Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας βγάζει priority direct mail το Banggood? Δε μου δινει την επιλογη πλεον.

ουτε εμενα μαλλον τελος και αυτο :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ουτε εμενα μαλλον τελος και αυτο :(

 

Τα πήρα κρανίο,τώρα!!! :mad: Μόλις πήγα να κάνω αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ποσο είναι η αναμονη εκει?

 

ότι και να σου πω θα είναι ψέμα. μπορεί να κάνει και μία μέρα, μπορεί να κάνει κ βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά με το banggood σταμάτησε να στέλνει με priority...;;;

Ξέρει κάποιος κατι;

 

Σήμερα εξαφανίστηκε η δυνατότητα αποστολής με τη συγκεκριμένη μέθοδο.

Υπομονή μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εξαφανίστηκε η δυνατότητα αποστολής με τη συγκεκριμένη μέθοδο.

Υπομονή μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα.

 

Εγω σημερα στις 3 η ωρα αγορασα 2 καμερες digoo με priority :)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει αλλάξει μάλλον στο σκανάρισμα τον ΕΛΤΑ. Μέχρι πριν λίγο καιρό έκανε πολύ καιρό να γράψει ότι έφτασε στο αεροδρόμιο άλλα μόλις το έγραφε το είχα στα χέρια μου σε 2 μέρες το πολύ. Τώρα έχω δύο αντικείμενα τα οποία ήρθα από Βέλγιο και Ολλανδία σε 2 μέρες αλλά είναι 2 μέρες + ΣΚ στο ΚΔ Αττικής. Σε επικοινωνία που είχα με τα ΕΛΤΑ μου δεν μου είπαν κάποια παραπάνω λεπτομέρεια από αυτήν που βλέπω στο σύστημα αλλά με ενημέρωσε ότι μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβω!

Το ένα δέμα είναι Belgium Registered από Gearbest & το άλλο Priority Line (Post NL) από Banggood!

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί τσέκαρα κι εγώ κάποια πράγματα στο Banggood και υπήρχε κανονικά η επιλογή για Priority. Τώρα το απόγευμα που πήγα να κάνω την παραγγελία, η επιλογή έχει εξαφανιστεί.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί τσέκαρα κι εγώ κάποια πράγματα στο Banggood και υπήρχε κανονικά η επιλογή για Priority. Τώρα το απόγευμα που πήγα να κάνω την παραγγελία, η επιλογή έχει εξαφανιστεί.:cry:
Πράγματι δοκίμασα από το app και δεν υπάρχει η επιλογή priority line ...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

Όχι καμιά σχέση. Ούτε priority ούτε banggood. eBay με δωρεάν μεταφορικά. Παραξενευομαι διότι αν όντως το παραλάβω μέσα στην εβδομάδα πρόκειται για μια από τις πιο γρήγορες παραδόσεις Κίνας-Ελλάδος με δωρεάν μεταφορικά που έχω παραλάβει ποτέ.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ebay δεν μου έχει συμβεί ποτέ τόσο νωρίς. Μάλλον ήσουν τυχερός. Εγώ από την άλλη τυχερή!

Μάλλον θα δω αύριο να κουνιέται το πακετάκι.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

zaf_4 ειναι γυναικα :)
Με έμαθες και εσύ χα χα.

 

edit: μόλις τσέκαρα και εγώ banggood δεν υπάρχει η επιλογή priority μα τι στο καλό έγινε; έχει κανείς καμία απάντηση;

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να επανέλθει κάποιο priority αλλιώς....Τέλος η Κινα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει αλλάξει μάλλον στο σκανάρισμα τον ΕΛΤΑ. Μέχρι πριν λίγο καιρό έκανε πολύ καιρό να γράψει ότι έφτασε στο αεροδρόμιο άλλα μόλις το έγραφε το είχα στα χέρια μου σε 2 μέρες το πολύ. Τώρα έχω δύο αντικείμενα τα οποία ήρθα από Βέλγιο και Ολλανδία σε 2 μέρες αλλά είναι 2 μέρες + ΣΚ στο ΚΔ Αττικής. Σε επικοινωνία που είχα με τα ΕΛΤΑ μου δεν μου είπαν κάποια παραπάνω λεπτομέρεια από αυτήν που βλέπω στο σύστημα αλλά με ενημέρωσε ότι μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβω!

Το ένα δέμα είναι Belgium Registered από Gearbest & το άλλο Priority Line (Post NL) από Banggood!

 

Κι εγώ 2 δέματα στο ΚΔ Αττικής από Gearbest Belgium Post

15/1/2018, 03:20:31	Κ.Α.Τ.	ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
15/1/2018, 01:17:27	ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)	ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
14/1/2018, 05:41:31	ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)	ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
12/1/2018, 08:06:00	ΒΕΛΓΙΟ	ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

14/1/2018, 12:33:21	Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ	ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
13/1/2018, 09:50:55	Κ.Α.Τ.	ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)
13/1/2018, 07:43:54	ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)	ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
12/1/2018, 16:38:57	ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)	ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
12/1/2018, 04:37:00	ΒΕΛΓΙΟ	ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας βγάζει priority direct mail το Banggood? Δε μου δινει την επιλογη πλεον.

Πήγα να παραγγείλω ένα τηλέφωνο αλλά δεν βγάζει το priority ... οπότε τέλος και το Banggood για αγορές.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να παραγγείλω ένα τηλέφωνο αλλά δεν βγάζει το priority ... οπότε τέλος και το Banggood για αγορές.

 

Σήμερα βρήκε? :rolleyes:

Δεν γίνονται αυτά,πολύ ατυχία.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρήκε? :rolleyes:

Δεν γίνονται αυτά,πολύ ατυχία.

Οπότε πάμε πάλι στο GEEKBUYING και αγορά από Ιταλία ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα ψώνισα κανονικά με priority direct mail από banggood στις 2:30μμ. Αυτό πρέπει να έγινε μετά τις 4μμ. Ελπίζω να μην το καταργήσουν γιατί ήταν μεγάλη ανακούφιση μόνο με 2€ χωρίς τελωνείο
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω δυο πραγματα προσοχη στα κινεζικα σαιτ γιατι μια φορα εκανα την βλακεια και πειρα ενα κλωνο κινητο και οταν ηρθε υπολειτουργούσε να το στειλω πισω που εγω επρεπε να πληρωσω δεν ελεγε οι κινεζοι το παιζαν κινεζοι ενω με διαβεβαιωναν οτι ολα δουλευαν κανονικα και μεταφορα εκανε 1.5 μηνα ουδεποτε ξαναπερνω κατι μεγαλης αξιας απο εξω ας εχει και το 1/3 της τιμης,

 

Επισης θελω να ρωτησω θελω να παρω κατι μπαταριες επειδη εχουν απαγορευτει πως μπορει πλεων να γινει παραγελεια με τα ταχυδρομεία ?

Link to comment
Share on other sites

Ακουω που για το bangood το σταμάτησαν προσωρινά μέχρι την Πέμπτη νομίζω επειδή η τιμή ήταν χαμηλή χωρίς τελωνείο δεν τους συμφερε και κάνουν επαναδιαπραγματευση της τιμής και μάλλον θα περιμένουμε πάνω 10 ευρώ μεταφορικά χωρίς τελωνείο.

 

Και για το gearbest την άλλη εβδομάδα θα σε στέλνει πάλι κανονικά και κινητά με priority line. Και γύρω στα 23 δολάρια. Ξέρω επίσης ότι το gearbest προσέλαβε έναν ειδικό σε τέτοια θέματα για την οργάνωση του direct mail priority line

Αυτά για τώρα παιδιά σας ενημερώνω να ξέρετε.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ακουω που για το bangood το σταμάτησαν προσωρινά μέχρι την Πέμπτη νομίζω επειδή η τιμή ήταν χαμηλή χωρίς τελωνείο δεν τους συμφερε και κάνουν επαναδιαπραγματευση της τιμής και μάλλον θα περιμένουμε πάνω 10 ευρώ μεταφορικά χωρίς τελωνείο.

 

Και για το gearbest την άλλη εβδομάδα θα σε στέλνει πάλι κανονικά και κινητά με priority line. Και γύρω στα 23 δολάρια. Ξέρω επίσης ότι το gearbest προσέλαβε έναν ειδικό σε τέτοια θέματα για την οργάνωση του direct mail priority line

Αυτά για τώρα παιδιά σας ενημερώνω να ξέρετε.

Καλά, μόλις μειωθεί η ζήτηση ειδικά από Ελλάδα που είναι και ο καλύτερος πελάτης θα το επαναφέρουν σε χρόνο μηδέν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

GearBest παραγγελια 8/01 με Belgium Post ακομα κανενα νεο , ουτε καν στο tracking !!!

 

βλεπω να ταλαιπωριεμαι με αυτο το δεματακι , συν οτι ειναι γυρω στα 50 ευρω και με κοβω και για τελωνειο με ντραβαλα κτλ :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

GearBest παραγγελια 8/01 με Belgium Post ακομα κανενα νεο , ουτε καν στο tracking !!!

Βάλ' το στο sky56. Λογικά εκεί θα δεις tracking info.

Αργότερα δοκιμάζεις και στο Bpost China.

Link to comment
Share on other sites

Από τις γρηγορότερες παραλαβές unregistered

 

 

e89cdab68186dec1841460fd6742d657.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω δυο πραγματα προσοχη στα κινεζικα σαιτ γιατι μια φορα εκανα την βλακεια και πειρα ενα κλωνο κινητο και οταν ηρθε υπολειτουργούσε να το στειλω πισω που εγω επρεπε να πληρωσω δεν ελεγε οι κινεζοι το παιζαν κινεζοι ενω με διαβεβαιωναν οτι ολα δουλευαν κανονικα και μεταφορα εκανε 1.5 μηνα ουδεποτε ξαναπερνω κατι μεγαλης αξιας απο εξω ας εχει και το 1/3 της τιμης,

 

Επισης θελω να ρωτησω θελω να παρω κατι μπαταριες επειδη εχουν απαγορευτει πως μπορει πλεων να γινει παραγελεια με τα ταχυδρομεία ?

 

Μπαταριες για κινητο; ή για ατμιστη; Θεωρητικα απαγουρευονται πρακτικα τις στελνουν και απο εκει περα στο ελεος του καθε τελωνειακου να τις στειλει πισω

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα σημερα ενα λαπτοπ απο το gearbest και το πηρα κανονικα με priority line

 

bitmap.jpg

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...