Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εταιρεία πώς τη βρίσκεις?

Γενικά το smartwatch ήταν αυτό του παρακάτω link:

https://www.tomtop.com/p-y8768bl.html#flow_review και το διαφήμιζε το myphone στην κεντρική του κάποια στιγμή το Νοέμβρη και έτσι το πήρα.

 

Γενικά έχω αρχίσει να τους πρήζω στα μηνύματα και το μόνο που μου λένε όπως είπε και ένας φίλος παρακάτω είναι υπομονή θα έρθει και τέτοια. Μου είπαν να μπω και στο site https://t.17track.net για να παρακολουθήσω την εξέλιξη της παραγγελίας και μου βγάζει τα παρακάτω:

 

Προορισμός : Ελλάδα

Προέλευση : Λάος - Χρόνος Cache : 2019-01-10 09:38:18 (GMT+02:00)

2018-11-24 00:13

LAO, The item has been processed in the country of destination

 

2018-11-20 02:20

LAO, Shipment departed from airport

 

2018-11-17 16:12

LAO, Export of international mail

 

2018-11-16 20:57

LAO, Reception

 

2018-11-15 05:14

LAO, Announced data uploaded

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω. Είχα παραγγείλει και μια Micro sd από tomtom και μου ήρθε πάνω στο μήνα........

 

η γνωμη μου ειναι να πας paypal κσαι να ξεμπερδεψεις με αυτους τους αστειους

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια εκει στο γιαρμπεστ το εχουν καψει εντελως εχω παρει απο ευρωπαικη αποθηκη ενα tv box μου εδωσαν αριθμο παρακολουθησης 30/12/18 και ακομα δεν φαινεται πουθενα

RC210761109DE

Link to comment
Share on other sites

Πάντα στις γιορτές ήταν μεγάλος ο όγκος των δεμάτων.. Αλλα όταν μαζεύονταν πολλα δέματα φεύγανε αέρας για διανομή.. Τωρα που πρέπει να παίρνανε όλα τελωνείο έχουν γίνει μπάχαλο..ατομα δεν υπάρχουν να βγάλουν την δουλειά.. Θα δούμε άσπρη μέρα μόνο αν δωθει Καμία έντολη από πάνω περάστε τα ολα εκτός από κάποια που χτυπάνε μπας και δούμε φως.. Δεν γίνεται ρε παιδιά.. Κάποια στιγμή θα γεμίσουν εκεί πέρα.. Τι να πω..
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από ebay μέσα Οκτώβρη, στάλθηκε unregistered με yanwen. Δεν ήρθε ποτέ οπότε άνοιξα χθες ένα case στο ebay και σήμερα το πρωί είδα ότι π πωλητής έχει επιστρέψει τα χρήματα στο paypal. Προφανώς έχει γίνει μεγάλο μπάχαλο με αυτή την ταχυδρομική υπηρεσία, το γνωρίζουν και γι αυτό επιστρέφουν τα χρήματα με συνοπτικές διαδικασίες. Σημειωτέον ότι το κατάστημα στο ebay είναι ακόμα υπαρκτό και με καλές κριτικές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενημερωτικά παραγγελία που ερχόταν με nl post και βρισκόταν στο στάδιο transport to the country of destination από 17/12 ξεκόλλησε σήμερα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα αναζητη αλλα τελευταια απαντηση παρομοια ηταν 30/11. Netherlands Registered (PDM) παραγγελνουμε αφοβα απο gearbest? Στην περιγραφη του προιοντος το δινει σαν Priority Line και μετα εμφανιζει το Netherlands Registered (PDM)
Link to comment
Share on other sites

η γνωμη μου ειναι να πας paypal κσαι να ξεμπερδεψεις με αυτους τους αστειους

 

Ξαναεπικοινώνησα με τον πωλητή και για άλλη μια φορά μου είπε να περιμένω. Τι να κάνω να περιμένω για μια εβδομάδα-10 μέρες ακόμα ή να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω?? Για κάποιον που έχει μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα σε τέτοιου είδους παραγγελίες τα παρακάτω πώς ερμηνεύονται?? Μπορεί να έχει να κολλήσει στην Ελλάδα όπως διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ή ευθύνεται ο πωλητής της tomtop και μας δουλεύει?? Υπενθυμίζω ότι η παραγγελία είχε γίνει 14/11/2018 και αφορούσε το παρακάτω smartwatch: https://www.tomtop.com/p-y8768bl.html

 

2018-11-24 00:13

LAO, The item has been processed in the country of destination

 

2018-11-20 02:20

LAO, Shipment departed from airport

 

2018-11-17 16:12

LAO, Export of international mail

 

2018-11-16 20:57

LAO, Reception

 

2018-11-15 05:14

LAO, Announced data uploaded

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπικοινώνησα με τον πωλητή και για άλλη μια φορά μου είπε να περιμένω. Τι να κάνω να περιμένω για μια εβδομάδα-10 μέρες ακόμα ή να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω?? Για κάποιον που έχει μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα σε τέτοιου είδους παραγγελίες τα παρακάτω πώς ερμηνεύονται?? Μπορεί να έχει να κολλήσει στην Ελλάδα όπως διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ή ευθύνεται ο πωλητής της tomtop και μας δουλεύει?? Υπενθυμίζω ότι η παραγγελία είχε γίνει 14/11/2018 και αφορούσε το παρακάτω smartwatch: https://www.tomtop.com/p-y8768bl.html

 

2018-11-24 00:13

LAO, The item has been processed in the country of destination

 

2018-11-20 02:20

LAO, Shipment departed from airport

 

2018-11-17 16:12

LAO, Export of international mail

 

2018-11-16 20:57

LAO, Reception

 

2018-11-15 05:14

LAO, Announced data uploaded

φιλε η δεν το εχουν στειλει καθολου η εχει χαθει.πηγαινε paypal να παρεις τα χρηματα συ πισω. αυτο θα το βρεις και στα αλλα κινεζομαγαζα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπικοινώνησα με τον πωλητή και για άλλη μια φορά μου είπε να περιμένω. Τι να κάνω να περιμένω για μια εβδομάδα-10 μέρες ακόμα ή να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω?? Για κάποιον που έχει μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα σε τέτοιου είδους παραγγελίες τα παρακάτω πώς ερμηνεύονται?? Μπορεί να έχει να κολλήσει στην Ελλάδα όπως διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ή ευθύνεται ο πωλητής της tomtop και μας δουλεύει?? Υπενθυμίζω ότι η παραγγελία είχε γίνει 14/11/2018 και αφορούσε το παρακάτω smartwatch: https://www.tomtop.com/p-y8768bl.html

 

2018-11-24 00:13

LAO, The item has been processed in the country of destination

 

2018-11-20 02:20

LAO, Shipment departed from airport

 

2018-11-17 16:12

LAO, Export of international mail

 

2018-11-16 20:57

LAO, Reception

 

2018-11-15 05:14

LAO, Announced data uploaded

 

Φίλε αν με το tracking σου δεν φαίνεται κάτι στα ΕΛΤΑ ζητά τα λεφτά πίσω..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το σαπιο gearbest σημερα εχω 12 μερες απο την μερα που μου εδωσαν αριθμο παρακολουθησης απο τσεχια RC210761109DE δεν φαίνεται πουθενα του ρωταω τι εγινε και μου λενε αρλουμπες τι κανω περιμενω να περασουν οι 40 μερες και παω πειπαλ ??

επισης αγορασα απο e bay ενα εργαλειο και μου εδωσαν αυτον τον αριθμο που επισης δεν φαινεται πουθενα

ID18024709243110CN

επιτυχία 2 στα 2 εχω

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπικοινώνησα με τον πωλητή και για άλλη μια φορά μου είπε να περιμένω. Τι να κάνω να περιμένω για μια εβδομάδα-10 μέρες ακόμα ή να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω?? Για κάποιον που έχει μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα σε τέτοιου είδους παραγγελίες τα παρακάτω πώς ερμηνεύονται?? Μπορεί να έχει να κολλήσει στην Ελλάδα όπως διάβασα στις προηγούμενες σελίδες ή ευθύνεται ο πωλητής της tomtop και μας δουλεύει?? Υπενθυμίζω ότι η παραγγελία είχε γίνει 14/11/2018 και αφορούσε το παρακάτω smartwatch: https://www.tomtop.com/p-y8768bl.html

 

2018-11-24 00:13

LAO, The item has been processed in the country of destination

 

2018-11-20 02:20

LAO, Shipment departed from airport

 

2018-11-17 16:12

LAO, Export of international mail

 

2018-11-16 20:57

LAO, Reception

 

2018-11-15 05:14

LAO, Announced data uploaded

Στην Ελλάδα δεν φαίνεται αυτό. Αλλάζει tracking number. Κι εγώ περίμενα μία action camera και το tracking number που μου δώσανε έγραφε τα ίδια με σένα. Κάποια στιγμή μου στέλνουν από τα ΕΛΤΑ ένα Tracking number άσχετο και ζητάνε απόδειξη αγοράς. Τους πήρα τηλέφωνο και κατάλαβα ότι ήταν αυτό.

Οπότε αν δεν περάσει τελωνείο, λογικά... θα σου έρθει εκεί που δεν το περιμένεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

RC210761109DE ο αριθμός αποστολής είναι από Γερμανία , πρέπει να το βάλεις στα γερμανικά ταχυδρομεία να δεις τι γίνεται ,

 

βρε φιλε λες να μην το εχω κανει δεν γινεται τιποτα απλα δεν υπαρχει πουθενα ο αριθμος αλλα το ποιο ωραιο ειναι οι πουθεναδες του gearbest δεν υπαρχουν λεμε

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με το σαπιο gearbest σημερα εχω 12 μερες απο την μερα που μου εδωσαν αριθμο παρακολουθησης απο τσεχια RC210761109DE δεν φαίνεται πουθενα του ρωταω τι εγινε και μου λενε αρλουμπες τι κανω περιμενω να περασουν οι 40 μερες και παω πειπαλ ??

επισης αγορασα απο e bay ενα εργαλειο και μου εδωσαν αυτον τον αριθμο που επισης δεν φαινεται πουθενα

ID18024709243110CN

επιτυχία 2 στα 2 εχω

 

Φίλε μου καλησπέρα..

Το τρακινκ number ΙD..... CN αντιστοιχεί σε αυτό :

UC873994565MY

 

Item Sent to Greece, In Transit

28Dec 02:29.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα..

Το τρακινκ number ΙD..... CN αντιστοιχεί σε αυτό :

UC873994565MY

 

Item Sent to Greece, In Transit

28Dec 02:29.

 

Καλησπέρα φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ απλά πώς το καταλαβες ότι αντιστοιχεί στο νούμερο που εβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ απλά πώς το καταλαβες ότι αντιστοιχεί στο νούμερο που εβαλες ?

 

Καλησπέρα φίλε μου!

Μπες εδώ και θα δεις όλη την πορεία του:

https://en.trackitonline.ru/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ απλά πώς το καταλαβες ότι αντιστοιχεί στο νούμερο που εβαλες ?

 

Θα κατεβάσεις από το playstore την εφαρμογή Parcels-Track Packages Gearbest,ASOS,DHL,HERMES..

Μπλε εικονίδιο με τρία κουτάκια...

Αλλιώς θα κάνεις αναζήτηση σε αυτή την σελίδα : http://parcelsapp.com/en

Θεωρώ ότι πιο ολοκληρωμένο υπάρχει..

Ελπίζω να βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

RC210761109DE με φίλο από Γερμανία που του τον ρώτησα με είπε ότι μπορεί το δέμα να είναι μικρό σε μέγεθος και το gearbest για να γλιτώσει χρήματα δεν επέλεξε την επιλογή για να είναι ανιχνεύσιμο .
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Στην Ελλάδα δεν φαίνεται αυτό. Αλλάζει tracking number. Κι εγώ περίμενα μία action camera και το tracking number που μου δώσανε έγραφε τα ίδια με σένα. Κάποια στιγμή μου στέλνουν από τα ΕΛΤΑ ένα Tracking number άσχετο και ζητάνε απόδειξη αγοράς. Τους πήρα τηλέφωνο και κατάλαβα ότι ήταν αυτό.

Οπότε αν δεν περάσει τελωνείο, λογικά... θα σου έρθει εκεί που δεν το περιμένεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε νέα επικοινωνία με τον κινέζο μου είπε να πάω στο τοπικό ΕΛΤΑ και να ελέγξω αν είναι εκεί..Γίνεται αυτό?? Αφού το tracking number είναι διαφορετικό από αυτό που μου έχουν δώσει αυτοί..

Link to comment
Share on other sites

Σε νέα επικοινωνία με τον κινέζο μου είπε να πάω στο τοπικό ΕΛΤΑ και να ελέγξω αν είναι εκεί..Γίνεται αυτό?? Αφού το tracking number είναι διαφορετικό από αυτό που μου έχουν δώσει αυτοί..

 

:rolleyes: - εαν εισαι κοντα και οπλιστεις με υπομονη και πεσεις σε υπαλληλο που εχει διαθεση θα βγει μια ακρη με τα στοιχεια σου, συμβαινει πολλες φορες αλλο να μας δινει ο κινεζος και με αλλο να μας ερχεται.

συχνα καποιο δεματακι καπου εχει παραπεσει,εγινε αλλαγη διανομεα ή μεσολαβησε αδειεα κλπ,σε παλαιοτερα κειμενα μου εδω θα δεις πως μονος μου εχω παει και εχω βρει δεματακια στα ντεξιον πισω ενω ενα το πετυχα επανω στην πυροσβεστικη φωλεα παρατημενο (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα να ρωτήσω,ποιος είναι σε κατάσταση :ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ-ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ;και αν γίνεται από ποτέ είναι έτσι; έχω 2 φθηνές παραγγελίες 15,99 και 21,76 αντίστοιχα!η μια είναι από 19-12 και η άλλη από 21-12 σε αυτό το στάτους..
Link to comment
Share on other sites

Ένας πολύ κατατοπιστικός οδηγός:

 

https://www.angroid.gr/android-tutorials/apostoles-apo-kina-ke-telonio-nea-provlimata-nees-lysis

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...