Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα 30 μερες.....arrived at destination country 21/06/17 και μετα ...ολεθρος/....

Απο 01/08/2-17 to θεωρω χαμενο και dispute...

 

Bαστα Σόϊμπλε

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως έμεινε 5 μέρες στο τελωνείο.

 

16/7/2017, 00:08:15 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

11/7/2017, 00:17:12 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση παιδια,ποτε μπορω να κανω dispute?Το δίμηνο μετραει απο την ημερα που εγινε η παραγγελια η απο την ημερα το εστειλε ο πωλητης?
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

16/7/2017, 09:47:19 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

15/7/2017, 09:46:30 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

15/7/2017, 07:46:30 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/7/2017, 04:44:14 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/6/2017, 14:38:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

4/6/2017, 17:21:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

30/5 η ηλεκτρονική ειδοποίηση παραλαβής

27/5 η παραγγελία

 

49 μερούλες από την ημέρα παραγγελίας μέχρι σήμερα. Προσθέστε και καμιά 3-4 ακόμα μέχρι να το πάρω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

16/7/2017, 09:47:19 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

15/7/2017, 09:46:30 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

15/7/2017, 07:46:30 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/7/2017, 04:44:14 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/6/2017, 14:38:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

4/6/2017, 17:21:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

30/5 η ηλεκτρονική ειδοποίηση παραλαβής

27/5 η παραγγελία

 

49 μερούλες από την ημέρα παραγγελίας μέχρι σήμερα. Προσθέστε και καμιά 3-4 ακόμα μέχρι να το πάρω στα χέρια μου.

Ε εντάξει, σχεδόν δέκα μέρες έκανε το κατάστημα να το διώξει και άλλες τριάντα+ μέχρι να φτάσει Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την Παρασκευή την παραγγελία μου.

Με πλήρη επίγνωση ότι λογικά θα παραλάβω από Σεπτέμβρη πλευρά και με κίνδυνο του τελωνείο. Ακόμα όμως και με τελωνείο θα βγει το κινητό 100€ σε σχέση με το πόσο πουλιέται εδώ.

Μια ερώτηση από το Tinydeal έχει κάνει κανείς πρόσφατα παραγγελία?

Από επικοινωνία και χρόνους στο δικό τους κομμάτι πως είναι?

Παλιότερα το είχα για αξιόπιστο κατάστημα.

Ισχύει ακόμα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από το Tinydeal έχει κάνει κανείς πρόσφατα παραγγελία?

Από επικοινωνία και χρόνους στο δικό τους κομμάτι πως είναι?

Παλιότερα το είχα για αξιόπιστο κατάστημα.

Ισχύει ακόμα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο προσφατη εμπειρια οχι.Ειχα παραγγειλει κατι το οποιο εμφανιζοταν ως διαθεσιμο ενω δεν ηταν και μου ειπαν θα στο στειλουμε οταν ειναι διαθεσιμο,αφου το ειχα πληρωσει και ενω εμφανιζοταν ακομα διαθεσιμο στο listing τους.

Οταν τους ειπα για refund ξαφνικα βρεθηκε το προιον και μαλιστα μου ειπαν οτι εχει φυγει κιολας,δεν μπορουμε να σου κανουμε refund!Ψεμα φυσικα,το προιον το περιμενανε σε αρκετες μερες οπως που λεγαν ωρες πριν.Μετα απο πολυ βρισιδι και απειλη μου ειπαν οτι το προλαβαμε στο αεροδρομιο!

 

Ψεμα στο ψεμα στο ψεμα.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσφατη εμπειρια οχι.Ειχα παραγγειλει κατι το οποιο εμφανιζοταν ως διαθεσιμο ενω δεν ηταν και μου ειπαν θα στο στειλουμε οταν ειναι διαθεσιμο,αφου το ειχα πληρωσει και ενω εμφανιζοταν ακομα διαθεσιμο στο listing τους.

Οταν τους ειπα για refund ξαφνικα βρεθηκε το προιον και μαλιστα μου ειπαν οτι εχει φυγει κιολας,δεν μπορουμε να σου κανουμε refund!Ψεμα φυσικα,το προιον το περιμενανε σε αρκετες μερες οπως που λεγαν ωρες πριν.Μετα απο πολυ βρισιδι και απειλη μου ειπαν οτι το προλαβαμε στο αεροδρομιο!

 

Ψεμα στο ψεμα στο ψεμα.

 

Έκανα και εγώ την Παρασκευή την παραγγελία μου.

Με πλήρη επίγνωση ότι λογικά θα παραλάβω από Σεπτέμβρη πλευρά και με κίνδυνο του τελωνείο. Ακόμα όμως και με τελωνείο θα βγει το κινητό 100€ σε σχέση με το πόσο πουλιέται εδώ.

Μια ερώτηση από το Tinydeal έχει κάνει κανείς πρόσφατα παραγγελία?

Από επικοινωνία και χρόνους στο δικό τους κομμάτι πως είναι?

Παλιότερα το είχα για αξιόπιστο κατάστημα.

Ισχύει ακόμα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποτε δεν ειχα αμεση αποστολη της παραγγελιας μου απο Tinydeal!:zzz:

Παντα δουλευουν με το δικο τους χρονοδιαγραμμα :whistle:

Μια φορα ειχα παρει ενα τηλεφωνο, εκτοτε παντα απο αυτους ψιλοπραγματα, θα σου καθηστερησουν την αποστολη στανταρ, οπως ακριβος τα λεει και ο azuli :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειχα αμεση αποστολη της παραγγελιας μου απο Tinydeal!:zzz:

Παντα δουλευουν με το δικο τους χρονοδιαγραμμα :whistle:

Μια φορα ειχα παρει ενα τηλεφωνο, εκτοτε παντα απο αυτους ψιλοπραγματα, θα σου καθηστερησουν την αποστολη στανταρ, οπως ακριβος τα λεει και ο azuli :lol::lol:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Έτσι και αλλιώς υπολογίζω μετά τις 15/9

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Έτσι και αλλιώς υπολογίζω μετά τις 15/9

 

Στάλθηκε από το HUAWEI MT7-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν όντως ισχύουν αυτά και σήμερα για το Tinydeal και με δεδομένο το μπάχαλο που επικρατεί τώρα στα ΕΛΤΑ, υπολόγισε κανά 2-3 βδομαδούλες παραπάνω για να μην απογοητευτείς στην συνέχεια.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάνω από 200 αγορές...100% feedback στο ebay...από υπομονή full...εγώ έχω κάνει ήδη dispute, μη ξέροντας το χαμό με τα ΕΛΤΑ, εχω ήδη μιλήσει με Gbest και θα περιμένω μέχρι 29/7 που θα κλείσει μόνο του το dispute, αλλιώς ξέρεις τι θα πάρω σε περίπτωση στραβής. Για δέμα της 7/6, r μέσω Αυστρίας, με τελευταία ενημέρωση στις 19/6 "Item ready for international transport; Postcode AT"...Όχι και δεν έχουμε υπομονή!!![/QUOTmE]

 

και γω ίδια ημερομηνία από gearbest μέσω ΑΥΣΤΡΙΑΣ αλλά βάζω το tracking number στο elta.gr kαι μου γράφει ''Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αποτελέσματα''. Εγραψα στο gearbest για full refund και μου απάντησαν ότι δικαιουμαι τα μισά γιατί δεν έκανα insurance shipping. το πακετο ειναι συστημενο. εκανα στο paypal dispute και μετά escalate. To paypal μου είπε ότι θα περιμένει απάντηση από τον πωλητή μέχρι 22/7. τι γίνεται από εδω και πέρα. ..???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γίνεται? Στα ΕΛΤΑ μου λεει οτι βγήκε απο το τελωνείο

 

16/7/2017, 00:08:15 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

11/7/2017, 00:17:12 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

 

και στο track μου λεει οτι κρατήθηκε τελωνείο για άγνωστους λόγους.

 

RETAINED BY CUSTOMS FOR UNSPECIFIED REASON

2017-07-16 08:15:00 [GMT+2]

 

Τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάνω από 200 αγορές...100% feedback στο ebay...από υπομονή full...εγώ έχω κάνει ήδη dispute, μη ξέροντας το χαμό με τα ΕΛΤΑ, εχω ήδη μιλήσει με Gbest και θα περιμένω μέχρι 29/7 που θα κλείσει μόνο του το dispute, αλλιώς ξέρεις τι θα πάρω σε περίπτωση στραβής. Για δέμα της 7/6, r μέσω Αυστρίας, με τελευταία ενημέρωση στις 19/6 "Item ready for international transport; Postcode AT"...Όχι και δεν έχουμε υπομονή!!![/QUOTmE]

 

και γω ίδια ημερομηνία από gearbest μέσω ΑΥΣΤΡΙΑΣ αλλά βάζω το tracking number στο elta.gr kαι μου γράφει ''Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αποτελέσματα''. Εγραψα στο gearbest για full refund και μου απάντησαν ότι δικαιουμαι τα μισά γιατί δεν έκανα insurance shipping. το πακετο ειναι συστημενο. εκανα στο paypal dispute και μετά escalate. To paypal μου είπε ότι θα περιμένει απάντηση από τον πωλητή μέχρι 22/7. τι γίνεται από εδω και πέρα. ..???

 

Και πολυ καλά έκανες έτσι θέλουν αυτοί μεγάλα κοπρόσκυλα απατεώνες και ελεεινοί ψεύτες.

Link to comment
Share on other sites

και γω ίδια ημερομηνία 4/6 από gearbest μέσω ΑΥΣΤΡΙΑΣ αλλά βάζω το tracking number στο elta.gr kαι μου γράφει ''Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αποτελέσματα''. Εγραψα στο gearbest για full refund και μου απάντησαν ότι δικαιουμαι τα μισά γιατί δεν έκανα insurance shipping. το πακετο ειναι συστημενο. εκανα στο paypal dispute και μετά escalate. To paypal μου είπε ότι θα περιμένει απάντηση από τον πωλητή μέχρι 22/7. τι γίνεται από εδω και πέρα. Edited by tasosbita
Link to comment
Share on other sites

και γω ίδια ημερομηνία 4/6 από gearbest μέσω ΑΥΣΤΡΙΑΣ αλλά βάζω το tracking number στο elta.gr kαι μου γράφει ''Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αποτελέσματα''. Εγραψα στο gearbest για full refund και μου απάντησαν ότι δικαιουμαι τα μισά γιατί δεν έκανα insurance shipping. το πακετο ειναι συστημενο. εκανα στο paypal dispute και μετά escalate. To paypal μου είπε ότι θα περιμένει απάντηση από τον πωλητή μέχρι 22/7. τι γίνεται από εδω και πέρα.

 

Καλά αυτό δεν παίζει.σου λέμε μ@λακι€ς!!εάν πλήρωσες με PayPal δεν έχεις πρόβλημα.και εγώ από 19/6 κολλημένος είμαι.η παραγγελία έγινε 7/6.εστειλα mail στο gearbest, και περιμένω να δω τι θα μου πούνε.σε μια βδομάδα το πολύ θα κάνω dispute.θα εχουν περάσει 45 μέρες από την πραγματοποίηση της παραγγελίας.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

13/7/2017, 13:48:19 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/7/2017, 04:13:58 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

4/6/2017, 14:10:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

2/6/2017, 13:28:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αγορά από vickmall, χάθηκε κ δεν κινείται πλέον το κινητό. Στις 35 μέρες μου ζήτησε το vickmall να ανοιξω dispute στο paypal κ σήμερα να κάνω escalate για να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Εγώ δεν τους ενόχλησαν καθόλου, αυτοί από μόνοι τους μου είπαν τι να κανω. Μιλάμε μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση το μαγαζι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι παίζει με τη http://pts.cjah.co που στέλνει το gearbest? Ξέρει κανείς τι γίνεται όταν φτάνει Ελλάδα; Από 9/7/2017 λέει ότι έχει φτάσει αεροδρόμιο και μετά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Στα συστημενα ειναι τελικα το προβλημα ή σε ολα

Παρελαβα untracked δεμα σε 20 ημερες και περιμενω tracked δεματα 30 και 45 ημερες απο αγορα τους

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αγορά από vickmall, χάθηκε κ δεν κινείται πλέον το κινητό. Στις 35 μέρες μου ζήτησε το vickmall να ανοιξω dispute στο paypal κ σήμερα να κάνω escalate για να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Εγώ δεν τους ενόχλησαν καθόλου, αυτοί από μόνοι τους μου είπαν τι να κανω. Μιλάμε μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση το μαγαζι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι πληρώνεις παίρνεις, μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβό από τα άλλα μαγαζιά αλλά έχει πολύ καλό support. Η άνθρωποι είναι επαγγελματίες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

και γω ίδια ημερομηνία 4/6 από gearbest μέσω ΑΥΣΤΡΙΑΣ αλλά βάζω το tracking number στο elta.gr kαι μου γράφει ''Λυπούμαστε, δεν βρέθηκαν αποτελέσματα''. Εγραψα στο gearbest για full refund και μου απάντησαν ότι δικαιουμαι τα μισά γιατί δεν έκανα insurance shipping. το πακετο ειναι συστημενο. εκανα στο paypal dispute και μετά escalate. To paypal μου είπε ότι θα περιμένει απάντηση από τον πωλητή μέχρι 22/7. τι γίνεται από εδω και πέρα.
Θα σε δικαιωσει σιγουρα το paypal γιατι ιδια περιπτωση ειχα και εγω και μου ελεγαν τα ιδια ,τα λεφτα μου τα πηρα απο το paypal μετα απο κανενα 20ημερο αλλα το gearbest το διεγραψα απο την λιστα μου και δεν προκειτε να ξαναψωνισω απο αυτους
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διαβάζω είμαστε πολλοί που περιμένουμε απο Austrian Post.

Εγώ έχω δύο παραγγελίες, η μία βρίσκεται Βιεννή από τις: 2017-06-19 15:45 Item ready for international transport; Postcode AT

Και η δέυτερη απο: 2017-07-10 13:32 Item ready for international transport; Postcode AT

Παρακολουθώ αυτό το θέμα αλλά και άλλα sites εδω και καιρό, εχώ επικοινωνήσει και με το gearbest αρκετές φορές αλλα οι απαντήσεις είναι για refund του μισού ποσού οπως δίαβασα και στο ποστ παραπάνω. Τα ΕΛΤΑ μου λένε οτι ακόμα δεν εχει φτάσει Ελλάδα.

Τελικά μπορεί να προτείνει κάποιος τι να κάνουμε; Disupute τώρα που είναι νωρίς ή Υπομονή μέχρι να έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ανοίχτηκε σάκος από Ολλανδία με ημερομηνία άφιξης 8/7 κάνε τε ένα έλεγχο .

 

Αυτό σημαίνει πως τα δέματα πιο πριν απο αυτο που δε φαίνονται στο σύστημα χάθηκαν, σωστά?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει πως τα δέματα πιο πριν απο αυτο που δε φαίνονται στο σύστημα χάθηκαν, σωστά?

 

Όχι φυσικά!!!

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...