Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα κολημενο απο 7/11που θεωρητικα εφυγε απο Ολλανδια, ακομη ταξιδευει προς ελλαδα με postnl ....εχω μελλον μπροστα μου μου φαινεται με αυτα που διαβαζω..

Μπαταρια που εγινε παραγγελια την ιδια ημερα με το τσεχικο ταχυδρομιο την εχω παραλαβει εδω και 2 ημερες παντως

Edited by Vako
Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραια...εμενα ειναι μεσα απο την Παρασκευή το βράδυ 23.00...Αν μεχρι αυριο το πρωι δεν δω να μετακινείται λετε να τους παρω τηλέφωνο ή καλύτερα να μη με τρώει ο πισινος μου και να το αφησω και οτι γινει....

 

Να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...εμενα ειναι μεσα απο την Παρασκευή το βράδυ 23.00...Αν μεχρι αυριο το πρωι δεν δω να μετακινείται λετε να τους παρω τηλέφωνο ή καλύτερα να μη με τρώει ο πισινος μου και να το αφησω και οτι γινει....

 

Αν δεν σε τρώει ( να πληρώσεις στην συγκεκριμένη περίπτωση ) λένε , μην το ξύνεις :p :lol:

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποστολή από αμερικη με UPS έχω θεμα με τελωνείο ? Με EMS κ Epacket ? Αν ξέρει κάποιος ας μου πει εδώ ή με πμ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποστολή από αμερικη με UPS έχω θεμα με τελωνείο ? Με EMS κ Epacket ? Αν ξέρει κάποιος ας μου πει εδώ ή με πμ

 

Κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουριά...ειναι να σου κατσει αν και την UPS την εχω πολυ πιο επιφωβη απο την EMS....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μπορούμε να πούμε ακόμα με σιγουριά, λέτε να έχουν στοχεύσει τα πακέτα με sg post? Μου θυμίζει πολύ περσινά γεγονότα...
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μπορούμε να πούμε ακόμα με σιγουριά, λέτε να έχουν στοχεύσει τα πακέτα με sg post? Μου θυμίζει πολύ περσινά γεγονότα...

 

Και εγώ αυτό φοβάμαι.. Όπως πέρυσι Μάρτιο Απρίλιο από NL δεν άφηναν τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό φοβάμαι.. Όπως πέρυσι Μάρτιο Απρίλιο από NL δεν άφηναν τίποτα..

Περιμένουμε... Αν υπάρξουν και άλλα περιστατικά, τότε θα μπορούμε να πούμε με σιγουριά.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανεις δεμα απο κιναι με austria post?το τρακινγ ειναι rr......at
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-11-2016 22:49 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 13-11-2016 21:47 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

Το δικό μου ήρθε χθες το βραδυ αεροδρομιο.Να δουμε τωρα τα επομενα βηματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποστολή από αμερικη με UPS έχω θεμα με τελωνείο ? Με EMS κ Epacket ? Αν ξέρει κάποιος ας μου πει εδώ ή με πμ

 

Φυσικα και εχεις. Μονο USPS (οπως SG, China post απο Κινα)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Update

ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 14-11-2016 08:33 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

Μαλλον τη σκαπουλαρουμε.

 

και εμενα κεντρο διαλογης αττικης λεει,ενα βημα μετα δηλαδη!την γλιτωσα?και δεν ειναι και δικο μου το κινητο :X

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από vickmall ένα mi5 την 1/11 με sg Post.Την Παρασκευή σύμφωνα με το 17track έφτασε Ελλαδα αλλά στον εντοπισμό αντικειμένου τωνΕλτα δεν φαίνεται ακόμη.

Τελικα σημερα εγινε εισαγωγη στο τελωνειο.Τωρα γνωριζει καποιος να μου πει ποια ειναι η διαδικασια:

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που λέτε ότι κινήθηκε το δέμα, είστε με postnl?

 

Mε sg.Τωρα δειχνει οτι φευγει απο κεντρο διαλογης

 

και εμενα με sg ειναι

Link to comment
Share on other sites

RT337900734HK

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 04-11-2016 20:14 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-11-2016 14:14 ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-11-2016 07:20 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 11-11-2016 10:09 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 12-11-2016 07:46 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 13-11-2016 10:32 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 13-11-2016 22:36 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 14-11-2016 09:26 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 14-11-2016 09:35 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Μια από τα ίδια κι' εγώ παλικάρια, με ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ. Μπήκε Τελωνείο και βγήκε μέσα σε 9 λεπτά.

Τώρα μένει να δω αν θα έχει καπέλο μόλις το παραλάβω.

Πρώτη φορά αποστολή με απλό ταχυδρομείο περνάει από τελωνείο και έχω κάνει πολλές τα τελευταία χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Άρα ακόμα δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά τίποτα για το τελωνείο.

 

Αποκλείουμε την περίπτωση να έχουν βάλει στόχο μόνο αυτά που έρχονται με SG POST, όπως ανέφεραν κάποιοι παραπάνω.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τα δέματα που έφτασαν αεροδρόμιο την Παρασκευή για κάποιο λόγο, (άγνωστο προς το παρόν) τα στέλνουν τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείουμε την περίπτωση να έχουν βάλει στόχο μόνο αυτά που έρχονται με SG POST, όπως ανέφεραν κάποιοι παραπάνω.

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι τα δέματα που έφτασαν αεροδρόμιο την Παρασκευή για κάποιο λόγο, (άγνωστο προς το παρόν) τα στέλνουν τελωνείο.

 

Ούτε να την αποκλείσουμε μπορούμε ακόμα την πιθανότητα.

Θα δούμε τις επόμενες ημέρες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τελικα εγινε καμια πατατα απο το vickmall η καμια καρφωτη προς αυτους?Γιατι βλεπω οτι τα πιο πολλα ειναι απο εκει.Το δικο μου ειναι απο geek.Βεβαια ειναι και επιστροφη απο επισκευη και το ειχα στειλει χυμα τυλιγμενο με το κουτι του μονο χωρις καλωδια φορτιστες κλπ.Ισως να επαιξε και αυτο ρολο.Δεν ξερω....Νομιζω παντως οτι αλλαξε και ο υφυπουργος οικονομικων.Μηπως εκανε καμια επισκεψη στο τελωνειο την παρασκευη η κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Ούτε να την αποκλείσουμε μπορούμε ακόμα την πιθανότητα.

Θα δούμε τις επόμενες ημέρες.

 

Η δική μου αποστολή είναι με ΧΟΝΓΚ ΚΟΝΓΚ, το είδες πιστεύω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τελικα εγινε καμια πατατα απο το vickmall η καμια καρφωτη προς αυτους?Γιατι βλεπω οτι τα πιο πολλα ειναι απο εκει.Το δικο μου ειναι απο geek.Βεβαια ειναι και επιστροφη απο επισκευη και το ειχα στειλει χυμα τυλιγμενο με το κουτι του μονο χωρις καλωδια φορτιστες κλπ.Ισως να επαιξε και αυτο ρολο.Δεν ξερω....Νομιζω παντως οτι αλλαξε και ο υφυπουργος οικονομικων.Μηπως εκανε καμια επισκεψη στο τελωνειο την παρασκευη η κατι τετοιο?

 

Εξαιρετικα απιθανο.. Και επισκεψη να εκανε, απλα θα καθαριζανε :lol:

Οπως επισης και ψαχτική για συγκεκριμενο καταστημα. Μαλλον εκατσε τυχαιος δειγματοληπτικος ελεγχος σε σακο απο vickmall

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...