Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!Λοιπον εγω παραγγειλα 25/11 ενα umi zero απο geeekbyuing...λογω ελλειψης λοιπον το εστειλαν 18/12...απο 28/12 εχει φυγει απο ολλανδια προς ελλαδα...ειχα λοιπον κ γω σκασει και τελικα σημερα ηρθε αθηνα...αντε σιγα σιγα να ερθουν κ τα δικα σας.Ελπιζω να σας ανακουφισα λιγο(τοσο καιρο μαζι σκαγαμε...).Οποιος θελει κ το tn...RS178940009NL.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι να πω και γω ; RF309241205SG

έχει σταματήσει απο 29/12.. και είναι και ξένα πραγματα δεν είναι δικά μου...πρώτη φορά γίνεται αυτό.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Λοιπον εγω παραγγειλα 25/11 ενα umi zero απο geeekbyuing...λογω ελλειψης λοιπον το εστειλαν 18/12...απο 28/12 εχει φυγει απο ολλανδια προς ελλαδα...ειχα λοιπον κ γω σκασει και τελικα σημερα ηρθε αθηνα...αντε σιγα σιγα να ερθουν κ τα δικα σας.Ελπιζω να σας ανακουφισα λιγο(τοσο καιρο μαζι σκαγαμε...).Οποιος θελει κ το tn...RS178940009NL.

 

Είθε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok thx και αν δεν απαντήσει καθολου μετα απο ποσες μερες να κανω claim

 

P.S. παιδια sorry για off topics

 

Δεν προσέχεις μου φαίνεται... 20 ημέρες από την καταχώρηση του dispute.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Λοιπον εγω παραγγειλα 25/11 ενα umi zero απο geeekbyuing...λογω ελλειψης λοιπον το εστειλαν 18/12...απο 28/12 εχει φυγει απο ολλανδια προς ελλαδα...ειχα λοιπον κ γω σκασει και τελικα σημερα ηρθε αθηνα...αντε σιγα σιγα να ερθουν κ τα δικα σας.Ελπιζω να σας ανακουφισα λιγο(τοσο καιρο μαζι σκαγαμε...).Οποιος θελει κ το tn...RS178940009NL.

 

 

δεν ειναι μονο να ρθει αλλα να το ανοιξεις και να δεις τι εχει μεσα το δεματακι πριν το 45ημερο γιατι μετα δεν θα μπορεσεις να κανεις τπτ :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είθε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν προσέχεις μου φαίνεται... 20 ημέρες από την καταχώρηση του dispute.

 

οκ καταλαβα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Επειδη περιμενω παραγγελια απο vickmall γνωριζει καποιος να μου πει .. ;

 

Παραγγελια με NL post.

 

Μου εδωσε tracking number που ξεκιναει απο σιγκαπουρη (παει ολλανδια και απο εκει το στελνουν ελλαδα ; )

Singapore

to

Greece

(Normal Tracking)2015-01-19 15:19, Despatched to overseas (Country code: GR)

RF31*****49SG

---------

Οταν παει ολλανδια συνεχιζω με το ιδιο tracking number να το αναζητω ; ή δεν εχω καταλαβει κάτι καλα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Επειδη περιμενω παραγγελια απο vickmall γνωριζει καποιος να μου πει .. ;

 

Παραγγελια με NL post.

 

Μου εδωσε tracking number που ξεκιναει απο σιγκαπουρη (παει ολλανδια και απο εκει το στελνουν ελλαδα ; )

Singapore

to

Greece

(Normal Tracking)2015-01-19 15:19, Despatched to overseas (Country code: GR)

RF31*****49SG

---------

Οταν παει ολλανδια συνεχιζω με το ιδιο tracking number να το αναζητω ; ή δεν εχω καταλαβει κάτι καλα ;

 

Να τελειώνει το tracking number σε SG και να στο έστειλε με NL POST δεν γίνεται. Στο έχει στείλει με SG Post.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπερδευτηκε το vickmall τοτε ... γιατι ακομα και στο λογαριασμο μου στην αποστολη λεει

 

"Shipping Method

Free shipping - Netherland Post-Registered Airmail"

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το lenovo vibe z2 pro από minideal με sg. Και από ότι είδα τις παλιότερες αγορές που έχω κάνει απο την στιγμή που λέει ότι στάλθηκε στην χώρα προορισμού ποτέ δεν έχει εμφανιστεί στην Ελλάδα καμία παραγγελία πριν απο 15 μέρες. Οπότε είναι φυσιολογικές οι καθυστερήσεις που έχουμε και λόγω του μεγάλου όγκου των εορτών. Για άλλη μια φορά υπομονή !!! :O
Link to comment
Share on other sites

δεμα κινα-ολλανδια 4 μερες και αμεσως αποστολη ελλαδα μπραβο βελτιωση.

πιστευω θα φτασει νωρις στην ελλαδα,ολα τα δεματα μου ερχοντουσαν απο 4 εως 8 μερες

ομως το προηγουμενο δεν ξερουμε ουτε καν που βρισκεται τετοια τυχη που βρεθηκε 5-6 ατομα αγνοειται το δεμα μας

θα το παρουμε μαλλον για το πασχα.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω και γω ; RF309241205SG

έχει σταματήσει απο 29/12.. και είναι και ξένα πραγματα δεν είναι δικά μου...πρώτη φορά γίνεται αυτό.

 

Και γω μια απο τα ιδια!! Απο τοτε despatched μου γραφει

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το lenovo vibe z2 pro από minideal με sg. Και από ότι είδα τις παλιότερες αγορές που έχω κάνει απο την στιγμή που λέει ότι στάλθηκε στην χώρα προορισμού ποτέ δεν έχει εμφανιστεί στην Ελλάδα καμία παραγγελία πριν απο 15 μέρες. Οπότε είναι φυσιολογικές οι καθυστερήσεις που έχουμε και λόγω του μεγάλου όγκου των εορτών. Για άλλη μια φορά υπομονή !!! :O

 

Σωστος αλλα τωρα το εχουν ξεχειλωσει το θεμα!

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off topic, εσύ θα απαιτήσεις επιστροφή χρημάτων. Εάν το δεχθεί έχει καλώς, εάν όχι θα κάνεις claim. Εάν σου προτείνει να σου στείλει εκ νέου την παραγγελία, υπό την προϋπόθεση να κλείσεις το dispute, να αρνηθείς και να ζητήσεις refund και μετά κάνεις καινούρια παραγγελία.

γεια σου nikkal τελικα εκανες dispute .

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο....από 29-12-2014 με SG

 

Παρήγγειλα κι εγώ απο vickmall.com και είμαι κι εγώ στο ίδιο (Despatched to overseas) απο 21-01-2015 με SG post.

Ξέρω θέλω πολύ ακόμα, και δεν βιάζομαι. :)

Θα γράφω κι εγώ τις ανανεώσεις για να συγκρίνετε :)

Edited by kostasls

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ απο vickmall.com και είμαι κι εγώ στο ίδιο (Despatched to overseas) απο 21-01-2015 με SG post.

Ξέρω θέλω πολύ ακόμα, και δεν βιάζομαι. :)

Θα γράφω κι εγώ τις ανανεώσεις για να συγκρίνεται :)

 

Και γω από Vickmall είμαι με Dispatched στις 5/1 και είναι άλλοι 3-4 στις προηγούμενες σελίδες. Υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο....από 29-12-2014 με SG

 

Και εγώ σχετικα κοντά είμαι παρήγγειλαν 31-12 με singpost 4-1 πήρα tracking και 5-1 dispached..και απο οτι έχω καταλάβει κάποια πακέτα απο 8-1 dispached όπως αναφέρθηκε έχουν φτάσει Ελλάδα.

Και απο οτι διαβάζω στην αρχή του θέματος κάτι τέτοιο είναι φυσιολογικό έχει ξαναγίνει.

Κοινώς οτι νάναι..δεν υπάρχει λογική ποτε θα φτασει το δέμα..

Σε γενικές γραμμες λοιπον έχω πεισθεί οτι δεν αξίζει η αγορά απο κινα τελικα και μονο λογω του ελάχιστου των 30 ημερών..

Οποτε μάλλον και ηταν η πρωτη και η τελευταία...

Πάντως κοιτουσα οτι τα περισσότερα μαγαζιά έχουν και EU warehouse ..με λίγο πιο τσιμπημενες τιμες..έχει αγοράσει κάποιος? Κανει όντως 3-5 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ξερουμε που βρισκετε το Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ γιατι θελω να παραλαβω ενα δεμα απο εκει και να γλητωσο την αναμονη του σαββατοκυριακου.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ξερουμε που βρισκετε το Μ.Δ. ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ γιατι θελω να παραλαβω ενα δεμα απο εκει και να γλητωσο την αναμονη του σαββατοκυριακου.Ευχαριστω!

 

Ο γούγλης δε βοηθάει...

Πάρε ένα τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ. Είδα οτι στην Θεσσαλονίκη έχει 6 ΜΔ, οπότε να προσέξεις να πάς εκεί που πρέπει...

Link to comment
Share on other sites

Ο γούγλης δε βοηθάει...

Πάρε ένα τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ. Είδα οτι στην Θεσσαλονίκη έχει 6 ΜΔ, οπότε να προσέξεις να πάς εκεί που πρέπει...

 

Πηρα τηλ. στα ελτα και με εδωσαν το τηλεφωνο απο το ΜΔ της ανατολικης θεσσαλονικης.Παπαναστασιου 37 βρισκετε.βαζω και τα τηλ. μιπως χρειαστει κανενας αλλος 2310900908 και 2310923992.Λετε να μπορεσω να το παρω :worry: ;

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ. στα ελτα και με εδωσαν το τηλεφωνο απο το ΜΔ της ανατολικης θεσσαλονικης.Παπαναστασιου 37 βρισκετε.βαζω και τα τηλ. μιπως χρειαστει κανενας αλλος 2310900908 και 2310923992.Λετε να μπορεσω να το παρω :worry: ;

 

Πάρε τηλέφωνο πριν πας, γιατί μπορεί να έχει φύγει γιά το ταχυδρομείο της περιοχής σου ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο πριν πας, γιατί μπορεί να έχει φύγει γιά το ταχυδρομείο της περιοχής σου ...

Ναι θα παρω και πριν παω.Ετσι και αλιος αυριο φτανει εκει οποτε την δευτερα θα ξεκινισει για το ταχυδρομιο της περιοχης μου.Ετσι θα γλυτωσο το σαββατοκυριακο αναμονης.

Link to comment
Share on other sites

1.Καλησπέρα παίδες θέλω τα φώτα σας εχω κανει μια παραγγελια με hong kong post και απο 19/12/2014 μοθ γραφει αυτο GR, The item ( RCχχχχχχχχχχHK ) left Hong Kong for its destination on 19-Dec-2014

 

να αρχισω να αγχωνομαι ή οχι ακομα ασε που δεν έχει καμια ενημέρωση.

 

2.Το εντελως κουλο ειναι οτι μια παραγγελεια ενω την εχω παραλαβει εδω και 10 μερες φενεται 2015-01-01 14:57, The item has arrived in the country of destination και μιλαμε οτι διχνει οτι ειναι στην αγγλια.

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΡΕ ******* ΜΟΥ ******NL POST ΜΟΥ:D

Number (Registered): RS178844529NL

Status: Transit

Destination: Greece

2015-01-22 06:55 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ), Receive Item At Office Of Exchange

2014-12-19 10:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

2014-12-19 10:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Origin: Netherlands

2015-01-22 08:55 The item has been processed in the country of destination

2014-12-28 23:37 The item has arrived in the country of destination

2014-12-20 09:58 The item is on transport to the country of destination

2014-12-19 13:06 The item is on transport to the country of destination

2014-12-19 00:10 The item is at the PostNL sorting center

2014-12-17 17:24 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2014-12-17 13:10 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2014-12-17 11:55 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2014-12-16 09:08 The item has arrived in the transit airport

2014-12-16 06:46 The item has left the originating country

2014-12-16 03:20 The item is ready for shipment

2014-12-16 03:19 The item is pre-adviced

2014-12-15 21:59 The item is at the airport of the originating country

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Αντε να δουμε ποτε θα το παρω στα χερια μου!!!!!!!!!!

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...