Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα λέει Southall.

 

Πρέπει να παίζει ρόλο από που στείλανε τα δέματα. Εγώ έχω 5 αποστολές που από 12/11 λέγανε Southall. Οι τρεις φύγανε από αποθήκη ΗΚ και ήδη βρίσκονται Βουδαπέστη. Οι δύο που φύγανε από αποθήκη Κίνα ακόμη λένε Southall.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι και εγω για το θέμα μου , υστερα απο το μηνυμα που ειχα στα τρακινγκ για εκτελωνισμο τα νεα μηνυματα που βλεπω ειναι αυτα :

17track

2017-12-04 20:32 ITEM IN CONTA

2017-12-04 18:32 ITEM ARR

2017-12-04 15:21 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), RETAINED BY CUSTOMS FOR UNSPECIFIED REASON

ELTA Tracking

4/12/2017, 20:32:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

4/12/2017, 18:32:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

4/12/2017, 00:15:21 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

 

Τελικά θα πληρωσω ή οχι; ΟΕΟ μαλλον θα μαθω οταν μου ερθει ειδοποιηση με το δωράκι

 

@Terkos2 θα επανελθω με νεα για το κατα ποσο μου δωσαν τα λεφτα του εκτελωνισμου τα κινεζάκια του lightinthebox ( εαν εχω δωράκι )

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και εγω για το θέμα μου , υστερα απο το μηνυμα που ειχα στα τρακινγκ για εκτελωνισμο τα νεα μηνυματα που βλεπω ειναι αυτα :

17track

2017-12-04 20:32 ITEM IN CONTA

2017-12-04 18:32 ITEM ARR

2017-12-04 15:21 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), RETAINED BY CUSTOMS FOR UNSPECIFIED REASON

ELTA Tracking

4/12/2017, 20:32:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

4/12/2017, 18:32:52 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

4/12/2017, 00:15:21 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

 

Τελικά θα πληρωσω ή οχι; ΟΕΟ μαλλον θα μαθω οταν μου ερθει ειδοποιηση με το δωράκι

 

@Terkos2 θα επανελθω με νεα για το κατα ποσο μου δωσαν τα λεφτα του εκτελωνισμου τα κινεζάκια του lightinthebox ( εαν εχω δωράκι )

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση και ας ελπίσουμε για το καλύτερο.

Το δικό μου καμία αλλαγή στο στάτους

Destination Country : Greece

Origin Country : Netherlands

2017-11-07 07:56

The item is pre-advised

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου έδωσαν ένα track που αρχίζει με ...LVS - ενδιάμεσα έχει 16 αριθμούς και τελειώνει σε N1

Γνωρίζει κανείς ποιό ταχυδρομείο είναι; η αποστολή είναι από Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παίζει ρόλο από που στείλανε τα δέματα. Εγώ έχω 5 αποστολές που από 12/11 λέγανε Southall. Οι τρεις φύγανε από αποθήκη ΗΚ και ήδη βρίσκονται Βουδαπέστη. Οι δύο που φύγανε από αποθήκη Κίνα ακόμη λένε Southall.

Μάλλον γιατί εμένα από αποθήκη china μου το έστειλαν.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Και μένα China από ότι βλέπω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

εχω την εντυπωση οτι το gearbest σταματησε τις αποστολες με priority...εχει κανεις εικονα?

τωρα τι επιλεγουμε? banggood?

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου έδωσαν ένα track που αρχίζει με ...LVS - ενδιάμεσα έχει 16 αριθμούς και τελειώνει σε N1

Γνωρίζει κανείς ποιό ταχυδρομείο είναι; η αποστολή είναι από Κίνα.

Bpost (Βέλγιο)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου έδωσαν ένα track που αρχίζει με ...LVS - ενδιάμεσα έχει 16 αριθμούς και τελειώνει σε N1

Γνωρίζει κανείς ποιό ταχυδρομείο είναι; η αποστολή είναι από Κίνα.

 

Belgium post δυστυχώς unregistered. Πάντως, μπορείς να το παρακολουθείς μέχρι να φτάσει Ελλάδα. Στα θετικά, μάλλον θα σου έρθει πολύ γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Belgium post δυστυχώς unregistered. Πάντως, μπορείς να το παρακολουθείς μέχρι να φτάσει Ελλάδα. Στα θετικά, μάλλον θα σου έρθει πολύ γρήγορα...

 

Bpost (Βέλγιο)

 

Μου απάντησε και ο πωλητής. Αυτό μου έδωσε για να το παρακολουθώ: http://www.landmarkglobalclientzone.com/cn/contact

Δεν ξέρω αν έχετε κάποιο άλλο εσείς.

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μου έδωσαν ένα track που αρχίζει με ...LVS - ενδιάμεσα έχει 16 αριθμούς και τελειώνει σε N1

Γνωρίζει κανείς ποιό ταχυδρομείο είναι; η αποστολή είναι από Κίνα.

 

Belgium Post ειναι φιλε. ισως δε στο αναγνωρισει ακομα στα site με το τρακ, θα περιμενεις μερικες μερες. (10 μερες περιμενα εγω)

 

Παιδια οσοι περιμενετε southall υπομονη. εμενα για παραγγελια απο τις 4 νοεμβριου εφτασε southall μετα απο 20 μερες. Χτες βραδυ πατησε τα ποδια της Ελλαδα (θεσαλλονικη) μετα απο ενα tour σε Βουδαπεστη και Σοφια. Λογικα παραλαμβανω αυριο στην Κρητη.

 

Φανταζομαι οτι εμενα που εγινε η παραγγελια πριν απο τις 11/11 και πριν απο το black friday εκανε ενα μηνα να ερθει. Οσες εγιναν μετα λογικα θα καθυστερησουν πιο πολυ. Οπως επισης και μια απλη παραγγελια μικρου κοστους σχετικα με belgium post που εγινε την επομενη στις 5 του νοεμβριου, με belgium post εφτασε σημερα στο ταχυδρομειο της πολης μου.

 

Εχω μια υποψια οτι οσοι ημαστε Νοτια Ελλαδα δεν περναμε τελωνειο με belgium Post. 3 παραγγελιες, καμια δεν μου εδειξε στο τρακ οτι περασε απο τελωνειο, και δε μου ζητησαν τιποτα ακομα. Η μια οπως σας ειπα ειναι ηδη στο ταχυδρομειο εδω, οι αλλες 2 ειναι Κεντρο Διαλογης Αττικης και εφυγαν απο το Αεροδρομιο την ιδια μερα που εφτασαν Ελλαδα. (μικροπραγματα βεβαια, αλλα εχριζαν αξια εκτελωνισμου).

Edited by nikosprov
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

εχω την εντυπωση οτι το gearbest σταματησε τις αποστολες με priority...εχει κανεις εικονα?

τωρα τι επιλεγουμε? banggood?

 

Όχι δεν σταμάτησε φίλε το priority line κάνεις λάθος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

To gearbest στέλνει με priority αλλά τα έχει κάνει μπάχαλο. Πέραν των μεγάλων καθυστερήσεων με DPD (μέσω Αγγλίας) - άνω των 40 ημερών- εμένα μου ήρθε Xiaomi note 4 αντί για minote 2 που παρήγγειλα. Άντε να βγάλουμε άκρη τώρα με τους μπαχαλάκηδες.
Link to comment
Share on other sites

Από lightinthebox έχει παραλάβει κανείς; Σε πόσες μέρες; Αν πέρασε τελωνείο; Αποζημιώνει το κατάστημα ότι δασμούς και έξοδα εκτελωνισμού προκύψουν, αν επιλέξουμε την ασφάλεια τελών που προσφέρει;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν σταμάτησε φίλε το priority line κάνεις λάθος.

 

εχω δοκιμασει απο το πρωι αρκετα προιοντα και σε κανενα δεν το εχει σαν επιλογη για ελλαδα...

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει απο το πρωι αρκετα προιοντα και σε κανενα δεν το εχει σαν επιλογη για ελλαδα...

 

δοκιμασα σε λαπτοπ το στελνει κανονικα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα σε λαπτοπ το στελνει κανονικα

 

Για προιοντα κατω των 2 κιλων σταματησε. ισως προσωρινα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα για 1 beelink gt1 δεν είχε επιλογή για πριόριτυ, όταν έβαλα 3 τεμάχια μου έδωσε την επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα !! το σαιτ του ελτα επεσε :) μηπως ξερουμε καποιο αλλο λινκ για τρακιν εντος ελλαδος ?

 

ευχαριστω

 

http://www.elta-courier.gr/search

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε και ο πωλητής. Αυτό μου έδωσε για να το παρακολουθώ: http://www.landmarkglobalclientzone.com/cn/contact

Δεν ξέρω αν έχετε κάποιο άλλο εσείς.

:thanks:

Εμένα μου έδωσε αυτό: http://track.bpostchina.com και είναι πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

Πλέον και το banggood έχει αυξήσει τις ημέρες με priority το πήγε 14 ημερολογιακές ημέρες ,αν βάλουμε και τις 5-10 ημέρες στο κέντρο διαλογής Αττικής πάμε από 20-30 ημέρες . Ευτυχώς είχα παραγγείλει τον Νοέμβριο μέχρι τα Χριστούγεννα θα παραλάβω .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...