Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω δεν ξερω...Σιγουρα έπεσαν στην περιπτωση.Μακαρι ολοι να ξεμπερδεψουν και να παραλαβουν γρηγορα και κυριως χωρις καπελο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εμένα τελικά μόλις έφυγε απο το Βενιζέλος...ολα καλα
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

περισυ παντως ηταν αν θυμαμαι καλα το θεμα αποκλειστικα με sg post&vickmall και μονο απο θεσ/νικη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εκανα παραγγελια απο banggood με απλο ταχυδρομειο 9 νοεμβριου μου εδωσαν tracking number στις δεκα και μου αλλαξε το status σε shipped μεχρι σημερα ο κωδικος δεν αναγνωριζετε πουθενα.ουτε σε ελτα ουτε σε καποια μεταφορικη εταιρια μεσω 17tracknet.σε ερωτηση μου μου απαντησαν πως θελει 3 με 7 μερες να εμφανιστει.εχει τυχει παρομοιο περιστατικο σε καποιον ...ειναι φυσιολογικο αυτο; εμενα συνηθως σε μια το πολυ δυο ημερες το αναγνωριζε το σαιτ τον ελτα.
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που λέτε ότι κινήθηκε το δέμα, είστε με postnl?

Εμενα απο postnl εδω και μια εβδομαδα δεν εχει κινηθει τιποτα το περιεργο ειναι οτι προφτασανε και αλλες παραγγελιες που ηταν μετα και ολα μαζι τα δινει την ιδια ημερομηνια οτι ειναι καθ'οδον. Και απο φιλο που ρωτησα δεν κινηται τιποτα απο Postnl κολημμενα στο ιδιο status. Φανταστητε δεμα αλλο φιλου απο 4/11 το βγαζει και αυτο καθ'οδον...αρα πιστευω ειναι θεμα μεταφορικης και οχι τελωνειου

Edited by Vako
Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κι εγώ κινητό από vickmall με SG. Στο tracking της SG λέει 2016-11-12 08:13 Arrival at Destination Post (Country: GR) αλλά σε αυτό των ΕΛΤΑ δεν έχει μπεί ακόμα έχει μείνει στο ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 08-11-2016 11:59 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

Αρχίζω να ανησυχώ διαβάζοντας και για πακέτα άλλων πιο πάνω που μπήκαν αργότερα Ελλάδα και έχουν φύγει από Αεροδρόμιο.

 

Θα ξαναγράψω όταν έχω update

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο postnl εδω και μια εβδομαδα δεν εχει κινηθει τιποτα το περιεργο ειναι οτι προφτασανε και αλλες παραγγελιες που ηταν μετα και ολα μαζι τα δινει την ιδια ημερομηνια οτι ειναι καθ'οδον. Και απο φιλο που ρωτησα δεν κινηται τιποτα απο Postnl κολημμενα στο ιδιο status. Φανταστητε δεμα αλλο φιλου απο 4/11 το βγαζει και αυτο καθ'οδον...αρα πιστευω ειναι θεμα μεταφορικης και οχι τελωνειου

 

Εγώ είμαι ακόμα πιο παλιός:

2016-10-31 15:59 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-11-02 09:27 The item is on transport to the country of destination

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έπεσαν στη περίπτωση τα παιδιά... Θα δούμε τις επόμενες ημέρες. Αν μπορείτε αναφέρετε παραγγελίες που πέρασαν (ή όχι) και με πια μεταφορική ήταν.
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα πιο παλιός:

2016-10-31 15:59 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-11-02 09:27 The item is on transport to the country of destination

Με εστειλες αδερφε τωρα..καλα Χριστουγεννα..:lol:

Θα μας κανουν ειδικη περιποιηση εμας...για αυτο αργουν..χαχαχα

Edited by Vako
Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα πιο παλιός:

2016-10-31 15:59 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-11-02 09:27 The item is on transport to the country of destination

αύριο κλείνω 3 βδομάδες με κολλημένο στάτους :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161114/b5da496abffc2a74c3089f34eba13a15.jpg

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα πιο παλιός:

2016-10-31 15:59 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-11-02 09:27 The item is on transport to the country of destination

 

και γω στην ιδια κατασταση ειμαι με postnl!

2016-10-30 06:46 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Link to comment
Share on other sites

Kαλα, αρχισαμε παλι..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα το postnl κολημενο στην ιδια κατασταση "The item is on transport to the country of destination, GREECE"
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα το postnl κολημενο στην ιδια κατασταση "The item is on transport to the country of destination, GREECE"

 

Απο ποτε ειναι κολημμενο? Για να κανουμε διαγωνισμο ποιος ειναι ο ποιο παλιος...αυτα η θα ξεκολησπυν ολα μαζι η ετοιμαζεται κουστουμι και μας παιρνουν μετρα

Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται αν δεν έρθει και φύγει ο Ομπάμα προκοπή δεν θα δούμε.

 

Αλήθεια τώρα,αυτό το συμπέρασμα από που προκύπτει;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα Ομπαμα μην τρελαθουμε κιολας.......παιδια να παρακαλαμε να μην εβαλαν μηχανηματα scanner στα αεροδρομεια,,,,ειχα διαβασει πριν κανα δυο μηνες οτι θα εκαναν εχσυχρονισμο στα τελωνεια εαν εγινε αυτο την κατσαμε την βαρκα,,,,και δεν νομιζω να εννοουσαν μονο στα λιμανια στα τελωνεια...αλλιως δεν θα συμφερει τοσο πλεον οι αγορες απο κινα απο τις αποθηκες τους παρα μονο απο τις ευρωπαικες αποθηκες με λιγο παραπανω καπελο (λογικο αυτο).....και εφοσον δεν τρωμε τελωνειο λογω ευρωπης......Αληθεια ας απαντησει καποιος αν παραγγειλουμε απο ευρωπαικη αποθηκη θα φαμε τελωνειο????Υπαρχει η δυνατοτητα free shipping??
Link to comment
Share on other sites

τα μικρα δεματα περνανε και αυτα τελωνειο? γενικα απο τι τιμη τα μαγκωνουν?

Μέχρι 22€ (θεωρητικά) δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα... Τώρα μένει να δούμε αν το πρόβλημα με τα τελωνεία είναι γενικο...

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από που προκύπτει θέμα Ομπάμα; αύριο περιμένουν να προσγειωθεί το αεροπλάνο του Ομπάμα στο Βενιζέλος. Εσείς τι λέτε; ότι φθάνει Βενιζέλο ίδιος τα δέματα που μπορεί να περιέχουν οτιδήποτε δεν θα ξεψαχνιζονται όλα πριν μπούνε στο αεροδρόμιο; θα ισχύουν τα ίδια μέτρα όπως πριν;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα Ομπαμα μην τρελαθουμε κιολας.......παιδια να παρακαλαμε να μην εβαλαν μηχανηματα scanner στα αεροδρομεια,,,,ειχα διαβασει πριν κανα δυο μηνες οτι θα εκαναν εχσυχρονισμο στα τελωνεια εαν εγινε αυτο την κατσαμε την βαρκα,,,,και δεν νομιζω να εννοουσαν μονο στα λιμανια στα τελωνεια...αλλιως δεν θα συμφερει τοσο πλεον οι αγορες απο κινα απο τις αποθηκες τους παρα μονο απο τις ευρωπαικες αποθηκες με λιγο παραπανω καπελο (λογικο αυτο).....και εφοσον δεν τρωμε τελωνειο λογω ευρωπης......Αληθεια ας απαντησει καποιος αν παραγγειλουμε απο ευρωπαικη αποθηκη θα φαμε τελωνειο????Υπαρχει η δυνατοτητα free shipping??

 

μεταφορες εντος ευρωπης δεν υπαρχει τελωνειο!!Οσο κοστος και να εχει το προιων

 

 

 

Στάλθηκε από το S308 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε ειναι κολημμενο? Για να κανουμε διαγωνισμο ποιος ειναι ο ποιο παλιος...αυτα η θα ξεκολησπυν ολα μαζι η ετοιμαζεται κουστουμι και μας παιρνουν μετρα

 

7/11 μαλλον ειμαι πολυ νεος ε?χαχαχα

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...