Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοούν να δώσεις τη διεύθυνση αποστολής στα αγγλικά, όχι στην Αγγλία

 

Κι εγώ πάντως τρόμαξα και κατάλαβα ότι και ο φίλος.

Σκίζουν τα αγγλικά τους :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοούν να δώσεις τη διεύθυνση αποστολής στα αγγλικά, όχι στην Αγγλία

Το ξέρεις σίγουρα ή το υποθέτεις? Μπορεί να είναι κακή μετάφραση αγγλικών αλλά είναι όντως? Θα ανοίξω τίκετ να τους ρωτήσω. Επίσης μου κάνει εντύπωση που το ζητάει μόνο στο EU Express συγκεκριμένα και όχι γενικώς σε όλες τις μεθόδους αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παιδια παρελαβα ενα πακετο με 2 καμερες ip απο το gearbest.Μπηκε τελωνειο και μου ζητησαν την αποδειξη απο το paypal.....λοιπον για αγορα αξιας 38 ευρω πληρωσα 25 ευρω εκτελωνισμο και συγκεκριμενα 9.81 ευρω φπα και 15 ευρω τελη εκτελωνισμου.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παιδια παρελαβα ενα πακετο με 2 καμερες ip απο το gearbest.Μπηκε τελωνειο και μου ζητησαν την αποδειξη απο το paypal.....λοιπον για αγορα αξιας 38 ευρω πληρωσα 25 ευρω εκτελωνισμο και συγκεκριμενα 9.81 ευρω φπα και 15 ευρω τελη εκτελωνισμου.

Γιατί δεν διάλεξες EU express?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.μολις εκανα αγορα και εγω το κινητο απο geekbuying θα ηθελα να ρωτησω αν ειναιι αξιοπιστο το μαγαζι και αν περασει τελωνειο η συσκευη?θα σταλει με dhl economy.4-8 ημερες ελεγε το σαιτ οτι θα κανει να φτασει ελλαδα.ξερει κανεις για το εν λογω μαγαζι αν το στελνουν στις ευρωπαικες αποθηκες τους και μετα εδω η αν θα περασει τελωνειο?ευχαριστω

https://www.geekbuying.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Mix-2-6GB-64GB-Smartphone-Black-388935.html

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που ελεγα θα πιάσω τις 60 μέρες να ζητήσω refund, σήμερα κινήθηκε το πακέτο και ταξιδεύει για την κατοικία μου στις 58 ημέρες αναμονής....
Link to comment
Share on other sites

1/12/2017, 13:08:34 ΚΑΒΑΛΑΣ (Κ.Κ.) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ

1/12/2017, 09:18:18 ΚΑΒΑΛΑΣ (Κ.Κ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

1/12/2017, 09:08:39 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΚΑΒΑΛΑΣ (Κ.Κ.))

1/12/2017, 08:14:43 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

1/12/2017, 07:14:42 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

1/12/2017, 06:38:05 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

1/12/2017, 02:46:48 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Δ.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ)

30/11/2017, 21:50:24 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ)

30/11/2017, 19:50:24 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

30/11/2017, 01:55:31 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

29/11/2017, 18:19:54 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ.Καβάλας(Θεσσαλονίκη))

29/11/2017, 18:05:14 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Καβάλας(Θεσσαλονίκη))

29/11/2017, 16:05:14 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/11/2017, 13:05:24 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

29/10/2017, 01:53:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

26/10/2017, 13:18:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Ευτυχώς γλυτώθηκε το τελωνείο... Και αρκετά γρήγορα, 30 μέρες, δεν το λέμε πουθενά... Βέβαια περιμένω unregistered που κλείνουν τις 55μέρες και ανησυχώ λίγο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.μολις εκανα αγορα και εγω το κινητο απο geekbuying θα ηθελα να ρωτησω αν ειναιι αξιοπιστο το μαγαζι και αν περασει τελωνειο η συσκευη?θα σταλει με dhl economy.4-8 ημερες ελεγε το σαιτ οτι θα κανει να φτασει ελλαδα.ξερει κανεις για το εν λογω μαγαζι αν το στελνουν στις ευρωπαικες αποθηκες τους και μετα εδω η αν θα περασει τελωνειο?ευχαριστω

https://www.geekbuying.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Mix-2-6GB-64GB-Smartphone-Black-388935.html

 

 

Με DHL ; Σορρυ , αλλά έτσι έχω την αίσθηση ότι περνάει 100% από Τελωνείο ....... Οτιδήποτε έρχεται από κινέζικα μαγαζιά , με εταιρίες κούριερ , περνάει τελωνείο !!!!!

Ποιός ο λόγος να ψωνίσεις από geekbuying , ενώ Gearbest , και ειδικά Banggood , έχουν τρόπους αποστολής που αποφεύγουν το τελωνείο ; Έρχονται σε 15-20 ημέρες βέβαια , αλλά ειδικά ο τρόπος '' Priority Direct Mail '' του Banggood , αποφεύγει 100% το τελωνείο ( με τα μέχρι τώρα στοιχεία τουλάχιστον ) !!!

Link to comment
Share on other sites

Με DHL ; Σορρυ , αλλά έτσι έχω την αίσθηση ότι περνάει 100% από Τελωνείο ....... Οτιδήποτε έρχεται από κινέζικα μαγαζιά , με εταιρίες κούριερ , περνάει τελωνείο !!!!!

Ποιός ο λόγος να ψωνίσεις από geekbuying , ενώ Gearbest , και ειδικά Banggood , έχουν τρόπους αποστολής που αποφεύγουν το τελωνείο ; Έρχονται σε 15-20 ημέρες βέβαια , αλλά ειδικά ο τρόπος '' Priority Direct Mail '' του Banggood , αποφεύγει 100% το τελωνείο ( με τα μέχρι τώρα στοιχεία τουλάχιστον ) !!!

δεν το ηξερα φιλε μου.θα το ακυρωσω και θα το παρω απο κει που λες.να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

@w2o4ts Αχα! Δεν το γνωριζα αυτο να σου πω την αληθεια! Λοιπον το πακετακι ειναι ενα κινητο αξιας 174€ η παραγγελια εγινε απο lightinthebox!Με την αγορα πηρα και shipping insurance kai tax insurance. Με το πρωτο μου ειπαν οτι θα ασφαλισουν καλα το πακετο τωρα πως το εχουν κανει ενας θεος ξερει... Και επισης τι τιμη γραφει επανω παλι ενας θεος ξερει... Παντως σταλθηκε με SwissPost αν μετρα αυτο.

 

Φίλε μου από πότε έχεις δώσει την παραγγελία σου.

Γιατί και εγώ ένα κινητό αξίας 152€ έχω παραγγείλει από 2-11-2017 με δωρεάν μεταφορά με NL Post και με ασφάλεια τελωνείου και μεταφοράς όπως και εσύ και το μόνο που βλέπω στον εντοπισμό του 17track.net είναι αυτό:

<<Destination Country : Greece

Origin Country : Netherlands

2017-11-07 07:56

The item is pre-advised>>

 

Στις 9-11-2017 είχα λάβει ένα mail τους που μεταξύ των άλλων έλεγε:

<<Με τη μέθοδο αποστολής Ταχυδρομική υπηρεσία - Εντοπισμός, χρειάζεται συνήθως 14-28 εργάσιμες ημέρες (10-20 ημέρες) για να φτάσει η συσκευασία σας. Ωστόσο, αν δεν παραλάβετε την παραγγελία σας έως τις 2017-11-30, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας το συντομότερο δυνατό.Στη συνέχεια θα επικοινωνήσουμε με τον κούριερ για εσάς.>>

 

Στις 30-11-2017 άνοιξα εισιτήριο (έτσι το λένε) ότι δεν έγινε η παραλαβή σύμφωνα με τα παραπάνω και άρχισαν τα γνωστά περί καθυστερήσεων, κακοκαιρίας ή απροσδόκητης κατάστασης, ότι μπορεί να χρειαστούν περισσότερες ημέρες, τα περισσότερα πακέτα μπορούν να παραδοθούν σε 38-40 ημέρες, υπομονή κλπ κλπ και κάπου προς το τέλος Έτσι θα πρέπει να λάβετε την παραγγελία πριν από [2017-12-09], η οποία είναι η 38η ημέρα της αποστολής.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

@Terkos2

Καλησπερα φιλε μου , εγω την παραγγελια μου την εκανα 26/10 και αποστολη μου εκαναν 1/11-2/11 .. Δεν ξερω γιατι καθυστερει τοσο η δικη σου και επισης δεν μπορω να βοηθησω σχετικα με το μηνυμα που εχεις στο τρακ , τσεκαρε μια τον οδηγο στην 1η σελιδα νομιζω αναφερει για καποια ταχυδρομια ! Ωστοσο , αυτο που εχω να σου προτεινω εγω ειναι να τσεκαρεις και τι λεει το τρακ των ελτα! Επειτα αν δεις οτι δεν προχωραει τιποτα αν πληρωσες με paypal ανοιξε dispute ticket!

 

Υ.Σ Σορρυ που δεν κανω quote απλα το κινητο μου δεν μου το επιτρεπει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια

εχω παραγγειλει απο τον Οκτωμβριο ενα tv box απο gearbest αλλα ακομα δεν εχει ερθει τπτ ενω τον ιδιο μηνα πηρα ενα drone και ηρθε σε μια βδομαδα...

εχω τον κωδικο παρακολουθησης και εχει κολλησει απο τις 23/10...

 

2017-10-23

09:15:00

Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days.,

2017-10-21

09:21:00

Departure to country of destination,

2017-10-21

03:14:00

Parcel is handled,

2017-10-18

13:00:00

Arrival at export hub,

2017-10-17

09:36:00

Item is ready for transport,

2017-10-17

08:36:00

Item is announced / bpost received the information,

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 24-10-2017 18:44 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 23-11-2017 10:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-11-2017 13:32 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-11-2017 17:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-11-2017 19:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 30-11-2017 02:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

το γλιτωσαμε το τελωνειο δηλαδη ?

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20171202-102322.jpg

 

Καλημέρα παιδιά και καλές γιορτές σε όλους. Έχω παραγγείλει από gearbest με DPD UK έχουν περάσει 16 μέρες και δεν έδειξε τίποτα κολλημένο στο ίδιο είναι ακόμα, συνήθως πόσες μέρες κάνει να δείξει πρόοδο? Και όταν πάω να βάλω τον αριθμό παρακολούθησης στο επίσημο site DPD μου λέει ότι θέλει και τον ταχυδρομικό κώδικα. Μήπως κάνω λάθος το site?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλές γιορτές σε όλους. Έχω παραγγείλει από gearbest με DPD UK έχουν περάσει 16 μέρες και δεν έδειξε τίποτα κολλημένο στο ίδιο είναι ακόμα, συνήθως πόσες μέρες κάνει να δείξει πρόοδο? Και όταν πάω να βάλω τον αριθμό παρακολούθησης στο επίσημο site DPD μου λέει ότι θέλει και τον ταχυδρομικό κώδικα. Μήπως κάνω λάθος το site?
Παλιά έκανε 10-12 μέρες να αλλάξει το σ΄τατους southall. Τώρα κάνει παραπάνω, μην ανησυχείς. Στο σάιτ που λες ότι σου ζητάει ΤΚ ακριβώς από κάτω λέει "Where has my parcel been?" και "Additional information". Αυτά και τα 2 πατιούνται και έχουν πρόσθετες πληροφορίες για την αποστολή. Το δεύτερο σου βγάζει το τράκινγκ νάμπερ που θα χρησιμοποιηθεί μετά που θα το στείλουν από UK για Ελλάδα. Εκείνο το τράκινγ το παρακολουθείς από το dpd.com (αντί για co.uk).
Link to comment
Share on other sites

Παλιά έκανε 10-12 μέρες να αλλάξει το σ΄τατους southall. Τώρα κάνει παραπάνω, μην ανησυχείς. Στο σάιτ που λες ότι σου ζητάει ΤΚ ακριβώς από κάτω λέει "Where has my parcel been?" και "Additional information". Αυτά και τα 2 πατιούνται και έχουν πρόσθετες πληροφορίες για την αποστολή. Το δεύτερο σου βγάζει το τράκινγκ νάμπερ που θα χρησιμοποιηθεί μετά που θα το στείλουν από UK για Ελλάδα. Εκείνο το τράκινγ το παρακολουθείς από το dpd.com (αντί για co.uk).

 

 

ευχαριστω πολυ.αυτον τον αριθμο μου τον εβγαλε τον βαζω στο dpd.com και που ανοιγει το site dpd γερμανιας https://imgur.com/TywyKBN

https://imgur.com/a/N8Tld

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ το βλέπω http://www.dpd.co.uk/service/ δείχνει την τελευταία ενημέρωση , μόλις γράψει ότι έφυγε από αγγλια ακολουθείς τα βήματα που σου έγραψε παραπάνω ο φίλος , μόλις δείς ότι έφτασε ελλαδα τηλέφωνο στην acs να σου δώσει το δικό της Αριθμό αποστολής. Edited by pagouras7
Link to comment
Share on other sites

@Terkos2

Καλησπερα φιλε μου , εγω την παραγγελια μου την εκανα 26/10 και αποστολη μου εκαναν 1/11-2/11 .. Δεν ξερω γιατι καθυστερει τοσο η δικη σου και επισης δεν μπορω να βοηθησω σχετικα με το μηνυμα που εχεις στο τρακ , τσεκαρε μια τον οδηγο στην 1η σελιδα νομιζω αναφερει για καποια ταχυδρομια ! Ωστοσο , αυτο που εχω να σου προτεινω εγω ειναι να τσεκαρεις και τι λεει το τρακ των ελτα! Επειτα αν δεις οτι δεν προχωραει τιποτα αν πληρωσες με paypal ανοιξε dispute ticket!

 

Υ.Σ Σορρυ που δεν κανω quote απλα το κινητο μου δεν μου το επιτρεπει

 

Φίλε μου καλημέρα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου.

 

Και στα ΕΛΤΑ το ψάχνω αλλά δυστυχώς δεν αναγνωρίζει καν το Tracking Number.

 

Εσύ πλήρωσες έξτρα μεταφορικά με τα SwissPost;;; σε εμένα ήταν δωρεάν και με NLpost, ίσως να παίζει και αυτό ρόλο.

 

Στην απάντηση του Ticket που άνοιξα ένας επιπλέον λόγος που ανέφεραν ότι καθυστερεί ήταν ότι η μέθοδος αποστολής που έχει επιλεγεί για αυτήν την παραγγελία είναι η ταχυδρομική υπηρεσία με παρακολούθηση η οποία είναι η πιο οικονομική.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

@Terkos2 Καλημερα ,

Η αληθεια ειναι πως εγω περα απο shipping insurance & tax insurance , ειχα και shipping charge δηλαδη χρεωση αποστολης! Ωστοσο δεν το επελεξα εγω ηταν απο μονο του ετσι! Η αλλη επιλογη ηταν με τις κουριερ που τοτε το τελωνειο θα ηταν σιγουρακι! ( οχι πως τωρα με βλεπω να το αποφευγω αλλα τεσπα ).Τα μεταφορικα ηταν καπου στα 3€ αν θυμαμαι καλα! Ισως να φταιει αυτο που αργει το πακετο σου!

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα !!! εχω αυτη την ενδειξη και ειμαι αθηνα

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

2/12/2017, 12:28:54 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/12/2017, 08:17:53 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

2/12/2017, 01:47:43 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

30/11/2017, 12:56:00 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

το γλυτωασ τον ακατονομαστο κα ι την αναμονη ?? ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

@Terkos2 Καλημερα ,

Η αληθεια ειναι πως εγω περα απο shipping insurance & tax insurance , ειχα και shipping charge δηλαδη χρεωση αποστολης! Ωστοσο δεν το επελεξα εγω ηταν απο μονο του ετσι! Η αλλη επιλογη ηταν με τις κουριερ που τοτε το τελωνειο θα ηταν σιγουρακι! ( οχι πως τωρα με βλεπω να το αποφευγω αλλα τεσπα ).Τα μεταφορικα ηταν καπου στα 3€ αν θυμαμαι καλα! Ισως να φταιει αυτο που αργει το πακετο σου!

Παρακαλώ ενημέρωσε όταν παραλάβεις και αν περάσεις από τελωνείο (ου μη γένοιτο) τις περαιτέρω ενέργειες και αποτελέσματά τους.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ, να είσαι πάντα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες καλημερα !!! εχω αυτη την ενδειξη και ειμαι αθηνα

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

2/12/2017, 12:28:54 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

2/12/2017, 08:17:53 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

2/12/2017, 01:47:43 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

30/11/2017, 12:56:00 ΒΕΛΓΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

το γλυτωασ τον ακατονομαστο κα ι την αναμονη ?? ευχαριστω :)

Ναι φίλε μου το γλίτωσες.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Στις 20 μερες ξεκολησε εμενα απο southall. και καμια 10αρια ακομα σιγουρα για να ερθει στα χερια σου.

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ μου. Καλές γιορτές σε όλους.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 24-10-2017 18:44 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 23-11-2017 10:37 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 29-11-2017 13:32 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-11-2017 17:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) 29-11-2017 19:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.)

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 30-11-2017 02:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

το γλιτωσαμε το τελωνειο δηλαδη ?

 

Και εσύ το γλίτωσες.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

@Terkos2 Ναι ναι θα επανελθω οταν πια παραλαβω για να σας ενημερωσω τι εγινε, αν τελικα περασα απο το "τερας" ποσο εμεινε εκει , και αν ο κινεζος αποζημιωσε για τους φορους :-)

 

~Φιλικα~

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...