Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και sorry για το off topic.Έχει παραγγείλει κάποιος από Γερμανία με DHL-International Parcel- με 12ψηφιο Tracking να τον ρωτήσω ή να μου το στείλει για να ξέρω πότε να περιμένω κάτι που παράγγειλα?Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και sorry για το off topic.Έχει παραγγείλει κάποιος από Γερμανία με DHL-International Parcel- με 12ψηφιο Tracking να τον ρωτήσω ή να μου το στείλει για να ξέρω πότε να περιμένω κάτι που παράγγειλα?Ευχαριστώ πολύ!

 

Εγώ από 31/12 μου στείλανε tracking number 4/1 και έχει ενημερωθεί μόνο μία φορά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Wed, 14.01.2015 19:03 h -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Thu, 15.01.2015 16:22 h Bruchsal, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin

Fri, 16.01.2015 03:39 h Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/el.html)

Fri, 16.01.2015 03:39 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

 

Εμένα πως με βλέπεις?Γνωρίζεις αν έρχονται αεροπορικώς ή οδικώς?Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Wed, 14.01.2015 19:03 h -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

Thu, 15.01.2015 16:22 h Bruchsal, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin

Fri, 16.01.2015 03:39 h Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/el.html)

Fri, 16.01.2015 03:39 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

 

Εμένα πως με βλέπεις?Γνωρίζεις αν έρχονται αεροπορικώς ή οδικώς?Ευχαριστώ πολύ!

 

Οδικώς νομίζω τα συγκεκριμένα, μιά χαρά είσαι, εμένα μόνο το πρώτο μου έχει δείξει από τις 4/1, μπορείς να μου στείλεις το tracking number σου με pm για να το χρησιμοποιήσω στο dispute που έχω κάνει;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα έρθει με συστημένο από ΕΛΤΑ και όταν μπει Ελλάδα θα πάρει άλλο Τ.Ν?Ωχ...Δύο βδομάδες τουλάχιστον στο σύνολο...
Link to comment
Share on other sites

RS181418441NL

 

Δεν νομίζετε ότι αργεί να έρθει από Ολλανδία ;

Είναι φυσιολογικό ;

νομιζω πως μεσα στην εβδομαδα θα φανει

τα δικα μας απο 20-12-2014 ακομα ερχονται απο ολλανδια οποτε το καλυτερο ειναι υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια από 5/1 dispatched με Sg Post.

 

Ελπίζω μέσα στη βδομάδα να δούμε αλλαγή!

 

Μια απο τα ίδια...Αλλα έχει δρόμο ακόμα...δε θελει αγχος :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα έχω την εντύπωση πως κάποιοι εδώ μέσα ή δεν διαβάζουν τα προηγούμενα post ή νομιζουν πως το δέμα τους θα πάρει την πρώτη διαθέσημη πτήση και θα έρθει απευθείας σπίτι τους. Ηρεμήστε, να αρχίζετε να αγχόνεστε μετά τις 25-30 μέρες. Η λογική στις αποστολές ειναι μια....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ !!! :D :D :D Καμία όμως!!!

Link to comment
Share on other sites

Thank you for your email of 16 January 2015 regarding the status of your Registered Article RF309595852SG.

 

We are sorry to inform you that SingPost is not liable for any loss or late delivery. Kindly contact the courier service involved in the process.

 

Thank you for understanding.

 

Μηνυμα απο singpost οταν τους εστειλα γιατι αργει το πακετο.

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 δεματα RS198909229NL και RS198911094NL ενω ξεκινησαν μαζι απο κινα...

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RS198909229NL

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 10-01-2015 07:34 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 10-01-2015 07:34 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-01-2015 09:41 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-01-2015 08:14 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : RS198911094NL

 

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 10-01-2015 07:38 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 10-01-2015 07:38 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

πως γινεται το ενα να εχει φτασει ελλαδα ενω το αλλο να εχει κολλησει ολλανδια??? εκτος αν στα ελτα που το ψαχνω δεν εχουν πληρη ενημερωση.μπορει καποιος να δει καπου αλλου και να με ενημερωσει?ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Σάββατο μπήκε Ελλάδα. Μετά απ' αυτό, πόσο καιρό χρειάζεται για να παραληφθεί;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Σάββατο μπήκε Ελλάδα. Μετά απ' αυτό, πόσο καιρό χρειάζεται για να παραληφθεί;

 

Λογικά βαριά βαριά μέχρι παρασκευή θα το έχεις....Εμένα πάλι η παραγγελία ξεκίνησε 16/12 μέσω ολλανδικού ταχυδρομίου και τελευταία ανανέωση έγινε 4/01 οτι έχει φύγει απο κίνα...Παιδιά είναι λογικό πάντως να αργήσουν λίγο οι παραγγελίες λόγο του μεγάλου όγκου παραγγελιών που έγιναν μέσα στις γιορτές..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Έκανα μια αγορά από Κίνα μέσω gearbest και μου είπαν μόλις ότι το δέμα μου επειδή πέρασε εκτελονισμό θα έχω ένα επιπλέον κόστος 50 ευρώ. Και κάπως έτσι αρχίζει να μη συμφέρει καθόλου σαν αγορά. Μπορώ να αρνηθώ να το πληρώσω? Ξέρετε αν το συγκεκριμένο κατάστημα δέχεται επιστροφές με επιστροφή χρημάτων?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αλλη φορα μονο sg post!! http://prntscr.com/5ud1t7 :)

 

 

εσυ πρεπει να παιξεις τζοκερ! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια απο τα ίδια...Αλλα έχει δρόμο ακόμα...δε θελει αγχος :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικα έχω την εντύπωση πως κάποιοι εδώ μέσα ή δεν διαβάζουν τα προηγούμενα post ή νομιζουν πως το δέμα τους θα πάρει την πρώτη διαθέσημη πτήση και θα έρθει απευθείας σπίτι τους. Ηρεμήστε, να αρχίζετε να αγχόνεστε μετά τις 25-30 μέρες. Η λογική στις αποστολές ειναι μια....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ !!! :D :D :D Καμία όμως!!!

 

 

μια απο τα ιδια επισης... 5/1 dispatched με Sg Post.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη φορα μονο sg post!! http://prntscr.com/5ud1t7 :)

 

Και εγώ με despatched 2 μερες νωρίτερα 8/1 δεν έχει αλλάξει τπτ, ο καθένας με την τύχη του :P

Link to comment
Share on other sites

μονο τζοκερ.... ολα τα τυχερα παιχνιδια.χαχαχα καλοριζικο οτι και να ηρθε.

 

Κινητο αγορασα Cubot S308 σε προσφορα 99.99 ευρω :p απο aliexpress.Τελικα το express ισχυει (στην δικη μου περιπτωση) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πρώτη φορά τρώω τέτοια καθυστέρηση. Πακέτο από geekbuying με SG =

 

2014-12-29 14:41

Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-12-27 14:41

Received from Customer

Έχουν περάσει τόσες μέρες και δεν έχει αλλάξει από τις 29-12....έχω πάρει για μένα και φίλους ένα κάρο κινητά τάμπλετ θήκες...πάντα σε 15 με 16 μέρες (κάτι θήκες από ebay σε 10) τα είχα στα χέρια μου....εδώ κόλησε...και έχω το τάμπλετ χωρίς θήκη τόσο καιρό..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Στις 44 μέρες από την πληρωμή το dispute.

Πάντως, δεν νομίζω να χάθηκαν. Κάποια στιγμή θα έρθουν... Ίσως σε κανά 2μηνο...

 

Και ομως .......... πλεον θα πρεπει ολοι να το νομιζουμε οτι πλεον "χαθηκαν" , και πεταξαν σαν περιστερια που ελεγε και το παλιο ασμα.

Μαλλον καλυτερα η λογικη απαντηση θα πρεπει να ειναι με βεβαιοτητα πλεον για αυτα τα 4 πακετα οτι οπως λενε και οι αρχαιολογοι γα την Αμφιπολη οτι " το πιθανοτερο σενάριο ειναι ο τάφος να έχει συληθεί" ................ στην περιπτωση μας να ισχυει οτι " το πιθανοτερο ειναι οτι ο σακος της NL μαλλον έχει συληθεί πιθανοτατα καπου εκει στο Βενιζελος αφου μεχρι την Ολλανδια εμφανιζονται και μαλιστα με τελευταιο status οτι εχουν προωθηθει για Ελλαδα.

 

Αλλο το να καθυστερησει στο συνολο ενα πακετο απο την ημερα αποστολης του ακομα και 2 μηνες μεχρι την τελικη παραδοση και αλλο το κομματι προωθησης απο Ολλανδια σε Ελλαδα να ειναι ηδη στον 1 μηνα.

Το εχω ξαναπει σε προηγουμενη χρονικη στιγμη οτι αν μεσα σε αυτα περιλαμβανονταν και καποιο απο αλλο ασχετο πραγμα και μαγαζι θα μπορουσα να εχω καποιες αμφιβολιες για αυτο που λεω.

Αφου ομως ολα ειναι απο EFOX με το λογοτυπο του μαγαζιου επανω να βγαζει ματια, να ερεθιζει χερια και να μειωνει αντιστασεις, αποτελουσε μεγαλο κινητρο και δελεαρ για καποιον εν μεσω εορτων, μεγαλου φορτου εργασιας και γενικου χαμου η 'εξαφανιση' και 'οικειοποίηση' τους.

Δλδ αυτος δεν ηταν σακος της NL αλλα του Αι Βασιλη για καποιον !! και μαλλον πιο ευκολο θα ειναι να τα βρουμε να πουλουνται σε καποιο μαγαζι περιξ της Ομονοιας παρα στα Ελληνικα Ταχυδρομεια !!

 

Εγω παντως απο εδω και περα θεωρω μηδενικες τις πιθανοτητες να φανουν σε μεταγενεστερο χρονο.

...... σε εμας το τζοκερ που λεγατε κληρωσε αναποδα :worry:

Αιντε να κανουμε και τα dispute τωρα να κλεισει ο κυκλος της ολης ιστοριας.

 

...... Εξακολουθουν να αγνοουνται χωρις ανανεωση καταστασης απο 20 Δεκεμβριου στην Ολλανδια.

nikkal ------------- RC410800528NL

ZMA ----------------- RC410802682NL

paris_89 ----------- RC410799921NL

Thanos_ATH ------- RC410800505NL

PANOSFL22 ---------RC410800465NL

 

 

EDIT:

και μολις ελαβα απαντηση απο τα NL post σε σχετικο μου αιτημα για ερευνα του tracking ........... που πολυ φοβαμαι οτι επιβεβαιωνει οσα ειπα πιο πριν :

 

"The package left the Netherlands on the 20th of December 2014. I don´t have additional information. I advise you to contact the sender of the shipment for more information. You can also track your shipment to be received through http://www.internationalparceltracking.com/ "

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά. Έκανα μια αγορά από Κίνα μέσω gearbest και μου είπαν μόλις ότι το δέμα μου επειδή πέρασε εκτελονισμό θα έχω ένα επιπλέον κόστος 50 ευρώ. Και κάπως έτσι αρχίζει να μη συμφέρει καθόλου σαν αγορά. Μπορώ να αρνηθώ να το πληρώσω? Ξέρετε αν το συγκεκριμένο κατάστημα δέχεται επιστροφές με επιστροφή χρημάτων?

Τι είχες επιλέξει για τρόπο αποστολής;

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Και ομως .......... πλεον θα πρεπει ολοι να το νομιζουμε οτι πλεον "χαθηκαν" , και πεταξαν σαν περιστερια που ελεγε και το παλιο ασμα.

Μαλλον καλυτερα η λογικη απαντηση θα πρεπει να ειναι με βεβαιοτητα πλεον για αυτα τα 4 πακετα οτι οπως λενε και οι αρχαιολογοι γα την Αμφιπολη οτι " το πιθανοτερο σενάριο ειναι ο τάφος να έχει συληθεί" ................ στην περιπτωση μας να ισχυει οτι " το πιθανοτερο ειναι οτι ο σακος της NL μαλλον έχει συληθεί πιθανοτατα καπου εκει στο Βενιζελος αφου μεχρι την Ολλανδια εμφανιζονται και μαλιστα με τελευταιο status οτι εχουν προωθηθει για Ελλαδα.

 

Αλλο το να καθυστερησει στο συνολο ενα πακετο απο την ημερα αποστολης του ακομα και 2 μηνες μεχρι την τελικη παραδοση και αλλο το κομματι προωθησης απο Ολλανδια σε Ελλαδα να ειναι ηδη στον 1 μηνα.

Το εχω ξαναπει σε προηγουμενη χρονικη στιγμη οτι αν μεσα σε αυτα περιλαμβανονταν και καποιο απο αλλο ασχετο πραγμα και μαγαζι θα μπορουσα να εχω καποιες αμφιβολιες για αυτο που λεω.

Αφου ομως ολα και τα 4 ειναι απο EFOX με το λογοτυπο του μαγαζιου επανω να βγαζει ματια, να ερεθιζει χερια και να μειωνει αντιστασεις, αποτελουσε μεγαλο κινητρο και δελεαρ για καποιον εν μεσω εορτων, μεγαλου φορτου εργασιας και γενικου χαμου η 'εξαφανιση' και 'οικειοποίηση' τους.

Δλδ αυτος δεν ηταν σακος της NL αλλα του Αι Βασιλη για καποιον !! και μαλλον πιο ευκολο θα ειναι να τα βρουμε να πουλουνται σε καποιο μαγαζι περιξ της Ομονοιας παρα στα Ελληνικα Ταχυδρομεια !!

 

Εγω παντως απο εδω και περα θεωρω μηδενικες τις πιθανοτητες να φανουν σε μεταγενεστερο χρονο.

...... σε εμας το τζοκερ που λεγατε κληρωσε αναποδα :worry:

Αιντε να κανουμε και τα dispute τωρα να κλεισει ο κυκλος της ολης ιστοριας.

 

...... Εξακολουθουν να αγνοουνται χωρις ανανεωση καταστασης απο 20 Δεκεμβριου στην Ολλανδια.

nikkal ------------- RC410800528NL

ZMA ----------------- RC410802682NL

paris_89 ----------- RC410799921NL

Thanos_ATH ------- RC410800505NL

 

EDIT:

και μολις ελαβα απαντηση απο τα NL post σε σχετικο μου αιτημα για ερευνα του tracking ........... που πολυ φοβαμαι οτι επιβεβαιωνει οσα ειπα πιο πριν :

 

"The package left the Netherlands on the 20th of December 2014. I don´t have additional information. I advise you to contact the sender of the shipment for more information. You can also track your shipment to be received through http://www.internationalparceltracking.com/ "

 

1. Ο λόγος που πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα ερθούν είναι αυτό που λες... Αγνοούνται 4 πακέτα και όχι 1. Άρα, ολόκληρος σάκος. Εάν ήταν θέμα κλοπής, λογικά θα έλειπε ένα...

2. Η NL Post λέει μ@#%&?!€ς!!!!! Αφού έφυγε, γιατί δεν λέει arrived το σύστημά τους, πριν τα δει το σύστημα των ΕΛ.ΤΑ; Εγώ επιμένω ότι έχουν ξεμείνει στο Ολλανδικό αεροδρόμιο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια λεει αυτο στα ξενα

 

2015-01-19 08:19

Arrived at overseas (Country code: GR)

 

κ αυτο στα ελτα

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 31-12-2014 14:55 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-01-2015 06:19 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

 

που βρισκομε ξερει κανεις ???? κ τι ειναι αυτο το κατ που λεει ??? να τους παρω τηλ στα ελτα ??

Edited by Georgezoulis
Link to comment
Share on other sites

1. Ο λόγος που πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα ερθούν είναι αυτό που λες... Αγνοούνται 4 πακέτα και όχι 1. Άρα, ολόκληρος σάκος. Εάν ήταν θέμα κλοπής, λογικά θα έλειπε ένα...

2. Η NL Post λέει μ@#%&?!€ς!!!!! Αφού έφυγε, γιατί δεν λέει arrived το σύστημά τους, πριν τα δει το σύστημα των ΕΛ.ΤΑ; Εγώ επιμένω ότι έχουν ξεμείνει στο Ολλανδικό αεροδρόμιο...

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου .

Πιστεύω ότι είναι σε κάποιο σάκο που έχει παραπεσει η στην Ολλανδία η στην Ελλάδα και κάποια στιγμή θα φανούν.

Μου φαίνεται δύσκολο κάποιος υπάλληλος να βούτηξε ολόκληρο σακο ( θα έχει και αλλά πράγματα ο σακος, όχι μόνο 4 κινητά )

 

Και εμένα το δέμα μου είναι από 31/12 στην Ολλανδία κι εδώ βλέπω πολύ μεταγενέστερες ημερομηνίες να έχουνε ήδη παραλαβει και ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως .......... πλεον θα πρεπει ολοι να το νομιζουμε οτι πλεον "χαθηκαν" , και πεταξαν σαν περιστερια που ελεγε και το παλιο ασμα.

Μαλλον καλυτερα η λογικη απαντηση θα πρεπει να ειναι με βεβαιοτητα πλεον για αυτα τα 4 πακετα οτι οπως λενε και οι αρχαιολογοι γα την Αμφιπολη οτι " το πιθανοτερο σενάριο ειναι ο τάφος να έχει συληθεί" ................ στην περιπτωση μας να ισχυει οτι " το πιθανοτερο ειναι οτι ο σακος της NL μαλλον έχει συληθεί πιθανοτατα καπου εκει στο Βενιζελος αφου μεχρι την Ολλανδια εμφανιζονται και μαλιστα με τελευταιο status οτι εχουν προωθηθει για Ελλαδα.

 

Αλλο το να καθυστερησει στο συνολο ενα πακετο απο την ημερα αποστολης του ακομα και 2 μηνες μεχρι την τελικη παραδοση και αλλο το κομματι προωθησης απο Ολλανδια σε Ελλαδα να ειναι ηδη στον 1 μηνα.

Το εχω ξαναπει σε προηγουμενη χρονικη στιγμη οτι αν μεσα σε αυτα περιλαμβανονταν και καποιο απο αλλο ασχετο πραγμα και μαγαζι θα μπορουσα να εχω καποιες αμφιβολιες για αυτο που λεω.

Αφου ομως ολα και τα 4 ειναι απο EFOX με το λογοτυπο του μαγαζιου επανω να βγαζει ματια, να ερεθιζει χερια και να μειωνει αντιστασεις, αποτελουσε μεγαλο κινητρο και δελεαρ για καποιον εν μεσω εορτων, μεγαλου φορτου εργασιας και γενικου χαμου η 'εξαφανιση' και 'οικειοποίηση' τους.

Δλδ αυτος δεν ηταν σακος της NL αλλα του Αι Βασιλη για καποιον !! και μαλλον πιο ευκολο θα ειναι να τα βρουμε να πουλουνται σε καποιο μαγαζι περιξ της Ομονοιας παρα στα Ελληνικα Ταχυδρομεια !!

 

Εγω παντως απο εδω και περα θεωρω μηδενικες τις πιθανοτητες να φανουν σε μεταγενεστερο χρονο.

...... σε εμας το τζοκερ που λεγατε κληρωσε αναποδα :worry:

Αιντε να κανουμε και τα dispute τωρα να κλεισει ο κυκλος της ολης ιστοριας.

 

...... Εξακολουθουν να αγνοουνται χωρις ανανεωση καταστασης απο 20 Δεκεμβριου στην Ολλανδια.

nikkal ------------- RC410800528NL

ZMA ----------------- RC410802682NL

paris_89 ----------- RC410799921NL

Thanos_ATH ------- RC410800505NL

 

EDIT:

και μολις ελαβα απαντηση απο τα NL post σε σχετικο μου αιτημα για ερευνα του tracking ........... που πολυ φοβαμαι οτι επιβεβαιωνει οσα ειπα πιο πριν :

 

"The package left the Netherlands on the 20th of December 2014. I don´t have additional information. I advise you to contact the sender of the shipment for more information. You can also track your shipment to be received through http://www.internationalparceltracking.com/ "

 

Βαλτε και εμενα στην λιστα.

RC410800465NL απο 20.12 Sent to country of destination

Efoxshop και εγω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...