Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ηχειο κατω ειναι νομιζω

 

Δεν το έγραψα εγώ καλά. Εννοούσα στο κάτω μερος μεν αλλά στο πλάι του κινητού και όχι στην πλάτη όπως σε πολλά αλλα που φιμώνεται μολις το ακουμπάς. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Παντα μιλαω με το BT και με την. 270 δεν ειχα ποτε θεμα.Ισως επειδή εχω την εφαρμογη auto bluetooth για οικονομια μπαταριας.(και με το τροποπ. Mixers_path.xml ο ηχος διπλασιαστηκε στην ενταση γενικα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο xda δεν έβγαλα άκρη, υπάρχει τρόπος για ρουτ της συσκευής στην τελευταία έκδοση lollipop χωρίς να κάνεις bootloader unlock και να χάσεις drm και να πέσει η ποιότητα της κάμερας;
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά πηγαίνεις πίσω στην 4.4.4, την ρουτάρεις και μετά μέσω dual recovery περνάς το pre- rooted zip της 5.02. Αν ασχοληθείς λίγο με την διαδικασία, είναι εύκολη και μετά με την ίδια φιλοσοφία θα μπορείς να περνάς και τις μελοντικές roms που θα βγουν
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά πηγαίνεις πίσω στην 4.4.4, την ρουτάρεις και μετά μέσω dual recovery περνάς το pre- rooted zip της 5.02. Αν ασχοληθείς λίγο με την διαδικασία, είναι εύκολη και μετά με την ίδια φιλοσοφία θα μπορείς να περνάς και τις μελοντικές roms που θα βγουν

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, με βοήθησαν να πάω προς μια κατεύθυνση! Κατέβασα λοιπόν το flash tool (emma) της Sony για να κάνω downgrade και μου ζήτησε εγγραφή στην αρχή. Πόσο πρέπει να περιμένω για να μπορέσω να το χρησιμοποιήσω; Η 4.4 γίνεται ρουτ χωρίς bootloader unlock λοιπόν; Γενικά μιλώντας, επειδή δεν έχω εμπειρία χρήσης της 4.4, ήταν χειρότερη ή καλύτερη από τη 5.0.2;

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3140241

Αυτός είναι ο άμεσος τρόπος, κατευθείαν για root στη Lollipop 14.5.A.0.270. Μπορεί να σε μπερδέψει λίγο, αλλά λειτουργεί.

 

Άλλος τρόπος. πηγαίνεις πίσω στην kit kat και συγκεκριμένα στην 108 κατέβασε την απο το παρακάτω link και πέρασε τη με το flashtool

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2796304

 

Μετά ακολούθησε τις οδηγίες από το παρακάτω link για να ρουτάρεις το κινητό.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2784900

Ετσι έχεις ρουταρισμενο το κινητό και περασμένο το Dual recovery. Τώρα μπορείς να κατεβάσεις όποια pre-rooted Lollipop rom θέλεις και να την περάσεις μέσω του dual recovery.

Ή αν ακολουθήσεις τον παρακάτω οδηγό, μπορείς να φτιάξεις μια δική σου pre-rooted rom και να την περάσεις .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3124395

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι και προγραμματιστες παραδεχονται οτι η ΚΚ .108 μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερη rom για το κινητο μας.Εμενα με μπερδευουν λιγο αυτα τα DRM keys κλπ..Για να βαλω τωρα την. 108 και να ξαναεχω αυτα τα κλειδια.. Πρεπει να κανω relock τον bootloader κια να φλασαρω την ΚΚ μεσω flashtool?

βασικα επειδη πιστευω οτι αρκετοι οπως εγω φοβηθηκαν για την ποιοτητα της καμερας κλπ..Για να μη μπαινουμε σε αυτη τη διαδικασια ξανα για αυτα τα DRM keys.. Μπορει καποιος να μας πει σιγουρα αν επηρεαστηκε το noise canceling της καμερας του z1c;Επειδη εδω http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/xperia-z1-z2-z3-series-devices-drm-t2930672 λεει στην παρενθεση μονο το z2 και το z3.

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολλες φορες μου κανει αλλοπροσαλες φορτισεις.Εχω την βαση φορτισης και σημερα εκανε 2.5 ωρες απο 5%-35%,σας εχει τυχει ποτε κατι παρομοιο?Λογικα θα κανει και ζημια στην μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μεταξύ LG G2 και Sony Xperia Z1 Compact ποιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερη επιλογή?

Είχα παρόμοιο δίλλημα και επέλεξα το Z1 compact. Μικρότερο μέγεθος, αδιάβροχο, επέκταση μνήμης, καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ποιότητα κατασκευής και μεγαλύτερη υποστήριξη στο xda.

 

Υ.Σ. Κατάφερα να ρουτάρω το κινητό στη lolipop ακολουθώντας τον πρώτο οδηγό που παρέθεσε ο φίλος AnDas και όλα πήγαν μια χαρά. Ωστόσο, επειδή κάποια mods που ήθελα πολύ να χρησιμοποιήσω δεν δουλεύουν καλά ή δεν λειτουργούν σε lollipop το σκέφτομαι να κατέβω σε kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοιο δίλλημα και επέλεξα το Z1 compact. Μικρότερο μέγεθος, αδιάβροχο, επέκταση μνήμης, καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ποιότητα κατασκευής και μεγαλύτερη υποστήριξη στο xda.

 

Το θέμα είναι ότι βλέπω ότι εμφανίζονται πολλά προβλήματα (μπαταρία, ακουστικό, κάμερα κλπ) και δεν είναι μόνο σε ένα άτομο αλλά σε διάφορα και με βάζει σε σκέψεις. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολλες φορες μου κανει αλλοπροσαλες φορτισεις.Εχω την βαση φορτισης και σημερα εκανε 2.5 ωρες απο 5%-35%,σας εχει τυχει ποτε κατι παρομοιο?Λογικα θα κανει και ζημια στην μπαταρια.

 

Είχα παρόμοιο δίλλημα και επέλεξα το Z1 compact. Μικρότερο μέγεθος, αδιάβροχο, επέκταση μνήμης, καλύτερη μπαταρία, καλύτερη ποιότητα κατασκευής και μεγαλύτερη υποστήριξη στο xda.

 

Υ.Σ. Κατάφερα να ρουτάρω το κινητό στη lolipop ακολουθώντας τον πρώτο οδηγό που παρέθεσε ο φίλος AnDas και όλα πήγαν μια χαρά. Ωστόσο, επειδή κάποια mods που ήθελα πολύ να χρησιμοποιήσω δεν δουλεύουν καλά ή δεν λειτουργούν σε lollipop το σκέφτομαι να κατέβω σε kitkat.

 

Το θέμα είναι ότι βλέπω ότι εμφανίζονται πολλά προβλήματα (μπαταρία, ακουστικό, κάμερα κλπ) και δεν είναι μόνο σε ένα άτομο αλλά σε διάφορα και με βάζει σε σκέψεις. :worry:

 

εκτος οτι μιλαμε για πολυ διαφορετικα τηλεφωνα,

και χωρις να θυμαμαι τα προβληματα που εχει βγαλει το G2, θα σου πω για το Ζ1c..

Καταρχην εχει πολυ αδυναμο φλας, η καμερα δεν κανει bleeding πλεον οποτε μην το μετραμε σαν προβλημα.

Επισης το ακουστικο του εμενα δε μαρεσε, ενιωθα οτι σε τερμα ενταση ειχε τριγμο στις συνομιλιες, βεβαια οχι παντα (δεν ξερω αν εφταιγε το μικροφωνο του συνομιλητη ή η ποιοτητα κλησης) αλλα αν το χαμηλωνα ενα κλικ ηταν οκ).

Γενικα το κινητο ειναι καλο αλλα αν μπορεις να πας σε Ζ3c παιρνεις ενα πολυ καλυτερο Ζ1c. Ολα αυτα δηλαδη που επασχε τα εχουν φτιαξει οσο καλυτερα γινεται πιστευω.

Τωρα η μπαταρια του δε θυμαμαι να ειχε κατι, ηταν κορυφη θα ελεγα και μου εφτανε και 2 ημερες χρηση, το χειμωνα ειδικα, αλλα τη μια ανετοτατα.

Για μενα, πρεπει να δεις τι θες και να επιλεξεις εσυ. Για το g2 δεν εχω να πω κατι γιατι δεν το ξερω, αλλα για το Ζ1c σου ειπα ο,τι θυμαμαι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πολλες φορες μου κανει αλλοπροσαλες φορτισεις.Εχω την βαση φορτισης και σημερα εκανε 2.5 ωρες απο 5%-35%,σας εχει τυχει ποτε κατι παρομοιο?Λογικα θα κανει και ζημια στην μπαταρια.

Απο την αποδοση της μπαταριας δεν εχω θεμα,στην φορτιση ομως μου κανει κατι κουλα καμια φορα οπως προανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αποδοση της μπαταριας δεν εχω θεμα,στην φορτιση ομως μου κανει κατι κουλα καμια φορα οπως προανεφερα.

 

τι να σου πω, δε μου εχει τυχει, αλλα το να αργει να φορτισει, αν δεν σημαινει προβλημα στο φορτιστη ή στην εισοδο φορτισης, για μενα δεν ειναι κακο γιατι οσο πιο αργα φορτιζει μια μπαταρια, τοσο καλυτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, δε μου εχει τυχει, αλλα το να αργει να φορτισει, αν δεν σημαινει προβλημα στο φορτιστη ή στην εισοδο φορτισης, για μενα δεν ειναι κακο γιατι οσο πιο αργα φορτιζει μια μπαταρια, τοσο καλυτερα.

Επειδη το φορτιζω με την βαση φορτισης υπαρχει περιπτωση να μην εφαπτονται τα pins?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, άμα το z3 compact έμοιαζε περισσότερο με το μεγάλο z3 θα το έπαιρνα ασυζητητί. Επειδή όμως δεν του μοιάζει αρκετά και δεν το θεωρώ πολυ ωραίο, εφόσον δεν είχε και μεγάλες διαφορές από το z1 compact το προτίμησα γιατί το βρήκα πολύ φτηνότερα. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα από αυτά που αναφέρθηκαν πιο πάνω. Και από ότι είδα υπάρχουν mods που βελτιώνουν αρκετά πραγματάκια και έχω στοιχείο ήδη να τα δοκιμάζω.

 

Επίσης, πηρα χθες βάση φόρτισης και δεν έχω παρατηρήσει αργή φόρτιση με το φόρτιση υψηλής ισχύος που χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το φορτιζω με την βαση φορτισης υπαρχει περιπτωση να μην εφαπτονται τα pins?

 

παιζει αν και δε θα επρεπε να φορτιζει καθολου,εκτος αν εχουν αποσταση τοση ωστε να περνανε με δυσκολια τα ηλεκτρονια. Κανε μια δοκιμη χωρις βαση να δεις αν φταιει αυτη.

 

Προσωπικά, άμα το z3 compact έμοιαζε περισσότερο με το μεγάλο z3 θα το έπαιρνα ασυζητητί. Επειδή όμως δεν του μοιάζει αρκετά και δεν το θεωρώ πολυ ωραίο, εφόσον δεν είχε και μεγάλες διαφορές από το z1 compact το προτίμησα γιατί το βρήκα πολύ φτηνότερα. Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα από αυτά που αναφέρθηκαν πιο πάνω. Και από ότι είδα υπάρχουν mods που βελτιώνουν αρκετά πραγματάκια και έχω στοιχείο ήδη να τα δοκιμάζω.

 

Επίσης, πηρα χθες βάση φόρτισης και δεν έχω παρατηρήσει αργή φόρτιση με το φόρτιση υψηλής ισχύος που χρησιμοποιώ.

 

Επειδη ειχα και τα 2 μικρα, θα σου πω οτι το Ζ3c το πηρα με βαρια καρδια, εχοντας το αλουμινενιο Ζ1c .. Ομως επειδη ηθελα την λιγο καλυτερη μπαταρια (που τελικα αποδειχθηκε πολυ καλυτερη) γιατι οι δραστηριοτητες μου με strava Κτλ τυχαινε πολλες φορες να το φερνουν οριακα..

διαπιστωσα μετα την αγορα οτι αυτο το ματ πλαστικο που εχει ειναι πολυ ωραιο.

Αν προσπερασεις λοιπον το γεγονος αυτο, εχεις ενα κινητο με πολυ πιο ωραια αισθηση στο χερι καθως ειναι πιο λεπτο και το νιωθεις αμεσως, πραγματικα αυτη η διαφορα που εχουν φαινεται..και εχεις μια οθονη που γεμιζει τα μπεζελ και το κανουν ιδανικο, εχοντας 0,3" παραπανω.

Χωρια την καλυτερη οθονη, το καλυτερο φλας (μεγαλη διαφορα στη φωτο, στον φακο ειναι πολυ αδυναμο του Ζ3), στο μικροφωνο, ηχειο,ακουστικο, γενικα σε ολους τους τομεις ειναι μια συσκευη τρομερα βελτιωμενη.

Οποτε, αν το δοκιμασεις για μια εβδομαδα, δεν ξανα πας πισω στο Ζ1c..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αντιμετωπίζω το πρώτο πρόβλημα με το τηλέφωνο. Αφού του έβαλα Mod που προκάλεσε bootloop στη lollipop, είπα να δοκιμάσω μια στοκ kitkat. Έτσι του εγκατέστησα από τη twrp recovery μια prerooted kk 157 που έφτιαξα εγώ, χωρίς να προσθέσω τίποτα άλλο. Και εγώ όλα δούλευαν καλά, σήμερα το τηλέφωνο δεν πιάνει καθόλου σήμα κινητής παρά μόνο WiFi. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει για αυτό; Μήπως φταίει το baseband/radio του Firmware που πέρασα; Αλλά όταν το πρώτο-έβαλα εχτές έλαβα SMS κανονικά από φίλους... Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γενικη απορια που πρεπει επιτελους να λυθει!Λενε οτι το ξεκλειδωμα του bootloader επηρεζει τις λειτουργιες της καμερας (noise cancelation,BIONZ, X-REALITY) και οτι χανεται η ποιοτητα στις νυχτερινες ληψεις. Αυτο που εχω απορια οπως και παρα πολλοι πιστευω..ειναι:Οταν φλασαρουμε μεσω recovery μια rom ειτε custom ειτε stock prerooted.. αυτες οι λειτουργιες περιεχονται μεσα σε αυτη τη rom που φλασαραμε; Η εχουν χαθει για παντα απο την αρχη με το που ξεκλειδωσαμε τον bootloader;Οι γνωμες ειναι διχαζομενες και οσο και να εψαξα αλλοι λενε δεν επηρεαζει την ποιοτητα της καμερας αν τον εκανες unlock σε εκδοση >4.3.Αλλοι λενε δεν παιζουν κανενα ρολο τα DRM keys στην ποιοτητα της καμερας. Αλλοι λενε το αντιθετο. Καπου αλλου λεγαν οτι για να το δοκιμασεις αυτο πρεπει να βγαλεις μια φωτο σε τερμα σκοταδι και το ISO σου πρεπει να ειναι 6400.Αλλοι λενε οτι μονο στο z3c επητεαζεται η καμερα. Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα αν επιτελους απαντηθουν αυτα πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα για ολους μας!!Βεβαια τωρα σειρα εχει ο παραπανω φιλος να τον βοηθησουμε γιατι ειναι αναγκη..
Link to comment
Share on other sites

Εθεσα το κινητο σε ασφαλη λειτουργια και δειχνει να φορτιζει πιο γρηγορα,αραα καποια εφαρμογη ρουφαγε την μπαταρια?Πως θα καταλαβω ποια ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια γενικη απορια που πρεπει επιτελους να λυθει!Λενε οτι το ξεκλειδωμα του bootloader επηρεζει τις λειτουργιες της καμερας (noise cancelation,BIONZ, X-REALITY) και οτι χανεται η ποιοτητα στις νυχτερινες ληψεις. Αυτο που εχω απορια οπως και παρα πολλοι πιστευω..ειναι:Οταν φλασαρουμε μεσω recovery μια rom ειτε custom ειτε stock prerooted.. αυτες οι λειτουργιες περιεχονται μεσα σε αυτη τη rom που φλασαραμε; Η εχουν χαθει για παντα απο την αρχη με το που ξεκλειδωσαμε τον bootloader;Οι γνωμες ειναι διχαζομενες και οσο και να εψαξα αλλοι λενε δεν επηρεαζει την ποιοτητα της καμερας αν τον εκανες unlock σε εκδοση >4.3.Αλλοι λενε δεν παιζουν κανενα ρολο τα DRM keys στην ποιοτητα της καμερας. Αλλοι λενε το αντιθετο. Καπου αλλου λεγαν οτι για να το δοκιμασεις αυτο πρεπει να βγαλεις μια φωτο σε τερμα σκοταδι και το ISO σου πρεπει να ειναι 6400.Αλλοι λενε οτι μονο στο z3c επητεαζεται η καμερα. Συγνωμη για το μεγαλο post αλλα αν επιτελους απαντηθουν αυτα πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα για ολους μας!!Βεβαια τωρα σειρα εχει ο παραπανω φιλος να τον βοηθησουμε γιατι ειναι αναγκη..

 

η σονυ εχει πει ξεκαθαρα οτι το ξεκλειδωμα bootloader διαγραφει drm keys..τα οποια εχουν drivers της καμερας που ενδεχεται να ριξουν την ποιοτητα της φωτογραφιας..τωρα αυτο δε νομιζω οτι εχει σχεση με το απλο ρουτ..Προσωπικα περα απο καμια ρομ που μπορει να αλλαξω, δεν κανω τιποτα αλλο στο κινητο..

Το αν αφορα τουτο το κινητο, ειναι σχετικο, γιατι ειχαν πει οτι ειναι απο τα επομενα μοντελα,και η ανακοινωση εγινε καπου τοτε, μετα την κυκλοφορια του Ζ1c, οποτε παιζει να το περιλαμβανει,παιζει και οχι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το rooting δε χρειάζεται ξεκλείδωτο bootloader. Οπότε όλα ΟΚ.

 

Εξαρτάται τη ρομ που θες να βάλεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το ρουτ σαν ρουτ δεν ξεκλειδώνει bootloader. Bootloader ξεκλειδωνουμε αν θέλουμε να βάλουμε ρομ που έχουν βάση την aosp όπως cyanogenmod κλπ. Άμα θες να βάλεις ρομ που βασίζονται σε στοκ αρκεί μόνο το ρουτ.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...