Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακου τι θα κανεις θα παρεις 4 λιτρα απιονησμενο νερο και θα παρεις ενα μπολ και θα το βαλεις μεσα αστο για να 20λεπτο και βγαλω εξω αστο να στεγνωσει μονο του και θα εισαι οκ εγω εβαλα στο νερο κανα 5ωρο τα sth30 και δεν παθανε τιποτα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε να δουμε.σε ποση ωρα ομως??

Ενταξει νομιζω σχεδον επανηλθε. Ισως εχει αισθητηρα υγρασιας απο οτι λενε μερικοι. πρωτα το εκανα με πιστολακι μετα εβαλα σταγονες αλκοολης μετα φυσηξα μεσα εξω και στο τελος με την ηλεκτρικη σκουπα 2-3 λεπτα ρουφηξε και φαινεται οκ τωρα.. αλλα μ εκενε εντυπωση. μονο το loudspeaker το επαθε αυτο.Το earpiece μια χαρα..

 

ρε σεις, μη λετε ο,τι βλακεια ακουτε..εχεις δει ποτε ηχειο?στο σχολειο ειχαμε μαθει πως μεταδιδεται ο ηχος..με τα κυματα..με την ταλαντωση..

Το ηχειο τι ειναι? μια μεμβρανη που κανει ταλαντωσεις..αμα τη βρεξεις πως περιμενεις να κανει? ποσο μαλλον οταν αυτη εχει μεγεθος μερικα χιλιοστα. μια σταγονα την μπουκωνει..

Ομοιως και στο μικροφωνο, αν παρεις τηλ καποιον μολις βρεξεις το κινητο θα σε ακουει απο το υπερπεραν! Οποτε μην ανησυχεις, το κινητο δεν παθαινει τιποτα, απλα θελει χρονο μεχρι να στεγνωσει και να αποδοσει σωστα..Αλλα το αλατακι που μαζεψες θα φανει καποια στιγμη αν σου χρειαστει σερβις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και φυσικα μην το ξαναβαλεις σε αλμυρο νερο!Τυχερος ησουν....

 

επειδη παρακολουθουμε το φορουμ, εχουμε δει πολλους να το βαζουν θαλασσα και να τα κακαρωνει το κινητο..Προσωπικα δεν πιστευω οτι αν το εβαζαν σε γλυκο νερο θα τη γλιτωνε..

Το θαλασσινο νερο δεν ειναι αλλο νερο, πιο πυκνο παιζει ναναι, πιο αραιο οχι..Αρα τα κινητα αυτα δε χαλασαν επειδη δεν εχουμε προδιαγραφες για αλμυρο..Χαλασαν γιατι δεν ειχαν καλη στεγανοποιηση και απλα με το θαλασσινο αν το καταλαβουν στο σερβις, την πατησες.

Κατα τα αλλα, θεωρω πως οπου και να το βαλεις δεν θα περασει μεσα, αλλα η φθορα που εχεις με το θαλασσινο ειναι μεγαλη σε βαθος χρονου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον φαινεται οκ παντως. τωρα αν με το καιρο κακαρωσει. το πολυ πολυ παραγγελνω απο το ebay με κανα δεκαρικο το περναω και οκ!!
Link to comment
Share on other sites

Παντως, δεν λεω να το βουτηξει κανεις επιτηδες στο νερο, αλλα θα ηθελα να το παρω μες την πισινα να τραβηξω μερικες φωτο εντελως μες τα πιτσιλισματα απο νεροτσουληθρες και παιχνιδια νερου!

Αλλα παρα την πιστοποιηση στεγανοτητας, θα αντεξει;

Γιατι να το ρισκαρεις θα πεις.

Ε γι'αυτο ειπα κι εγω, οχι απευθειας βουτηγμα, με την καμία, αλλα 'αδεσποπο' νερο αν το εκανα αυτο, θα το ετρωγε.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εντυπωσιασμενος απο την αυτονομια!

Σχεδον βδομαδα χωρις φορτιση!!!

http://i57.tinypic.com/2ebx4dv.png

 

Εχω αγορασει και εφεδρικη μπαταρια, ωστε καποτε η υπαρχουσα δεν εχει καλες αποδοσεις, να το ανοιξω και να του βαλω καινουργια.

Ετσι, θα φτασω με αυτο το υπεροχο κινητο, αν ολα πανε καλα, μεχρι το 2020!

:)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι φιλέ karib τις τόσες ερωτήσεις που έκανες πριν πάρεις το κινητό και όλοι σου λέγαμε παρτο και δεν θα μετανιώσεις. Τελικά είχαμε δίκιο. :p

Είναι ένα απίστευτο μικρό θηριάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οντως παιδια τελειο το κινητο. Εχει δει κανεις το πισω καπακι που το αλλαζεις και εξαλειφεται το led bleeding;ειναι απο το ιαπωνικο z1f αλλα ταιριαζει και σε εμας.. Το εχει δοκιμασει κανεις;;

http://www.xperiablog.net/2014/04/27/xperia-z1-compact-owners-replacing-back-covers-with-glass-to-stop-flash-bleed/

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

οντως παιδια τελειο το κινητο. Εχει δει κανεις το πισω καπακι που το αλλαζεις και εξαλειφεται το led bleeding;ειναι απο το ιαπωνικο z1f αλλα ταιριαζει και σε εμας.. Το εχει δοκιμασει κανεις;;

http://www.xperiablog.net/2014/04/27/xperia-z1-compact-owners-replacing-back-covers-with-glass-to-stop-flash-bleed/

 

το εχει αλλαξει καποιο μελος, αλλα τα κινητα απο περισυ το καλοκαιρι και μετα εχουν πιο εξω την καμερα και δεν κανουν bleeding, δεν ειναι θεμα υλικου..αν ηταν ετσι, οποιος βαζει μια ζελατινα πισω ή ενα tempered θα επρεπε να μην μπορει να βγαλει φωτογραφια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο σημειο απο ολα ειναι οτι ο τελικος χρηστης αγοραζει πολυδιαφημισμενο αδιαβροχο κινητο, με πιστοποιησεις και μου σου του κλπ, και δυστυχως στην τελικη ολοι ΜΑ ΟΛΟΙ μας φοβομαστε να το βαλουμε στο νερο... Γιατι μην μου πει καποιος οτι το εβαλε στο νερο και δεν σκεφτηκε εστω και στο βαθος του μυαλου του : "και τι θα κανω αν γινει καμια στραβη?", "ρε μπας και δεν ειναι αδιαβροχο?", "και αν παρει νερο απο εκεινο το σημειο που δεν αφαρμοζει καλα?"

Φυσικα δε λεω οτι φταιει στην τελικη η sony σαν εταιρια.... καμια φορα υπαρχουν ατελειες σε ορισμενα κομματια παραγωγης... αλλα απο την αλλη, ρε sony και καθε sony, εχω αγορασει ενα κινητο που μου το πλασαρεις σαν αδιαβροχο, κοψε το κεφαλι σου και πριν το ριξεις στην παραγωγη ΕΛΕΓΞΕ τα παντα σχετικα με την ποιοτητα της συσκευης που μας δινεις... Για σκεφτειτε την προσφατη πατατα με το Ζ4 και Ζ3+ που ζεματανε.... αστεια πραγματα τωρα.. και δεν ειμαστε και στα 90's στο κατω κατω...

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι φιλέ karib τις τόσες ερωτήσεις που έκανες πριν πάρεις το κινητό και όλοι σου λέγαμε παρτο και δεν θα μετανιώσεις. Τελικά είχαμε δίκιο. :p

Είναι ένα απίστευτο μικρό θηριάκι.

 

Ειχατε απολυτο δικιο, και σας ευχαριστω ολους!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παλι χαμηλωσε ο ηχος μου :-( Μπορει καποιος να στειλει το λινκ με το mixer paths που το κανεις edit και αυξανεις την ενταση ολων των ηχειων;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παλι χαμηλωσε ο ηχος μου :-( Μπορει καποιος να στειλει το λινκ με το mixer paths που το κανεις edit και αυξανεις την ενταση ολων των ηχειων;;;

 

Τι ειναι αυτο το μιξερ?:wacko::lol:Θελει ρουτ για να δουλεψει,ε?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο σημειο απο ολα ειναι οτι ο τελικος χρηστης αγοραζει πολυδιαφημισμενο αδιαβροχο κινητο, με πιστοποιησεις και μου σου του κλπ, και δυστυχως στην τελικη ολοι ΜΑ ΟΛΟΙ μας φοβομαστε να το βαλουμε στο νερο... Γιατι μην μου πει καποιος οτι το εβαλε στο νερο και δεν σκεφτηκε εστω και στο βαθος του μυαλου του : "και τι θα κανω αν γινει καμια στραβη?", "ρε μπας και δεν ειναι αδιαβροχο?", "και αν παρει νερο απο εκεινο το σημειο που δεν αφαρμοζει καλα?"

Φυσικα δε λεω οτι φταιει στην τελικη η sony σαν εταιρια.... καμια φορα υπαρχουν ατελειες σε ορισμενα κομματια παραγωγης... αλλα απο την αλλη, ρε sony και καθε sony, εχω αγορασει ενα κινητο που μου το πλασαρεις σαν αδιαβροχο, κοψε το κεφαλι σου και πριν το ριξεις στην παραγωγη ΕΛΕΓΞΕ τα παντα σχετικα με την ποιοτητα της συσκευης που μας δινεις... Για σκεφτειτε την προσφατη πατατα με το Ζ4 και Ζ3+ που ζεματανε.... αστεια πραγματα τωρα.. και δεν ειμαστε και στα 90's στο κατω κατω...

 

δεν ξερω τι ιδεα μπορει να εχεις με γραμμες παραγωγης, αλλα οσο τελειες και να ειναι, αστοχιες και λαθη γινονται..το αν θα ειναι πολλες ή λιγες εχει σχεση με πολλους παραγοντες.Απο τη στιγμη που ο,τι κινητο χαλασει με ευθυνη δικη τους, λογω νερου, στο αλλαζουν, δεν υπαρχει θεμα..καθως διαπιστωνεται η εισροη. Δεν εχω ορεξη να αναλυσω σαν οικονολογος πως κοστολογειται η εγγυηση σε σχεση με την ποιοτητα στην δουλεια, αλλα προφανως τους συμφερει να μην κανουν τελεια δουλεια γιατι ξερουν οτι οι 8/10 πχ το παιρνουν για το ενδεχομενο που θα τυχει να βραχει..αρα προτιμουν να ειναι ελαστικοι σε εγγυησεις παρα να χανουν λεφτα/χρονο κτλ σε περισσοτερους ελεγχους.

Κατα τα αλλα, εγω οταν το βουτηξα, απλα ειχα παρει ενα back up πιο πριν, και εννοειται οτι εχω και 2η συσκευη καβατζα, ολα ειναι μες το παιχνιδι..

Εδω αμαξι οδηγεις και σου χαλανε τα φρενα, φευγει ο τροχος..μιλαμε για πραγματα που κοστιζουν ζωες και γινονται λαθη και αστοχιες..και εσεις κολλατε στο αν εχει πετυχει η αδιαβροχοποιηση? φυσικα και πρεπει να εχει πετυχει, αλλα εγω προσωπικα σε 10 συσκευες χοντρικα που εχω δοκιμασει δεν ειχαν θεμα ουτε μετα απο πολυ καιρο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει για τη Sony το να έχεις αδιάβροχο κινητό, όλες οι οδηγίες και προϋποθέσεις:

 

http://www.sonymobile.com/durability

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και για μερικες custom based roms.Ρε παιδια οταν εχετε ανοιχτό το wifi ενω μιλατε ακουγεται καλα η συνομιλια;μολις μιλουσα με μια φιλη μου και δεν ακουγα τπτ ολο διακοπες.και μολις απενεργοποιησα το wifi ξαφνικα κρυσταλλο η συνομιλια..

 

Εμένα με ακούνε (και καπου κάπου τους ακούω) με διακοπές και αυξομειώσεις της έντασης όπως μου είπαν. Έχω lollipop .270 με 'βρώμικη' εγκατάσταση. Το έχει κανένας άλλος το πρόβλημα; Να κάνω καθαρή εν αναμονή της 5.1;

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το μιξερ?:wacko::lol:Θελει ρουτ για να δουλεψει,ε?

Ναι μονο με root. Αλλαζεις τις τιμες και απο τα 2 ηχεια και τα κανεις οσο δυνατα θες. Απλως ψαχνω να βρω τα ορια αυτων των τιμων γιατι αν τα ανεβασεις παραπανω απο το οριο θα τα καψεις.Εμενα παντως το κουφο παραμενει. οταν εχω συνδεμενο το wifi η συνομιλια μου ειναι με διακοπες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ακούνε (και καπου κάπου τους ακούω) με διακοπές και αυξομειώσεις της έντασης όπως μου είπαν. Έχω lollipop .270 με 'βρώμικη' εγκατάσταση. Το έχει κανένας άλλος το πρόβλημα; Να κάνω καθαρή εν αναμονή της 5.1;

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα .. Λύση είναι να πας στις ρυθμίσεις μετά κλήση κ εκεί να βγάλεις το μείωση θορύβου μικρόφωνου.. Αυτό βοήθησε λίγο την κατάσταση αλλά πάλι ακούω παράπονα ότι δεν με ακούν καλά..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα .. Λύση είναι να πας στις ρυθμίσεις μετά κλήση κ εκεί να βγάλεις το μείωση θορύβου μικρόφωνου.. Αυτό βοήθησε λίγο την κατάσταση αλλά πάλι ακούω παράπονα ότι δεν με ακούν καλά..

 

σιμ και τετοια εχετε καινουρια? ειμαστε σιγουροι οτι δεν φταιει κατι στο δικτυο?

Επισης αυτο αρχισε με την αναβαθμιση?

Μου φαινεται λιγο δυσκολο να φταει ενα update γιαυτο..οποτε αν οντως με 4.4.4 ησαστε οκ, τοτε καντε ενα reset.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το βασικοτερο σημειο απο ολα ειναι οτι ο τελικος χρηστης αγοραζει πολυδιαφημισμενο αδιαβροχο κινητο, με πιστοποιησεις και μου σου του κλπ, και δυστυχως στην τελικη ολοι ΜΑ ΟΛΟΙ μας φοβομαστε να το βαλουμε στο νερο... Γιατι μην μου πει καποιος οτι το εβαλε στο νερο και δεν σκεφτηκε εστω και στο βαθος του μυαλου του : "και τι θα κανω αν γινει καμια στραβη?", "ρε μπας και δεν ειναι αδιαβροχο?", "και αν παρει νερο απο εκεινο το σημειο που δεν αφαρμοζει καλα?"

Φυσικα δε λεω οτι φταιει στην τελικη η sony σαν εταιρια.... καμια φορα υπαρχουν ατελειες σε ορισμενα κομματια παραγωγης... αλλα απο την αλλη, ρε sony και καθε sony, εχω αγορασει ενα κινητο που μου το πλασαρεις σαν αδιαβροχο, κοψε το κεφαλι σου και πριν το ριξεις στην παραγωγη ΕΛΕΓΞΕ τα παντα σχετικα με την ποιοτητα της συσκευης που μας δινεις... Για σκεφτειτε την προσφατη πατατα με το Ζ4 και Ζ3+ που ζεματανε.... αστεια πραγματα τωρα.. και δεν ειμαστε και στα 90's στο κατω κατω...

Εγω σχεδον απο τις αρχες το βουταω σε νερο και το πλενω, την πρωτη φορα ειχα εναν ενδοιασμο, απο τοτε δεν το σκεφτομαι καν. Μεγαλο πραμα να μπορεις να το πλυνεις το κινητο αν πεσει κατι πανω η πεσει καπου και βρωμισει :p. Η να ακους μουσικη στο ντους :p

Link to comment
Share on other sites

σιμ και τετοια εχετε καινουρια? ειμαστε σιγουροι οτι δεν φταιει κατι στο δικτυο?

Επισης αυτο αρχισε με την αναβαθμιση?

Μου φαινεται λιγο δυσκολο να φταει ενα update γιαυτο..οποτε αν οντως με 4.4.4 ησαστε οκ, τοτε καντε ενα reset.

Ναι καινούργια sim και το δίκτυο μόνιμα gsm. Δεν ξέρω αν το είχε κ το 4.4 γιατί πέρασα την 5 καθαρή από την αρχή..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορεί να βγήκε από το εργοστάσιο όντως αδιάβροχο, αλλά έχει και κάποιες θερμοκρασίες λειτουργίας. Μια φορά όλη και όλη να το αφήσεις (για παράδειγμα) καλοκαίρι πάνω σε ένα μεταλλικό τραπεζάκι καφετέριας που το πιάνει ο ήλιος, λιώνει η κόλλα στεγανοποίησης και δεν σου εγγυάται κανένας ότι όταν παγώσει θα είναι όπως πριν. Πόσο μάλλον αν το βουτήξεις εκείνη τη στιγμή σε θαλασσινό νερό. Μπορεί να μην χαλάσει επιτόπου, αλλά τα άλατα που θα πιάσει μπορεί να δημιουργήσουν κενά στην στεγανοποίηση και μετά να σου χαλάσει σε νερό βρύσης και να βρίζεις την Sony.

Σίγουρα υπάρχουν και αστοχίες υλικού και σίγουρα όπως λέει και ο Νίκος καμία εταιρεία δεν την συμφέρει να εξασφαλίσει το 100% της παραγωγής της. Το να πετύχεις μια γραμμή παραγωγής με 99% επιτυχία, είναι εύκολο, το να ανεβάζεις την επιτυχία σε 99,9% μπορεί να σου κοστίσει 10 φορές πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει γενικό θέμα με τα μικρόφωνα τελικά http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1-Z1s/Microphone-issue-Xperia-Z1/td-p/450153/page/5

 

Υπαρχει οντως θεμα.

Βεβαια, δεν ξερω εδω ποσοι το διαπιστωσατε.

Εγω πχ δεν το εχω διαπιστωσει κατα τις συνομιλιες, γιατι εξ'ορισμου παντα εχω ενσυρματο handsfree.

 

Αλλα πχ στο skype, το ειπα και πριν ενα-δυο μηνες, το ανεφερα εδω στο παρον νημα, οτι εχω προβλημα με το skype.

Εχουν τελεια εικονα απο εμενα, αλλα δεν με ακουνε καλα, ή και καθολου, ή παντως σε καθε περιπτωση ακουνε ασχημο ηχο απο εμενα.

Αρα, φαινεται οτι ειναι θεμα μικροφωνου.

 

Εγω στο skype αναγκαζομαι πλεον να χρησιμοποιω και εκει, παροτι δεν το θελω αλλα τι να κανω, το handsfree. Τοτε...με ακουνε!

 

Εχει 2 μικροφωνα το z1c? Που; Δεν το θυμομουν.

 

Υπαρχει κανενα workaround για λυση του προβληματος;

Ειναι προβλημα hardware? Λογισμικου ισως;

Υπαρχει λυση;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει οντως θεμα.

Βεβαια, δεν ξερω εδω ποσοι το διαπιστωσατε.

Εγω πχ δεν το εχω διαπιστωσει κατα τις συνομιλιες, γιατι εξ'ορισμου παντα εχω ενσυρματο handsfree.

 

Αλλα πχ στο skype, το ειπα και πριν ενα-δυο μηνες, το ανεφερα εδω στο παρον νημα, οτι εχω προβλημα με το skype.

Εχουν τελεια εικονα απο εμενα, αλλα δεν με ακουνε καλα, ή και καθολου, ή παντως σε καθε περιπτωση ακουνε ασχημο ηχο απο εμενα.

Αρα, φαινεται οτι ειναι θεμα μικροφωνου.

 

Εγω στο skype αναγκαζομαι πλεον να χρησιμοποιω και εκει, παροτι δεν το θελω αλλα τι να κανω, το handsfree. Τοτε...με ακουνε!

 

Εχει 2 μικροφωνα το z1c? Που; Δεν το θυμομουν.

 

Υπαρχει κανενα workaround για λυση του προβληματος;

Ειναι προβλημα hardware? Λογισμικου ισως;

Υπαρχει λυση;

Διάβασε τι γράφω στην προηγούμενη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...