Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@terkos2 η "λυπητερή" πόσο είναι?

Δεν είναι μεγάλη, αλλά για το ****το της πρώτης παραγγελίας από αυτούς.

 

Δεν ψωνίζω από εκεί γιατί είναι πανάκριβοι, πριν κανένα μήνα παρέλαβα χωρίς τελωνείο από eBay προϊόν αξίας ~19.5 + ~6.5 Ευρώ με μεταφορικά και στο banggood το είχαν και συνεχίζουν να το έχουν ~74.5+~3 μεταφορικά, δηλαδή πάνω από τριπλάσια τιμή. Και κάτι άλλο παραπλήσιο με τα παραπάνω, τιμή eBay σε δύο πωλητές με δωρεάν μεταφορικά ~34 ο ένας ~33.5 Ευρώ ο άλλος, ~90 + ~3.5 ευρώ για μεταφορικά αυτοί, εδώ πάμε πάνω από 2.5 φορές πάνω, αλλά με την "ασφάλεια" του τελωνείου, χαχαχαχα να γελάσω αν πάρω παράδειγμα από την δική παραγγελία που αναφέρω παραπάνω (ελάτε πλάκα κάνω τώρα), την οποία ασφάλεια δεν έχει το eBay.

 

Order Totals

Sub-Total:36,24€

Shipping insurance:0,00€

Discount Points:50:-0,43€

Priority Air Mail:3,86€

Total:39,67€

Μια παλιοκινεζιά τηλέφωνο είναι με Flip χαρακτηριστικά, που δεν μπορούσα να βρω εδώ κανένα της προκοπής και έτσι δοκίμασα το banggood με την μέθοδο PDM, στο AliExpress έβγαινε ~30.5, αλλά ένεκα υποψίας τελωνείου πήγα banggood και δυστυχώς την πάτησα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι τουλαχιστον στην Πειραιως που εχω

Οσο αφορα αυτα που λεει ο φιλος για το gearbest νομιζω ειναι μονο σαν αναφορα τιμης γιατι και στο ευρω που το γυρισα κι εκει και στο banggood/eBay.co.uk βλεπω -1€

Μονο αν εχεις balance usd δε χρεωνεσαι

 

Με τι κάρτα πληρώνεις; Χρεωστική, πιστωτική ή προπληρωμένη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς για gearbest εγώ χθες έκανα αγορά από εκεί με PayPal και χρέωση πιστωτικής κάρτας τράπεζας Πειραιώς και δεν είχα καμία επιπλέον χρέωση πλην αυτής της τιμής του προϊόντος 21,12 Ευρώ, το ίδιο και στις 8-9-2018 από banggood.

Μήπως δεν επιλέγετε τιμές σε ευρώ αλλά σε δολάρια την στιγμή του checkout.

Εννοείται ότι επιλέγεις αγορά σε δολλάρια από τα κινεζομαγαζα.

Αν αγοράζεις σε ευρώ από αυτούς την έχεις πατήσει. Η ισοτιμία που βάζουν είναι πολύ πιο χάλια από αυτήν της τράπεζας σου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι επιλέγεις αγορά σε δολλάρια από τα κινεζομαγαζα.

Αν αγοράζεις σε ευρώ από αυτούς την έχεις πατήσει. Η ισοτιμία που βάζουν είναι πολύ πιο χάλια από αυτήν της τράπεζας σου.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Πριν κάποιους μήνες παρήγγειλα κάτι από gearbest, η τιμή σε ευρώ μαζί μετά μεταφορικά ήταν κάποια λεπτά λιγότερο από το όριο των 22ευρω, ενώ ειχα επιλέξει τιμές σε ευρώ δεν κατάλαβα τι έγινε και η τιμολόγηση έγινε σε δολάρια, μετά στην μετατροπή σε ευρώ ξεπερνούσε το όριο 22, το αντεληφθηκα γρήγορα, αναγκάστηκα να ακυρώσω την παραγγελία και να την ξανά τοποθετήσω με ευρώ και όλα OK, κάτω από το όριο των 22€.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Χθες στις 10:00 το πρωί με ενημέρωσαν ότι :

"Ολοκληρώθηκε η υποβολή των παρασταστικών για το δέμα σας και αναμένεται η απελευθέρωσή του από το Τελωνείο ώστε να αποσταλεί στο τοπικό σας ταχυδρομικό κατάστημα."

και με ευχαρίστησαν.

Σήμερα βγήκε από τελωνείο και πήρε το δρόμο του προς την περιοχή.

Το κουφό της υπόθεσης είναι το mail που έλαβα αυτοκλήτως από το banggood, χωρίς να τους ενοχλήσω καν μέχρις στιγμής αφού περίμενα πρώτα τη λυπητερή, το οποίο λέει:

 

Dear Banggood customer,

Thank you for shopping on Banggood.

We are sorry to inform you that the shipping method you chose for your order54322611 is Priority Air Mail, but actually it was shipped with Air Mail Register because of an technical error occurred in the shipping method matching system.

We would like to express our deepest regret for the inconvenience caused by this mistake. As for now, we have managed to pinpoint the reasons leading to this error and it has been fixed. We take full responsibility for this situation and guarantee that such incidents will not occur again in the future.

We would like to arrange a refund of the shipping fees to you. Is that acceptable?

For the delivery time of your order, you could check more details in this link:

https://www.banggood.com/Shipping-methods_hl70_at321

If you have any questions, please do not hesitate to contact us . We will do our best to help you.

Best regards,

Banggood Team

(Contact us=https://www.banggood.com/Contact-Us_hi111)

 

Ψάχνουν για μακάκες μάλλον, αφού αναγνωρίζουν το λάθος, αντί να το διορθώσουν κάνοντας επιστροφή όλων των εξόδων ΦΠΑ+Τέλη εκτελωνισμού, προτείνουν επιστροφή των μεταφορικών.

 

Ε όχι ρε μάγκες δεν συμφωνώ, το θέμα είναι αν μπορώ να κινηθώ μέσω PAYPAL, νομίζω πως ναι αφού ήδη αναγνωρίζουν το λάθος, για επιστροφή των εξόδων ΦΠΑ+Τέλη εκτελωνισμού ή πλήρη επιστροφή και μη παραλαβή.

Ενημέρωσε μας πως θα κινηθείς και πως θα απαντήσει το Banggood.

Βρίσκονται πολλοί σε αυτη τη θέση με το περιβόητο bug του banggood, και εγώ μέσα σε αυτούς, και απλά περιμένω πότε θα φτάσει το δέμα μου Ελλάδα.

 

*Αν στραφείς προς PayPal , πως γίνεται να αποδείξεις πως με pdm είναι πληρωμένα τα έξοδα εκτελωνισμου; (Εν τω μεταξύ με τη μέθοδο pdm δεν έχεις επιλογή tarrif insurance όταν είσαι στο τελευταίο βήμα στο checkout, γιατί δεν χρειάζεται).

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας πως θα κινηθείς και πως θα απαντήσει το Banggood.

Βρίσκονται πολλοί σε αυτη τη θέση με το περιβόητο bug του banggood, και εγώ μέσα σε αυτούς, και απλά περιμένω πότε θα φτάσει το δέμα μου Ελλάδα.

 

*Αν στραφείς προς PayPal , πως γίνεται να αποδείξεις πως με pdm είναι πληρωμένα τα έξοδα εκτελωνισμου; (Εν τω μεταξύ με τη μέθοδο pdm δεν έχεις επιλογή tarrif insurance όταν είσαι στο τελευταίο βήμα στο checkout, γιατί δεν χρειάζεται).

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Καλησπέρα.Σε εμένα το bangood είχε στείλει το ακόλουθο email:

 

Dear ,

Thank you for your e-mail.

We are glad to tell you that the shipping method of your order 5*****7 is Priority Air Mail, if you were charged with import duties, we will be eligible for a refund of import duties.

If you have any other inquiries, please do not hesitate to contact us at any time. Best regards,

Nonie Wu

Μπορώ να στραφώ στο Paypal;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σε εμένα το bangood είχε στείλει το ακόλουθο email:

 

Dear ,

Thank you for your e-mail.

We are glad to tell you that the shipping method of your order 5*****7 is Priority Air Mail, if you were charged with import duties, we will be eligible for a refund of import duties.

If you have any other inquiries, please do not hesitate to contact us at any time. Best regards,

Nonie Wu

Μπορώ να στραφώ στο Paypal;

 

Σου λένε ότι αν χρεώθηκες με δασμούς θα σου κάνουν refund το πόσο που πλήρωσες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σε εμένα το bangood είχε στείλει το ακόλουθο email:

 

Dear ,

Thank you for your e-mail.

We are glad to tell you that the shipping method of your order 5*****7 is Priority Air Mail, if you were charged with import duties, we will be eligible for a refund of import duties.

If you have any other inquiries, please do not hesitate to contact us at any time. Best regards,

Nonie Wu

Μπορώ να στραφώ στο Paypal;

Αυτό πότε στο έστειλαν όταν έφυγε η παραγγελία; Από μόνοι τους το έστειλαν;

Εμένα δεν έχουν στείλει τίποτα

Αυτό μετράει πολύ στο PayPal σαν αποδεικτικό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου λένε ότι αν χρεώθηκες με δασμούς θα σου κάνουν refund το πόσο που πλήρωσες.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Καλησπέρα zananiro.Αυτό το κατάλαβα.Μπορώ όμως να το χρησιμοποιήσω στο Paypal για refund εάν δεν βγάλω άκρη με το bangood;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πότε στο έστειλαν όταν έφυγε η παραγγελία; Από μόνοι τους το έστειλαν;

Εμένα δεν έχουν στείλει τίποτα

Αυτό μετράει πολύ στο PayPal σαν αποδεικτικό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Οχι δεν το έστειλαν μόνοι τους.Επειδή είχα καταλάβει ότι η παραγγελία πάει καρφί για τελωνείο τους έστειλα email στο οποίο τους έλεγα τη συμβαίνει με την παραγγελία μου και στο tracking γράφει ότι η παραγγελία "held by customs" και μου απάντησαν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα zananiro.Αυτό το κατάλαβα.Μπορώ όμως να το χρησιμοποιήσω στο Paypal για refund εάν δεν βγάλω άκρη με το bangood;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οχι δεν το έστειλαν μόνοι τους.Επειδή είχα καταλάβει ότι η παραγγελία πάει καρφί για τελωνείο τους έστειλα email στο οποίο τους έλεγα τη συμβαίνει με την παραγγελία μου και στο tracking γράφει ότι η παραγγελία "held by customs" και μου απάντησαν αυτό.

Θεωρώ φίλε μου πως αν δεν σου απαντήσει αυτό που θες το banggood, να πας μέσω PayPal. Πιστεύω θα βγάλεις άκρη, από τη στιγμή που σου είχαν στείλει επίσημα σαν κατάστημα και αυτό παραπάνω.

 

Για ότι νέο έχεις ενημέρωσε μας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ φίλε μου πως αν δεν σου απαντήσει αυτό που θες το banggood, να πας μέσω PayPal. Πιστεύω θα βγάλεις άκρη, από τη στιγμή που σου είχαν στείλει επίσημα σαν κατάστημα και αυτό παραπάνω.

 

Για ότι νέο έχεις ενημέρωσε μας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Το πρόβλημά μου είναι να παραλάβω και να πληρώσω τελωνείο ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από Banggood με Priority μου βγάζει μεταφορά περιεχομένου σε άλλη συσκευασία.

Ανοίχτηκε,ήταν ανοιχτό;Πρώτη φορά μου βγαίνει κάτι τέτοιο στο tracking. https://postimg.cc/XBSjs4f3/5aeee836

Link to comment
Share on other sites

@terkos2 είναι η πρώτη προσέγγιση... Ζήτα πίσω τα λεφτά του τελωνείου με απόδειξη που θα τους στείλεις. Το PayPal δεν ασχολείται με φόρους και τελωνεία. Ζήτα τα λεφτά... Απλά να επιμείνεις... Ότι και να σου λένε εσύ ζητά τα λεφτά του τελωνείο και τόνισε ότι είναι δικό τους λαθος και όχι δικό σου

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε μου το ξέρω ότι δεν ασχολείται με φόρους και τελωνεία, αλλά όταν εσύ επιλέγεις κάτι και το κατάστημα και για τον α ή β λόγο (δεν το εξετάζουμε τώρα ποιος είναι ο λόγος ούτε και τι είναι αυτό το κάτι, θα μπορούσε να είναι και το προϊόν, στην περίπτωση μας είναι ο τρόπος μεταφοράς) κάνει κάτι άλλο από αυτό που ζητάει ο πελάτης, τότε είναι ο ορισμός ότι πρέπει να εμπλακεί το paypal και να επαναφέρει στην τάξη το κατάστημα, πόσο μάλλον όταν αυτό αναγνωρίζει το λάθος του και το βροντοφωνάζει από μόνο του, όπως στην δική μου περίπτωση.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας πως θα κινηθείς και πως θα απαντήσει το Banggood.

Βρίσκονται πολλοί σε αυτη τη θέση με το περιβόητο bug του banggood, και εγώ μέσα σε αυτούς, και απλά περιμένω πότε θα φτάσει το δέμα μου Ελλάδα.

 

*Αν στραφείς προς PayPal , πως γίνεται να αποδείξεις πως με pdm είναι πληρωμένα τα έξοδα εκτελωνισμου; (Εν τω μεταξύ με τη μέθοδο pdm δεν έχεις επιλογή tarrif insurance όταν είσαι στο τελευταίο βήμα στο checkout, γιατί δεν χρειάζεται).

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Νομίζω δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα, είναι απλό όπως λέω και στο προηγούμενο μήνυμά μου, εσύ-εμείς επέλεξες-επιλέξαμε κάτι από το κατάστημα και αυτό για δικούς του λόγους που δεν έχουν καμιά σημασία ποίοι είναι αυτοί, κάνει κάτι άλλο από αυτό, αν έκαναν αυτό που ζητούσαμε δηλαδή μέθοδο PDM και περνούσαν τελωνείο, δεν θα μπορούσε κανένας να πει τίποτα. Τελεία και παύλα.-

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω επικοινωνήσει καθόλου μαζί τους αν μου πουν σου ξου μου και επιμένουν, με αυτό το σκεπτικό λέω να κινηθώ στο paypal και θα αρνηθώ παραλαβή. δεν μπορεί αυτοί οι κύριοι εκεί να μας παίζουν τους κινέζους, κάνουμε και μια αποχή αγορών άμα λάχει ναούμε για να στρώσουν οι τσόγλανοι.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα κάνω την πρώτη μου αγορά από αλι.απλά θα βάλω την ρεβο μου και πληρώνω; σε τι νόμισμα είναι προτιμότερο να πληρώσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα κάνω την πρώτη μου αγορά από αλι.απλά θα βάλω την ρεβο μου και πληρώνω; σε τι νόμισμα είναι προτιμότερο να πληρώσω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλα τα κινέζικα σε δολλάρια.

Εσύ μέσα στο Revolut όμως ευρώ δεν έχεις;

Έχεις απόθεμα και σε άλλα νομίσματα;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις καταλάβει λάθος το ρόλο του PayPal... Είναι ασφάλεια αγοραστή και ενδιάμεσος για διάφορα θέματα. Ο τρόπος αποστολής δεν εξασφαλίζει κανένα για έξοδα τελωνείου. Αν ρωτήσεις και τους ίδιους δεν πρόκειται ποτέ να σου μιλησουν τρόπο αποφυγής τελωνείου γιατί απλά είναι παράνομο. Άρα μην περιμένετε να σας δικαιώσει το PayPal για κάτι που στην ουσία είναι παράνομο. Η επιβολή φόρου και εξόδων είναι νόμιμη οπότε δεν θα δικαιωθείς ποτέ. Μίλα με τους ίδιους όπως σου είπα και επέμεινε ότι από δικό τους λαθος θα χρεωθεί ένα ποσό το οποίο πρέπει να σου δώσουν. Στον άλλο φίλο αυτό είπαν... Ζήτα το κι εσύ...

Νομίζω δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα, είναι απλό όπως λέω και στο προηγούμενο μήνυμά μου, εσύ-εμείς επέλεξες-επιλέξαμε κάτι από το κατάστημα και αυτό για δικούς του λόγους που δεν έχουν καμιά σημασία ποίοι είναι αυτοί, κάνει κάτι άλλο από αυτό, αν έκαναν αυτό που ζητούσαμε δηλαδή μέθοδο PDM και περνούσαν τελωνείο, δεν θα μπορούσε κανένας να πει τίποτα. Τελεία και παύλα.-

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω επικοινωνήσει καθόλου μαζί τους αν μου πουν σου ξου μου και επιμένουν, με αυτό το σκεπτικό λέω να κινηθώ στο paypal και θα αρνηθώ παραλαβή. δεν μπορεί αυτοί οι κύριοι εκεί να μας παίζουν τους κινέζους, κάνουμε και μια αποχή αγορών άμα λάχει ναούμε για να στρώσουν οι τσόγλανοι.

 

Στάλθηκε από το S2_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μπηκα και εγω που στο τρενάκι για το τελωνείο την Αυτην την Τετάρτη.Ενταξει λεω, αναπόφευκτο.Ετοιμάζω λοιπόν το Email με την απόδειξη να το έχω έτοιμο,Μου στέλνουν την Πέμπτη στης 8:30 κανονικότατα οτι θέλουν την νόμιμη απόδειξη της συναλλαγής ,το στέλνω στης 9 και μου απαντάνε στης 11 οτι τα πράγματα μου εκτελωνιστήκαν και το συντομότερο θα ξεκινήσουν για την πόλη μου.Ολα καλα μέχρι τώρα.

 

Γυρνάω σπιτι το μεσημέρι ,βλέπω ξανά το Tracking και γράφει «ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΦΥΣΙΚΟΥ ΕΛΕΝΧΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ» .Αΐντε λεω ανοίξτε το να τελειώνουμε.(Πρώτη φορά μου τυχαίνει και στο εμαιλ τους τόνισα οτι ειναι ρολόγια)

 

Και για να μην συνεχιζω ,στην ίδια κατάσταση παραμένε απο χθες το μεσημέρι . Γνωρίζει κάποιος αν χρειάζεται να κάνω εγω κάτι; Γιατί μου φαίνεται οτι είτε δυσλειτουργούν ή πρεπει να κάνω εγω κάτι. Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα,δεν μου το σήκωσαν.

Link to comment
Share on other sites

παιδες απο την ευρωπαικη αποθηκη τιου cooli-cool εχει κανεις θετικη η αρνητικη εμπειρια ?

 

θελω να παρω ενα οφονο ulefone power 5

 

ευχαριστω :)

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Από 31-8-18 και μετά έχει περάσει δέμα με China poste;

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

31/8/2018, 06:55:27 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

25/8/2018, 14:30:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

25/8/2018, 01:07:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

3 εβδομάδες στην αναμονή θυμίζει την περσινή χρονιά

Στο 17track ενώ μου εμφάνιζε το ίδιο μήνυμα με των ελτα σήμερα μου το εμφανίζει λες και το δέμα είναι ακόμα στην Κίνα

 

RYxxxxxxxxCN Καθ' Οδόν

Κίνα China Post Ελλάδα ELTA 2018-08-30 15:26 已交航空公司运输

2018-08-30 15:26Παράδοση σε αεροπορικές εταιρείες

Προορισμός : Ελλάδα - Χρόνος Αναζήτησης: 294 ms

 

Προέλευση : Κίνα - Χρόνος Cache : 2018-09-21 19:01:20(GMT+03:00)

2018-08-30 15:26 Παράδοση σε αεροπορικές εταιρείες

2018-08-25 18:33 Παράδοση σε αεροπορικές εταιρείες

2018-08-25 18:33 Shenzhen κέντρο επεξεργασίας, άφιξη

2018-08-25 14:23 Το κέντρο επεξεργασίας Shenzhen, έχει εξαχθεί την ευθεία σφραγίδα

2018-08-25 06:35 Το Shenzhen, έχει εξαχθεί για να ανοίξει και να αποσυναρμολογήσει

2018-08-25 02:54 Guangdong Shenzhen που λαμβάνει το κέντρο, έχει αφήσει, το επόμενο κέντρο επεξεργασίας σταθμών

2018-08-25 01:31 Guangdong Shenzhen που λαμβάνει και που στέλνει το κέντρο, έχει σφραγιστεί την τρίχα

2018-08-25 01:07 Guangdong Shenzhen που λαμβάνει και το κέντρο αλληλογραφίας έχει παραληφθεί

2018-08-22 10:57 Η διαταγή Logistics έχει δημιουργηθεί (γρήγορη πώληση μέσω της πλατφόρμας)

 

Έχω την εντύπωση ότι επικρατεί ένα ψιλό-μπάχαλο στα ΕΛΤΑ..........

Edited by ckypen
Link to comment
Share on other sites

Έναν ολόκληρο μήνα μετά, επιτέλους ξεκόλλησε και μένα από το τελωνείο!!!4b91d2a6708dd302945fedb63cbf2b5c.jpg

 

Στάλθηκε από το C1-U02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είναι φυσιολογικό τόση αναμονή στο τελωνείο για μια ανταλλακτικη οθονη samsung galaxy s3 αξίας 20ευρω??? Ευχαριστω

 

http://i1201.photobucket.com/albums/bb360/Polis4a/.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση γιατι οσο και να εψαξα στην πρωτη σελιδα και καποιες σελιδες αναμεσα που μου εβγαλε το Google δεν μπορεσαν α βρω την απαντηση στο θεμα μου.Εχω μια παραγγελια απο Gearbest με Eu Priority και μου το εστειλαν με HQ-D και εναι track number του τυπου CFxxxxxxDE.Μου λεει να το κοιταξω αυτο σε ενα site 1track.Πως ερχεται αυτο γιατι δειβασα οτι αλλαζει track number οταν μπαινει Γερμανια και το παιρνει η DHL.Αν μπορειτε μια βοηθεια καποιος που εχει παρει με τον ιδιο τροπο
Link to comment
Share on other sites

από αλιεξπρες

Ρε παιδιά τι λέει ο Κινέζος θα μας τρελάνει μου ζήτησε να ανοίξω διαφορά για να μου επίστρεψει τα χρήματα για ανταλλακτικό που είναι ακατάλληλο για την μότο μου

Και αφού ανοιξα και μου λέει αυτά με δουλεύει η ιδέα μου είναι?

 

Dear friend,

we're sorry the disptue type you choose is wrong. please cancel first and do as our step:

1. cancel the dispute first.

2. open a new "return good" or "return and refund" dispute, choose the disptue reason to "no longer need" or "personal reason", fill in refund $7.06, then our system willl refund for you automatically. (don't worry you don't need to return, but must choose the reason is "no longer need" or "personal reason")

please check our screenshot do as our step to get refund:

1:I want to apply for : choose "return goods" Or choose "return and refund" (don't worry you not need to return)

2id you receive the item : Yes

3:Reason for refund request : No longer needed/wanted (must choose the reason is "No longer need")

4:fill the correct amount we have to refund for you ($7.06)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...