες!!! Το σκαλιζε ο μικρός χθες... Αχ γ@@@ω τον πατέρα του!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πρωτο μηνυμα απο το. G2 που στελνω,η καμερα παντα ετσι αργει για να βγακει φωτογραφια;απλα ρωταω για ελεγχο μεσα στο doa

Ναι ειναι λιγο αργη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι λιγο αργη.

 

Στου xdabbed ομως με τις καταλληλες ρυθμισεις στα Xcam.lg.settings βελτιωνεται κατα πολυ η κατασταση

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν απενεργοποιημενο απ τις χειρονομίες!!! Το σκαλιζε ο μικρός χθες... Αχ γ@@@ω τον πατέρα του!!! Ευχαριστώ πολύ!!!

Τι ακριβώς εννοείς; έχεις knock code για ξεκλείδωμα κινητού και δουλεύει και το knock on της lg; ή το double tap to wake από nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς; έχεις knock code για ξεκλείδωμα κινητού και δουλεύει και το knock on της lg; ή το double tap to wake από nova launcher.

 

Το double tap 2 wake δεν έχει σχέση με τον Nova launcher είτε γενικά με κάποια εφαρμογή. Όταν είναι σβηστή η οθόνη μπορείς να την ανοίξεις αντί να πατήσεις το power. Αυτό επίσης δεν έχει σχέση με το knock code. Αυτή λοιπόν την λειτουργία του wake με double tap(dt2w) ή knock on κατά άλλους μπορείς να την απενεργοποιήσεις άμα θέλεις στα gestures στις ρυθμίσεις του κινητού.

Αυτό που δεν δουλεύει στον nova και γενικώς σε thrird party launchers είναι το Knock Off. Δηλαδή να κλείσεις την οθόνη με double tap όπως κάνεις στον μαμά launcher. Έτσι σε άλλους launchers θέλεις να μία άλλη εφαρμογή την οποία βάζεις να τρέχει ο launcher στα δικά του gestures στο double tap.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

CloudyG3 2.1 + Dori 9.1 + KK BL bumped

 

Γύρισα από AOSP και πραγματικά τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακά της CloudyG3 με τον κέρνελ του Dori. Μηδενικά wakelocks όπως θα δείτε και στο BBS. Awake 3h 10m και από αυτά 2h 10m είναι οθόνη και όπως βλέπετε 49m κλήσεις. Στις 33+ ώρες δηλαδή είχα wakelocks περίπου 5 λεπτά. Πραγματικά φοβερή μπαταρία, με ondemandplus το κινητό και σφαίρα πάει αλλά και από μπαταρία είναι super. 68% έχω ακόμα και δεν πέφτει.

 

Ρυθμίσεις dori:

Cpu0,1,2,3 gov = ondemandplus

Cpu 0,1,2,3 max freq = 1728000

hotplug = alucard

sample rate = 60000

screen off freq = χαμηλότερο που έχει

Gpu gov = conservative

Gpu max freq = 320

 

Screen off freq εννοείς Memory: OOM Level Screen Off: Low?

Sample rate ? Που είναι αυτό;

 

Πάντως αυτό που λέει ο giorgos1966 είναι λογικό. Δεν είναι εύκολο να βρεις το KK bootloader για να το φλασάρεις. Οι πληροφορίες είναι πολύ σκόρπιες.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Screen off freq εννοείς Memory: OOM Level Screen Off: Low?

Sample rate ? Που είναι αυτό;

 

Πάντως αυτό που λέει ο giorgos1966 είναι λογικό. Δεν είναι εύκολο να βρεις το KK bootloader για να το φλασάρεις. Οι πληροφορίες είναι πολύ σκόρπιες.

 

Καθόλου σκόρπιες. Όλα μέσα στο link του με τις εκδόσεις κερνελ είναι. Μαζεμένα σε κατηγορίες. Κέρνελ ανά έκδοση, λοιπά αρχεία, recoveries. Μια χαρά βρίσκεις ότι θέλεις.

 

Εκτός του hot plug και gpu όλα είναι στην πρώτη σελίδα του stweaks.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το Lg Flash tool δουλεύει για όλα τα κινητά της Lg ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Για το L7 ii Βαγγέλη:p

 

Θα μου πεις γιατί δε ρωτάω στο θέμα του?

 

Διότι εδώ είναι πιό ''ψαγμένοι'' και ίσως πάρω κάποια απάντηση

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Το double tap 2 wake δεν έχει σχέση με τον Nova launcher είτε γενικά με κάποια εφαρμογή. Όταν είναι σβηστή η οθόνη μπορείς να την ανοίξεις αντί να πατήσεις το power. Αυτό επίσης δεν έχει σχέση με το knock code. Αυτή λοιπόν την λειτουργία του wake με double tap(dt2w) ή knock on κατά άλλους μπορείς να την απενεργοποιήσεις άμα θέλεις στα gestures στις ρυθμίσεις του κινητού.

Αυτό που δεν δουλεύει στον nova και γενικώς σε thrird party launchers είναι το Knock Off. Δηλαδή να κλείσεις την οθόνη με double tap όπως κάνεις στον μαμά launcher. Έτσι σε άλλους launchers θέλεις να μία άλλη εφαρμογή την οποία βάζεις να τρέχει ο launcher στα δικά του gestures στο double tap.

Αυτό ακριβώς... Κλείδωμα με το πρώτο κ ήταν ξετικαρισμενο το δεύτερο...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου σκόρπιες. Όλα μέσα στο link του με τις εκδόσεις κερνελ είναι. Μαζεμένα σε κατηγορίες. Κέρνελ ανά έκδοση, λοιπά αρχεία, recoveries. Μια χαρά βρίσκεις ότι θέλεις.

 

Εκτός του hot plug και gpu όλα είναι στην πρώτη σελίδα του stweaks.

 

Ναι έχεις δίκιο. Ήταν στην κατηγορία : LG G2 Default KitKat Kernels List!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Άντε να δούμε τις διαφορές.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Για το L7 ii Βαγγέλη:p

 

Θα μου πεις γιατί δε ρωτάω στο θέμα του?

 

Διότι εδώ είναι πιό ''ψαγμένοι'' και ίσως πάρω κάποια απάντηση

Θες να φλασαρεις άλλο stock firmware;

Link to comment
Share on other sites

Είναι της γυναίκας φίλε και έλεγα να το γυρίσω πίσω σε 4.2.2 διότι με το kitkat ψιλοσέρνεται
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου σκόρπιες. Όλα μέσα στο link του με τις εκδόσεις κερνελ είναι. Μαζεμένα σε κατηγορίες. Κέρνελ ανά έκδοση, λοιπά αρχεία, recoveries. Μια χαρά βρίσκεις ότι θέλεις.

 

Εκτός του hot plug και gpu όλα είναι στην πρώτη σελίδα του stweaks.

Εγω φιλε φοραω του Lam Hoang G3 2.2 Παιζει κανα ρολο επειδη ειναι αλλη rom;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Είναι της γυναίκας φίλε και έλεγα να το γυρίσω πίσω σε 4.2.2 διότι με το kitkat ψιλοσέρνεται

Δεν βγάζω άκρη για downgrade μπορεί να το μπρικαρεις,αστο και δεν έχει και μεγάλη υποστήριξη στο xda:(

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε ευχαριστώ.

 

Θα το αφήσω στην ησυχία του...

 

Να 'σαι καλά:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε φοραω του Lam Hoang G3 2.2 Παιζει κανα ρολο επειδη ειναι αλλη rom;

 

Επίσημα ο dori δεν υποστηρίζει τις G3 roms. Αλλά παίζει ο Kernel του κανονικά με όλες από όσο γνωρίζω. Τώρα αν θες απλά να βάλεις τον bumped KK BL με την Lam Hoang τότε ισχύει ότι και στις άλλες ρομ. Μόνο με τον κερνελ του Dori εκτός και έβγαλαν οι dev τους έκδοση bumped

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα ο dori δεν υποστηρίζει τις G3 roms. Αλλά παίζει ο Kernel του κανονικά με όλες από όσο γνωρίζω. Τώρα αν θες απλά να βάλεις τον bumped KK BL με την Lam Hoang τότε ισχύει ότι και στις άλλες ρομ. Μόνο με τον κερνελ του Dori εκτός και έβγαλαν οι dev τους έκδοση bumped

Oπως τα εχεις βαλει εσυ, τα εγκατεστησα κ εγω και εκανα τις ρυθμισεις που εχεις δωσει.:rolleyes:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757020

 

Απο τον φιλο Μαριο.

 

Με αυτό το τρόπο περνάω και official roms η μόνο custom? Αν βάλω official χάνω το root και πρέπει να το ξανακάνω; Αν κάνω root χάνω το ΟΤΑ; Ποια είναι η καλύτερη και πιο πρόσφατη official για 32gb? Υπάρχει καμιά διαφορά αν βάλω απλή η open? Μήπως είναι καλύτερο να περιμένω μια και καλή τη lollipop? Αυτή τη στιγμή έχω μείνει στην έκδοση c επειδή έχω τη κορεατική έκδοση.

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά επειδή ο πιτσιρικάς (δικό του ειναι) είναι ερωτευμένος με αυτό έτσι όπως είναι δε θέλω να μπω σε μεγάλους μπελάδες!

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το τρόπο περνάω και official roms η μόνο custom? Αν βάλω official χάνω το root και πρέπει να το ξανακάνω; Αν κάνω root χάνω το ΟΤΑ; Ποια είναι η καλύτερη και πιο πρόσφατη official για 32gb? Υπάρχει καμιά διαφορά αν βάλω απλή η open? Μήπως είναι καλύτερο να περιμένω μια και καλή τη lollipop? Αυτή τη στιγμή έχω μείνει στην έκδοση c επειδή έχω τη κορεατική έκδοση.

Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά επειδή ο πιτσιρικάς (δικό του ειναι) είναι ερωτευμένος με αυτό έτσι όπως είναι δε θέλω να μπω σε μεγάλους μπελάδες!

Ευχαριστώ για την υπομονή σας!

 

official rom περνας μονο με to lg flash tool 2014 και ειναι πολυ ευκολο !

συνηθως αν εχεις κανει root , μπορεις να κανεις OTA αλλα καποιοι , ελαχιστοι , εχουν αναφερει προβληματα με bootloop κλπ κλπ ! αλλα τις περισσοτερες φορες μπορεις να κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση , απλα χανεις το root μετα την αναβαθμιση !

 

δεν κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση εαν εχεις περασει custom recovery !! ME ΤΙΠΟΤΑ !

 

εισαι σιγουρος ο,τι εχεις το κορεατικο ; ή απλα λεει made in korea , κατι που το λενε ολα ; δηλαδη εχει κεραια που βγαινει απο πανω δεξια ; αποσπωμενη μπαταρια ; και παιρνει και sd card ?? γιατι αυτο ειναι το κορεατικο και εχει φτασει στην Y εκδοση !! βγαινουν συνεχεια αναβαθμισεις γι αυτο ...

 

στην C εχει μεινει το ταϊβαν και καποιες αλλες χωρες

 

η οπεν απο την απλη δεν νομιζω να εχει καμια ουσιαστικη διαφορα , αν και δεν ξερω να σου πω την αληθεια , εδω και καιρο ειμαι με custom roms :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

official rom περνας μονο με to lg flash tool 2014 και ειναι πολυ ευκολο !

συνηθως αν εχεις κανει root , μπορεις να κανεις OTA αλλα καποιοι , ελαχιστοι , εχουν αναφερει προβληματα με bootloop κλπ κλπ ! αλλα τις περισσοτερες φορες μπορεις να κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση , απλα χανεις το root μετα την αναβαθμιση !

 

δεν κανεις ΟΤΑ αναβαθμιση εαν εχεις περασει custom recovery !! ME ΤΙΠΟΤΑ !

 

εισαι σιγουρος ο,τι εχεις το κορεατικο ; ή απλα λεει made in korea , κατι που το λενε ολα ; δηλαδη εχει κεραια που βγαινει απο πανω δεξια ; αποσπωμενη μπαταρια ; και παιρνει και sd card ?? γιατι αυτο ειναι το κορεατικο και εχει φτασει στην Y εκδοση !! βγαινουν συνεχεια αναβαθμισεις γι αυτο ...

 

στην C εχει μεινει το ταϊβαν και καποιες αλλες χωρες

 

η οπεν απο την απλη δεν νομιζω να εχει καμια ουσιαστικη διαφορα , αν και δεν ξερω να σου πω την αληθεια , εδω και καιρο ειμαι με custom roms :D

 

Σωστος. Λάθος δικό μου. TAIWAN μου βγάζει. Άρα λοιπόν official μόνο με LG flash tool? Υπάρχουν κάπου οδηγίες γι αυτό?

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,4g πως μπορω να πιανω;θελει καποια ρυθμιση απο μερους μου;ααα να το ρουταρω με το towelroot;δουλευει για 4,4,2;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...