Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως βαζω παιδια winget καιρου σε οθονη κλειδωματος?? το εχει αυτοματα μηπως η ρομ μεσα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πριν καποια post μου ειχε γραψει και μου ειχε ποσταρει ενα λινκ με θεματα και status bar τα οποια τα βαζεις με lg g3 tweaks!μπορειτε ναμου το ξαναποσταρετε γτ δεν το βρισκω?ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι την ειχε παρει το ματι μου αλλα δεν ειχα δωσει σημασια...Ντροπη μου!!! :X

Τωρα την κατεβαζω να δω τι κανει. Οποτε αν βαλω την miui θα φλασαρω αυτα τα binaries? xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0g2.zip και επειτα ριχνω και την 5.2.3 apk?

Αν καταλαβα καλα, δωσε μου και ενα λινκ για την miui να της ριξω μια δοκιμη... :D

Αυτο που εννοει ο Μαριος κατα πασα πιθανοτητα ειναι οτι τρωει πολυ χωρο το λειτουργικο στην οθονη προφανως με καποια μπαρα η navigation κουμπια. Ο ορος capacitive και resistive αφορα τεχνολογια οθονων touchscreen οποτε μαλλον θα εχει μπερδευτει.

Διορθωσε με Μαριε αν καταλαβα λαθος. :)

 

Γιωργο ναι κανονικα φλασαρης τα binaries που γράφεις και μετα κανεις εγκατάσταση την καινούργια καμερα και μετα θα περιμένω της καινούργιες εντυπώσεις!!!:D

Οσο για τον Μαριο μαλλον εχει μπερδευτεί και η αλήθεια ειναι οτι στην miui τα navigation keys ειναι ακριβός μισα απο οτι στην στοκ lg ρομ !!!!(και για αυτον το λόγο ολοι θελανε να τα μικραίνουν με κάποιο τρόπο επειδή έτρωγε αρκετή οθόνη!!!!)και για αυτο δεν μπορουσα να καταλάβω τι εννοούσε ο Μαριος!!!!

Μαριε αν εννοεις κατι αλλο διόρθωσε με!!! Και ενταξει το εχουμε καταλάβει οτι δεν την γουστάρεις την MIUI !!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα. Οποίο φορτιστή και αν συνδέσω κάνει ίδια ώρα να φορτίσει το τηλέφωνο. Μήπως ξέρει κανείς κάτι; έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα. Οποίο φορτιστή και αν συνδέσω κάνει ίδια ώρα να φορτίσει το τηλέφωνο. Μήπως ξέρει κανείς κάτι; έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Είπαμε ότι θέλει το δικό του φορτιστή (ή αντιστοιχο) και το δικό του καλώδιο (ή αντιστοιχο).

Link to comment
Share on other sites

πριν καποια post μου ειχε γραψει και μου ειχε ποσταρει ενα λινκ με θεματα και status bar τα οποια τα βαζεις με lg g3 tweaks!μπορειτε ναμου το ξαναποσταρετε γτ δεν το βρισκω?ευχαριστω!!

Αυτο ειχε μπει:

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=5684#downloads

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε ότι θέλει το δικό του φορτιστή (ή αντιστοιχο) και το δικό του καλώδιο (ή αντιστοιχο).

 

Ναι το φορτίζω με ένα fast charger της Nokia στα 1.6A μικρή διαφορά από το δικό μας στα 1.8Α και κάνει πολύ ώρα. Επίσης βάζω το δικό μας φορτιστή με το καλώδιο του Nokia πάλι ίδια ώρα... Πως μπορώ να το ψάξω; service;

Link to comment
Share on other sites

Με το zooper το έφτιαξα & τα πέταξα όλα μέσα, ώρα, ξυπνητήρι, καιρό, μπαταρία, ημερομηνία & ταχύτητα δικτύου :D

Πάω να δημιουργήσω:) σε ευχαριστώ

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 4 διαφορετικούς φορτιστές και 4 διαφορετικά καλώδια σε όλους ένα ένα τα άλλαξα. Ίδια ώρα σε όλους να φορτίσει. Παλιά πχ έγραφε με έναν αργό 1 ώρα και με τον γρήγορο έπεφτε στα 25 λεπτά αμέσως. Τώρα γράφει ίδια ώρα με όλους. Πόσες πιθανότητες έχει να είναι θέμα του τηλεφώνου; αν το πάω στο service φτιάχνεται;
Link to comment
Share on other sites

Cloudy Flex & Cloudy Stock Εχουν τα binaries/drivers για την καμερα ? η πρεπε ινα τα περασω ? θα δοκιμασω και τις 2 τις επομενες μερες να δω πως θα παει η μπαταρια γιατι η Cloudy G3 δε με ικανοποιησε καθολου

Εχε υποψην σου οτι η μπαταρια θελει δυο-τρεις κυκλους φορτισης για να δειξει τα δοντια της μετα απο αλλαγη ROM.

 

έχει κανείς πρόβλημα στο συγχρονισμό με το Google Account? φλάσαρα καινούργια ρομ και γράφει προέκυψε πρόβλημα επικοινωνίας με τους διακομιστές της Google.

Δοκιμασε να αποσυνδεθεις και να ξανασυνδεθεις. Αν παλι το ιδιο κανε διαγραφη προσωρινης μνημης (cache).

 

 

demon ο,τι σου ειπε ο Μανθος.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάω να δημιουργήσω:) σε ευχαριστώ

 

θα φας κόλλημα :)

μπες και στο xda να πάρεις ιδέες και templates για το zooper ;)

μπορείς να φτιάξεις ΟΤΙ φανταστείς...

 

edit:ναι ναι το έχει ο Captain Jack Sparrow

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

θα φας κόλλημα :)

μπες και στο xda να πάρεις ιδέες και templates για το zooper ;)

μπορείς να φτιάξεις ΟΤΙ φανταστείς...

Το pro θα το βρω στα εύκολα ή μπα ?

Edit:το βρήκα

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 4 διαφορετικούς φορτιστές και 4 διαφορετικά καλώδια σε όλους ένα ένα τα άλλαξα. Ίδια ώρα σε όλους να φορτίσει. Παλιά πχ έγραφε με έναν αργό 1 ώρα και με τον γρήγορο έπεφτε στα 25 λεπτά αμέσως. Τώρα γράφει ίδια ώρα με όλους. Πόσες πιθανότητες έχει να είναι θέμα του τηλεφώνου; αν το πάω στο service φτιάχνεται;

Θα πάρεις ένα καλώδιο από prokordia ή θα βρεις έναν φίλο σου που έχει g2 να το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για σας αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση το disable service δεν με ανοιγει καθολου. Το εκανα μια απεγκατασταση και μετα παλι μια εγκατασταση αλλα τιποτα δυστιχως!:(

Εχετε καμια ιδεα?

Πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικοτατα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για σας αλλα μετα την τελευταια αναβαθμιση το disable service δεν με ανοιγει καθολου. Το εκανα μια απεγκατασταση και μετα παλι μια εγκατασταση αλλα τιποτα δυστιχως!:(

Εχετε καμια ιδεα?

Πριν την αναβαθμιση δουλευε κανονικοτατα.

Και σε μενα το ιδιο:mad:

Ευτυχως ομως ειχα back up με το titanium και γυρισα στην προηγουμενη εκδοση και ολα καλα :D

Αρα ειναι γενικο φαινομενο...... επομένως θα ερθει σιγουρα διορθωτικο update.....

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δουλεύει ρολόι το disable service με την τελευταία αναβάθμιση (lanhoang)
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο:mad:

Ευτυχως ομως ειχα back up με το titanium και γυρισα στην προηγουμενη εκδοση και ολα καλα :D

Αρα ειναι γενικο φαινομενο...... επομένως θα ερθει σιγουρα διορθωτικο update.....

 

η εφαρμογη που λετε ειναι η ampify παιδες η οχι??

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μανθο, ειναι αλλη εφαρμογη

 

και πια απο της δυο ειναι καλυτερη στη ουσια την ιδια δουλεια δεν κανουν??:confused:

Link to comment
Share on other sites

και πια απο της δυο ειναι καλυτερη στη ουσια την ιδια δουλεια δεν κανουν??:confused:

Το ένα απενεργοποιεί και το άλλο μειώνει τι διάρκεια χρήσης κάποιον πραγμάτων

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

και πια απο της δυο ειναι καλυτερη στη ουσια την ιδια δουλεια δεν κανουν??:confused:

Πιστευω πανω-κατω, ναι!!

Με το Amplify, να σου πω την αληθεια, δεν εχω ασχοληθει και πολυ, εχω τη free version!!

Στο disable servises εχω αποκλεισει μερικές διεργασιες, κυριως των Google servises (συμφωνα με οδηγιες που διαβασα στo xda). Εγω παντως εχω παρα πολυ καιρο να δω Awake πανω απο 3-4%........ εκτος κι αν ειναι συμπτωση!:p:p

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο:mad:

Ευτυχως ομως ειχα back up με το titanium και γυρισα στην προηγουμενη εκδοση και ολα καλα :D

Αρα ειναι γενικο φαινομενο...... επομένως θα ερθει σιγουρα διορθωτικο update.....

Εγω που δεν εχω καποιο backup της προηγουμενης εκδοσης που μπορω να την βρω?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Τα update της MIUI σε πιο site τα βλέπουμε;

http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...