Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φιλε μου καταλαβαινω τι λες.. Αλλα γινονται ολοκληρες μακροσκελεις αναλυσεις για το θεμα τις φωτογραφιας.. Θα μπορουσε καλλιστα να ανοιξει θεμα για camera modding αν οχι το ηδη υπαρχον.. Το λεω γιατι θα δημιουργειται τεραστιο νημα και γιατι οσοι ασχολουνται με την καμερα να μην τα εχουν ολα μαζεμενα? Ασχοληθηκε και αλλο μελος πιο πριν αλλα πιο εμμεσως.. Τεσπα επειδη η καμερα ειναι ενας τομεας που χωραει σεντονια αναλυσης καλο θα ηταν να ειναι καπου χωριστα για να μην επεκτεινεται ανεξεγκτα το νημα..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενταξει πιστευω "κακως" εγινε τωρα θεμα αυτο! Καποτε ειχαμε το προβλημα του gps, για το οποιο ανοιξε ξεχωριστο θεμα τότε!

Η υποθεση "καμερα" ειναι διαφορετικη!

Απλα παραθετονται καποιες αποψεις και καποιες εμπειριες που θα "βοηθησουν" πολλους, και σιγουρα δε θα χρειαστει να αναλυθει πολλες φορες! Και α μη τι αλλο (ταπεινη αποψη μου) ανηκει στις "Τροποποιησεις και βελτιωσεις" του G2!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με τον mobrol. Από την στιγμή που ένα θέμα τραβάει σε βάθος ανάλυσης και πολλών ποστ πρέπει να αποκοπεί και να μπεί σε ξεχωριστό μέρος για να κρατηθεί το κυρίως θέμα καθαρό. Και δεν είναι ακριβώς τροποποίηση ποιος συνδυασμός rom, binaries,apk θα βγάλει την κατά ποιο ποσοστό καλύτερη φωτογραφία.

Τροποποίηση είναι η ύπαρξη αυτών και άντε μερικές ρυθμίσεις της εφαρμογής της μονταρισμένης κάμερας.

Εδώ έχουμε ξεφύγει όμως... Και προσωπικά για αυτό μπαίνω πλέον μία φορά την μέρα. Γιατί με κούρασε. Αφού μέσα εδώ λοιπόν άνοιξε τόσο μεγάλη κουβέντα καλό είναι να διαχωριστεί και να συνεχίσει εκεί. Με συγκριτικά, ρυθμίσεις, συνδυασμούς και ότι άλλο υπάρχει. Και καλύτερο είναι για όλους και δεν εκνευρίζει. Εδώ βλέπω ότι έχω αδιάβαστα ποστ και πρέπει να διαβάσω 30 ποστ μήπως βρω κάτι να με ενδιαφέρει ή μου έχει κάνει quote κάποιος και τα 25 ασχολούνται με την κάμερα και νομίζω ότι αντί για νήμα κινητού έχω μπει σε νήμα για φωτογράφους και DSLR ή φωτογραφικές. Δεν εξετάζω καλώς η κακώς. Ο καθένας με τις προτιμήσεις του. Αλλά αφού τραβάει πρέπει να διαχωριστεί.

Την άποψη μου φυσικά λέω και εντελώς φιλικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

+1 και απο μενα!!!οπου και να μπεις λεγεται αυτο το πραγμα με τα binaries!!!ειτε τροποποιησεις,ειτε επισημο lg g2 802..να ανοιξουν οι mod ενα θεμα να λεγονται εκει!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, οι τροποποιήσεις λογικα πρεπει να περιλαμβάνουν τα παντα οπως και τα τις καμερας. Άλλους ενδιαφέρει η καμερα άλλους η αλλαγη ρομ , η αλλαγη κερνελ, η τροποποίηση του ηχου κτλ. Τωρα δεν καταλαβαίνω το λογο που αντιδρούν κάποιοι. Σεβαστό φυσικά αλλα...
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Οπως και να εχει εφοσον ειμαστε μερικα ατομα της αποψης αυτης, θεωρω πως θα ηταν σεβαστο και καθολου επιπονο να ανοιξει ενα ξεχωριστο θεμα.. Ισα ισα δεν θα δημιουργει προβλημα σε κανεναν.. Πολυ απλα οποιος δινει εμφαση σε μοντες καμερες θα κοιταει εκει και οποιος δινει εμφαση σε πασης γενικης φυσεως μοντες θα κοιτα εδω.. Κακα τα ψεματα η καμερα ειναι θεμα που χωραει αναλυση, καλο ειναι να της αφιερωθει ενας χωρος αποκλειστικα.. Χαιρομαι που δεν εχω μονο εγω το πρόβλημα..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποιος εχει Liquid η γενικα AOSP, εχετε καποια προτιμηση σε launcher? Google launcher βαζετε;

 

ανέκαθεν χρησιμοποιούσα nova, και τώρα στην liquid πάλι τα ίδια, είναι ταχύτατος και σε συνδυασμό με το screen off έχει και διπλό κλικ για να σβήνει η οθόνη (αν και με τις παραμετροποιήσεις των aosp μπορεις με gesture να σβήνεις την οθόνη σε κάθε launcher) . Σε συνδυασμό και με τα διάφορα θέματα των aosp έχεις διαστημικό κινητό:)

Link to comment
Share on other sites

2πλο κλικ για ΑΝΟΙΓΜΑ οθονης εχει? Ρε ****το σκεφτομαι aosp (βασικα ειχα ταυτισει το android με aosp σε οποιο κιν ειχα) αλλα οι lg g2 roms με κανουν να δισταζω για το g2.. Χανεις το τηλοκοντρολ, χανεις την καλη καμερα, χανεις το ραδιοφωνο...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ανέκαθεν χρησιμοποιούσα nova, και τώρα στην liquid πάλι τα ίδια, είναι ταχύτατος και σε συνδυασμό με το screen off έχει και διπλό κλικ για να σβήνει η οθόνη (αν και με τις παραμετροποιήσεις των aosp μπορεις με gesture να σβήνεις την οθόνη σε κάθε launcher) . Σε συνδυασμό και με τα διάφορα θέματα των aosp έχεις διαστημικό κινητό:)

 

μηπως δοκιμασες ART sthn liquid?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

2πλο κλικ για ΑΝΟΙΓΜΑ οθονης εχει? Ρε ****το σκεφτομαι aosp (βασικα ειχα ταυτισει το android με aosp σε οποιο κιν ειχα) αλλα οι lg g2 roms με κανουν να δισταζω για το g2.. Χανεις το τηλοκοντρολ, χανεις την καλη καμερα, χανεις το ραδιοφωνο...

 

και διπλό κλικ έχει να ανοίγει η οθόνη, μπορείς να βάλεις οτι εφαρμογή θέλεις στην navigation bar, στην notification bar και σε όποια bar θέλεις :), τηλεκοντρόλ υπάρχει της lg, το βάζεις σαν ξεχωριστή εφαρμογή και το τοποθετείς σε όποια bar θέλεις, κάμερα εμένα μια χαρά πολύ καλή μου φαίνεται από δοκιμές που έκανα, ράδιο δεν χρησιμοποιώ αλλά υπάρχει ξεχωριστό apk νομίζω. Το μόνο που δεν παίζει είναι η θήκη quick windows αν και με το που την ανοιγοκλείνεις ενεργοποιείται ή απενεργοποιείται η οθόνη, αν και διάβασα στο xda για ένα apk που την κάνει να παίζει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. ART δεν έχω δοκιμάσει και ούτε προκειται προς το παρόν

Καλύτερα να δοκιμάσεις...είναι η πρώτη aosp rom στο g2 που με έχει ενθουσιάσει

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα λέγεται τροποποιήσεις βελτιώσεις και για αυτό γράφουν για όλες αυτές τις τροποποιήσεις που κανουν. Και εγώ θα ήθελα να έχω το δικό μου θέμα αλλά νομίζω είναι πολύ δύσκολο να γίνει. Για εμάς που θέλουμε να έχουμε στοκ το κινητό και να κάνουμε κάποιες απλές παρεμβάσεις βασιζόμαστε κυρίως στο ότι ανακαλύψουμε ψάχνοντας αριστερά και δεξιά. Αλλά νομίζω ότι εμείς είμαστε στο'λάθος θέμα όχι τα παιδιά που θέλουν να αλλάξουν εντελώς το κινητό τους.
Link to comment
Share on other sites

Το χα ρωτησει και πιο πανω αλλα καπου εχει χαθει

 

Οσοι εχετε δοκιμασει miui λειτουργει κανονικα το ραδιοφωνο η οπως τις aosp που κανει προβληματα και θες πειραματα για να δουλεψει? Και οι θηκες quickwindow υποστηριζονται? Ψηνομαι πολυ να δοκιμασω μιας και παλιος φαν της miui αλλα αυτα τα δυο ειναι σημαντικα για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει τροπο καποιος για tinted staus bar και navigation bar σε cloudy stock;

Ενω το G3 tweaksbox το εχει σαν επιλογη,το G2 tweaksbox δεν το εχει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οποιος εχει Liquid η γενικα AOSP, εχετε καποια προτιμηση σε launcher? Google launcher βαζετε;

Παντού χρησιμοποιώ nova prime. Τον έχω αγοράσει χρόνια.

2πλο κλικ για ΑΝΟΙΓΜΑ οθονης εχει? Ρε ****το σκεφτομαι aosp (βασικα ειχα ταυτισει το android με aosp σε οποιο κιν ειχα) αλλα οι lg g2 roms με κανουν να δισταζω για το g2.. Χανεις το τηλοκοντρολ, χανεις την καλη καμερα, χανεις το ραδιοφωνο...

Έχει κανονικά όπως είπα και ο argiris.

Τηλεκοντρόλ υπάρχουν εφαρμογές στο play να κατεβάσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παντού χρησιμοποιώ nova prime. Τον έχω αγοράσει χρόνια.

 

Έχει κανονικά όπως είπα και ο argiris.

Τηλεκοντρόλ υπάρχουν εφαρμογές στο play να κατεβάσεις.

Κωστα που το εχει;επισης δεν μου βγαζει προβλεψη λεξεων δεν το βρισκω ουτε αυτο κατα τα αλλα η rom με εχει εντυπωσιασει.Επισης ραδιοφωνο υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει volume boost για το ακουστικο ?στις κλησεις ακουγεται πολυ χαμηλα με cloudyg3 2.0

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με τους φίλους mobrol. ernesto1983. dj kostas20. το υπερ αναλυτικό θέμα με την κάμερα binaries κλπ παιδιά έχει κουράσει...Πολλά παιδιά όπως και εγώ δεν τους νοιάζει η κάμερα και μιας και έχει ξεφύγει η κουβέντα από της ρομ και τα διάφορα mods κερνελ κλπ που είναι ποιο ουσιαστικά με της τροποποιήσεις γιαυτο για το g2 ας ανοίξει ένα νέο θέμα στυλ camera g2 modded και ας γίνονται εκεί οι συζητήσεις και τα διάφορα τεστ τον φώτο και κλπ

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα που το εχει;επισης δεν μου βγαζει προβλεψη λεξεων δεν το βρισκω ουτε αυτο κατα τα αλλα η rom με εχει εντυπωσιασει.Επισης ραδιοφωνο υπαρχει;

 

Σίγουρα το έχει στο Display. Αλλά αν δεν κάνω λάθος το έχει το kernel tweaker μέσα στις ρυθμίσεις του.

Πρόβλεψη δεν ξέρω. Χρησιμοποιώ από τότε που βγήκε Fleksy pro. Μακράν το καλύτερο πληκτρολόγιο για μένα και πιο γρήγορο και με εύκολη εκμάθηση λέξεων μιας και γράφω greeklish να μου τις διορθώνει σε αυτές. Με wipe για σβήσιμο λέξης ή να βάλεις κενό. Φοβερό και ελληνική εφαρμογή! Μακράν από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει ποτέ.

Ράδιο επίσης δεν ξέρω. Δεν χρησιμοποιώ. Το Bluetooth μου έχει και λειτουργία ράδιο από μόνο του :D:D

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παντού χρησιμοποιώ nova prime. Τον έχω αγοράσει χρόνια.

 

Έχει κανονικά όπως είπα και ο argiris.

Τηλεκοντρόλ υπάρχουν εφαρμογές στο play να κατεβάσεις.

Μωρέ και εγώ Nova Prime έχω πάντα, είχα μια ελπίδα μήπως έχει βγει κάποιος άλλος αξιολογος που να μην είναι πολύ φορτωμενος. Βέβαια όσους έχω δοκιμάσει, πάντα γυρνάω σε Nova οπότε καλύτερα να κάτσω στα αυγά μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα μου εχουν στειλει τους ηχους.Το θεμα ειναι οτι τα μεταφερω μεσα στον φακελο sound κανω reboot αλλα και παλι δεν γιενται τπτ.Μηπως πρεπει να πειραξω κατι αλλο??:blink:
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες παρακολουθω αυτα που γραφουν ορισμενα μελη, και προφανως επειδη προκειται κυριως για μενα μιας και εγω εχω "κουρασει" να σας πω και εγω την αποψη μου σε αυτο.

Το θεμα αφορα τροποποιησεις στο g2. Το θεμα "καμερα" απο την στιγμη που δεν αναφερομαστε σε ρυθμισεις στοκ καμερας και στοκ ρομ αλλα modded αφορα τροποποιησεις οποτε δεν το θεωρεις offtopic.

Οι αναλυσεις στο πως να βγαλεις μια καλη φωτογραφια ναι ειναι offtopic η να ανεβαζεις φωτογραφιες.

Επισης σαφως και υπαρχει αντιστοιχο νημα αλλα αφορα κυριως ανεβασμα φωτογραφιων και αυτο ισως να συνεπαγεται καποια "παρακλαδια" στο θεμα καμερας.

Αυτο που με στεναχωρει ιδιαιτερα ειναι οτι το εχετε κανει θεμα, χωρις καν να υπαρχει ζητημα. Ομορφα και πολιτισμενα μου λετε "Γιωργο, η Χ Γιωργο, καλυτερα να αναλυσεις το θεμα καμερα στο αλλο νημα γιατι εδω εμεις μιλαμε μονο για rom, kernel και τα συναφη". Τα υπολοιπα πιστευω οτι περιττευουν.

Σαφως να το δεχτω και αυτο θα κανω, δεν ξανα αναφερω το θεμα καμερας εδω, δεν κατηγορω ουτε ειπα οτι δεν δεχομαι την αποψη αυτη.

Οτι εκανα το εκανα γιατι σε αυτο το νημα μπορω να ενημερωσω περισσοτερα ατομα στο θεμα καμερας παρα στο νημα με τις φωτογραφιες. Δεν το εκανα ουτε για να κουρασω ουτε τιποτα. ηθελα μονο να βοηθησω και σαφως δεν θα απολογηθω σε κανεναν.! Και φυσικα δεν ζηταω απο κανεναν να εκτιμησει τις ωρες-χρονο που εχω σπαταλησει πανω στο θεμα αυτο, οσα ατομα το εκτιμησαν μου το εδειξαν με τον καλυτερο τροπο και τους ευχαριστω πολυ.

Αυτο που με λυπει ειναι η νοοτροπια να χαρακτηριζουμε κατι που δεν μας ενδιαφερει "εκνευριστικο-κουραστικο" και ολα τα υπολοιπα, και φυσικα να ζηταμε παρεμβασεις moderator χωρις καν να εχει προηγηθει διαλογος λες και δεν μπορουμε να συννενοηθουμε μεταξυ μας.!

Ζητω συγγνωμη εκ μερους μου για το θεμα αναλυση καμερας, υποσχομαι οπως ειπα και πριν οτι δεν θα ξαναναφερθω εδω.

Φιλικα ΠΑΝΤΑ

 

Γιωργος

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε μη δινεις σημασια.Νταξει κι εμενα δεν με ενδιαφερουν καποια θεματα εδω μεσα αλλα δεν θα το κανω και θεμα.

Παντως μιας και υπαρχει θεμα για τις φωτογραφιες ισως θα ηταν καλυτερα να συνεχιστει εκει.

Α και που σαι...δεν ξεχνω.Περιμενω ρυθμισεις μεγαλε δασκαλε!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε μη δινεις σημασια.Νταξει κι εμενα δεν με ενδιαφερουν καποια θεματα εδω μεσα αλλα δεν θα το κανω και θεμα.

Παντως μιας και υπαρχει θεμα για τις φωτογραφιες ισως θα ηταν καλυτερα να συνεχιστει εκει.

Α και που σαι...δεν ξεχνω.Περιμενω ρυθμισεις μεγαλε δασκαλε!

 

Πανο δεν με ενοχλει το σκεπτικο ουτε η προθεση, με στεναχωρει ο τροπος χειρισμου.

Εληξε για μενα το ζητημα, και οπως ειπα και πριν συνεχιζω στο νημα με τις φωτογραφιες.

Ασε τα δασκαλε, απλος χρηστης ειμαι.! :)

Link to comment
Share on other sites

Πανο δεν με ενοχλει το σκεπτικο ουτε η προθεση, με στεναχωρει ο τροπος χειρισμου.

Εληξε για μενα το ζητημα, και οπως ειπα και πριν συνεχιζω στο νημα με τις φωτογραφιες.

Ασε τα δασκαλε, απλος χρηστης ειμαι.! :)

Της φωτογραφιας χαχαχαχαχα.

Παντως τωρα ρε παιδια μεταξυ μας πιο κουραστικο ειναι να βλεπεις τις και τις ιδιες ερωτησεις καθε φορα,με τις ιδιες απαντησεις ανα 2 σελιδες παρα τα υπολοιπα..

Αυτο πραγματικα ειναι κουραστικο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...