Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα .. Λύση είναι να πας στις ρυθμίσεις μετά κλήση κ εκεί να βγάλεις το μείωση θορύβου μικρόφωνου.. Αυτό βοήθησε λίγο την κατάσταση αλλά πάλι ακούω παράπονα ότι δεν με ακούν καλά..

 

Μαλλον εννοεις το 'microphone noise suppression' (reduce background noise during call), γιατι τα εχω ολα στα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Με απλα λογια, ποια εκδοση ειναι αυτη; Η 5.1 ?

 

Χάνετε επεισόδια ρε παιδιά... Το 14.5.A.0.283 είναι που πιστοποιήθηκε στις 26/5:

https://ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=24844

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με το wifi.και πριν με την. 262 και τωρα με την. 270.Τις μισες φορες μολις το ενεργοποιω κολλανε οι ρυθμισεις wifi και αργει να συνδεθει.πολλες φορες θελει και reboot!το εχει κανεις αυτο;επισης κανα νεο με το mixerspath για τις εντασεις;;
Link to comment
Share on other sites

Χάνετε επεισόδια ρε παιδιά... Το 14.5.A.0.283 είναι που πιστοποιήθηκε στις 26/5:

https://ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=24844

Δεν χάνουμε επεισόδια το είχαμε πει ότι θα βγει απλά τώρα άρχισαν να το δίνουν οι εταιρίες άρα δεν θα αργήσει κ εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα το mixer_paths.xml αλλα μολις παω να το κανω unrar μου λεει error. εσεις μπορειτε;;

http://mifa.in/link/14595_is-there-any-working-soundmod-for-lp-stock-242

Και κατι πολυυυυυ ενδιαφερον αλλα νομιζω offtopic!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2769359

Οποιος μπορεζει να το επιτυχει παρακαλω ας μου στειλει μηνυμα γιατι θελω να πετυχω σαν τρελος!! !

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού. Το πήρα μεταχειρισμένο γιατί ήθελα ένα μικρό, δυνατό και φθηνό κινητό! Μέχρι στιγμής είμαι στοκ και πολύ ευχαριστημένος, αν εξαιρέσεις τις περιττές εφαρμογές της Sony. Το έβρεξα και στη βρύση και όλα μια χαρά. Και το ηχείο του δεν μου φάνηκε και τόσο αδύναμο.. Κανένα παράπονο μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

και στο τελος με την ηλεκτρικη σκουπα 2-3 λεπτα ρουφηξε και φαινεται οκ τωρα.. αλλα μ εκενε εντυπωση. μονο το loudspeaker το επαθε αυτο.Το earpiece μια χαρα..

Μην βαλεις ξανα ηλεκρικη σκουπα, υπαρχει περιπτωση να κανεις ζημια στο ακουστικο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Modified mixer path xml για δυνατότερο ήχο χωρίς παραμόρφωση. Το κάνετε copy αφού κάνετε rename το original και διορθώνετε τα permissions.

 

https://drive.google.com/file/d/0By41-GhP4E3aR3pDR0hkTWNDVnM/edit?usp=docslist_api

Link to comment
Share on other sites

Εχει ανακοινωθει μηπως, η κωδικη ονομασια της αναμενομενης 5.1 ή 5.11 εκδοσης της sony?

(αυτο το μακρυναρι με τους αριθμους λεω)

Link to comment
Share on other sites

Η ζημια μαλλον εγινε φιλε μου δυστηχως.παρηγγειλα καινουριο γνησιο 5+5 ευρο μεταφορικα απο εδώ Ελλαδα!για το mixerspath η διαδικασια δλδ ειναι ίδια με το link που ειχα βαλει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το z1 compact με λειτουργικό 5.0.2. προσπαθώ να στειλω κενό μνμ στο 19019 για τις προσφορές λαι δεν μπορω. Ενώ όταν είχα το kitkat μπορούσα κανονικά. Ξέρει κανείς γιατί ? Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το z1 compact με λειτουργικό 5.0.2. προσπαθώ να στειλω κενό μνμ στο 19019 για τις προσφορές λαι δεν μπορω. Ενώ όταν είχα το kitkat μπορούσα κανονικά. Ξέρει κανείς γιατί ? Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ?

 

Νομίζω, ούτε στο Κιτκατ μπορούσες.

Δεν ξέρω για το 19019 συγκεκριμένα, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να στείλεις ένα κενό διάστημα (space).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, ούτε στο Κιτκατ μπορούσες.

Δεν ξέρω για το 19019 συγκεκριμένα, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις να στείλεις ένα κενό διάστημα (space).

 

το εχω δοκιμασει και εγω και δε γινεται. αλλα μου φαινεται περιεργο, κατι θα υπαρχει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε να πατήσετε "Enter", ώστε να αλλάξει γραμμή στο πλαίσιο κειμένου και να το στείλετε μετά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια παρακαλω ειναι σοβαρο.Τελευταια δε με ακουνε καθολου.Ολο με ακουνε με διακοπες.Σε φαση να λεω 5 και 6 φορες αυτο που θελω να πω!Τι μπορει να παιζει?Μηπως που εκοψα την καρτα σιμ και που εχει και τα χρονακια της??

 

Αυτό το πρόβλημα το απεκτησε ο γιος μου χθες αφου του περασα την 5, και αναγκαστηκα να του ξαναπερασω την 4 και εστρωσε , και σ έναν φιλο του το ιδιο προβλημα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το απεκτησε ο γιος μου χθες αφου του περασα την 5, και αναγκαστηκα να του ξαναπερασω την 4 και εστρωσε , και σ έναν φιλο του το ιδιο προβλημα

Και γω το ειχα.Αλλα μολις φλασαρα την 14.5.A.0.270 εστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις έχει κάπου για ευαισθησία μικρόφώνου, στην 5, με πολλές παραμέτρους.. Μήπως από αυτόματο να το αλλάξετε ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις έχει κάπου για ευαισθησία μικρόφώνου, στην 5, με πολλές παραμέτρους.. Μήπως από αυτόματο να το αλλάξετε ?

 

Που βρισκονται αυτες οι ρυθμισεις με τις παραμετρους?

Link to comment
Share on other sites

Που βρισκονται αυτες οι ρυθμισεις με τις παραμετρους?

 

Ηχος και ειδοποιηση, ρυθμισεις αξεσουαρ..Για δοκιμασε το.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στο κινητο αυτο ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος με της nillkin..καλυτερη και απο το γυαλι του κινητου :p

 

Αυτα τα τζαμακια εχω και μεχρι τωρα σκυλια και αγρατζουνιστα http://www.ebay.com/itm/191462175108?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ευχαριστώ παιδιά! Παρήγγειλα σαν του φίλου r31134 και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Νέος στην παρέα σας και εγώ. Μετά την λαίλαπα των μεγάλων οθόνων αποφάσισα να επιστρέψω σε κάτι ισχυρό αλλά μαζεμένο. Το Νοκια 808 ήταν το βασικό κινητό μου για 1.5 χρόνο και ήθελα κατι με καλή φωτογραφική αλλά και πλήρες. Τελικά κατέληξα μετά απο σκέψη και στο Νοκια 930 που έχω για δεύτερο έβαλα παρέα το Z1 Compact σε μαύρο. Αγορά απο Media Markt. Λίγο ακριβότερο απο σκρουτζ αλλά ήθελα μετά απο καιρό να πάρω... κανονικής αντιπροσωπείας. :lol:

 

Ειχα σκεφτεί να κάνω την "υπέρβαση" για Ζ3C αλλά τελικά κατέληξα ότι δεν καίγομαι τόσο για μεγαλύτερη οθόνη και το γυμνό αλουμίνιο του Ζ1 μου άρεσε πιο πολύ.

 

Εντυπώσεις:

 

- Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής. Σχεδόν ισάξια των Lumia. Συναρμογή εξαιρετική όπως και η αίσθηση των πλήκτρων. Σκέφτηκα να του βγάλω την ενσωματωμένη ζελατίνα αλλά είδα ότι είναι οκ και έτσι του πέρασα απο πάνω ενα tempered γυαλάκι. Από πίσω έβαλα μια απλή ζελατίνα.

 

- η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή. Ευτυχώς που το πήραν απόφαση και πήγαν σε ips. Το 930 δείχνει πιο ωραίο σε φωτό κλπ αλλά και του Ζ1C είναι δυνατή.

 

- την κάμερα δεν την έχω μελετήσει σε βάθος αλλά στα βασικά είναι πάρα πολύ καλή. Και κυρίως γρήγορη, κάτι που το θέλω ιδιαίτερα.

 

- το ηχείο δεν είναι τόσο δυνατό ούτε και πολύ ποιοτικό. Τουλαχιστον είναι στο πλαινό μέρος και δεν φιμώνεται εύκολα.

 

- ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ σήμα κινητής αλλά και wifi. Μετά απο Note 2, 3, LG G3, 1520, ΒΒ Passport, Z30, Z10 και με παράλληλη χρήση του 930 μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι το καλύτερο.

 

- Στην 5.0.2 (...270) είναι εξαιρετικά γρήγορο και σταθερό (εκτός απο ένα πρόβλημα που θα αναφέρω παρακάτω).

 

- ο μαγνητικός φορτιστής είναι καλή ιδέα απο άποψη ευκολίας αλλά θα ήθελα και ασύρματη φόρτιση να υπάρχει.

 

- δυνατό ακουστικό κατά την κλήση και ποιοτικός ήχος συνομιλητή.

 

Απο αρνητικά:

 

- έχει μάλλον θέμα με το ΒΤ το λειτουργικό και ίσως σημαντικό. Κλείνει μόνο του και δεν ξανανοίγει. Εχει τύχει να μου κλείσει και κατά τη διάρκεια της κλήσης. Εχω διαβάσει για υπαρκτό πρόβλημα (για αποσυνδέσεις ή/και κακό ήχο σε ηχεία ΒΤ) και ελπίζω να λυθεί σύντομα. Τα ακουστικά είναι σύγχρονα και δεν είναι αυτό το πρόβλημα.

 

- υπάρχει μια μικρή υπερθέρμανση σε συνεχόμενη χρήση. Οχι τόσο όσο όπως στο 930 αλλά είναι υπαρκτή. Ελπίζω αυτό να μειωθεί στην 5.1.

 

- δεν υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε θήκες. Εχω πάρει τις επόμενες:

 

http://www.e-experts.gr/case-mate-sony-xperia-z1-compact-barely-there-clear-cm030809-p-5438.html

 

Είναι αρκετά καλή μεν σαν εφαρμογή αλλά είναι σκληρή και δεν έχει άνοιγμα για το μαγνητικό. Περιμένω ενα ντρεμελ απο φίλο για να του ανοίξω εκεί μία τρύπα (ελπίζω όμορφη..) και μάλλον αυτή θα χρησιμοποιώ.

 

http://www.incipio.com/cases/smartphone-cases/sony-smartphone-cases/sony-xperia-z1-compact-cases/dualpro-case-sony-xperia-z1-compact.html

 

Αρκετά καλή θήκη με διπλή επιφάνεια ΑΛΛΑ το σημείο πάνω αριστερά απο κοιτάμε την οθόνη είναι πολύ ελαστικό και δεν προστατεύεται καλά. Και δίνει και αρκετό όγκο. Δυστυχώς και σε αυτή το μαγνητικό δεν είναι ελεύθερο.

 

http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=71272

 

Μια πολύ απλή και πολύ λεπτή θήκη. Βασική προστασία με ευτυχώς ανοικτές όλες τις θύρες.

 

Συνοπτικά, είναι μία εξαιρετική συσκευή με μόνη προυπόθεση να μην έχει κάποιος "καημό" τις γνωστές μεγάλες οθόνες που είναι πλέον της μόδας. Και στην τιμή που υπάρχει πλέον ίσως να είναι και ευκαιρία. :)

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...