Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Liquidsmooth 4 από χθες το βράδυ όπως ανέφερε ένας φίλος εδώ στο φόρουμ,δουλεύει και ρο ποσοστό μπαταρίας και μπορείς να αλλαξεις το μέγεθος της nav bar απο ταχύτητα τα ίδια με cm12,αυτό που με εντυπωσίασε είναι η μπαταρία το έχω σε 4g μόνιμα δεν το έβαλα καθόλου 2g και έπιασε χρόνους cloudy stock:o
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαντάσου φίλε Βαγγέλη την μπαταρία όταν θα πέσουν και τα διάφορα tweaks από τους developer και ενσωματωθούν οι ρυθμίσεις παραμετροποίησης, δεν θα υπάρχει γυρισμός στην jb. Είπα να την δοκιμάσω κ εγώ χθες βράδυ την liquid αλλά βαρέθηκα. Κάτι επιπλέον από την cm12 έχει προς το παρόν?
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης Βαγγέλη και εγώ θα ήθελα να μάθω αν έχει κάποια σοβαρή διαφορά εκτός από αυτές που ανέφερες με τη cm12.

 

Άλλη μία ερώτηση...

 

Ξέρεις αν γίνεται να αλλάξω τα nav buttons?

 

Δηλαδή να φέρω το back δεξιά?

 

Για cm12 μιλάω...

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Liquidsmooth 4 από χθες το βράδυ όπως ανέφερε ένας φίλος εδώ στο φόρουμ,δουλεύει και ρο ποσοστό μπαταρίας και μπορείς να αλλαξεις το μέγεθος της nav bar απο ταχύτητα τα ίδια με cm12,αυτό που με εντυπωσίασε είναι η μπαταρία το έχω σε 4g μόνιμα δεν το έβαλα καθόλου 2g και έπιασε χρόνους cloudy stock:o

 

Πάει έγινα εντελώς noobας και δεν μπορώ να βρώ τίποτα! Για δώσε ένα link

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eχω την lam hoang αλλα τον stock kernel τι καλυτερο θα εχει ο dori;Και αν τον βαλω το φλασαρισμα το κανουμε με τον ιδιο τροπο;Αυτον θα βαλω;http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725023

 

Ναι αυτος ειναι κατέβασε για το μοντέλο !!προσοχή μην βάλεις λαθος κερνελ γιατι πολη απλα δεν θα ανοίγει το τηλέφωνο!!!απλα κανε wipe cache kai wipe davlic και μετα φλασαρε τον!!! Στο stweaks που θα σου βγει μετα την εγκατάσταση βαλε governor alucard σε ολα και το hotplug το ιδιο και παει σφαιρα μιλάμε!!!μπορείς να ανεβάσεις και τον ήχο αν θελεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτος ειναι κατέβασε για το μοντέλο !!προσοχή μην βάλεις λαθος κερνελ γιατι πολη απλα δεν θα ανοίγει το τηλέφωνο!!!απλα κανε wipe cache kai wipe davlic και μετα φλασαρε τον!!! Στο stweaks που θα σου βγει μετα την εγκατάσταση βαλε governor alucard σε ολα και το hotplug το ιδιο και παει σφαιρα μιλάμε!!!μπορείς να ανεβάσεις και τον ήχο αν θελεις!!

Ποιον κατεβαζω ρε ****το;:O

Link to comment
Share on other sites

Ποιον κατεβαζω ρε ****το;:O

 

Ελα φιλε μου αυτον κατεβασε και τσεκαρε και το md5 νουμερο να ειναι το ιδιο οταν το κατεβάσεις!!!http://dorimanx.shine.sk/LG/

LG G2 D802 KitKat Kernels List!

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε μου αυτον κατεβασε και τσεκαρε και το md5 νουμερο να ειναι το ιδιο οταν το κατεβάσεις!!!http://dorimanx.shine.sk/LG/

LG G2 D802 KitKat Kernels List!

 

Ευχαριστω τι εννοεις να ειναι το ιδιο το md5;Με τι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τι εννοεις να ειναι το ιδιο το md5;Με τι;

 

Γραψε στο google md5 checker θα σου βγάλει διαφορά προγράμματα κατέβασε κάποιο ειναι πολύ μικρο!! δίπλα στο κερνελ απο το λινκ που κατέβασες εχει και ενα νούμερο με το πρόγραμμα απλα θα το επιβεβαιώσεις να ειναι το ιδιο!!! αν ειναι το ιδιο ειναι οκ το αρχείο αν δεν ειναι τότε το ξανα κατεβάζεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Γραψε στο google md5 checker θα σου βγάλει διαφορά προγράμματα κατέβασε κάποιο ειναι πολύ μικρο!! δίπλα στο κερνελ απο το λινκ που κατέβασες εχει και ενα νούμερο με το πρόγραμμα απλα θα το επιβεβαιώσεις να ειναι το ιδιο!!! αν ειναι το ιδιο ειναι οκ το αρχείο αν δεν ειναι τότε το ξανα κατεβάζεις!!!

 

ΟΚ ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη φιλε που στο καλο την εχει...Εψαξα αλλα...Εχει αυτη LGQremoot δηλαδη τηλεκοντρολ;

 

Ενταξει την βρηκα αλλα το ερωτημα με το τηλεκοντρολ ισχυει.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτη φιλε που στο καλο την εχει...Εψαξα αλλα...Εχει αυτη LGQremoot δηλαδη τηλεκοντρολ;

 

Ενταξει την βρηκα αλλα το ερωτημα με το τηλεκοντρολ ισχυει.

 

δεν νομίζω να υπάρχει προς το παρόν εφαρμογή για τηλεκοντρόλ, ας κάνουμε λίγο υπομονή, είναι σε πρώιμα στάδια οι roms για lolipop και υπάρχουν αρκετές ελλείψεις, σε κάθε νέα έκδοση θα προστίθενται πράγματα.

Στον παρόν στάδιο βολευόμαστε με τις καλές kitkat και πειραματιζόμαστε με τις υπερηχητικές ταχύτητες της lolipop

Link to comment
Share on other sites

Στο stweaks που θα σου βγει μετα την εγκατάσταση βαλε governor alucard σε ολα και το hotplug το ιδιο και παει σφαιρα μιλάμε!!!μπορείς να ανεβάσεις και τον ήχο αν θελεις!!

 

Φίλε Μανθο τώρα λέω να βάλω ( δεν είχα χρόνο πρίν) το νέο dori 9.0 και όπως γράφεις ποιο πάνω εσύ έβαλες alucard governor+hotplug και τίποτα άλλο γιατί εγώ με τον 8.7 που είχα είχα κάνει κι άλλους χρονισμους.. Touch boost , rate, off cpu frequency , gpu governor κλπ Όλα μαμα εκεί καμιά αλλαγή?? Μονο αυτά που λες ??

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

vag74 οταν εχεις χρονο φιλε , γραψε μας για την liquidsmooth ...

οκ την εβαλα κι εγω γιατι μου αρεσε ο,τι μπορεις να κανεις πιο μικρη την nav bar +η μπαταρια που ειπες !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μανθο τώρα λέω να βάλω ( δεν είχα χρόνο πρίν) το νέο dori 9.0 και όπως γράφεις ποιο πάνω εσύ έβαλες alucard governor+hotplug και τίποτα άλλο γιατί εγώ με τον 8.7 που είχα είχα κάνει κι άλλους χρονισμους.. Touch boost , rate, off cpu frequency , gpu governor κλπ Όλα μαμα εκεί καμιά αλλαγή?? Μονο αυτά που λες ??

 

ναι φιλε μου αυτα βαζω εγω και τιποτα αλλο (α αυξανω και τον ήχο λιγο !!)το gpu αν θες το κατεβαζεις min 100!!touch boost ειναι μια χαρα εκει που ειναι στοκ δηλαδη!!!δεν κανω της ρυθμίσεις που κανουν καποια παιδια εδω μεσα για μπαταρια !!!;)και για αυτο το λογο δεν κατεβαζω τιποτα αλλο μιας και θελω το τηλεφωνο μου να ειναι σφαιρα!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτη φιλε που στο καλο την εχει...Εψαξα αλλα...Εχει αυτη LGQremoot δηλαδη τηλεκοντρολ;

 

Ενταξει την βρηκα αλλα το ερωτημα με το τηλεκοντρολ ισχυει.

 

Σε Aosp δεν έχει το Qremote. Αλλά υπάρχουν άλλες εφαρμογές. Μπορείς να τις κοιτάξεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Πως αναβαθμιζω rooted G2 με autorec? ειχα πατησει να κανει ΟΤΑ update øταν μου το εβγαλε και κολησε σε *ρεβοοτ. Τελικα καπου ειχα βρει καποιο κωδικα που περασα μεσω τερμιναλ και ξεκολησε. Υπαρχει κανενας τροπος να του περασω την αναβαθμιση που μου βγαζει απο το καλοκαιρι; ας το κανω unroot δεν με πειραζει αρκει να μην χασω τα αρχεια μου.

thanks

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω install την ΕΔΩ στο recovery μου βγαζει αυτα τα 2 (failed to mount dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/system at system: Device or resource busy ) ( failed to mount dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata at data: Device or resource busy)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Σε Aosp δεν έχει το Qremote. Αλλά υπάρχουν άλλες εφαρμογές. Μπορείς να τις κοιτάξεις.

Εχεις να προτεινεις καποια αξιοπιστη.Δεν εχω κομπιουτερ για τις τηλεορασεις(ο μικρος μου τα χαλασε...)και με βολευε της rom.:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για καποιον που εχει rom g3 θα αναμενει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εχεις να προτεινεις καποια αξιοπιστη.Δεν εχω κομπιουτερ για τις τηλεορασεις(ο μικρος μου τα χαλασε...)και με βολευε της rom.:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για καποιον που εχει rom g3 θα αναμενει.

 

τι θα αναμενει φιλε μου δε σε καταλαβαινω???το κανεις εγκατασταση κανονικα στο g3 port roms!!!

Link to comment
Share on other sites

τι θα αναμενει φιλε μου δε σε καταλαβαινω???το κανεις εγκατασταση κανονικα στο g3 port roms!!!

Ότι να ναι με τις ώρες να γράφετε οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν.:p

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που εχει rom g3 θα αναμενει.

 

 

τι θα αναμενει φιλε μου δε σε καταλαβαινω???το κανεις εγκατασταση κανονικα στο g3 port roms!!!

Εβαλα εγω την 5.2.4 στην cloudyG3 2.0. Δουλευει μεν κανονικα αλλα......... οταν παω να ανοιξω το XCam setting's, με προτρέπει να κατεβασω την 5.2.3 :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...