Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SC? Δηλαδή; μόνο εγώ δεν κατάλαβα;
sc εννοει σευχελες ποστ

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι SC εννοώ κανονικά.
σου ηρθε τελικα απο σευχελες??εμενα τιποτα ακομα κολλημενο στις 17 οκτωμβρη

.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αριθμός: RC*********SC

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-11-13 12:38 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-11-13 10:32 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-10-18 19:47 SEYCHELLES, SEND ITEM ABROAD

2016-10-18 16:27 SEYCHELLES, ARRIVAL AT AIRPORT

2016-10-18 15:26 SEYCHELLES, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης: Σεϋχέλλες

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Ταχυδρομείο Μαλαισίας,έφυγε 1/11 και σήμερα έκλεισε απο ΚΔ Αεροδρομίου.Σφαίρα!

Το δέμα είχε μεσα 3 power banks αξίας 56$ κ θεωρητικά το πιανε τελωνείο για φπα.

Link to comment
Share on other sites

όσοι παραλάβετε συστημένο δέμα αύριο/μεθαύριο, και έχετε καλές σχέσεις με τον ταχυδρόμο σας, θα μπορούσατε να κάνετε κάποια ερώτηση (χωρίς να δίνει στόχο) αν γνωρίζει τι παίζει σχετικά με τις καθυστερήσεις;

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ περιμένω 2 παραγγελίες μια με sg post και μια με nl post που της έκανα την ίδια μέρα.. Και από ότι βλέπω η ολλανδική θα αργήσει ποιο πολύ δυστυχώς... :happy::(

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια με εσθονικο ταχυδρομειο εχει παραλαβει κανεις?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Στο 17track μου δείχνει οτι εχει φτάσει στη χώρα μας αλλά στα ΕΛΤΑ έχει κολλήσει στο αποστολή αντικειμένου από εξωτερικό. Από αύριο θα μάθω και γω λογικά . Sg post από vickmall.

 

Στάλθηκε από το Z30 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση η όλη κατάσταση. Όλα είναι πιθανά εκτός από την περίπτωση να έκαναν έλεγχο επί τούτου. Ίσως πέσατε σε ψάρακες 8μηνήτες που έδειξαν υπερβάλοντα ζήλο στη δουλειά. Κατά τύχη βρήκαν ένα δέμα από συγκεκριμένο κινεζομαγαζο και πάνω στη χαρά τους να τους πει μπράβο ο προισταμενος, άνοιξαν όλα τα δέματα του κινεζομαγαζου. Γιατί εγώ προσωπικά σε ταχυδρομείο δεν έχω δει μόνιμο υπάλληλο να μη βαριέται που ζει ή να μην σκέφτεται πως θα έρθει η ώρα να πάει σπίτι του, ενώ αντίθετα οι εποχικοί υπάλληλοι κάνουν ευσυνείδητα τη δουλειά τους. Αν αρχίσουν να ψάχνουν τα δέματα θα χρειαστεί να δουλέψουν πραγματικά. Και δεν μου φαίνονται τόσο διατεθειμένοι. Εκτός πάλι κι αν αγόρασαν κανένα σκάνερ για λόγους ασφαλείας και εντοπίζει τις μπαταρίες, οπότε τα πιάνει όλα άθελά του.

EDIT

Λόγω άφιξης Ομπάμα έχουν αυξηθεί τα μέτρα ασφαλείας στο αεροδρόμιο και σκανάρουν όλα τα δέματα.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Το σεναριο του τυχαιου ειναι πιο πιθανο ή και του επι τουτου ελεγχου, αλλα σε καθε περιπτωση μεμονομενο. Οι αποθηκες εκει ειναι οσο φτανει το ματι και το ταβανι θεορατο και οι ανθρωποι 4-5. Εδω δεν εχουμε γιατρους και δασκαλους, θα εχουμε ελεγκτες...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότερο είναι να πάρουν τελωνειακούς,παρά γιατρούς/δάσκαλους και γενικά ανθρώπους που παράγουν έργο..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι βρε παιδιά να μην γίνει το ίδιο που έγεινε και πέρσι με postnl.... Στοχεύουν διαφορετικές εταιρείες κάθε χρόνο τι φάση; :p
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

προκειται να κανω παραγγελια απο κινα επιπλο μεγαλων διαστασεων αξιας 180$..η παραγγελια θα γινει taobao.gr..

υπαρχεις καποιος που ξερει πωσ εκτελονιζονται αυτα;;;;; ειναι 30kg σετ νυπτηρας με ντουλαπι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

προκειται να κανω παραγγελια απο κινα επιπλο μεγαλων διαστασεων αξιας 180$..η παραγγελια θα γινει taobao.gr..

υπαρχεις καποιος που ξερει πωσ εκτελονιζονται αυτα;;;;; ειναι 30kg σετ νυπτηρας με ντουλαπι

εχεις αγορασει παλι απο εκει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που να εχει περασει τελωνειο (να εχει πληρωσει δηλαδη) γενικος οχι τωρα και οχι μονο τηλεφωνο με Ελτα - Ems και να εχει τυχη να μπει το δεμα του στο τελωνειο Παρασκευη με Σαββατο να μας πει ποσες μερες εκανε να βγει απο εκει μεσα ωσπου να ερθει στην περιοχη του να πληρωσει και να παραλαβει????Ειλικρινα δεν με νοιαζει να πληρωσω οσο και αν ειναι αλλα εχω αρχισει και τρελενομαι οσο βλεπω οτι παει να μην παραλαβω και αυριο....2 μερες τωρα εχω κανει παγκοσμιο ρεκορ χτυπηματων στο σαιτ των αναζητησεων των ελτα.... Edited by impreza_sti
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που να εχει περασει τελωνειο (να εχει πληρωσει δηλαδη) γενικος οχι τωρα και οχι μονο τηλεφωνο με Ελτα - Ems και να εχει τυχη να μπει το δεμα του στο τελωνειο Παρασκευη με Σαββατο να μας πει ποσες μερες εκανε να βγει απο εκει μεσα ωσπου να ερθει στην περιοχη του να πληρωσει και να παραλαβει????Ειλικρινα δεν με νοιαζει να πληρωσω οσο και αν ειναι αλλα εχω αρχισει και τρελενομαι οσο βλεπω οτι παει να μην παραλαβω και αυριο....2 μερες τωρα εχω κανει παγκοσμιο ρεκορ χτυπηματων στο σαιτ των αναζητησεων των ελτα....

 

Έχει τύχει να περιμένω 2 βδομάδες.. Και τελικά δεν πληρωσα..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε γράψει ο Κινέζος $12 puzzle toys..μου κάνει εντύπωση που το πήρανε.. Ένα meizu είναι μέσα..

Λέτε όντως λόγω Ομπαμα;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχετε περάσει ποτέ από τελωνείο κι ούτε καταλαβαίνετε την διαδικασία.....Περιληπτικά, αν θέλουν σταματάνε ότι θέλουν, ασχέτως της δηλωθείσας αξίας κι εμείς πρέπει να αποδείξουμε πως το ποσό που υπολογίζουν είναι λάθος κι όχι το αντίθετο. Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε γράψει ο Κινέζος $12 puzzle toys..μου κάνει εντύπωση που το πήρανε.. Ένα meizu είναι μέσα..

Λέτε όντως λόγω Ομπαμα;

Με sg post ήταν;

Edited by impreza_sti
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχετε περάσει ποτέ από τελωνείο κι ούτε καταλαβαίνετε την διαδικασία.....Περιληπτικά, αν θέλουν σταματάνε ότι θέλουν, ασχέτως της δηλωθείσας αξίας κι εμείς πρέπει να αποδείξουμε πως το ποσό που υπολογίζουν είναι λάθος κι όχι το αντίθετο.

 

Κάνεις μεγάλο λάθος, τελωνείο έχω περάσει και έχω εκτελωνίσει και εγώ ο ίδιος μάλιστα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα ίδια. Αφού έχεις δει τι γίνεται.....αν θέλουν σε τρέχουν!

 

Ωραια...εμενα ειναι μεσα απο την Παρασκευή το βράδυ 23.00...Αν μεχρι αυριο το πρωι δεν δω να μετακινείται λετε να τους παρω τηλέφωνο ή καλύτερα να μη με τρώει ο πισινος μου και να το αφησω και οτι γινει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

από ΣΕΥΧΕΛΛΕΣ κολλημενο από 20/10

ΣΗΜΕΡΑ ξεκολλησε..

 

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...