Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bαγγελη σκεφτομαι να βαλω την ρομ που λες μονο και μονο για να δω τι κανει η καμερα στο android L.

Την δοκιμασες δουλευει? απο ρυθμισεις τι εχει?

Φλασαρω με philz η εχει θεμα? Χρειαζεται κατι αλλο? (π.χ. kernel?)

 

hahaha τι έχει να γίνει άμα αρχίσει ο demon τα modifications πάνω στην 5.0 για την camera! :D :D cant wait!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε τέτοια ταχύτητα δεν έχω ξαναδεί σε τηλέφωνο ανοίγει τις σελίδες πιο γρήγορα από τον υπολογιστή ο dialer είναι πολύ πιο όμορφος και εύχρηστος απο της lg και όταν τον ανοιγεις ακόμα και αν τον έχεις κλείσει από τα recent app ανοίγει αστραπιαία λες και ήταν ήδη εκεί απίστευτο τη μπορεί να κάνει μια αναβάθμιση στο τηλέφωνο ακόμα και πειραματική.:o
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη με το χώρο αποθήκευσης ενώ μου δείχνει ότι υπάρχει δεν μου βγάζει περιεχόμενα...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη με το χώρο αποθήκευσης ενώ μου δείχνει ότι υπάρχει δεν μου βγάζει περιεχόμενα...:confused:

Εβαλες την τελευταία έκδοση 2011;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την τελευταία και όπως τα έγραψες με τη σειρά

Δοκίμασε να γράψεις ότι ακριβώς γράφει στη εφαρμογή terminal emulator την έχει μέσα στις εφαρμογές και μετά reboot και ενημέρωσε με.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=56983770

Απο το adb μέχρι το 0 με τη ίδια σειρά όπως ακριβώς τα γράφει.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τέτοια ταχύτητα δεν έχω ξαναδεί σε τηλέφωνο ανοίγει τις σελίδες πιο γρήγορα από τον υπολογιστή ο dialer είναι πολύ πιο όμορφος και εύχρηστος απο της lg και όταν τον ανοιγεις ακόμα και αν τον έχεις κλείσει από τα recent app ανοίγει αστραπιαία λες και ήταν ήδη εκεί απίστευτο τη μπορεί να κάνει μια αναβάθμιση στο τηλέφωνο ακόμα και πειραματική.:o

 

βαγγέλη αξίζει να την περάσουμε δηλαδή η να περιμένουμε ακόμα λίγες μέρες να γίνει fully functional και να βγάλουν και αλλα updates οι mods?

 

λέτε να ασχοληθεί να βγάλει και ο cloudy δικια του 5.0?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τέτοια ταχύτητα δεν έχω ξαναδεί σε τηλέφωνο ανοίγει τις σελίδες πιο γρήγορα από τον υπολογιστή ο dialer είναι πολύ πιο όμορφος και εύχρηστος απο της lg και όταν τον ανοιγεις ακόμα και αν τον έχεις κλείσει από τα recent app ανοίγει αστραπιαία λες και ήταν ήδη εκεί απίστευτο τη μπορεί να κάνει μια αναβάθμιση στο τηλέφωνο ακόμα και πειραματική.:o

 

Τι baseband πρέπει να έχουμε .?

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε για σένα αλλά για μένα αξίζει φυσικά είναι προσωπική μου άποψη αυτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

Επίσης με αυτή την εφαρμογή μπαίνουμε εύκολα σε recovery και reboot δουλεύει άψογα με android L.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι baseband πρέπει να έχουμε .?

Εγώ είχα kk baseband αλλά πριν είχα φλασαρει liquid smooth 3.2 δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο πάντως δεν έχω κανένα fc.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να γράψεις ότι ακριβώς γράφει στη εφαρμογή terminal emulator την έχει μέσα στις εφαρμογές και μετά reboot και ενημέρωσε με.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=56983770

Απο το adb μέχρι το 0 με τη ίδια σειρά όπως ακριβώς τα γράφει.

 

Έγινε φίλε , ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ:)

 

Προβλέπω να γίνεις ο guru της lollipop για το G2:clap::bow:

 

 

EDIT

Και επειδή παιδεύτηκα λίγο με το space προσέχτε το όσοι δοκιμάσετε τη ρομ...

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τέτοια ταχύτητα δεν έχω ξαναδεί σε τηλέφωνο ανοίγει τις σελίδες πιο γρήγορα από τον υπολογιστή ο dialer είναι πολύ πιο όμορφος και εύχρηστος απο της lg και όταν τον ανοιγεις ακόμα και αν τον έχεις κλείσει από τα recent app ανοίγει αστραπιαία λες και ήταν ήδη εκεί απίστευτο τη μπορεί να κάνει μια αναβάθμιση στο τηλέφωνο ακόμα και πειραματική.:o

 

σε ευχαρισρω για τα καλα λογια που ειπες και με εκανες να την δοκιμασω κι εγω !

 

τωρα την στηνω αλλα φαινεται τελεια !! παρα πολυ γρηγορη , ομορφη , τελεια !

 

εχω μεινει ... :D:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλε , ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ:)

 

Προβλέπω να γίνεις ο guru της lollipop για το G2:clap::bow:

 

 

EDIT

Και επειδή παιδεύτηκα λίγο με το space προσέχτε το όσοι δοκιμάσετε τη ρομ...

Γιώργο όλα καλά με την sd card; παρακαλώ χαίρομαι όταν μπορώ και βοηθαω,όχι και guru,master θα έλεγα καλύτερα:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαρισρω για τα καλα λογια που ειπες και με εκανες να την δοκιμασω κι εγω !

 

τωρα την στηνω αλλα φαινεται τελεια !! παρα πολυ γρηγορη , ομορφη , τελεια !

 

εχω μεινει ... :D:D

Τίποτα φίλε μου και εγώ έμεινα με τη rom γιαυτό το έγραψα και πριν να φανταστείς είχα την liquid smooth που είναι σφαίρα αλλά μπροστά στην cm12 είναι φιατακι:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε για σένα αλλά για μένα αξίζει φυσικά είναι προσωπική μου άποψη αυτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

Επίσης με αυτή την εφαρμογή μπαίνουμε εύκολα σε recovery και reboot δουλεύει άψογα με android L.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είχα kk baseband αλλά πριν είχα φλασαρει liquid smooth 3.2 δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο πάντως δεν έχω κανένα fc.

Γιατί δεν μπορώ να φλασαρω το su????:happy:

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να φλασαρω το su????:happy:

Δεν ξέρω αλλά αν θες κατέβασε απο εδώ και φλασαρε αυτόν.

http://download.chainfire.eu/630/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.27.zip

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα πρεπeι να προσθεσω κατι στο build.prop ωστε να αναγνωρισει volume up οταν συνδεω το usb?Οσο για τους drivers και γενικα δεν μπορεις να κανεις λαθος απλα εγκατασταση κανεις και ακολουθεις τα βηματα..

ΥΓ: Δεν θελω να ζαλιζω αλλα εχω προβλημα και καθε προβλημα λυνεται,οποιος γνωριζει ας απαντησει.:help:

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά αν θες κατέβασε απο εδώ και φλασαρε αυτόν.

http://download.chainfire.eu/630/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.27.zip

 

Βαγγέλη από εδώ το κατεβάζω αλλά μου βγάζει ανεπιτυχής λήψη

Μήπως θέλει ρύθμιση από τους ´´προγραμματιστες´´;;;;;

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη από εδώ το κατεβάζω αλλά μου βγάζει ανεπιτυχής λήψη

Μήπως θέλει ρύθμιση από τους ´´προγραμματιστες´´;;;;;

Οχι ρε με ποιό πρόγραμμά τον κατεβάζεις;είσαι στη lolipop;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε με ποιό πρόγραμμά τον κατεβάζεις;είσαι στη lolipop;

 

Ναι και με τον chrome

Τις εφαρμογές από πλέι μια χαρά τις κατεβάζει

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα πρεπeι να προσθεσω κατι στο build.prop ωστε να αναγνωρισει volume up οταν συνδεω το usb?Οσο για τους drivers και γενικα δεν μπορεις να κανεις λαθος απλα εγκατασταση κανεις και ακολουθεις τα βηματα..

ΥΓ: Δεν θελω να ζαλιζω αλλα εχω προβλημα και καθε προβλημα λυνεται,οποιος γνωριζει ας απαντησει.:help:

Φίλε αν θες να μπεις σε download mode αν κατάλαβα καλά δεν πατάς μόνο το volume up,πατάς ταυτόχρονα power button και volume up και συνδέεις το τηλ στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν θες να μπεις σε download mode αν κατάλαβα καλά δεν πατάς μόνο το volume up,πατάς ταυτόχρονα power button και volume up και συνδέεις το τηλ στον υπολογιστή.

 

Δεν γινεται ουτε ετσι!!

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας στο θεμα miui με καλυψατε πληρως.! :)

Για οποιον ενδιαφερεται ανεβασα τις προτεινομενες απο μενα ρυθμισεις για την καμερα και μερικες ακομα πληροφοριες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5775287#post5775287

Προσωπικά σε ευχαριστώ πολύ για τη δουλειά που έχεις ρίξει, γιατί για να βγάλεις αυτά τα συμπεράσματα έχεις ξοδέψει πολύ από τον ελεύθερο χρόνο σου να περνάς ρομ μόνο και μόνο για να συγκρίνεις φώτο και να μας δώσεις αποτελέσματα. Δεν το κατέχω το αντικείμενο οπότε όποια πρόταση σου όπως οι ρυθμίσεις είναι για μένα σημαντικές, όπως και για άλλα παιδιά στο forum.

 

Thanks again.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται ουτε ετσι!!

Volume up +volume down και συνδέεις το usb στο pc.

 

Μπαααα ουτε ετσι..

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε ευχαριστώ πολύ για τη δουλειά που έχεις ρίξει, γιατί για να βγάλεις αυτά τα συμπεράσματα έχεις ξοδέψει πολύ από τον ελεύθερο χρόνο σου να περνάς ρομ μόνο και μόνο για να συγκρίνεις φώτο και να μας δώσεις αποτελέσματα. Δεν το κατέχω το αντικείμενο οπότε όποια πρόταση σου όπως οι ρυθμίσεις είναι για μένα σημαντικές, όπως και για άλλα παιδιά στο forum.

 

Thanks again.

 

Nα σαι καλα το εκτιμω! Γιαυτο ειμαστε ολοι εδω για να βοηθαει ο ενας τον αλλον.

Χαιρομαι τουλαχιστον που πιανουν τοπο. Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να τις ακολουθησει φυσικα, και εννοειται οτι μπορει να υπαρχουν και καλυτερες.:)

Επισης ανεβασα μολις και σημειωσεις για νυχτερινες και indoor φωτογραφιες για οποιον επιθυμει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381039&page=46

Link to comment
Share on other sites

 

Μπαααα ουτε ετσι..

 

φιλε μου βλεπω σε ταλαιπωρεί αρκετα!!!παντως περίεργο που δεν μπαινει σε download menu:blink:

οταν εκανες εγκατασταση του drivers εκανες επανεκκίνηση το pc σου?? σε download menu μπαινει κανονικα με κλείνεις το κινητο σου! πατας volume up και ταυτοχρονα συνδεεις το usb στο κινητο σου!!και θα επρεπε να μπει με αυτο τον τροπο!!!!

αν παλι δεν μπαινει δοκιμασε και σε αλλο pc μηπως και η θυρα απο το pc σου!!!

 

Α ρε Βαγγελη τετοια μας λες και δεν εχουμε ησυχία απο τα φλασαρισματα!!!!:lol::lol:

παντως λες να .ειναι οντως τοσο απαραίτητο να περασω την τελευταια philz touch !!(εχει προβλημα με τα γραφικα του!!!:()

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...