Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καποιος που να εχει καθυστερηση απο ολλανδια.. μπορει να πιεσει το καταστημα του να μαθει τι ***** συμβαινει?

εγω στελνω στο βικμαλλ κ με γραφουν.................................μαλλον θελουν να κερδισουν χρονο.... :mad::mad:

 

 

 

 

οσο γιαυτο που λες, πως γινεται να περιμενουν να γεμισουν οι κλουβες για να στειλουν τα δεματα, αλλα υπαρχουν ατομα που εχουν αγορασει απο αρχες δεκεμβρη με nlpost και να εχουν παραλαβει? αρα γεμισε η κλουβα οπως λες, κ ηρθαν.... γτ δεν εμφανιζονται ομως?

 

Αποστολή από Ολλανδία 10 /12 εχω ήδη παραλάβει , έτσι μού είπαν δεν ξέρω αν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω κανει απειρα refresh από το πρωι στο site των ΕΛΤΑ.... για να δουμε τι θα γινει με τα δεματα της 18/12/2016, 09.24...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μπήκε. τελωνείο, σου εμφανίστηκε και το 2ο στο Tracking η απλά δείχνει να μην έχει ξεκολλήσει?

Ναι μπήκε τελωνείο, λέει "εισαγωγή τελωνείο, αγαθά υψηλής αξίας.... " , και " held by customs". 100% τελωνείο, μην την ψάχνεις, περιμένω να δω το κουστούμι τώρα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια δυστηχως εμενα 2 κινητα ξεχωριστα και τα 2 μπηκαν τελωνιο ρε ... τι να περιμενω? 2 redmi note 4.. :@

και ποσες μερες καθεται τελωνιο ?

 

 

ΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-12-2016 03:14 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-12-2016 21:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω στο 8:35 σταμάτησε ο έλεγχος.. Εμένα είναι με 8:41.. για να δουμε μηπως τα δουν σημερα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς με Swiss post 2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, 2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border pointThe consignment has left the origin border point πό που να του βγάζει το ίδιο ? Έχω προλάβει δέματα που έφυγαν την ίδια μέρα ή και αργότερα αλλά με άλλο ταχυδρομείο πρώτη εμπειρία με Swiss και μου φαίνεται άθλιο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανείς με Swiss post 2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, 2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border pointThe consignment has left the origin border point πό που να του βγάζει το ίδιο ? Έχω προλάβει δέματα που έφυγαν την ίδια μέρα ή και αργότερα αλλά με άλλο ταχυδρομείο πρώτη εμπειρία με Swiss και μου φαίνεται άθλιο

Εγω φιλε μου εχω σε αυτην τη κατασταση απο 1-12,αθλιο δε θα πει τπτ

Link to comment
Share on other sites

10 μέρες τώρα, από 12/12 ,έφτασε το δέμα μου Ελλάδα με NL, αλλά κόλλησε εκεί .....ελεγχονται μεταγενεστερα από ότι βλέπω αλλά το δικό μου ακίνητο!!!

Σύνολο 40 μέρες από την ώρα που έφυγε από κατάστημα Ali express... (αγανάκτησα....!)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με Swiss Post αγορά από ebay, μου δείχνει το ίδιο από αρχές Δεκεμβρίου. Λογικά λόγω εορταστικής περιόδου. Η πρόβλεψη παραλαβής έγραφε μέχρι και τις 8/1 οπότε, αν και ολίγον ανησυχητική η καθυστέρηση, είμαι διατεθειμένος να περιμένω. Αν αργήσει και άλλο μετά από αυτό, επικοινωνία με πωλητή βέβαια...

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή που γράφω το site των ΕΛΤΑ δεν δουλεύει. Δεν φορτώνει ποτέ. Στην εφαρμογή του 17track στην κατηγορία των ΕΛΤΑ βγάζει a web error occurred.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε απάντηση από Swiss post

Dear Customer,

 

Thank you for your enquiry. According to our internal records the parcel is now shipping to Greek. Because of the Peak season, the parcel will be slightly delayed. Hope this may help you.

 

Customer Service

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε και εμένα τελωνείο. Ένα Xiaomi android TV box που έφτασε χθες με SG. Πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια που παραγγέλνω από Κίνα. :(

Και περιμένω ακόμα 1 κινητό και άλλες 6 παραγγελείες μικρής αξίας.:cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια δυστηχως εμενα 2 κινητα ξεχωριστα και τα 2 μπηκαν τελωνιο ρε γμτ... τι να περιμενω? 2 redmi note 4.. :@

και ποσες μερες καθεται τελωνιο ?

 

 

ΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-12-2016 03:14 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-12-2016 21:01 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ

 

+1

Από 14/12 κι ακόμα περιμένω... :(

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

+1

Από 14/12 κι ακόμα περιμένω... :(

 

τελωνειο περιμενεις απο τοτε? δλδ αν ειναι δυνατον δεν φτανει που τους τα σκαμε αργουν κιολας..

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να γνωρίζετε σήμερα εκτελψωνισαν τα δέματα που μπήκαν στις 8/12. Άρα έχετε μέλλον... Εγώ έχω ένα που μπήκε στις 9 και ένα στις 12. Λογικά αύριο η το Σάββατο θα προχωρήσει. Άντε καλά Χριστούγεννα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε και εμένα τελωνείο. Ένα Xiaomi android TV box που έφτασε χθες με SG. Πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια που παραγγέλνω από Κίνα. :(

Και περιμένω ακόμα 1 κινητό και άλλες 6 παραγγελείες μικρής αξίας.:cry:

 

θα διαβασαν επανω την λεξη xiaomi και θα κανουν τον ελεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε απάντηση από Swiss post

Dear Customer,

 

Thank you for your enquiry. According to our internal records the parcel is now shipping to Greek. Because of the Peak season, the parcel will be slightly delayed. Hope this may help you.

 

Customer Service

 

Τυποποιημένη απάντηση, σε όλους το ίδιο απαντάνε ασχέτως ημερομηνιών. Έχω την εντύπωση ότι δεν έχουν Ιδέα που βρίσκονται τα δέματά μας.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω τις τελευταίες ημέρες είχα φοβηθεί και εγώ για το τελωνείο.Όμως σήμερα παρέλαβα κινητό στην βόρεια Ελλάδα με nl post χωρίς να περάσει τελωνείο.Λέω να πάω να παίξω και εγώ κάνα λόττο...
Link to comment
Share on other sites

Και μία τελευταία ερώτηση..Πως μπορω να δω ένα αντικείμενο που είναι non registered airmail ? Τουλάχιστον όταν έρθει Ελλάδα;Πως θα τ μάθω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με τα customs σημαίνει ότι την πατήσαμε;; :(

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/e800367b6cd968da5b78401629e29ae9.jpg

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Και μία τελευταία ερώτηση..Πως μπορω να δω ένα αντικείμενο που είναι non registered airmail ? Τουλάχιστον όταν έρθει Ελλάδα;Πως θα τ μάθω;

Ειδικά το status του εντός Ελλάδος ΔΕ θα το μάθεις.

Αναλόγως όμως του πώς το έχει στείλει ο πωλητής, αν σου έχει δώσει κ ά π ο ι ο tracking number, ενδέχεται να μπορέσεις να το παρακολουθήσεις στην πορεία του εντός Κίνας και μέχρι να φτάσει Ελλάδα (αλλά όχι παραπέρα) αν πετύχεις τη μεταφορική που το διαχειρίζεται εκεί.

Δοκίμασε π.χ. το tracking της Sky56 ή της FlytExpress...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό με τα customs σημαίνει ότι την πατήσαμε;; :(

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/e800367b6cd968da5b78401629e29ae9.jpg

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Eεεππ !!! Συμβαίνει και αλλού !!! Είναι επιδημία !!! :wacko: :oops:

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Εάν αυτό με τα customs γίνει μόνιμο, ρισκάρω να προβλέψω μεγαλύτερη eu Warehouse για τα γνωστά sites + πτώση τιμών.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...