Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα και χρονια πολλα.

 

παρηγγειλα απο ebay και ο γαλλος πωλητης θα το στειλει με**la poste colissimo internasional.

 

οταν φτασει ελλαδα ποιος μεταφορεας αναλαμβανει την παραδοση του?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3/1/19 14:30 - OrderID: F0000718123103MZ, Sender: GBR, Recipient: GR.

31/12/18 19:02 - Item received, Europe Processing center

31/12/18 19:04 - Item in transit, Europe Processing center

1/1/19 07:02 - Item dispatched. PKG#:PKG06338124, Europe Processing center

1/1/19 13:03 - Item in transit, Europe Processing center

 

Παιδιά τι φάση παίζει εδώ;αγορά από bangood με priority..μπορεί κάποιος να βοηθήσει;στο track17 δεν το έχει εμφανίσει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

ξέρετε πως μπορώ να παρακολουθήσω ένα δέμα που έρχεται με b2c Europe register και με ποια υπηρεσια έρχεται Ελλάδα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πλαστικο καπακι τηλεφωνου αξιας 5 ευρω επι 1 μηνα αναμονη παρουσιασης στο τελωνειο

Η πληρης απαξιωση του πολιτη.Μαλλον δεν καταλαβαν ακομη τι τους περιμενει

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω ακουστικα απο το aliexpress τα οποια εκανα παραγγελια αρχες Δεκεμβριου. Θελω να πιστευω οτι εχουν ερθει Ελλαδα και αργουν εδω.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν χαθεί δέματα με το γερμανικό ταχυδρομείο η τα έχει παίξει το σύστημα τους , εμένα μου βγάζει ότι 4/12 εσταλθηκαν οι πληροφορίες για το δέμα ενώ εγώ έκανα την παραγγελία 27/12 και έστειλαν το δέμα 29/12
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία με track number αυτής LM#########SE της μορφής; Εδώ και μια εβδομάδα δεν μπορώ να το ανιχνεύσω πουθενά.
Έχω και εγώ ένα παρόμοιο της μορφής RExxxxxxxxxSE και εδώ και δέκα μέρες δεν υπάρχει πουθενά είναι από gearbest ξέρει κανείς που μπορούμε να το ανιχνεύσουμε;;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.

 

παρηγγειλα απο ebay και ο γαλλος πωλητης θα το στειλει με**la poste colissimo internasional.

 

οταν φτασει ελλαδα ποιος μεταφορεας αναλαμβανει την παραδοση του?

 

ευχαριστω

 

 

Ιδια εταιρεια αποστολης με international αριθμο tracking παραδοθηκε με ελτα courier

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά

Είναι κανείς στην ίδια κατασταση το δέμα του?

LX595324127NL

Edited by tom222
Link to comment
Share on other sites

κάντε αναζήτηση στο 1tracking αν δεν το έχετε κάνει ήδη. του gearbest εκει εμφανίζονται.
Το έκανα δεν εμφανίζει αποτελέσματα σαν να μην υπάρχει αυτό το tracking number.
Link to comment
Share on other sites

Η κατάληξη SE σημαίνει ότι ερχεται με sweden post. Υπομονή λιγες μέρες μέχρι να ενεργοποιηθεί το tracking. Πολλές φορές δεν εμφανίζεται μέχρι να παει Ευρώπη. Μερικές φορές μεσω του flyt express εμφανίζεται η πορεία του στην Κίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και χειρότερα με το σουηδικό ταχυδρομείο , μπαίνουν στο τελωνείο γιατί φαίνεται ότι έρχεται από Κίνα άλλος ένας μήνας καθυστερήσης , εμένα μπήκε στο τελωνείο αλλά ήταν κάτω από 22 ευρώ και δεν πλήρωσα .
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Έφτασε, ανοίχτηκε ο σάκος κ δεν πήγε ακόμη στο κέντρο διαλογής τόσες μέρες;

Δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο;;

Καλημέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά

Είναι κανείς στην ίδια κατασταση το δέμα του?

LX595324127NL

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Έφτασε, ανοίχτηκε ο σάκος κ δεν πήγε ακόμη στο κέντρο διαλογής τόσες μέρες;

Δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο;;

 

Που να πάρω ποιος να το σηκώσει κ τι παραπάνω να μου πούνε στο τηλεφωνικό κέντρο σου λένε ότι βλέπεις κ εσύ με το τρακιγκ ναμπερ απλά θέλω να δω αν υπάρχει κ άλλος σε αυτή την κατάσταση για να συμπεράνω αν κάπου χαθηκε

Edited by tom222
Link to comment
Share on other sites

Που να πάρω ποιος να το σηκώσει κ τι παραπάνω να μου πούνε στο τηλεφωνικό κέντρο σου λένε ότι βλέπεις κ εσύ με το τρακιγκ ναμπερ απλά θέλω να δω αν υπάρχει κ άλλος σε αυτή την κατάσταση για να συμπεράνω αν κάπου χαθηκε
Εμενα δεν μου κανει καμμια εντυπωση. Απο τις 3 Δεκεμβρίου εφτασε 21 Δεκεμβρίου για να ανοιχτει ο σάκος. Το κεντρο διαλογης πρεπει να ειναι κι αυτο φρακαρισμενο και να μην δεχεται σακους μεχρι να ξεστοκαρει και να βρει χωρο να τους βαλει.

 

Εγω παλι εχω παρομοιο δεμα απο τις 14 Δεκεμβρίου που ακομα "ερχεται" απο Ολλανδια. LX600166085NL

 

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και χειρότερα με το σουηδικό ταχυδρομείο , μπαίνουν στο τελωνείο γιατί φαίνεται ότι έρχεται από Κίνα άλλος ένας μήνας καθυστερήσης , εμένα μπήκε στο τελωνείο αλλά ήταν κάτω από 22 ευρώ και δεν πλήρωσα .

Ναι με σουηδικό ταχυδρομείο είναι. Στο σαιτ τους αναφέρει ότι περιμένουν πληροφορίες από τον μεταφορέα-πωλητη. Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα ενεργοποιηθεί. Για το τελωνείο δεν φοβάμαι. Η αξία του είναι 10 ευρώ. Πάντως όσες φορές έχω παραγγείλει από Κίνα και η αξία του δέματος είναι μικρή 10-15 ευρώ δεν καθυστερεί πάνω από μια μέρα στο τελωνείο. Έρχεται με αυτοκόλλητο "τελωνειακώς ελεύθερο".

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αγορά από GearBest 25 Δεκεμβρίου το έστειλαν. 3 Ιανουαρίου έφυγε από Βέλγιο και σήμερα ανοίχτηκε ο σάκος. Εντωμεταξύ εχω άλλα 5 δέματα που περιμένω από αρχές Δεκεμβρίου και δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αγορά από GearBest 25 Δεκεμβρίου το έστειλαν. 3 Ιανουαρίου έφυγε από Βέλγιο και σήμερα ανοίχτηκε ο σάκος. Εντωμεταξύ εχω άλλα 5 δέματα που περιμένω από αρχές Δεκεμβρίου και δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος ακόμα.

 

Κάθε χρόνο τα ίδια οι παλιοί σάκοι έχουν φτάσει στο βάθος του πηγαδιού

Link to comment
Share on other sites

Ναι με σουηδικό ταχυδρομείο είναι. Στο σαιτ τους αναφέρει ότι περιμένουν πληροφορίες από τον μεταφορέα-πωλητη. Λογικά την επόμενη εβδομάδα θα ενεργοποιηθεί. Για το τελωνείο δεν φοβάμαι. Η αξία του είναι 10 ευρώ. Πάντως όσες φορές έχω παραγγείλει από Κίνα και η αξία του δέματος είναι μικρή 10-15 ευρώ δεν καθυστερεί πάνω από μια μέρα στο τελωνείο. Έρχεται με αυτοκόλλητο "τελωνειακώς ελεύθερο".

 

πλαστικο καπακι τηλεφωνου αξιας 5 ευρω επι 1 μηνα αναμονη παρουσιασης στο τελωνειο

Η πληρης απαξιωση του πολιτη.Μαλλον δεν καταλαβαν ακομη τι τους περιμενει

Σε μικροδέμα απο Κινα, αναμονή παρουσίασης στο τελωνείο απο 29/10 και η απάντηση απο την υπηρεσία εκτελωνισμού:

 

"Καλημέρα σας.

 

Δυστυχώς, το δέμα σαςδεν έχει εισαχθεί ακόμα στο σύστημα εκτελωνισμού, συνεπώς η υπηρεσία μας δεν δύναται ακόμα να λάβει ενέργειες με κανέναν τρόπο, σύμφωνα με τις αρμοδιότητές της. Θα πρέπει να περιμένετε μέχρι να εισαχθεί στο σύστημα προς τελωνιακό έλεγχο/εκτελωνισμό, διαδικασία που δεν επιδέχεται παρεμβάσεων μιας και τηρείται αυστηρά σειρά προτεραιότητας των ταχυδρομικών containers/σάκων. Λόγω μεγάλου όγκου δεμάτων, δεν μπορούμε να σας δώσουμε συγκεκριμένη χρονική τοποθέτηση εισαγωγής του δέματός σας προς τελωνιακό έλεγχο και καταγραφή από τα ΕΛΤΑ, συνεπώς θα πρέπει να περιμένετε. Λυπούμαστε για την αναμονή σας.

 

 

 

Υπηρεσία Εκτελωνισμού

 

Ελληνικά Ταχυδρομεία"

 

Αυτά και περιμένουμε! (Μέχρι πότε;;)

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους

αγορασα απο γεαρ μπεστ ευρωπης 30/12 το εστειλαν 31/12 ο αριθμος ειναι RC210761109DE αλλα δεν φαινεται πουθενα ξερει κανεις τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...