Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μετά σε πόσες μέρες σου ήρθε;

 

απο την στιγμη που ξεκολλήσει, θέλει 4-5 μέρες για να φτάσει Ελλάδα.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά απίστευτο αλλά μόλις τώρα ξεκόλλησε!!! Μου γράφει Location: Hub 3 - Bham Description: We have your parcel and it's on its way to our depot :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απίστευτο αλλά μόλις τώρα ξεκόλλησε!!! Μου γράφει Location: Hub 3 - Bham Description: We have your parcel and it's on its way to our depot :)

 

αμεσως εσυ να κανεις refund και εγω η παραγγελεια μου ηταν 500 ευρω :)

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

@thanos τι παραγγελια ηταν φιλε? Για στατιστικα εννοειται!!

μποξάκι --> Beelink Gt1 Ultimate

 

Στην ίδια φάση είμαστε απλά η δικιά μου παραγγελία από banggood - priority direct mail

(26/12 έγινε από 28/12 ξεκίνησε το track εμένα)

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά Μην παίρνεις και όρκο ότι θα παραλάβουμε Δευτέρα γιατί έχω διαβάσει σε άλλο forum ότι έμεινε και δέκα μέρες στο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ εμένα είναι σε αυτό το στάδιο από της 10/1/2018

 

εάν πήγαιναν όλα σωστά σήμερα έπρεπε να την έχω στα χέρια μου άμ δε και πριν λίγο που κοίταξα είναι στην ίδια φάση...

 

Μακάρι για όλους μας να τα παραλάβουμε γρήγορα αλλά το θέμα με τα ΕΛΤΑ είναι σαν μια χελώνα που όχι μόνο πάει αργά αλλά έχει και 300 κιλά βάρος

 

Αυτό βλέπω να γίνεται δυστυχώς. Έχω να κάνω παραγγελία από Ιούλιο ..τότε όποτε έβλεπα ότι άρχισε να κινείται στην Αθήνα το πολύ μετα από 2 μέρες το είχα στα χέρια μου. Περιμένω μήπως δω καμιά κίνηση Κυριακή απόγευμα, αλλιώς τσάμπα η χαρά!

Edited by thanosp5
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απίστευτο αλλά μόλις τώρα ξεκόλλησε!!! Μου γράφει Location: Hub 3 - Bham Description: We have your parcel and it's on its way to our depot :)

Ε όχι και απίστευτο, μετά από 6 εβδομάδες κάποια στιγμή θα ξεκολλούσε!

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και απίστευτο, μετά από 6 εβδομάδες κάποια στιγμή θα ξεκολλούσε!

 

Απίστευτο που ξεκόλλησε χθες, λίγο αφού το έγραψα εδώ. Μου έφερε γούρι το post. :lol:

Άντε να δούμε πότε θα φτάσει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειρα μια μητρικη απο ebay αλλα αυτος δεν διευκριζει στο απλο ταχιδρομιο με τι θα το στιλει λετε να κολησει τελωνιο και να πληρωσουμε τα μαλιοκεφαλα μας....... γιατι δεν ειναι κατι μικρο εχει κανα 70ρι ευρω....?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγελία από To2c μέσω Αυστρίας περνάει από Τελωνείο.... Θα έρθει καλό κουστούμι......

 

 

Ημερομηνία & Ώρα

Περιοχή

Κατάσταση

13/1/2018, 00:10:24

Κ.Α.Τ.

ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

13/1/2018, 00:10:21

Κ.Α.Τ.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

12/1/2018, 13:19:10

ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

4/1/2018, 15:20:05

ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγελία από To2c μέσω Αυστρίας περνάει από Τελωνείο.... Θα έρθει καλό κουστούμι......

Ε ναι δεν είναι τυχαίο που κάποια μαγαζιά πολύ δημοφιλή στο παρελθόν, έχουν πλέον φύγει από τη δημοσιότητα.

Δεν έχουν προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια όποιος γνωρίζει παράγγελια του αδερφού , από Αγγλία του έστειλαν Αριθμό αποστολής με royal mail , ξεκίνα με ΑΑΑ905......GB ,αλλά στο σάιτ των αγγλικών ταχυδρομείων δεν το αναγνωρίζει , έχουν περάσει και δύο μέρες από την αποστολή του δέματος .
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια όποιος γνωρίζει παράγγελια του αδερφού , από Αγγλία του έστειλαν Αριθμό αποστολής με royal mail , ξεκίνα με ΑΑΑ905......GB ,αλλά στο σάιτ των αγγλικών ταχυδρομείων δεν το αναγνωρίζει , έχουν περάσει και δύο μέρες από την αποστολή του δέματος .

2 μέρες από την αποστολή του δέματος ή την γνωστοποίηση του tracking number?

Δεν είναι απαραίτητο να ταυτίζονται αυτά τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μένει κανείς Αγγλία? Έχουν θέμα με τελωνείο εκεί από Κίνα? Σκέφτομαι έναν φίλο μήπως τον χρησιμοποιήσω για αγορά κινητού!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

πολυ σπανια περιπου 1 στα 20 και σου ζητουν ταριφα 15 λιρες (αυτα ολα αυτοματα χωρις αναμονες κλπ)

Link to comment
Share on other sites

2 μέρες από την αποστολή του δέματος ή την γνωστοποίηση του tracking number?

Δεν είναι απαραίτητο να ταυτίζονται αυτά τα 2.

11/1 που κοίταξε έγραψε αποστολή και τον αριθμό αποστολής στον λογαριασμό του στις παραγγελίες , υποθέτω ότι πρέπει να συστημενο για να τελειώνει σε GB αλλά παραξενεύτηκα με τα AAA527624900GB Στην αρχή και ότι δεν το αναγνωρίζει το το σάιτ των αγγλικών ταχυδρομείων .

Edited by pagouras7
Link to comment
Share on other sites

11/1 που κοίταξε έγραψε αποστολή και τον αριθμό αποστολής στον λογαριασμό του στις παραγγελίες , υποθέτω ότι πρέπει να συστημενο για να τελειώνει σε GB αλλά παραξενεύτηκα με τα AAA527624900GB Στην αρχή και ότι δεν το αναγνωρίζει το το σάιτ των αγγλικών ταχυδρομείων .

Περίμενε μερικές ημέρες μέχρι να μπεί στο κανάλι ... δεν φαίνονταιοι αριθμοί σε 2 ημέρες.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από Allie σε 18 μέρες συστημένο. Ούτε τελωνείο ούτε τίποτα.

 

Παρέλαβα πάλι από Allie unregistered από 10 Οκτωβρίου.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι συμφρει απο banggood η gearbst;

μαλλον απο το δευτερο ερχονται ποιο γρηγορα;:):):)

 

Απόbanggood έρχονται πιο γρήγορα και λειτουργεί τοpriority Χωρίς τελωνείο σίγουρα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ουπς !! Από Gearbest ? Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι, μα το ίδιο ακριβώς !! Από τότε αγνοείται η τύχη του... Χθες έστειλα με μέηλ στο ΓΕΤΑ όλα τα σχετικά με το κόστος του (ένα Mi Band 2 με 14,53€) μπας και το έχουν κολλημένο εκεί....

 

Όταν σου απαντήσουν ενημέρωσε μας .Τα ίδια ακριβώς γράφει και σε μένα .Gearbest_unregistered_sky56.cn.Απορία, γιατί πουθενά αλλού δεν φαίνεται η διαδρομη του προϊόντος και αφού έχει ερθει Ελλάδα γιατί στο site του ΕΛΤΑ δεν φαίνεται καθόλου το προϊόν;Αν είναι στο ΓΕΤΑ δεν θα φαινόταν κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου απαντήσουν ενημέρωσε μας .Τα ίδια ακριβώς γράφει και σε μένα .Gearbest_unregistered_sky56.cn.Απορία, γιατί πουθενά αλλού δεν φαίνεται η διαδρομη του προϊόντος και αφού έχει ερθει Ελλάδα γιατί στο site του ΕΛΤΑ δεν φαίνεται καθόλου το προϊόν;Αν είναι στο ΓΕΤΑ δεν θα φαινόταν κάπου;

Τα unregistered ΔΕΝ ανιχνεύονται σε κανένα ταχυδρομείο .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου απαντήσουν ενημέρωσε μας .Τα ίδια ακριβώς γράφει και σε μένα .Gearbest_unregistered_sky56.cn.Απορία, γιατί πουθενά αλλού δεν φαίνεται η διαδρομη του προϊόντος και αφού έχει ερθει Ελλάδα γιατί στο site του ΕΛΤΑ δεν φαίνεται καθόλου το προϊόν;Αν είναι στο ΓΕΤΑ δεν θα φαινόταν κάπου;

 

Γιατί, όπως σου είπε και ο προηγούμενος φίλος, τα unregistered δεν είναι tracked (ανιχνεύσιμα) απο τα συνήθη συστήματά tracking. Μόνο το Κινεζικό sky56 τα παρακολουθεί μέχρι να φτάσουν στην χώρα προορισμού τους, όπως συμβαίνει με τα δικά μας.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειρα μια μητρικη απο ebay αλλα αυτος δεν διευκριζει στο απλο ταχιδρομιο με τι θα το στιλει λετε να κολησει τελωνιο και να πληρωσουμε τα μαλιοκεφαλα μας....... γιατι δεν ειναι κατι μικρο εχει κανα 70ρι ευρω....?:confused:

 

Ακριβώς ολόιδια περίπτωση με σένα έχω κι εγώ. Σήμερα είδα ότι το ξεφόρτωσαν Ελλάδα. Αναμένω να δω τι διαδρομή θ' ακολουθήσει!

Edited by emsyr
Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το gearbest μπορεί κάποιος να μου πει τι σημαίνει

η ένδειξη "Email Only Price" σε κόκκινο πλαίσιο πριν την τιμή;

και η τελευταία επιλογή "Order Requirement: Dropshipping" κατά την τοποθέτηση της παραγγελίας;

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ουπς !! Από Gearbest ? Ακριβώς στην ίδια φάση είμαι, μα το ίδιο ακριβώς !! Από τότε αγνοείται η τύχη του... Χθες έστειλα με μέηλ στο ΓΕΤΑ όλα τα σχετικά με το κόστος του (ένα Mi Band 2 με 14,53€) μπας και το έχουν κολλημένο εκεί....

 

Να οπλιστείς με υπομονή λοιπόν! Αν ποτέ σου απαντήσουν μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Να οπλιστείς με υπομονή λοιπόν! Αν ποτέ σου απαντήσουν μας λες.

 

Απο υπομονή (και χάρη στις εμπειρίες του παρελθόντος) άλλο τίποτα... Για να απαντήσουν δεν ελπίζω όμως... :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Απο το banggood το priority direct mail ακόμα περνάει αέρα απο τελωνείο ?

Γλυκοκοιτάω το Mi Note 3 που το βρίσκω 260 εναντι των 388 στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Απο το banggood το priority direct mail ακόμα περνάει αέρα απο τελωνείο ?

Γλυκοκοιτάω το Mi Note 3 που το βρίσκω 260 εναντι των 388 στην Ελλάδα.

προς το παρον ναι...χτυπα τωρα!

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...