Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως να ξέρετε οτι ανοίγοντας dispute στο paypal ούτε πιο γρήγορα θα φτάσει το δέμα σας ούτε χρήματα θα πάρετε άμεσα.

Το πιο πιθανό είναι, ενώ είστε σε dispute, να εμφανιστεί το δέμα και τότε να κλείσει το case.

Απλά θα έχετε χάσει το δικαίωμα μελλοντικά να ανοίξετε ξανά case για πιο σοβαρό λόγο (πχ. θέματα εγγύησης)

 

Αφού είστε πεπεισμένοι ότι το κατάστημα σας έχει εξαπατήσει/δεν έχει στείλει την παραγγελία σας/ προσπαθεί να σας κλέψει/σας κοροϊδεύει, το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να διεκδικείστε τα χρήματα σας κάνοντας dispute και άμεσα escalate to claim.

Και απο κεί ότι αποφασίσει το paypal.

 

Τέλος εφόσον πάρετε refund, το αρχικό πρόβλημα που είχατε σημαίνει ότι έχει διευθετηθεί.

Δεν παραλαμβάνετε το παλιό πακέτο, μιας και δεν προορίζεται για εσάς.

Δεν το "στέλνετε πίσω", θα σταλεί αυτόματα στον αποστολέα μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα.

 

@pegy_pegy

Αύριο μετά τις 10 πέρνα απο το τοπικό ταχυδρομείο μαζί με τον αριθμό αποστολής να παραλάβεις χωρίς ειδοποίηση.

Edited by grinder
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν από λίγο παρέλαβα και εγώ. Παραγγελία στις 12-4, αποστολή στις 15-4 και σήμερα το είχα στα χέρια μου. Βέβαια επίσπευσα λίγο την διαδικασία από μόνος γιατί ενώ είχε φτάσει στο κεντρικό κατάστημα, η ειδοποίηση δεν είχε έρθει και αναγκαστικά θα έπρεπε να πάω από Τετάρτη που ανοίγουν πάλι. Πήγα με τον αριθμό, στην αρχή στράβωσαν λίγο αλλά μετά λόγω των ημερών όπως είπαν, μου το έδωσαν. Όποτε μιλάμε για χρόνο αποστολής 13 μέρες και κάτι άλλες παραγγελίες που παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα ήταν στις 17 μέρες. Αυτό ισχύει και για αρκετές παραγγελίες το τελευταίο εξάμηνο,καμιά δεν έκανε παραπάνω από 20 μέρες. Πιστεύω πώς αποστολές από 30 μέρες και πάνω πλέον δεν παίζουν και όταν συμβαίνει κάποιο θέμα θα υπάρχει. Αυτή ήταν η προσωπική μου εμπειρία, υπομονή σε όσους περιμένουν και καλό Πάσχα να έχετε.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου θυμίζει....συμπέρασμα ότι βαριόντουσαν να εξυπηρετήσουν σήμερα..
Καλύτερα ένα άθλιο τέλος παρά μια αθλιότητα χωρίς τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, παρόλο που έχω ακόμα περιθώριο μιας και παρήγγειλα 30/3/16, σήμερα το μεσημέρι πάω για dispute βαρέθηκα να περιμένω ένα πακέτο που δεν ξέρει, ούτε το μαγαζί (minideal), ούτε η μεταφορική (Singapore Post) να μου πουν που ακριβώς βρίσκεται το πακέτο μου, αυτοί λένε οτι έχει έρθει στις 11-4-16 και τα ΕΛΤΑ οτι δεν έχει φθάσει καν στην Ελλάδα (την αλήθεια την ξέρει μόνο ο Θεός) και απο τη στιγμή που αλλά παιδιά με μεταγενέστερες ημερομηνίες παραγγελίας έχουν παραλάβει κανονικά, ενω έγω και αρκετοί άλλοι με συγκεκριμένες προγενέστερες όχι, πάω για dispute και μάλιστα θα στείλω στο paypal σε φώτο, όλες τις συνομιλίες με e-mail και chat που είχα με minideal,Singapore Post και ΕΛΤΑ. Καλό Πάσχα σε όλους!!!:):):):)

 

ΥΣ.1 Αν μου έρθει η συσκευή μετά το dispute, έχω μιλήσει μαζί τους για το πως θα την στείλω πίσω, καθώς αυτό που απο την αρχή της παραγγελίας μου θέλω είναι να έχω την συσκευή που μου αρέσει και όχι τσάμπα δεύτερη, μάλιστα θα στείλω στο paypal και αυτήν την συνεννόηση που είχα με το μαγαζί, καθαρά πράγματα!

ΥΣ.2 Στα παιδιά που έχουν το ίδιο προβλημα με εμένα και έχουν ακόμα την υπομονή να περιμένουν για κάτι που δεν ξέρει κανένας μας το που ακριβώς βρίσκεται, εκτός απο ευχές, Καλο Κουράγιο!:):):)

 

Προς τα παιδιά με τις άτυχες ημερομηνίες, πριν κάνω το dispute μήπως απο θαύμα έχει παραλάβει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Θα παραλαβεις και αυτο ειναι παραπανω απο βεβαιο, απλα ειστε βιαστικοι και θελετε να παραγγειλετε απο την αλλη ακρη του κοσμου.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδιά με τις άτυχες ημερομηνίες, πριν κάνω το dispute μήπως απο θαύμα έχει παραλάβει κανείς;

 

Κι εγώ παραγγελία στις 30/3, arrival at GR 11/4 κι ακόμα περιμένω. Δεν θα κάνω dispute πάντως.

Αφού έχουμε ακόμη περιθώριο κι αρκετό μάλιστα είναι χαζομάρα να κάνεις dispute για μια καθυστέρηση πακέτου.

Αν δεν έχω παραλάβει στις 40 μέρες πάντως θα κάνω dispute για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Όταν θα παραλάβω και ελέγξω τη συσκευή θα πράξω αναλόγως με τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που γινομαι κουραστικη, αλλά κατι παιζει και κατι μαλλον βρωμαει. Τι να κανω; RK432281609CN

 

Πάει

Κλαφτο

Το χαίρεται ένας Μαντζουριανος

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδης; Τι εννοεις Βιρνα;

Βιρνα!! :D

Το χαίρεται ο ΚιμΟυν Γιουνγκ

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια 11/04 απο banggood και postnl , σημερα ηρθε θεσσαλονικη

 

Destination Country - Cache Time: 2016-04-28 12:21

2016-04-28 09:57 M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS

2016-04-28 08:47 M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS, NOTICE

2016-04-28 08:00 M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS, ITEM TO BE DELIVERED

2016-04-28 05:43 M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS, ITEM ARR M.D. ANATOLIKIS THESSALONIKIS

2016-04-28 03:23 K D. THESSALONIKIS, ITEM IN CONTA K D. THESSALONIKIS

2016-04-27 22:00 K D. THESSALONIKIS, ITEM ARR K D. THESSALONIKIS

2016-04-27 17:52 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-04-27 08:51 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-04-27 06:51 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-04-27 03:51 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-04-21 07:18 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

2016-04-21 07:18 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Cache Time: 2016-04-28 12:21

2016-04-27 06:51 The item has been processed in the country of destination

2016-04-24 14:58 The item has arrived in the country of destination

2016-04-22 11:15 The item is on transport to the country of destination

2016-04-21 07:18 The item is at the PostNL sorting center

2016-04-14 10:52 The item is ready for shipment

2016-04-13 09:05 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Παραδοξως, το ιδιο και εγω. Το νωριτερο που εχω λαβει και μαλιστα με βελγικο ταχυδρομειο, το οποιο ακομα φαινεται Βρυξελες.

 

Αυτή ήταν με postNL άλλα και η προηγούμενη με βέλγικο τόσο έκανε. Το τρακινγκ του βελγικου σταματάει στο βέλγιο πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, παρόλο που έχω ακόμα περιθώριο μιας και παρήγγειλα 30/3/16, σήμερα το μεσημέρι πάω για dispute βαρέθηκα να περιμένω ένα πακέτο που δεν ξέρει, ούτε το μαγαζί (minideal), ούτε η μεταφορική (Singapore Post) να μου πουν που ακριβώς βρίσκεται το πακέτο μου, αυτοί λένε οτι έχει έρθει στις 11-4-16 και τα ΕΛΤΑ οτι δεν έχει φθάσει καν στην Ελλάδα (την αλήθεια την ξέρει μόνο ο Θεός) και απο τη στιγμή που αλλά παιδιά με μεταγενέστερες ημερομηνίες παραγγελίας έχουν παραλάβει κανονικά, ενω έγω και αρκετοί άλλοι με συγκεκριμένες προγενέστερες όχι, πάω για dispute και μάλιστα θα στείλω στο paypal σε φώτο, όλες τις συνομιλίες με e-mail και chat που είχα με minideal,Singapore Post και ΕΛΤΑ. Καλό Πάσχα σε όλους!!!:):):):)

 

ΥΣ.1 Αν μου έρθει η συσκευή μετά το dispute, έχω μιλήσει μαζί τους για το πως θα την στείλω πίσω, καθώς αυτό που απο την αρχή της παραγγελίας μου θέλω είναι να έχω την συσκευή που μου αρέσει και όχι τσάμπα δεύτερη, μάλιστα θα στείλω στο paypal και αυτήν την συνεννόηση που είχα με το μαγαζί, καθαρά πράγματα!

ΥΣ.2 Στα παιδιά που έχουν το ίδιο προβλημα με εμένα και έχουν ακόμα την υπομονή να περιμένουν για κάτι που δεν ξέρει κανένας μας το που ακριβώς βρίσκεται, εκτός απο ευχές, Καλο Κουράγιο!:):):)

Γιατί να πας ακόμη είναι νωρίς σε dispute ,εδώ εμείς έχουμε παραπάνω ημέρες από εσένα που έχουμε κάνει παραγγελία και περιμένουμε,εγω εχω παραπάνω απο εσένα 7 ημέρες ποιο νωρίς που παρήγγειλα και θα περιμένω μετά τις Πάσχα να δω τι γίνεται,είναι νωρίς ακόμη η προσωπική μου γνώμη πάντα,αν το κάνεις ξεχνάς τις after sales υπηρεσίες, να το πάρεις σοβαρά υπόψη σου αυτό.

Δεν χάνεις τα χρήματά σου μην τρελαίνεσαι,εχεις περιθώριο ακόμη για dispute, 180 ημερες είναι δεν λέω να κάνεις στις 159 ένταξη, άλλα κανε λιγο ακόμη υπομονή,αν σου έρθει μετά το Πάσχα τι θα κάνεις, θα περιμένεις το νέο τηλέφωνο ενω θα σου εχει έρθει ξαφνικά αυτό που έχασε για λίγο το δρόμο του και καθυστέρησε.;)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πηγα.

σιγουρα παντως δεν υπαρχει καθυστερησε στο αεροδρομιο γιατι εχω παραλαβει τα παντα μεσα στον μηνα εκτος απο το κινητό

7 δεματα απο ebay.

 

 

το δεμα μου ειναι απο 30-3 αεροδρομιο και η παραγγελια 22-3

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χάνεις τα χρήματά σου μην τρελαίνεσαι,εχεις περιθώριο ακόμη για dispute, 180 ημερες είναι δεν λέω να κάνεις στις 159 ένταξη, άλλα κανε λιγο ακόμη υπομονή,αν σου έρθει μετά το Πάσχα τι θα κάνεις, θα περιμένεις το νέο τηλέφωνο ενω θα σου εχει έρθει ξαφνικά αυτό που έχασε για λίγο το δρόμο του και καθυστέρησε.;)

 

αυτο με τρελαινει . δηλαδη θα περιμενω 6 μηνες να μου ερθει ενα τηλεφωνο για να μην χασω την υποστηριξη? ποιος ο λογος να μην πληγωθει το μαγαζι?

η σύζυγος ειναι χωρις τηλεφωνο δυο μηνες, οι παντρεμενοι θα με καταλαβετε :mad:

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παραμείνετε παρακαλώ πολύ στο θέμα και αφήστε στην άκρη της άσχετες αναλύσεις-αναφορές. Διαγράφηκαν ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τετοια ακριβως κατασταση θυμηθηκα οτι ειχα βιωσει το 2008 οταν εξαφανιστηκε το πακετο μου ξανα στο αεροδρομιο και το ελαβα απο ελτα μετα απο δυο μηνες και κατι περιπου . Μαζι με το ειδοποιητηριο κρεμοταν κι ενα αλλο χαρτακι που εγραφε οτι ειχε εκτελωνιστει +50 ευρω για το κρανος που ειχα αγορασει 200 ευρω απο Αμερικη (αγορα απο ebay).

Ευχομαι να μη το ξαναζησω αυτο το σκηνικο.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση

Αν κανουμε dispute σε ποσο διαστημα λαμβανουμε πισω τα χρηματα μας;

κάπου 7-10 μέρες κάνει

Διαβασε καλύτερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=166

πρέπει να επιστραφεί το προϊόν πίσω στο κατάστημα και μετα θα μπουν τα χρήματα στο λογαριασμό σου,ωστε να εχει εξασφαλιστεί και το κατάστημα,κέρδισες εννοείται πρώτα την υπόθεση με το dispute/claim απ το refund.

Γενικά και θα περάσουν αρκετές ημέρες για να βγει η απόφαση,γιαυτό ας μην βιαζόμαστε να κάνουμε

αμέσως dispute που έγραψε ο και φίλος νωρίτερα ας περιμένουμε ακόμη λίγο το πακέτο που παραγγείλαμε μήπως έρθει..

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

κάπου 7-10 μέρες κάνει

Διαβασε καλύτερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=166

πρέπει να επιστραφεί το προϊόν πίσω στο κατάστημα και μετα θα μπουν τα χρήματα στο λογαριασμό σου,ωστε να εχει εξασφαλιστεί και το κατάστημα,κέρδισες εννοείται πρώτα την υπόθεση με το dispute/claim από το απ το refund.

Γενικά και θα περάσουν αρκετές ημέρες για να βγει η απόφαση,γιαυτό ας μην βιαζόμαστε να κάνουμε

αμέσως dispute που έγραψε ο και φίλος νωρίτερα ας περιμένουμε ακόμη λίγο το πακέτο που παραγγείλαμε μήπως έρθει..

δεν καταλαβαινω τον λογο που δεν πρεπει να βιαζομαστε πραγματικα. αν το κινητο ερθει κλεινω το dispute. αν δεν ερθει θα παρω τα λεφτα μου μια ωρα αρχύτερα για να παραγγειλω αλλο. δηλαδη πρεπει να περιμενω 4 μηνες αν ερθει και αν δεν ερθει μετα να ζητησω τα λεφτα μου πισω?

οποτε να παμε στους 5 μηνες χωρις κινητο και χωρις λεφτα για αλλο κινητο.

για μενα τοσο μεγαλη καθυστερηση και ενω δεν υπαρχει σε αλλα καθυστερηση μου βρωμαει τελωνειο, μακαρι να εχω αδικο αλλα μαλλον περιμενουν να γυρισουν απο τις αδειες να αρχιζουν να μας ζωγραφιζουν.

μετα απο τοσα χρονια ειδικα με sg post απο την στιγμη της αναχωρησης μετραω ακριβως δεκα μερες. που σημαινει οτι 8 το πολυ επρεπει να ειχα πραλαβει. κοντα ενα μηνα πριν το πασχα.

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τον λογο που δεν πρεπει να βιαζομαστε πραγματικα. αν το κινητο ερθει κλεινω το dispute. αν δεν ερθει θα παρω τα λεφτα μου μια ωρα αρχύτερα για να παραγγειλω αλλο. δηλαδη πρεπει να περιμενω 4 μηνες αν ερθει και αν δεν ερθει μετα να ζητησω τα λεφτα μου πισω?

οποτε να παμε στους 5 μηνες χωρις κινητο και χωρις λεφτα για αλλο κινητο.

για μενα τοσο μεγαλη καθυστερηση και ενω δεν υπαρχει σε αλλα καθυστερηση μου βρωμαει τελωνειο, μακαρι να εχω αδικο αλλα μαλλον περιμενουν να γυρισουν απο τις αδειες να αρχιζουν να μας ζωγραφιζουν.

μετα απο τοσα χρονια ειδικα με sg post απο την στιγμη της αναχωρησης μετραω ακριβως δεκα μερες. που σημαινει οτι 8 το πολυ επρεπει να ειχα πραλαβει. κοντα ενα μηνα πριν το πασχα.

Δεν ειπα πότε εγω φιλε μου κανεις να περιμένει 5 μηνες,βασικά ο καθένας επιλογή του ειναι και ποτε θα κάνει την επομενη ενέργεια,απλα τονισα οτι υπαρχει ακόμη λιγο χρονικό περιθώριο να περιμενουμε,εσυ επιλεγείς φυσικα.,διαβασε εδω καλυτερα θα σε προτρέψει αρκετά να σκεφτείς καλυτερα το τι θα επιλέξεις να κάνεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=165

Αν πέσαμε στο να περάσουν τελονειο δεν τα παραλαμβάνουμε καθόλου,πράγμα που δεν το νομίζω φυσικά όλα ειναι ρευστά,κανουμε μόνο όμως τωρα υποθέσεις αφου δεν ξέρουμε που βρίσκονται τα πακετα μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν καταλαβαινω τον λογο που δεν πρεπει να βιαζομαστε πραγματικα. αν το κινητο ερθει κλεινω το dispute. αν δεν ερθει θα παρω τα λεφτα μου μια ωρα αρχύτερα για να παραγγειλω αλλο. δηλαδη πρεπει να περιμενω 4 μηνες αν ερθει και αν δεν ερθει μετα να ζητησω τα λεφτα μου πισω?

οποτε να παμε στους 5 μηνες χωρις κινητο και χωρις λεφτα για αλλο κινητο.

για μενα τοσο μεγαλη καθυστερηση και ενω δεν υπαρχει σε αλλα καθυστερηση μου βρωμαει τελωνειο, μακαρι να εχω αδικο αλλα μαλλον περιμενουν να γυρισουν απο τις αδειες να αρχιζουν να μας ζωγραφιζουν.

μετα απο τοσα χρονια ειδικα με sg post απο την στιγμη της αναχωρησης μετραω ακριβως δεκα μερες. που σημαινει οτι 8 το πολυ επρεπει να ειχα πραλαβει. κοντα ενα μηνα πριν το πασχα.

Δεν ειπα πότε εγω φιλε μου κανεις να περιμένει 5 μηνες,βασικά ο καθένας επιλογή του ειναι και ποτε θα κάνει την επομενη ενέργεια,απλα τονισα οτι υπαρχει ακόμη λιγο χρονικό περιθώριο να περιμενουμε,εσυ επιλεγείς φυσικα.,διαβασε εδω καλυτερα θα σε προτρέψει αρκετά να σκεφτείς καλυτερα το τι θα επιλέξεις να κάνεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773&page=165

Αν πέσαμε στο να περάσουν τελονειο δεν τα παραλαμβάνουμε καθόλου,πράγμα που δεν το νομίζω φυσικά όλα ειναι ρευστά,κανουμε μόνο όμως τωρα υποθέσεις αφου δεν ξέρουμε που βρίσκονται τα πακετα μας.

αν το κινητο ερθει κλεινω το dispute,γραφεις δεν θα μπορεις να το ξανανοίξεις για οποιοδηποτε λογο μετά ομως μην το ξεχνας αυτο και εχει καποιο προβλημα αυτο που παρελαβες,τι κανεις μετα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν καταλαβαινω τον λογο που δεν πρεπει να βιαζομαστε πραγματικα. αν το κινητο ερθει κλεινω το dispute. αν δεν ερθει θα παρω τα λεφτα μου μια ωρα αρχύτερα για να παραγγειλω αλλο. δηλαδη πρεπει να περιμενω 4 μηνες αν ερθει και αν δεν ερθει μετα να ζητησω τα λεφτα μου πισω?

οποτε να παμε στους 5 μηνες χωρις κινητο και χωρις λεφτα για αλλο κινητο.

για μενα τοσο μεγαλη καθυστερηση και ενω δεν υπαρχει σε αλλα καθυστερηση μου βρωμαει τελωνειο, μακαρι να εχω αδικο αλλα μαλλον περιμενουν να γυρισουν απο τις αδειες να αρχιζουν να μας ζωγραφιζουν.

μετα απο τοσα χρονια ειδικα με sg post απο την στιγμη της αναχωρησης μετραω ακριβως δεκα μερες. που σημαινει οτι 8 το πολυ επρεπει να ειχα πραλαβει. κοντα ενα μηνα πριν το πασχα.

Μην νομίζεις οτι και για μένα δεν είναι πρόβλημα αυτο,δεν έχω τόσα πολλά χρήματα να αγοράζω κινητά κάθε μέρα και εγω θελω να πάρω πισω τα χρήματα μου πολύ σύντομα και να παρω αμέσως νεο,άλλα δύστυχος πέσαμε στην ατυχία μας τι να πω άλλο και εχεις απόλυτο δίκιο όλοι παραλαμβάνουν μονο εμείς οχι.:O

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι από αυτούς που έχω κάνει παραγγελία από τις 17/3 και λέει ότι έχει έρθει Ελλάδα από τις 27/3, έχω κανει dispute εδώ και 5 ημέρες. Αλλά επειδή είμαι μαζοχα το ξανά παρήγγειλα το ίδιο τηλέφωνο πάλι από vickmall σήμερα. Και δεν έχει κλείσει η υπόθεση. Απλά δεν μπορώ να περιμένω άλλο.

 

Στάλθηκε από το UMI TOUCH μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: το dispute μήπως είναι 45 μέρες;; δείτε το λινκ https://www.paypal.com/ie/webapps/mpp/first-dispute

 

Περίεργο πως ξέμεινε αυτό, και δε ξέρω τι εννοεί ακριβώς. Το όριο έχει διαφημιστεί σχετικά προσφατα οτι αυξήθηκε στις 180 μέρες. Το έχει και στις σημειώσεις κάθε συναλλαγής στο Paypal (στο δικό μου προβληματικό πακέτο μου λέει οτι έχω χρόνο έως και τον Σεπτέμβριο) και το έχει και στους όρους της υπηρεσίας Buyer Protection: The buyer can open a dispute within 180 days of the date the payment was made

https://www.paypal.com/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/ua/useragreement-full#13

 

Επίσης, για όσους θέλουν ντε και καλά να ανοίξουν άμεσα dispute για να μη χάσουν τα χρήματά τους, να υπενθυμίσω οτι αρκετοι απο εδώ στείλανε πίσω στο vickmall συσκευές (όλη η αξία της πληρωμής) +μεταφορικά, και αντιμετωπιστηκαν αξιόπιστα ως τώρα. Δείχνουν οτι θέλουν να συνεχίσουν να δουλέυουν με την ελληνική αγορά, και δε νομίζω να κλέψουν κανέναν μας για να μας χάσουν. Όποιος συμμερίζεται τα άνωθεν, αλλά θέλει άμεσα να έχει τηλέφωνο, η κατάσταση περιπλέκεται όντως.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από 29-3 με. Singa/post RB051072151SG έχει φτάσει αεροδρόμιο από 11-03

18 μερεσ είναι στο αεροδρόμιο !!!!!!!!!με τα ΠΟΔΙΑ να ερχόταν θα ήταν σπίτι μου

Και τωρα. Χωρισ ΚΙΝΗΤΟ είμαι δηλαδή με υποχρεώνουν να παω να δώσω 150€ να παω να ΠΑΡΩ ένα κινεζικό από ελλάδα που κινα. Έχει 60€

Όσο για τα επώνυμα κινητά δε τ συζητώ απλησίαστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

. Χωρισ ΚΙΝΗΤΟ είμαι δηλαδή με υποχρεώνουν να παω να δώσω 150€ να παω να ΠΑΡΩ ένα κινεζικό από ελλάδα που κινα. Έχει 60€

Υπερβάλλεις!

Σου υποσχέθηκε κάποιος ότι σε 20 μέρες θα είναι σπίτι σου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...