Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, πηγα τελικα το κινητο για επισκευη της δονησης στην arvato. Γραφω για να υπαρχει και κανα θετικο σχολιο γιατι και εγω εβλεπα ολα τα αρνητικα και το καθυστερουσα. Λοιπον το κινητο ηταν ετοιμο σε τρεις μερες, αλλαχτηκε η δονηση και επισης αλλαξαν το πισω καλλυμα επειδη τους ειπα για καποια σημαδακια που ειχε ο φακος, σαν να ξεφλουδιζε καποια επιστρωση που ειχε. Δεν το περιμενα απο αυτα που ακουγα να ειναι εντος εγγυησης και να αλλαχτει αλλα ολα κομπλε. Για να μην ξεχνιομαστε βεβαια ηταν πριν απο μενα και ενα παιδι που του ειχαν στειλει μυνημα οτι ειναι ετοιμο το κινητο και πηγε εκει και τελικα του λεει προεκυψε προβλημα στον ελεγχο ελα αργοτερα :P, συμβαινουν και αυτα.

Ηθελα να ρωτησω επειδη δεν βρηκα κατι αξιοπιστο στο xda αν ξερει καποιος τροπο να ρουταρω την 270 απευθειας χωρις να χρειαστει να ξαναγυρισω σε κιτκατ.

 

Υπάρχει τρόπος που είχα κάνει και εγώ, αλλά δεν μπορώ να βάλω λινκ τώρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Modified mixer path xml για δυνατότερο ήχο χωρίς παραμόρφωση. Το κάνετε copy αφού κάνετε rename το original και διορθώνετε τα permissions.

 

https://drive.google.com/file/d/0By41-GhP4E3aR3pDR0hkTWNDVnM/edit?usp=docslist_api

 

Να σε ρωτησω.. αυτο αυξανει μονο την ενταση στα ακουστικα? το βρηκες στο xda? Μπορεις να παραθεσεις το link της συζητησης?

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου σβήνει το κινητό ξαφνικά και νιώθω ζεστή την συσκευή. Ενώ έχει μπαταρία γύρω στο 70% απενεργοποιήται η συσκευή. Άλλες φορές από το 40% πάει στο 9%. Να τα'χει παίξει η μπαταρία, τι να συμβαίνει; Είμαι σε stock root KitKat 4.4.4 με ενεργοποιημένο μόνο την "Λειτ. χαμηλής μπαταρίας" κι εγκατεστημένο το Greenify. Δεν έχω κάνει καμιά αναβάθμιση λογισμικού που ενδεχομένως να προέκυψε αυτό, καμιά εφαρμογή antivirus ή task killer αλλά και παιδιά που αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα με repair μέσω PC Companion ή επαναφορά εργ. ρυθμίσεων δεν λύθηκε.

Στο XDA & στο talk.sonymobile για το Z1 σε αντίστοιχο πρόβλημα γράφανε (πως θα το διαπιστώσω όμως):

Check who is eating up processor time. Sometimes media server gets in to loop.

Media Server loop. One of your media file is corrupted ... so cpu usage is long, battery life is short and phone is hot !!!

Άλλος έγραψε:

The problem lies with the battery itself - either there's a bad connection or part of the battery itself is damaged. there seems to be a pattern in when power drops off .. first of all you get a drop of 10-20% once you get down to the 90-85% mark, then another drop when you get to around 45%.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

@Halaros : είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Το έστειλα στην αντιπροσωπεία για αλλαγή μπαταρίας ( αυτό νόμιζα ). Λόγω Αυγούστου κτλ θα το έχω πίσω σε 15 μέρες :-(

 

Ήμουν στη 5.0 χωρίς greenify.

VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε εδώ όταν το παραλάβεις με το καλό τι σου έκαναν και πόσο κόστισε η αλλαγή μπαταρίας. Γιατί εγώ πιθανολογώ ότι το πρόβλημα είναι στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου θυμάμαι είχε αναφερθεί πρόβλημα με tethering στην 5.02, αλλά δεν βρίσκω κάτι στις πίσω σελίδες. Πως το λύσατε όσοι το είχατε αντιμετωπίσει. Clean install την είχα περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου θυμάμαι είχε αναφερθεί πρόβλημα με tethering στην 5.02, αλλά δεν βρίσκω κάτι στις πίσω σελίδες. Πως το λύσατε όσοι το είχατε αντιμετωπίσει. Clean install την είχα περάσει.

http://www.myphone.gr/forum/search.php?searchid=10421515

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μετα απο ενημερωση σε εφαρμογη δε ξερω ποια ηταν, γιατι ειναι του γιου μου, εκλεισε και δεν ξανα ανοιξε, του περασα την ρομ παλι μεσω flashtool αλλα και παλι δεν ανοιγει απλα

αναβοσβηνει το φωτακι επανω, τι αλλο μπορω να κανω για να το επαναφερω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μετα απο ενημερωση σε εφαρμογη δε ξερω ποια ηταν, γιατι ειναι του γιου μου, εκλεισε και δεν ξανα ανοιξε, του περασα την ρομ παλι μεσω flashtool αλλα και παλι δεν ανοιγει απλα

αναβοσβηνει το φωτακι επανω, τι αλλο μπορω να κανω για να το επαναφερω

 

ποτουλα ετσι οπως το περιγραφεις μαλλον απο μπαταρια εχει μεινει....

Εγω νομιζα οτι μπρικαρε απο αναβαθμιση λογισμικου στο μηνυμα που μου εστειλες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν πιστευω αυτα που βλεπουν τα ματια μου!

Sony και ξερο ψωμι!

Link to comment
Share on other sites

ωχ ναι.εντωμεταξυ και και γω απο φορουμ στο xda το ειδα που καποιος χαιροταν αλλα απ'οτι φαινεται τρελο ακυρο μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο λέει ότι τα z1 θα πάρουν μέχρι 5.1 οπότε άκυρο

 

"Fortunately for the Xperia Z1 and the Xperia Z models, Sony decided to extend software support up to Android 5.1 Lollipop, even if they already reached the end of life cycle."

 

το άκυρο από που προκύπτει?

Link to comment
Share on other sites

"Fortunately for the Xperia Z1 and the Xperia Z models, Sony decided to extend software support up to Android 5.1 Lollipop, even if they already reached the end of life cycle."

 

το άκυρο από που προκύπτει?

ακυρο εννοω για το android M που θα παρουν τα επομενα μοντελα..

Link to comment
Share on other sites

https://ptcrb.com/vendor/complete/complete_request.cfm?tab=Certified

 

Πιστεύω σε κάνα 2 βδομάδες το πολύ να το έχουμε!

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω εαν γινεται να βρω τα αρχεια που εχουν σταλθει με Bluetooth απο το κινητο μου σε αλλες συσκευες...ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Μια ερώτηση γιατί δεν έχω βγάλει άκρη όσο και να το έχω ψάξει..Πριν λίγες μέρες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βάζοντας φυσικά το ίδιο email όπως και πριν δεν εμφανίζεται η εικόνα του GMAIL μου στην μπάρα ειδοποιήσεων (πάνω δεξιά)..Πριν 4 μήνες που το αγόρασα εμφανίστηκε από μόνη της χωρίς να κάνω κάτι εγώ..Φυσικά και έχει ρύθμιση να βάλω κάποια φωτογραφία από το κινητό ή από άμεση λήψη αλλά έχω κολλήσει και θέλω του GMAIL :O Μίλησα με SONY MOBILE και μου είπαν ότι δεν είναι κάποια ρύθμιση του κινητού..Μήπως το έχει ψάξει κάποιος καλύτερα το θέμα αυτό?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

SONY XPERIA MINI(st15i)Black,SONY XPERIA U(White),SONY XPERIA MINI(st15i)White,

SONY XPERIA M(White),SONY XPERIA E1(Black),SONY XPERIA Z1 Compact(Black)...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...