Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήμαρτον ρε παιδιά έτοιμοι για καβγά είσαστε αφήστε και κάτι να πέσει κάτω. Πάντα φιλικά έτσι
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρεις να επιτρέπονται πτήσεις, ειδικά, από Τσεχία προς Ελλάδα;

Πτήσεις γενικά επιτρέπονται αλλά μόνο σε περιορισμένα κεντρικά hub. Από Τσεχία ξεκινούν 23/6

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρα μου και εγω. Ειχα κανει μια παραγγελια απο banggood ενα ντρον. 8 μαη. Σημερα μου ανοιξε το τρακ απο Ολλανδια ( τελειωμει σε nl ). Μου γραφει ομως item pre adviced. Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο; Σαν destination εχει ελτα. Οποτε θα πεσει τρελη καθυστερηση καο ταριφα; εοχε γινει η παραγγελια με pdm.
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρα μου και εγω. Ειχα κανει μια παραγγελια απο banggood ενα ντρον. 8 μαη. Σημερα μου ανοιξε το τρακ απο Ολλανδια ( τελειωμει σε nl ). Μου γραφει ομως item pre adviced. Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο; Σαν destination εχει ελτα. Οποτε θα πεσει τρελη καθυστερηση καο ταριφα; εοχε γινει η παραγγελια με pdm.

 

καθυστέρηση Θα έχεις όπως όλα. ταρίφα Όχι δεν θα πληρώσεις τίποτα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρα μου και εγω. Ειχα κανει μια παραγγελια απο banggood ενα ντρον. 8 μαη. Σημερα μου ανοιξε το τρακ απο Ολλανδια ( τελειωμει σε nl ). Μου γραφει ομως item pre adviced. Ξερει κανεις τι σημαινει αυτο; Σαν destination εχει ελτα. Οποτε θα πεσει τρελη καθυστερηση καο ταριφα; εοχε γινει η παραγγελια με pdm.

 

Pre advised σημαίνει πως δεν έχει φτάσει ακόμα αλλά από μέρα σε μέρα θα είναι Ολλανδία

Link to comment
Share on other sites

Από τον γκουγκλι....

 

Item pre-advised" means the carrier was notified that the parcel is about to be there for shipping but it's not actually with the carrier yet. Shipping information will be updated in the coming days.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!! Το ειχα βρει και εγω στην αναζητηση απλα ηταν ενα απο τα πολλα και ο καθενας ελεγε ολες τις περιπτωσεις. Και ειπα να τοθεσω εδω που ειστε γνωστες!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Παιζουν καθυστερησεις απο Ολλανδια για Ελλαδα???Περιμενω ενα δεμα απο Ολλανδια με priority line απο GB και ειναι κολλημενο εδω και 5-6 μερες στο The item is processed at the PostNL sorting center...Περιμενει κανενας αλλος δεμα με τον ιδιο τροπο και του εχει κολλησει εκει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Παιζουν καθυστερησεις απο Ολλανδια για Ελλαδα???Περιμενω ενα δεμα απο Ολλανδια με priority line απο GB και ειναι κολλημενο εδω και 5-6 μερες στο The item is processed at the PostNL sorting center...Περιμενει κανενας αλλος δεμα με τον ιδιο τροπο και του εχει κολλησει εκει??

 

Ναι είναι πολλά δέματα σε αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Παιζουν καθυστερησεις απο Ολλανδια για Ελλαδα???Περιμενω ενα δεμα απο Ολλανδια με priority line απο GB και ειναι κολλημενο εδω και 5-6 μερες στο The item is processed at the PostNL sorting center...Περιμενει κανενας αλλος δεμα με τον ιδιο τροπο και του εχει κολλησει εκει??

Εμένα ήταν έτσι από 29/4 και έφυγε 13/5 ακόμα έρχεται, οδικώς προφανώς

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Παιζουν καθυστερησεις απο Ολλανδια για Ελλαδα???Περιμενω ενα δεμα απο Ολλανδια με priority line απο GB και ειναι κολλημενο εδω και 5-6 μερες στο The item is processed at the PostNL sorting center...Περιμενει κανενας αλλος δεμα με τον ιδιο τροπο και του εχει κολλησει εκει??

 

Καθυστερήσεις θα υπάρχουν για όσο διάστημα δεν θα αποκατασταθούν οι αεροπορικές επικοινωνίες τόσο από την Ασία προς ΕΕ όσο και από τις χώρες της ΕΕ με την Ελλάδα. Οι στόλοι των περισσότερων ευρωπαϊκών εταιρειών είναι καθηλωμένοι στο έδαφος πολύ καιρό και οι εταιρείες ζητάνε την ενίσχυση των αντίστοιχων κρατών.

Τα ταχυδρομικά δέματα ταξιδεύουν, συνήθως, με τις επιβατικές πτήσεις, με εξαίρεση το Γερμανικό ταχυδρομείο που έχει εφαρμόσει την οδική μεταφορά από τη Γερμανία (Feucht) στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο banggood κάτι πίνουν. Παράγγειλα 2 πράγματα από αποθήκη Τσεχίας και οι τύποι δεν έβαλαν το κινητό πάνω στα στοιχεία αποστολής και η speedex δεν μπορούσε να μου το παραδώσει (άλλο που δεν ήθελαν και αυτοί, ευκαιρία έψαχναν) τουλάχιστον το πείρα νωρίς χαμπάρι και πήγα και τα πείρα.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο banggood κάτι πίνουν. Παράγγειλα 2 πράγματα από αποθήκη Τσεχίας και οι τύποι δεν έβαλαν το κινητό πάνω στα στοιχεία αποστολής και η speedex δεν μπορούσε να μου το παραδώσει (άλλο που δεν ήθελαν και αυτοί, ευκαιρία έψαχναν) τουλάχιστον το πείρα νωρίς χαμπάρι και πήγα και τα πείρα.

 

Ήταν με tracking number η χωρίς? στο λέω γιατί και σε εμένα κάναν το ίδιο και ευτυχώς έστειλα mail στην DHL και βρήκα το tracking number της speedex και περιμένω και 2 δέματα untracked

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ παρέλαβα Δευτέρα απόγευμα, αφού τους ζήτησα να το αφήσουν σε κατάστημα.

 

Μου έκανε εντύπωση πως σε παρόμοια κατάσταση με εμένα, ένα παιδί δεν μπόρεσε να παραλάβει μιας και το δέμα φαινόταν παραδομένο, το πρωί της ίδιας μέρας.

Δούλευε και αυτός και είχε πει να το αφήσουν στο ίδιο κατάστημα και θα πέρναγε να το πάρει.

Τι μπορεί να κάνει τώρα;

Υποθέτω το Banggood θα του πει πως παρέλαβε ήδη.

Edited by AccelDrag
Link to comment
Share on other sites

Ήταν με tracking number η χωρίς? στο λέω γιατί και σε εμένα κάναν το ίδιο και ευτυχώς έστειλα mail στην DHL και βρήκα το tracking number της speedex και περιμένω και 2 δέματα untracked

 

Ηταν με tracking number και τα δύο. Ένα untracked που έχω πάρει από αποθήκη uk ένα μήνα τώρα ακόμα να παραδώσει. Θα το πάω με dispute. Δεν γίνεται από uk και να μην έχει φτάσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Ηταν με tracking number και τα δύο. Ένα untracked που έχω πάρει από αποθήκη uk ένα μήνα τώρα ακόμα να παραδώσει. Θα το πάω με dispute. Δεν γίνεται από uk και να μην έχει φτάσει ακόμα

 

Εγώ περιμένω 2 ένα από αποθήκη Τσεχίας και ένα από EU χωρίς tracking είχα επίσης άλλο ένα από τσεχια το παρέλαβα κανονικά από speedex μου στειλαν μήνυμα και τα σχετικά ρώτησα αν ήρθε κάποιο άλλο μου είπανε θα σου στείλουμε μήνυμα καλά λέω και έφυγα την άλλη φορά που είπα ότι μίλησα με DHL ήταν από 11 Μαρτίου το δέμα μου στη speedex και το παρέλαβα 22 και είδα ότι είχαν κολλήσει το αυτοκόλλητο της speedex επάνω στα στοιχεία μου από το banggood και έλεγε αδυναμία αποστολής καλά που πήγα γιατί θα το γυρνούσαν πίσω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χτες ειχα ενημερωση της παραγγελιας απο yanwen. Στο destination country post αλλαξε αριθμο οπως θα φανει στην εικονα παρακατω. Τωρα το νεο νουμερο που ποιος τι. Ποιο εχει μονο αριθμους;

 

 

Δε μπορω να ανεβασω εικονα. Ενω ειναι UF#########YP το εκανε 416#######

Edited by George109
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χτες ειχα ενημερωση της παραγγελιας απο yanwen. Στο destination country post αλλαξε αριθμο οπως θα φανει στην εικονα παρακατω. Τωρα το νεο νουμερο που ποιος τι. Ποιο εχει μονο αριθμους;

 

 

Δε μπορω να ανεβασω εικονα. Ενω ειναι UF#########YP το εκανε 416#######

 

Εγώ για 10ψηφιο αριθμό την dhl express ξέρω. Βάλτο στο 17track ή σε οποία εφαρμογή θες και θα σου το βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για 10ψηφιο αριθμό την dhl express ξέρω. Βάλτο στο 17track ή σε οποία εφαρμογή θες και θα σου το βγάλει

 

Ακομα δε βγαζει τιποτα. Θα περιμενω μερικες μερες αφου το αποθηκευσω στην εφαρμογη και οτι βγει!!

Link to comment
Share on other sites

Ενα πακετο που περιμενω απο Κινα με tracking number της μορφης LT(9 γραμματα)NL ειναι εδω και 8 ημερες στο Hand over to airline

Να αρχισω να το κλαιω; :p

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ενα πακετο που περιμενω απο Κινα με tracking number της μορφης LT(9 γραμματα)NL ειναι εδω και 8 ημερες στο Hand over to airline

Να αρχισω να το κλαιω; :p

 

Άλλα είναι πάνω από μήνα σε αυτή την κατάσταση. Υπάρχουν πολλές καθυστερήσεις γενικά

Link to comment
Share on other sites

Ενα πακετο που περιμενω απο Κινα με tracking number της μορφης LT(9 γραμματα)NL ειναι εδω και 8 ημερες στο Hand over to airline

Να αρχισω να το κλαιω; :p

 

Περιμένει και αυτό να βρει πτήση για Ολλανδία.

Link to comment
Share on other sites

καποιος αν γνωριζει τι σημαινει <<The item is pre-advised >>οταν το ψαχνω στο 17 track το γραφει για καμμια εβδομαδα....

 

Έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές και σημαίνει ότι έχει ειδοποιηθεί η μεταφορική για να παραλάβει το δέμα από την αποθήκη του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...