Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς με ημερομηνία αποστολής από Ολλανδία 4/12 έχει παραλάβει ; Η παραγγελία έγινε τον Νοέμβριο για να το έχουμε Χριστούγεννα ελπίζω μέχρι το Πάσχα να έχει έρθει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα!

 

Και εμένα το δικό μου, με άφιξη Ελλάδα 18/12 σύμφωνα με SG Post, κινήθηκε σήμερα...

 

SEND ITEM ABROAD 11-12-2016 15:09 SINGAPORE

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE 22-12-2016 02:00

ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 22-12-2016 03:58 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

ITEM UNLOADED 22-12-2016 09:42 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

 

Αν έχει φτάσει κέντρο διαλογής Αττικής γλιτώσαμε το τελωνείο ή είναι μετά από αυτό το στάδιο; Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο 18.12 εχει κολλησει Exchange Office Αθηνων. Ετσι λεει στο AliExpress . Τελικος προορισμος Χιος. Θα υπαρχει αραγε ανανεωση στο tracking η απλα θα μου ερθει χωρις καμια αλλη ενημερωση;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!

 

Και εμένα το δικό μου, με άφιξη Ελλάδα 18/12 σύμφωνα με SG Post, κινήθηκε σήμερα...

 

SEND ITEM ABROAD 11-12-2016 15:09 SINGAPORE

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE 22-12-2016 02:00

ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 22-12-2016 03:58 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

ITEM UNLOADED 22-12-2016 09:42 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

 

Αν έχει φτάσει κέντρο διαλογής Αττικής γλιτώσαμε το τελωνείο ή είναι μετά από αυτό το στάδιο; Ευχαριστώ...

 

Το τελωνειο αν ειναι να μπει εμφανιζεται πριν το "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ".

 

Εκτος και αν προοριζεται το δεμα για βορεια ελλαδα που εκει πρεπει να περιμενεις μερικες μερες μηπως παει ΥΕΔ Θεσσαλλονικης.

 

Αν εισαι απο τα Τεμπη και κατω (που εισαι απο οτι βλεπω!!).....μπορεις να αρχισεις να χορευεις!!!:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει το geekbuying η το NL POST. μιλαω και με τους δυο συχνα μπας και βρω ακρη αλλα ο ενας τα ριχνει στον αλλον.. εγω εχω κανει claim στην paypal και περιμενω να δω πως θα εξελιχθεί.. και επειδη δεν τα βλεπω να φτανουν σκεφτομαι να παραγκειλω απο bangood που ειναι αξιοπιστο και οτι γινει..

 

ΛΑθΟΣ ξεχνας την σημανση που εχουν οτι ειναι εκτος Ε.Ε

 

TyNnrTb.jpg

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου και εμενα τι να περιμενω;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/5b7259f43703c363beba661171f45f55.jpg

Link to comment
Share on other sites

και ποσο παει το τουβλο?

48/50 Μέχρι τώρα και το ενα 38..αυτο που δεν περάσε είχε αξια 42€

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το τελωνειο αν ειναι να μπει εμφανιζεται πριν το "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ".

 

Εκτος και αν προοριζεται το δεμα για βορεια ελλαδα που εκει πρεπει να περιμενεις μερικες μερες μηπως παει ΥΕΔ Θεσσαλλονικης.

 

Αν εισαι απο τα Τεμπη και κατω (που εισαι απο οτι βλεπω!!).....μπορεις να αρχισεις να χορευεις!!!:lol::lol:

 

Tέλεια! Αθήνα βρίσκομαι, οπότε κομπλέ... Ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Καλημέρα και καλές γιορτές! :)

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου και εμενα τι να περιμενω;

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161222/5b7259f43703c363beba661171f45f55.jpg

 

εγω, με αφιξη 18-12-2016, ώρα:09.24, Ελλάδα, καμία εξέλιξη. αν υποθεσουμε οτι τα πανε με τη σειρά...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία ένα MiBand 2 στις 28/11 από Gearbest, αξίας 24€ , έφυγε από Ολλανδία 7/12, παρέλαβα σήμερα κανονικά χωρίς πρόβλημα, όπως φαίνεται παρακάτω.

 

Ένα vr headset , πάλι από Gearbest , αξίας 17€, παραγγελία στις 25/11 , έφτασε Ολλανδία στις 8/12 και από τότε φαίνεται να είναι στο δρόμο για Ελλάδα.

 

SEND ITEM ABROAD	                                               07-12-2016	15:07	NETHERLANDS
RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE	               18-12-2016	05:40	
ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)    18-12-2016	07:53	K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)
ITEM UNLOADED	                                               19-12-2016	09:35	KENTRO DIALOGIS ATTIKIS
ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS	               21-12-2016	08:29	KENTRO DIALOGIS ATTIKIS
ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS	               21-12-2016	13:10	KENTRO DIALOGIS ATTIKIS
ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS	       21-12-2016	15:10	KENTRO DIALOGIS ATTIKIS
ITEM LOADED	                                                       21-12-2016	17:58	KENTRO DIALOGIS ATTIKIS
ITEM ARR K D. THESSALONIKIS	                               21-12-2016	22:00	K D. THESSALONIKIS
ITEM UNLOADED	                                               22-12-2016	58:	        K D. THESSALONIKIS
ITEM IN CONTA K D. THESSALONIKIS	               22-12-2016	02:17	K D. THESSALONIKIS
ITEM ARR LAGKADA (KK) - ELTA	                               22-12-2016	07:41	LAGKADA (KK) - ELTA
ITEM TO BE DELIVERED	                                       22-12-2016	09:09	LAGKADA (KK) - ELTA

Link to comment
Share on other sites

Εποικοινωνεις με το καταστημα κι περιμενεις να σου απαντησουν αφου συμπληρωθηκαν 2 μηνες απο την παραγγελια αναλογα τη θα σου πουν εσυ θα αποφασισης.Αν δεν βγαλεις ακρη τοτε πας paypal κι κανεις claim.(μαλλον εκανες οπως καταλαβα ) πριν ξαναπαραγγειλεις περιμενε την αποφαση του paypal κι μετα κανε παραγγελια

 

γεια σας παιδια,οπως φαινεται το προβλημα ειναι απο την nl? μπορει να χαθηκαν-πηγαν σε λαθος μερος- δεν τα εστειλαν ακομα,γιατι τα δεματα τις RF POST φτανουν κανονικα και με καθυστερησει τα παιδια τον ελτα προχωρανε καλα. δεν πιστευω τον nl να ειναι ελλαδα καποια 2 μηνες-αλλα 1,5 μηνες και να ειναι στην ακρη τοσο καιρο,και δεματα του δεκεμβριου φτασαν και πολλα πηγαν στον προρισμο του.

Link to comment
Share on other sites

Με επικοινωνία με ΕΛΤΑ με είπαν οι Κινέζοι τα στέλνουν ως δέματα β προταιραιοτητας οπότε προηγούνται αλλά δέματα και επιπλέον τα στοιβάζουν σε μία κλούβα και περιμένουν να γεμίσει και μπορεί δέμα να έφτασε τώρα Ολλανδία και να σου έρθει αμέσως η και αυτό που πάθαμε όλοι έχει φτάσει νωρίτερα Ολλανδία και ακόμα να το στείλουν περιμένουν πότε θα γεμίσει η συγκεκριμένη κλούβα που είναι τα δέματα μάς για να τα στείλουν
Link to comment
Share on other sites

Οι Κινέζικες πάντως εταιρείες όταν ανεφοδιάζουν με εμπορεύματα τις αποθήκες τους στην Ευρώπη τα στέλνουν μέσα σε containers ατμοπλοϊκώς. Συνήθως πάνε σε εμπορευματαποθήκες στο Αμβούργο DE, Αμβέρσα BE, Άμστερνταμ NL. Λέτε λοιπόν όσοι παραπονιέστε δικαίως με NL Post με 2+ μήνες καθυστέρηση, να το κάνουν έτσι ? ............. Απαράδεκτο πάντως όπως και να χει οι 2 + μήνες !!
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω, με αφιξη 18-12-2016, ώρα:09.24, Ελλάδα, καμία εξέλιξη. αν υποθεσουμε οτι τα πανε με τη σειρά...

 

Και εγώ το ίδιο.. φαίνεται οι 9:24 είναι άλλη κατηγορία.. η απλά "αλλού". ας δούμε....

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/61yYGXb.jpg

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά τελικά dispute κάνουμε μέχρι 180 ημέρες;Ή μέχρι 45;Γιατί η απόδειξη του paypall αναγράφει 180 μέρες...Επίσης μέσω Singapore post το tracking number αναγράφει nformation Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article.τι σήμαινει αυτό;Είναι κολλημένο πέντε μέρες έτσι
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά τελικά dispute κάνουμε μέχρι 180 ημέρες;Ή μέχρι 45;Γιατί η απόδειξη του paypall αναγράφει 180 μέρες...Επίσης μέσω Singapore post το tracking number αναγράφει nformation Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article.τι σήμαινει αυτό;Είναι κολλημένο πέντε μέρες έτσι

 

Διαβασε την πρωτη σελιδα για να μαθεις ποια πορεία θα περασει το πακετο σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά τελικά dispute κάνουμε μέχρι 180 ημέρες;Ή μέχρι 45;Γιατί η απόδειξη του paypall αναγράφει 180 μέρες...Επίσης μέσω Singapore post το tracking number αναγράφει nformation Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article.τι σήμαινει αυτό;Είναι κολλημένο πέντε μέρες έτσι

 

Απο την πρώτη σελίδα του θέματος:

INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)...Αυτό εμφανίζεται όταν ο πωλητής ειδοποιήσει το ταχυδρομείο, ότι θα του παραδώσει το πακέτο για αποστολή.
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/61yYGXb.jpg

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

χαχαχαχαχαχα αρχίζω να το πιστεύω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά τελικά dispute κάνουμε μέχρι 180 ημέρες;Ή μέχρι 45;Γιατί η απόδειξη του paypall αναγράφει 180 μέρες...

180 μέρες

Επίσης μέσω Singapore post το tracking number αναγράφει nformation Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article.τι σήμαινει αυτό;Είναι κολλημένο πέντε μέρες έτσι

Διάβασε τον οδηγό στην αρχή του νήματος και θα δεις περί τίνος πρόκειται.

Επίσης δοκίμασε το tr. number σου σε καμία από τις "ενδιάμεσες" μεταφορικές (που μεταφέρουν το δέμα από το "μαγαζί" μέχρι τη μεταφορική που θα αναλάβει τη μεταφορά του ως εδώ), μήπως δεις πού βρίσκεται. Δοκίμασε π.χ. τη 4PX.

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει καθυστερηση απο ολλανδια.. μπορει να πιεσει το καταστημα του να μαθει τι ***** συμβαινει?

εγω στελνω στο βικμαλλ κ με γραφουν.................................μαλλον θελουν να κερδισουν χρονο.... :mad::mad:

 

 

Με επικοινωνία με ΕΛΤΑ με είπαν οι Κινέζοι τα στέλνουν ως δέματα β προταιραιοτητας οπότε προηγούνται αλλά δέματα και επιπλέον τα στοιβάζουν σε μία κλούβα και περιμένουν να γεμίσει και μπορεί δέμα να έφτασε τώρα Ολλανδία και να σου έρθει αμέσως η και αυτό που πάθαμε όλοι έχει φτάσει νωρίτερα Ολλανδία και ακόμα να το στείλουν περιμένουν πότε θα γεμίσει η συγκεκριμένη κλούβα που είναι τα δέματα μάς για να τα στείλουν

 

οσο γιαυτο που λες, πως γινεται να περιμενουν να γεμισουν οι κλουβες για να στειλουν τα δεματα, αλλα υπαρχουν ατομα που εχουν αγορασει απο αρχες δεκεμβρη με nlpost και να εχουν παραλαβει? αρα γεμισε η κλουβα οπως λες, κ ηρθαν.... γτ δεν εμφανιζονται ομως?

Edited by varitimos84
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

18/12/16 08:20 Arrival at destination post ( country: GR ) το ένα δέμα, και το δεύτερο 18/12/16 08:35 Arrival at destination post ( country: GR)

Μου φαίνεται ότι μαζεύονται κάμποσα πακέτα με την ίδια ημερομηνία άφιξης....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ένα ξεκόλλησε, και το άλλο μπήκε τελωνείο....Άρα 50/50 η όλη φάση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ένα ξεκόλλησε, και το άλλο μπήκε τελωνείο....Άρα 50/50 η όλη φάση...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν λες μπήκε. τελωνείο, σου εμφανίστηκε και το 2ο στο Tracking η απλά δείχνει να μην έχει ξεκολλήσει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...