Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη εχει υπαρξει μια διαφωνια με την καμερα του xdabbeb στο θρεντ των φωτο για το αν ειναι καλυτερα να εγκαταστησουμε το apk για G2 η για G3 το ποσταρω και εδω γιατι εχει περισσοτερο κοσμο και αφορα εγκατασταση και οχι φωτογραφιες . Γραφτηκε :

Παιδια συγνωμη που επανερχομαι αλλα η XCamLG_523_g3 τρεχει αψογα στη cloudyG3 και πιθανον σε ολες τις G3 ported roms και ο λογος που επιμενω ειναι οτι λογω μεγεθους και αφου ειναι απο τον ιδιο dev το πιθανοτερο να εχει και περισσοτερους αλγοριθμους!! και μη ξεχναμε οτι και το G3tweakbox ειναι για το G3 αλλα οσοι εχουμε G3 ported roms αυτο τρεχουμε. Καποιος που εχει ορεξη και χρονο ας το κοιταξει παραπανω

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραια ...

κατεβαζετε απο εδω https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=21416

την εκδοση 20/11

 

μετα gapps https://s.basketbuild.com/filedl/gapps?dl=gapps-lp-20141109-signed.zip

 

μετα SuperSU 2.27 beta http://download.chainfire.eu/630/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.27.zip

 

μπαινετε recovery , να εχετε τελευταιες εκδοσεις TWRP(εγω εχω την 2.8.1.1) ή philz touch

backup , wipe(system, data, cache, dalvik cache)

install rom , install gapps , install superSU και μετα wipe cache, dalvik cache !

reboot , ολα αυτα απο τον φιλο βαγγελη , τα εκανα ετσι ακριβως και δουλευει

τελεια !

 

μετα για να φτιαξετε το knock on φλασαρετε αυτο : https://www.dropbox.com/s/00q61qrmtccz6zj/Turn_Knockon-On_G2.zip?dl=0

 

για να μπειτε recovery απο λολιποπ , κατεβαζετε αυτο :

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

 

ολα αυτα απο τον βαγγελη , ολα δουλευουν τελεια ! :D:D:D:D:D

ειχα g3 rom και δεν χρειαστηκε καποιο baseband ...

Φίλε ευχαριστώ που ποσταρες για μένα δεν είχα χρόνο:o

Link to comment
Share on other sites

ωραια ...

κατεβαζετε απο εδω https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=21416

την εκδοση 20/11

 

μετα gapps https://s.basketbuild.com/filedl/gapps?dl=gapps-lp-20141109-signed.zip

 

μετα SuperSU 2.27 beta http://download.chainfire.eu/630/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.27.zip

 

μπαινετε recovery , να εχετε τελευταιες εκδοσεις TWRP(εγω εχω την 2.8.1.1) ή philz touch

backup , wipe(system, data, cache, dalvik cache)

install rom , install gapps , install superSU και μετα wipe cache, dalvik cache !

reboot , ολα αυτα απο τον φιλο βαγγελη , τα εκανα ετσι ακριβως και δουλευει

τελεια !

 

μετα για να φτιαξετε το knock on φλασαρετε αυτο : https://www.dropbox.com/s/00q61qrmtccz6zj/Turn_Knockon-On_G2.zip?dl=0

 

για να μπειτε recovery απο λολιποπ , κατεβαζετε αυτο :

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

 

ολα αυτα απο τον βαγγελη , ολα δουλευουν τελεια ! :D:D:D:D:D

ειχα g3 rom και δεν χρειαστηκε καποιο baseband ...

 

QuickRemote και καμερα τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

QuickRemote και καμερα τι γινεται ?

Ναι με αυτα τι γινεται που λεει ο φιλος αλλα κ το φιξακι για το Knock of δεν μου δουλευει...Το φλασαρισα,το ρυθμισα αλλα τιποτα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτα τι γινεται που λεει ο φιλος αλλα κ το φιξακι για το Knock of δεν μου δουλευει...Το φλασαρισα,το ρυθμισα αλλα τιποτα...

 

Το fix είναι για knock on.Για knock off θα πας ρυθμίσεις-buttons-douple tap action.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτα τι γινεται που λεει ο φιλος αλλα κ το φιξακι για το Knock of δεν μου δουλευει...Το φλασαρισα,το ρυθμισα αλλα τιποτα...

 

camera ειναι βραδυ , θα την δοκιμασω αυριο ....

 

το fix ειναι για το knock on ! knock off οπως σου ειπα πας

ρυθμισεις --> buttons --> home button --> double tap action και επιλεγεις

screen off ! ετσι οταν πατας διπλο κλικ στο home button θα κλεινει η οθονη !

 

για το knock on πας ρυθμισεις --> προβολη --> συνθετες ρυθμισεις και ενεργοποιεις το double-tap to wake

 

quickremote δεν εχει, τουλαχιστον δεν βρηκα κατι και δεν ξερω αν μπορεις να

το μεταφερεις απο αλλη ρομ και να δουλεψει ...

ραδιο σιγουρα δεν εχει !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Το fix είναι για knock on.Για knock off θα πας ρυθμίσεις-buttons-douple tap action.

Παω εκει αλλα τι τσεκαρω;Το turn screen off που τσεκαρισα δεν δουλευει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παω εκει αλλα τι τσεκαρω;Το turn screen off που τσεκαρισα δεν δουλευει.

Διπλό πάτημα στο home button Γιώργο και θα δουλέψει.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ολα τελεια βαγγελη στην cm 12..

ενα μικρο προβληματακι εχω , παω να ανοιξω σελιδοδεικτη και παταω να ανοιγει παντα

με chrome ξερω γω αλλα καθε φορα μου βγαζει ολες τις επιλογες ! ξερεις αν λυνεται ;

 

στις φωτογραφιες πχ με ρωτησε στην αρχη με ποια εφαρμογη να ανοιγει , πατησα να ανοιγει

παντα με αυτην και δεν με εχει ξαναρωτησει !

 

αν κραταει 4 με 5 ωρες η μπαταρια σε 40-45 ωρες θα ειμαστε μια χαρα ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

camera ειναι βραδυ , θα την δοκιμασω αυριο ....

 

το fix ειναι για το knock on ! knock off οπως σου ειπα πας

ρυθμισεις --> buttons --> home button --> double tap action και επιλεγεις

screen off ! ετσι οταν πατας διπλο κλικ στο home button θα κλεινει η οθονη !

 

για το knock on πας ρυθμισεις --> προβολη --> συνθετες ρυθμισεις και ενεργοποιεις το double-tap to wake

 

quickremote δεν εχει, τουλαχιστον δεν βρηκα κατι και δεν ξερω αν μπορεις να

το μεταφερεις απο αλλη ρομ και να δουλεψει ...

ραδιο σιγουρα δεν εχει !

Α ενταξει.Το ραδιο δεν με ενδιαφερει καθολου εμενα.Παντως οι πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ καλες.Ιδωμεν πως θα παει.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

ολα τελεια βαγγελη στην cm 12..

ενα μικρο προβληματακι εχω , παω να ανοιξω σελιδοδεικτη και παταω να ανοιγει παντα

με chrome ξερω γω αλλα καθε φορα μου βγαζει ολες τις επιλογες ! ξερεις αν λυνεται ;

 

στις φωτογραφιες πχ με ρωτησε στην αρχη με ποια εφαρμογη να ανοιγει , πατησα να ανοιγει

παντα με αυτην και δεν με εχει ξαναρωτησει !

 

αν κραταει 4 με 5 ωρες η μπαταρια σε 40-45 ωρες θα ειμαστε μια χαρα ...

Η μπαταρία είναι καλή, τώρα για τον chrome δεν ξέρω δεν τον εγκατέστησα δουλεύω τον stock browser.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι είστε με cm12 και δουλευτε το google now κατεβάσετε από το play store τον launcher της google εφαρμογή εκκίνησης,πολύ ελαφρύς launcher και πολύ καλό το google now μια ζωή απενεργοποιημένο το είχα για χάρη και καλά της μπαταρίας αλλά βλέπω δεν καταναλώνει και τίποτα,επιτέλους θα χαρώ το τηλέφωνο μου:o

Link to comment
Share on other sites

Σας βλέπω τόσες σελίδες να παιδεύεστε με τη CM12, αφού θέλετε AOSP+Lollypop γιατί δε δοκιμάζετε τη LiquidSmooth 4 που ούτε ανανέωση το SuperSU χρειάζεται, ούτε το τελευταίο TWRP κλπ και δουλεύει ποίημα! Απίστευτα γρήγορη, όλα δουλεύουν ρολόι, αλλά η κάμερα για κλάματα....

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι καλή, τώρα για τον chrome δεν ξέρω δεν τον εγκατέστησα δουλεύω τον stock browser.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσοι είστε με cm12 και δουλευτε το google now κατεβάσετε από το play store τον launcher της google εφαρμογή εκκίνησης,πολύ ελαφρύς launcher και πολύ καλό το google now μια ζωή απενεργοποιημένο το είχα για χάρη και καλά της μπαταρίας αλλά βλέπω δεν καταναλώνει και τίποτα,επιτέλους θα χαρώ το τηλέφωνο μου:o

 

Ρε Βάγγο μιας και είσαι ο γκουρού της Cm...πως εμφανίζουμε το ποσοστό της μπαταρίας στην Status bar;

Δεν μπορώ να βρω γενικότερα τις ρυθμίσεις της...

Noob question...:p

Link to comment
Share on other sites

ορέ , σε ησυχια δεν ειστε :p ,καθε μερα και αλλη ρομ βαζετε , χαρα στο κουραγιο σας :lol: πφφφφφφφφφ :heat:
Link to comment
Share on other sites

Τις επαφες μου απο λογαριασμο πως θα τις περασω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρε Βάγγο μιας και είσαι ο γκουρού της Cm...πως εμφανίζουμε το ποσοστό της μπαταρίας στην Status bar;

Δεν μπορώ να βρω γενικότερα τις ρυθμίσεις της...

Noob question...:p

 

κατεβαζεις με 2 δαχτυλα την notification bar και σου εχει γενικα ρυθμισεις και το ποσοστο της μπαταριας ! εγω εβαλα και elixir widgetaki !

 

γιωργος , που τις εχεις τιςε επαφες ;;; σε google λογαριασμο ; τοτε αν βαλεις το account στην αρχη ή γενικα , συγχρονιζει αυτοματα ! πολυ καλο

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε τωρα τι κανατε! Και πανω που ειχα πει οτι θα αραξω σε cloudy g3 2.1 μεχρι να βγει στοκ lollipop για μας, βρισκομαι να σκεφτομαι "γιατι ρε ****το να δουλευω το πρωι και ν μην προλαβαινω να φλασαρω την cm12 βραδιατικο??"
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε τωρα τι κανατε! Και πανω που ειχα πει οτι θα αραξω σε cloudy g3 2.1 μεχρι να βγει στοκ lollipop για μας, βρισκομαι να σκεφτομαι "γιατι ρε ****το να δουλευω το πρωι και ν μην προλαβαινω να φλασαρω την cm12 βραδιατικο??"

Aαα φιλε χανεις...Γινεται χαμος.Αξιζει να κατσεις να την βαλεις.:happy:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την cm12 και μπορω να πω οτι έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα της....όλα φαίνονται να δουλεύουν σωστα εκτός απο τη προβολή του ιστορικού κλήσεων οπου εκεί έχω forced close.... Ελπίζω να υπάρχει κάποιο fix για να παραμείνω εδώ αλλιως θα πάω αναγκαστικά στη cloudy μέχρι να λυθεί το πρόβλημα.

 

Πάντως το πληκτρολόγιο κλάσεις ανώτερο απο αυτό της cloudy

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες οπως ειπα θα σας πω και εγω την γνώμη μου για τη cm12 δυστυχώς δεν εμεινα και τοσο ευχαριστιμενος!!:(

ειναι παρα πολυ smooth και γρηγορη αυτο το παραδέχομαι και ναι ειναι πιο γρηγορη και απο την miui !!!!

το notificatoin bar ειτε το κατεβαζα με ενα δάχτυλο ειτε με δυο το ιδιο αποτέλεσμα ειχα και το δοκιμασα 100 φορες!!!και ειναι και πολυ φτωχό σε σύγκριση με lamhoang που ειχα!!δεν καταφερα να βρω απο που να κανω ωστε να φενεται το ποσοστο της μπαταριας!!!η καμερα ειναι χειρότερη

και το ui της καμερας ειναι μαπα!!δεν εχει quick remote δεν εχει ραδιο δεν εχει τα καλουδια της lg γενικα!!!

αλλα το χειροτερο κοματι ηταν τα navigation keys ειναι απλα τεραστια εναν ολοκληρο ποντο πιανουν απο ολη την οθονη!!!!:X

αυτα απο μενα παιδες το ξερω οτι δεν σας αρεσε αυτο που γραφω αλλα τι να πω αυτη ειναι η δικα μου γνωμη για την cm 12!!γυρησα ειδη στην lamhoang με dori kernel και ειναι σφαιρα σε ολα του !!για μενα ειναι καλυτερη απο την cm 12!!!!:D

ξανα lolipop οταν βγει για το lg g2 μας η καμια port g3!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία έχει εξαφανιστεί το ποσοστό στην τελευταία αναβάθμιση απο λίγο που το εψαξα στο xda. Φαντάζομαι θα το διορθώσει.

Ο launcher τώρα πράγματι είναι πολύ άγνωστος σε εμένα.

Αυτό που μου έκανε πολύ θετική εντύπωση εκτός απο την ταχύτητα είναι πως όταν πιάσεις το τηλέφωνο στα χέρια ανάβει μόνη της η οθόνη και το μόνο που κάνεις είναι να ξεκλειδώσεις!

Εις αύριο τα νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

την φλασαρα κ εγω, τρομερα γρηγορη και ομορφη,,αλλα λειπουν πολλα στοιχεια της cyanogenmod ωστε να την κανουν πληρως παραμετροποιησιμη,

ειναι σε αρχικα σταδια ακομα, οποτε υπομονη για νεες εκδοσεις και απο αλλους developer. η καμερα εμενα μου αρεσε, βρηκα ενα bug με το ξυπνητηρι, επιλεγεις να χτυπησει πχ δευτερα πρωι και σου λεει οτι απομενουν 1 ημερα και 6 ωρες κτλ

πισω παλι στην σταθερη liquid, εις αναμονη

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες οπως ειπα θα σας πω και εγω την γνώμη μου για τη cm12 δυστυχώς δεν εμεινα και τοσο ευχαριστιμενος!!:(

ειναι παρα πολυ smooth και γρηγορη αυτο το παραδέχομαι και ναι ειναι πιο γρηγορη και απο την miui !!!!

το notificatoin bar ειτε το κατεβαζα με ενα δάχτυλο ειτε με δυο το ιδιο αποτέλεσμα ειχα και το δοκιμασα 100 φορες!!!και ειναι και πολυ φτωχό σε σύγκριση με lamhoang που ειχα!!δεν καταφερα να βρω απο που να κανω ωστε να φενεται το ποσοστο της μπαταριας!!!η καμερα ειναι χειρότερη

και το ui της καμερας ειναι μαπα!!δεν εχει quick remote δεν εχει ραδιο δεν εχει τα καλουδια της lg γενικα!!!

αλλα το χειροτερο κοματι ηταν τα navigation keys ειναι απλα τεραστια εναν ολοκληρο ποντο πιανουν απο ολη την οθονη!!!!:X

αυτα απο μενα παιδες το ξερω οτι δεν σας αρεσε αυτο που γραφω αλλα τι να πω αυτη ειναι η δικα μου γνωμη για την cm 12!!γυρησα ειδη στην lamhoang με dori kernel και ειναι σφαιρα σε ολα του !!για μενα ειναι καλυτερη απο την cm 12!!!!:D

ξανα lolipop οταν βγει για το lg g2 μας η καμια port g3!!

 

Μα ειναι aosp δεν εχει καλουδια.Ειναι ετσι για να την στησεις οπως θες εσυ.Απλα βιαστηκατε λιγο να πατε σε lollipop και δεν παιζει ουτε xposed για κανα γαργαλημα.

Οπως και να χει ειναι μια επιλογη ομως στις ρομς,ειναι καποιοι που τους αρεσει η pure stock εμπειρια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες οπως ειπα θα σας πω και εγω την γνώμη μου για τη cm12 δυστυχώς δεν εμεινα και τοσο ευχαριστιμενος!!:(

ειναι παρα πολυ smooth και γρηγορη αυτο το παραδέχομαι και ναι ειναι πιο γρηγορη και απο την miui !!!!

το notificatoin bar ειτε το κατεβαζα με ενα δάχτυλο ειτε με δυο το ιδιο αποτέλεσμα ειχα και το δοκιμασα 100 φορες!!!και ειναι και πολυ φτωχό σε σύγκριση με lamhoang που ειχα!!δεν καταφερα να βρω απο που να κανω ωστε να φενεται το ποσοστο της μπαταριας!!!η καμερα ειναι χειρότερη

και το ui της καμερας ειναι μαπα!!δεν εχει quick remote δεν εχει ραδιο δεν εχει τα καλουδια της lg γενικα!!!

αλλα το χειροτερο κοματι ηταν τα navigation keys ειναι απλα τεραστια εναν ολοκληρο ποντο πιανουν απο ολη την οθονη!!!!:X

αυτα απο μενα παιδες το ξερω οτι δεν σας αρεσε αυτο που γραφω αλλα τι να πω αυτη ειναι η δικα μου γνωμη για την cm 12!!γυρησα ειδη στην lamhoang με dori kernel και ειναι σφαιρα σε ολα του !!για μενα ειναι καλυτερη απο την cm 12!!!!:D

ξανα lolipop οταν βγει για το lg g2 μας η καμια port g3!!

Eχω την lam hoang αλλα τον stock kernel τι καλυτερο θα εχει ο dori;Και αν τον βαλω το φλασαρισμα το κανουμε με τον ιδιο τροπο;Αυτον θα βαλω;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725023

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...