Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα.. αγορά από banggood RD.........VU.

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-10-2016 10:51 ΒΑΝΟΥΑΤΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 11-10-2016 11:08 ΒΑΝΟΥΑΤΟΥ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-10-2016 14:47 ΒΑΝΟΥΑΤΟΥ

 

 

Τους έχω στείλει email και λένε ότι είναι φυσιολογικό και ότι καθυστερεί να ενημερωθεί η κατάσταση κλπ.. Μέχρι τέλος του μήνα θα περιμένω και μετά paypal. Δεν ξέρω τι είδους ταχυδρομείο είναι αυτό.. αλλά αν κρίνω από τον μικρό αριθμό συστημένου μάλλον κάτι καινούργιο είναι.

 

Έχει έρθει κανονικά από VANUATU δέμα και μαλιστα με ημερομηνία 15 και όχι 11 που είσαι εσύ.Αργούν αλλά έρχονται. Αν κρίνω και από το site που έχουν μάλλον δικαολογούνται. http://www.vanuatupost.vu/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έκανα παραγγελία εναpower bank 8/11 και μου λέει έφτασε στα ΕΛΤΑ σήμερα πως μπορώ να μάθω σε ποιο ΕΛΤΑ είναι ; έβαλα το Τρακ ναμπερ μου λέει παραλήφθηκε αλλά σε ποιο κατάστημα είναι δε λέει. Πως το βρίσκω ; στο 17track λέει ΕΛΤΑ απλά. Πρώτη φορα παραλαμβανω αν ρωτάω στοιχειώδη εν άγνοια μου συγνώμη !!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παραλήφθηκε από τον Κινέζο θα εννοείς.

έχεις 2 βδομάδες ακόμα μπροστά σου .

είτε γράψε το tracking number είτε copy/paste το κείμενο που βλέπεις.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελία εναpower bank 8/11 και μου λέει έφτασε στα ΕΛΤΑ σήμερα πως μπορώ να μάθω σε ποιο ΕΛΤΑ είναι ; έβαλα το Τρακ ναμπερ μου λέει παραλήφθηκε αλλά σε ποιο κατάστημα είναι δε λέει. Πως το βρίσκω ; στο 17track λέει ΕΛΤΑ απλά. Πρώτη φορα παραλαμβανω αν ρωτάω στοιχειώδη εν άγνοια μου συγνώμη !!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

δοκιμασε εδω http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα ήδη. Μου λέει παραλαβή από πελάτη εξωτερικού. Το παρέλαβαν. Που βρίσκεται μπορώ να μάθω η απλά σε διαδικασία αποστολής σε κατάστημα θα ναι ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια απ οτι βλεπω μονο οσοι ειχαν δεμα την παρακσευη τους τσακωσαν τελωνειο, σημερινο μου δεμα περασε κανονικα , απλα θελω να ρωτησω για εμας τους παθοντες τι κανουμε περιμενουμε να εκτελωνιστει με την ελπιδα να περασει ετσι ? και εαν δεν περασει ερχεται ενα τεραστιο κουστουμι οπου θα καθορισει ο τελωνας η παιρνουμε τηλ κ ρωταμε με την λογικη να μας ζητησουν τιμολογιο -αποδειξη ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια απ οτι βλεπω μονο οσοι ειχαν δεμα την παρακσευη τους τσακωσαν τελωνειο, σημερινο μου δεμα περασε κανονικα , απλα θελω να ρωτησω για εμας τους παθοντες τι κανουμε περιμενουμε να εκτελωνιστει με την ελπιδα να περασει ετσι ? και εαν δεν περασει ερχεται ενα τεραστιο κουστουμι οπου θα καθορισει ο τελωνας η παιρνουμε τηλ κ ρωταμε με την λογικη να μας ζητησουν τιμολογιο -αποδειξη ?

 

Μπα φίλε.. Αδιαβαστο σε βλέπω.. Είχε και σήμερα περιστατικά τελωνείο

Edited by giannislamia
Link to comment
Share on other sites

Απιθανα πραγματα και σημερα που συμβαινουν...

 

Κατάσταση

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-10-2016 10:29 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 20-10-2016 11:14 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-10-2016 17:35 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-11-2016 09:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 13-11-2016 11:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 14-11-2016 03:35 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 12:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 12:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 14:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 14-11-2016 19:02 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι σε εκγρηγορση ολοι εκει...

φως φαναρι!!!

 

πολλα μεταφορικα μεσα χαμος!

Edited by apostolisrec
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου πώς το κόβετε, πέρασε ή έχουμε δρόμο μπροστά μας;

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ08-11-201622:36ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ13-11-201621:24ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ14-11-201608:33Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ14-11-201609:53ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Απιθανα πραγματα και σημερα που συμβαινουν...

 

Κατάσταση

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-10-2016 10:29 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 20-10-2016 11:14 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-10-2016 17:35 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-11-2016 09:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 13-11-2016 11:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 14-11-2016 03:35 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 12:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 12:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 14:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 14-11-2016 19:02 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι σε εκγρηγορση ολοι εκει...

φως φαναρι!!!

τί απίθανο υπάρχει? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου πώς το κόβετε, πέρασε ή έχουμε δρόμο μπροστά μας;

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ08-11-201622:36ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ13-11-201621:24ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ14-11-201608:33Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ14-11-201609:53ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Αφου εφυγε απο το αεροδρομιο δεν υπαρχει πια ο φοβος του τελωνειου.

Link to comment
Share on other sites

4 χρονια φερνω πραγματα σπο την Κινα με όλα τα ταχυρομεια και πρωτη φορα ειδα σημερα status να λεει για φορτωσεις και εκφορτώσεις από μεταφορικα μεσα!
Link to comment
Share on other sites

περιεργο τι να πω δεν μπορω να βρω ενα μοτιβο , εμενα πχ περασε σημερα

 

Εμενα ακομα στο εισαγωγη στο τελωνειο. -απορω γιατι περασε!; και γιατι αλλα δεν κερασαν σημερινα;τι αναμενουμε;

Link to comment
Share on other sites

Απιθανα πραγματα και σημερα που συμβαινουν...

 

Κατάσταση

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-10-2016 10:29 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 20-10-2016 11:14 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 20-10-2016 17:35 ΣΕΫΧΕΛΛΕΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-11-2016 09:44 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 13-11-2016 11:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 14-11-2016 03:35 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 12:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 12:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 14-11-2016 14:47 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 14-11-2016 19:02 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι σε εκγρηγορση ολοι εκει...

φως φαναρι!!!

 

πολλα μεταφορικα μεσα χαμος!

 

Κανενα απολυτως περιεργο ή εγρηγορση.

Σκαναριστηκε δευτερη φορα και ακολουθησε φορτωση, το πρωι θα είναι στη ΜΔ της περιοχης σου για να βγει για παραδοση απο ταχυδρομο...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απολυτως περιεργο ή εγρηγορση.

Σκαναριστηκε δευτερη φορα και ακολουθησε φορτωση, το πρωι θα είναι στη ΜΔ της περιοχης σου για να βγει για παραδοση απο ταχυδρομο...

 

μακαρι να είναι ετσι όπως τα λες!

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι λέτε; Έπεσαν τα παιδιά στην περίπτωση; Σήμερα πέρασαν μερικά γι'αυτο...
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

μέσα στον χαμό των πληροφοριών του ίντερνετ, έπεσα και σε κάτι χρήσιμο. αντίστοιχη περίπτωση με τις καθυστερήσεις δεμάτων στην Ελλάδα με χρήση της postNL αναφέρθηκε ένα θέμα πριν από 11 μέρες, από Ουκρανία μεριά.

(βλ. φωτό1)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/ec5644d62146cfb301eba401177086ab.jpg

τσέκαρα το tracking number με την εφαρμογή 17track και είδα ότι έγινε σήμερα η παράδοση.

(βλ. φωτό2)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/ce3ef1c068b31d0df076cb17f0cbaab8.jpg

 

θέλω να πιστεύω ότι σε όλους μας που έχουμε καθυστέρηση στα δέματα, θα μας έρθουν. όχι μόνο της postNL, αλλά και της SG, της Σεϋχέλες και όποια άλλη είναι.

και επίσης, όσα πέρασαν μια βόλτα από τελωνείο, ήταν καθαρά δειγματολογικός έλεγχος που πήρε μεγάλες διαστάσεις λόγω του φαινομένου καθυστέρησης πολλών δεμάτων και υπερβολικής ασχολίας μας με αυτή την καθυστέρηση.

εγώ προσωπικά είμαι μέσα ένα μήνα και πλέον θέλω να σταματήσω να ασχολούμαι πότε θα έρθουν, αν θα έρθουν, αν περάσουν τελωνείο, αν.. αν... αν....

καταντάει κουραστικό και είναι ψυχοφθόρο. εύχομαι μόνο να έρθει σε όλους όποιο δέμα περιμένει ο καθένας, χωρίς πρόβλημα το περιεχόμενο του.

Αν έχω κάποια κίνηση στα παλιά μου δέματα, θα ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Link to comment
Share on other sites

Με Σεϋχέλλες ποστ, send item 27/10, έκλεισε χτες αεροδρόμιο χωρίς παρατράγουδα από ότι φαινεται.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος

 

Οι 2 παρακάτω αποστολές αφορούν 2 αγορές την ίδια ημέρα, απο το ίδιο κατάστημα με μόνη διαφορά τη χώρα αποστολής τους.

 

Μπορει κάποιος να μου πει ποιο προηγείτε?

 

http://manz.tk/uploads/1d35f.jpg

 

 

To tracking γινεται απο το http://sky56.cn/ μιας και οτιδήποτε άλλο δε βγάζει πληροφορία...ακόμα

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .εστειλα και χθες μηνυμα αλλα δεν ελαβα απαντηση.παραγγελια απο banggood ημερομηνια αποστολης 10.11 και ακομα δεν φαινεται τπτ με το track number πουθενα. Ειναι φυσιολογικο;.διαβασα καπου πως με nl post(ισως και αλλα ταχυδρομεια) το δεμα φαινεται οταν φθασει ολλανδια και ως εκει αγνοειται...ισχυει αυτο;εμενα εχει σταλλει με swiss post. Αν εχει ξανατυχει κατι παρομοιο σε καποιον ασ ενημερωση.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .εστειλα και χθες μηνυμα αλλα δεν ελαβα απαντηση.παραγγελια απο banggood ημερομηνια αποστολης 10.11 και ακομα δεν φαινεται τπτ με το track number πουθενα. Ειναι φυσιολογικο;.διαβασα καπου πως με nl post(ισως και αλλα ταχυδρομεια) το δεμα φαινεται οταν φθασει ολλανδια και ως εκει αγνοειται...ισχυει αυτο;εμενα εχει σταλλει με swiss post. Αν εχει ξανατυχει κατι παρομοιο σε καποιον ασ ενημερωση.ευχαριστω.

 

Δες αν έχει στοιχεία η Flyt: http://www.flytexpress.com/Index_En.aspx

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος

 

Οι 2 παρακάτω αποστολές αφορούν 2 αγορές την ίδια ημέρα, απο το ίδιο κατάστημα με μόνη διαφορά τη χώρα αποστολής τους.

 

Μπορει κάποιος να μου πει ποιο προηγείτε?

 

http://manz.tk/uploads/1d35f.jpg

 

 

To tracking γινεται απο το http://sky56.cn/ μιας και οτιδήποτε άλλο δε βγάζει πληροφορία...ακόμα

Δεν ξέρω ποιο προηγείται αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Πρόκειται σίγουρα για tracking number;

Ρωτάω γιατί αγόρασα κι εγώ κάτι με δωρεάν μεταφορικά και έγραφε πως δεν θα έχει δυνατότητα για tracking. Μου έδωσε ωστόσο έναν αριθμό όπως το 2ο που παραθέτεις(NL και 14 αριθμοί). Πιστεύω πως είναι κάτι σαν αριθμός αποστολής, και σου δείχνει κάτι μόνο αν πετύχεις το site του μεταφορέα. Είχα πάρει κάτι στο παρελθόν και είχε την ίδια συμπεριφορά(δεν φάνηκε τίποτα άλλο πουθενά μέχρι που ήρθε ξαφνικά), σε αντίθεση με αντικείμενα που είχαν κανονικό tracking number, που τα παρακολουθείς και από τα ΕΛΤΑ ακόμη.

 

Επίσης μου είπαν πως εστάλη με Netherlands post, και αν καταλαβαίνω σωστά τα tracking numbers τους έχουν το NL στο τέλος και όχι στην αρχή όπως αυτά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...