Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!Μια ερώτηση γιατί δεν έχω βγάλει άκρη όσο και να το έχω ψάξει..Πριν λίγες μέρες έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και βάζοντας φυσικά το ίδιο email όπως και πριν δεν εμφανίζεται η εικόνα του GMAIL μου στην μπάρα ειδοποιήσεων (πάνω δεξιά)..Πριν 4 μήνες που το αγόρασα εμφανίστηκε από μόνη της χωρίς να κάνω κάτι εγώ..Φυσικά και έχει ρύθμιση να βάλω κάποια φωτογραφία από το κινητό ή από άμεση λήψη αλλά έχω κολλήσει και θέλω του GMAIL :O Μίλησα με SONY MOBILE και μου είπαν ότι δεν είναι κάποια ρύθμιση του κινητού..Μήπως το έχει ψάξει κάποιος καλύτερα το θέμα αυτό?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

δηλαδη το προβλημα ποιο ειναι? οτι δε λαμβανεις ειδοποιηση για μαιλ ή οτι δεν εχει καποιο εικονιδιο πανω δεξια? και γιατι να το εχει? μηπως απλα ειχε φαει κανα σκαλωμα πριν και το ειχε? δεν ειναι λογικο να υπαρχει εικονιδιο στη μπαρα αν δεν υπαρχει ειδοποιηση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη το προβλημα ποιο ειναι? οτι δε λαμβανεις ειδοποιηση για μαιλ ή οτι δεν εχει καποιο εικονιδιο πανω δεξια? και γιατι να το εχει? μηπως απλα ειχε φαει κανα σκαλωμα πριν και το ειχε? δεν ειναι λογικο να υπαρχει εικονιδιο στη μπαρα αν δεν υπαρχει ειδοποιηση.
Ίσως να μην το έγραψα σωστά όχι στην μπάρα ειδοποιήσεων..αλλά κατεβάζοντας την μπάρα ειδοποιήσεων πάνω δεξιά δείχνει τον γαλάζιο κύκλο σωστά?Εκεί είχε την εικόνα που είχα στο GMAIL

SONY XPERIA MINI(st15i)Black,SONY XPERIA U(White),SONY XPERIA MINI(st15i)White,

SONY XPERIA M(White),SONY XPERIA E1(Black),SONY XPERIA Z1 Compact(Black)...

Link to comment
Share on other sites

Έναν λογαριασμό gmail χρησιμοποιείς; Το πολύ πολύ πάτα επάνω και ξαναβάλε την...
Link to comment
Share on other sites

Έναν λογαριασμό gmail χρησιμοποιείς; Το πολύ πολύ πάτα επάνω και ξαναβάλε την...
Ναι έναν..η φωτογραφία υπάρχει ήδη στον λογαριασμό..στην συσκευή δεν βγαίνει (πάνω δεξιά).

Ενώ στο Play Store την δείχνει κανονικά!

 

http://www.xblog.gr/sony-xperia-z1-compact-glyko-koutaliou-video/ :lol: :lol: :lol:

Το έχετε δει;

Edited by zxr

SONY XPERIA MINI(st15i)Black,SONY XPERIA U(White),SONY XPERIA MINI(st15i)White,

SONY XPERIA M(White),SONY XPERIA E1(Black),SONY XPERIA Z1 Compact(Black)...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει όταν παιζει το Ραδιόφωνο κι ανοίξεις το Shazaam αυτό σταματάει και ξαναξεκινάει όταν κλείσεις το Shazaam;

Αναγνώριση τραγουδιού από το ραδιόφωνο δεν μπορείς να κάνεις δηλ. μέσω Shazaam παρά μόνο μέσω TrackID.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει όταν παιζει το Ραδιόφωνο κι ανοίξεις το Shazaam αυτό σταματάει και ξαναξεκινάει όταν κλείσεις το Shazaam;

Αναγνώριση τραγουδιού από το ραδιόφωνο δεν μπορείς να κάνεις δηλ. μέσω Shazaam παρά μόνο μέσω TrackID.

 

Δεν έχω Shazaam αλλά μου το κάνει αυτό που περιγράφεις με το TrackID.

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή από σέρβις, 17 ημερολογιακές μέρες και λόγω καλοκαιριού. Η αποστολή έγινε μέσω Public. Το έδωσα γιατί δεν κράταγε η μπαταρία. Έγινε αλλαγή, επισκευή (?) και εγκατάσταση λογισμικού 5.0.1 (? αυτή ήταν πάνω) όλα με μηδενικό κόστος λόγω εγγύησης.
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή από σέρβις, 17 ημερολογιακές μέρες και λόγω καλοκαιριού. Η αποστολή έγινε μέσω Public. Το έδωσα γιατί δεν κράταγε η μπαταρία. Έγινε αλλαγή, επισκευή (?) και εγκατάσταση λογισμικού 5.0.1 (? αυτή ήταν πάνω) όλα με μηδενικό κόστος λόγω εγγύησης.

 

Η εγγυηση είναι 1 ή 2 χρονια;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κοντευω να κλεισω χρονο με το κινητο, κι ενω παντα οταν αδειαζε η μπαταρια (πχ στο 20%) ηθελε κανενα 2ωρο να φορτισει, σημερα μου εχει κανει 5ωρο και ακομη ειναι στο 60%!!!!

Εχω ανησυχησει.

Το εκανα και επανεκινηση, εβγαλα το μαγνητικο βυσμα και το ξαναβαλα, ειδα να πατάει καλα, κλπ

 

Γιατι συμβαινει αυτο; Εχει τυχει σε αλλον; Μπορω να δω/κανω κατι; Τι στο καλο συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και με την φόρτιση usb;Ρωτάω γτ και εμένα πριν λίγο καιρό που αγόρασα ένα καλώδιο μαγνητικής (όχι γνήσιο) έκανε γύρω στη μία ώρα να φορτίσει ένα 10%..Φυσικά το καλώδιο το επέστρεψα πίσω και δεν ξαναασχολήθηκα με την μαγνητική φόρτιση και για να είμαι ειλικρινής δεν με ενδιαφέρει..

Από την θύρα φόρτισης usb φορτίζει κανονικά!Εσένα;;;

Edited by Eyaggelos_WRC

SONY XPERIA MINI(st15i)Black,SONY XPERIA U(White),SONY XPERIA MINI(st15i)White,

SONY XPERIA M(White),SONY XPERIA E1(Black),SONY XPERIA Z1 Compact(Black)...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια καλλη σελιδα για να παραγγειλω το Ζ1 ?

Μου πρότειναν την aliexpress , ειναι αξιοπιστη ? Το εχει στα 175€

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια καλλη σελιδα για να παραγγειλω το Ζ1 ?

Μου πρότειναν την aliexpress , ειναι αξιοπιστη ? Το εχει στα 175€

 

Είχα παραγγείλει παλιότερα από εκεί διάφορα αντικείμενα τεχνολογικά ή μη.είναι σαν να λέμε το ebay της κίνας με τους διάφορους κινέζους πωλητές εκεί :p Δεν είχα ποτέ θέμα με κανέναν εκεί και έχουν γρήγορη επικοινωνία.Απλά όπως και στο ebay να κοιτάς τις βαθμολογίες των πωλητών και τα σχόλια που τους αφήνουν.

 

Αν και τα περισσότερα που βλέπω είναι Refurbished άρα πρόσεχε

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και με την φόρτιση usb;Ρωτάω γτ και εμένα πριν λίγο καιρό που αγόρασα ένα καλώδιο μαγνητικής (όχι γνήσιο) έκανε γύρω στη μία ώρα να φορτίσει ένα 10%..Φυσικά το καλώδιο το επέστρεψα πίσω και δεν ξαναασχολήθηκα με την μαγνητική φόρτιση και για να είμαι ειλικρινής δεν με ενδιαφέρει..

Από την θύρα φόρτισης usb φορτίζει κανονικά!Εσένα;;;

 

Κανονικα φορτιζει με usb καλωδιο.

Τελικα αλλαξα πριζα usb(ιδιο καλωδιο-μαγνητικο), και φαινεται επιτυχυνθηκε η φορτιση.

 

Ομως, δεν ειμαι και τεχνικος κι ισως ειναι και ιδεα μου, φαινεται να υπαρχουν αρκετες διακυμανσεις στην ταχυτητα φορτισης.

Δηλαδη, για το ιδιο ποσοστο αποφορτισης, δεν φαινεται να φορτιζει παντοτε το ιδιο γρηγορα.

Εμπειρικα το λεω, ισως να κανω και λαθος, αλλα αυτη την αισθηση εχω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια καλλη σελιδα για να παραγγειλω το Ζ1 ?

Μου πρότειναν την aliexpress , ειναι αξιοπιστη ? Το εχει στα 175€

 

πηρα προσφατα κατι καμερες απο εκει 500 ευρω. Απλα ζητα τους να σου δωσουν αποδειξη για 50 ευρω για να μην κολλησει στο τελωνειο..Επισης δε θα εχεις εγγυηση εδω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καποιος συνφορουμιτης απο Ηπειρο εστειλε αν θυμαμαι καλα το κιν για σερβις στα Γιαννενα,αν γινεται να μας πει που συγκεκριμενα?Με πμ
Link to comment
Share on other sites

Χάνεται. Θέλει διαδικασία.

 

thanks.

Επειδη στο xda εχει πολυ πραγμα και φοβαμαι μην γινει κανενα λαθος, μπορει καποιος να μου δωσει το σωστο link (εδω ή με pm), με το πιο ευκολο root για lollipop?

Εκτος αν ειναι ιδιο με την kit kat, οποτε εχω κρατησει τα αρχεια που το εκανα και μπορω να το ξανακανω.

Link to comment
Share on other sites

Στην kit kat, εχω κανει το root.

Αν αναβαθμισω σε 5αρα, χανεται ή διατηρείται;

 

ειχα την εντυπωση οτι ειχες ηδη αναβαθμισει σε 5

Link to comment
Share on other sites

ειχα την εντυπωση οτι ειχες ηδη αναβαθμισει σε 5

 

Οχι, θα περιμενω την 5.1.

Ομως, θα διατηρηθει το root, αν κρινω απο την μικρη μου εμπειρια στο περασμα στην kit kat με το z1c, γιατι οταν το αγορασα δεν ειχε kit kat. Ομως το root εμεινε και μετα την αναβαθμιση.

Για να μην ψαχνομαι λοιπον οταν βγει η 5.1, την οποια λογικα θα περασω σχεδον αμεσως, δεν θελω τοτε να ζητω πληροφοριες τι και πως.

Θελω να εχω ετοιμα τα αρχεια στον υπολογιστη για το root, ωστε σε λιγη ωρα να εχω περασει την νεα εκδοση, και το νεο root και να ειμαι ετοιμος.

Γιατι εδω μπορει να τυχει καποιος να ρωτησει κατι σημερα, και να παρει απαντηση μεθαυριο, και ειναι λογικο, ο καθενας εχει και τις δουλειες του.

Εξαλλου, ειναι ο τροπος που λειτουργω αυτος, ειχα αγορασει αξεσουαρ για το z1c πριν καν αγορασω την συσκευη, σιγουρα πολλοι θα το θυμουνται. Ωστε οταν ειμαι ετοιμος, να ειμαι πραγματικα ετοιμος, δεν αντεχω κωλυσιεργειες και αναμονες. Παντα προετοιμαζομαι απο πολυ νωριτερα. Εξαλλου μπορει να 'μου την δωσει' και να βαλω και την 5αρα καποια στιγμη, αν και δεν νομιζω να το κανω, οποτε ετσι κι αλλιως πρεπει να ξερω.

 

Πειτε μου λοιπον σας παρακαλω τι απο ολα αυτα που βλεπω στο xda να κατεβασω, ή οτι αλλο ή απο οπου αλλου τελωσπαντων, κατι που να γινεται με apk κατευθειαν στο κινητο και να ειναι ευκολο, ειδικα για lolipop.

 

Λοιπον, για πειτε ευκολο τροπο root για εκδοση 5. Δωστε λινκ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...