Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, αυτο που ρωτησες εχει μια απαντηση..πιο καλο σημα απο το Ζ3c δεν εχω ξαναδει..φιλοι με s4 και Uphone6 εχουν το ιδιο ή χειροτερο..οσο συγκρινω.

 

βασικά η ερώτηση ήταν για το Z1c..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, καλύτερα να απευθυνθείτε στο κατάλληλο νήμα για αναζήτηση συσκευής. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικα σημερα εδω και 2 ωρες δε μπορω να συνδεθω με δεδομενα ιντερνετ κοσμοτε.ουτε 3g ουτε τιποτα.Εχει κανεις παρομοιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικα σημερα εδω και 2 ωρες δε μπορω να συνδεθω με δεδομενα ιντερνετ κοσμοτε.ουτε 3g ουτε τιποτα.Εχει κανεις παρομοιο θεμα;

 

Κανονικα σημερα συνδεση εδω κ με πλοηγηση κ με browsing..

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η ΟΤΑ αναβαθμιση σε lollipop, επαιξε σε κανεναν χωρις προβληματα;

Βεβαια, ειναι ενα ζητημα, κατα ποσο καποια προβληματα ισως ειναι λογω ΟΤΑ, ή τελικα οφειλονται σε bugs της lollipop.

 

Φιλος μου ελεγε οτι το lollipop ειναι τα 'vista' της google....

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα σημερα συνδεση εδω κ με πλοηγηση κ με browsing..

μιλαμε δεν μπαινει με τπτ..απ οτι ξερω τα δεδομενα δεν θελουν ρυθμισεις σαν τα MMS ετσι;;;

Ακυρο ολα οκ. Ηταν επειδη ειχα αλλαξει sim και ηθελε ξανα ρυθμισεις.Σε πιλυ γνωστη αλυσιδα ξερετε σε πιοα αναφερομαι μαλλον.. δεν μου το ειπαν καν αυτο!!

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, η ΟΤΑ αναβαθμιση σε lollipop, επαιξε σε κανεναν χωρις προβληματα;

Βεβαια, ειναι ενα ζητημα, κατα ποσο καποια προβληματα ισως ειναι λογω ΟΤΑ, ή τελικα οφειλονται σε bugs της lollipop.

 

Φιλος μου ελεγε οτι το lollipop ειναι τα 'vista' της google....

 

πολυ insomnia διαβαζεις.

Απο εκει και περα, εχουμε γραψει 50.000 φορες για το θεμα ΟΤΑ, αν θες αν θα βγαλει προβλημα, κανε την αναβαθμιση και εφοσον κατσει σωστα, μενεις οπως εισαι, αν δεν κατσει, απλα πας σε αυτο που λεμε...καθαρη εγκατασταση δλδ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση σε lollipop νομιζω μονο με καλωδιο γινοταν. Διορθωστε με αν κανω λαθος. Το επομενο update ηταν και ΟΤΑ. Το πρωτο εκατσε καλα. Το δευτερο οχι. Χωρις καθαρη εγκατασταση και τα δυο. Οποτε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διορθωθηκε. Δεν εκανα επιδιορθωση απο το pc companion Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση σε lollipop νομιζω μονο με καλωδιο γινοταν. Διορθωστε με αν κανω λαθος. Το επομενο update ηταν και ΟΤΑ. Το πρωτο εκατσε καλα. Το δευτερο οχι. Χωρις καθαρη εγκατασταση και τα δυο. Οποτε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διορθωθηκε. Δεν εκανα επιδιορθωση απο το pc companion

 

νομιζω ειναι αναλογα την ρομ..πχ εγω στο Ζ3 την περασα ΟΤΑ στης κοπελας μου ενω στο δικο μου μου ζητησε pc. Απο εκει και περα, εγω κανω και επιδιορθωση να γινει επανεγκατασταση, καθως θελω να ελαχιστοποιω την πιθανοτητα προβληματος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στη συσκευη μας με unlocked BL επηρεαζεται η ποιοτητα της καμερας;;; http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/xperia-z1-z2-z3-series-devices-drm-t2930672
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι τελικά έκανα επιδιόρθωση και επαναφορά δουλεύει καλύτερα αλλά έχω θέμα με το σήμα χάνεται κάποιες φορές ενώ με την kit Kat έπιανε καμπάνα. Και κάτι άλλο στις κλήσεις μπορώ να το αλλάξω ώστε να μην βγάζει τις πρόσφατες κλήσεις αλλά πρώτα τους αριθμούς ώστε να μην χρειάζεται να πατάω δύο φορές το πλήκτρο.
Link to comment
Share on other sites

Μία λύση για το πρόβλημα tethering μετά την αναβάθμιση σε lollipop

http://forum.xda-developers.com/z3/help/problem-lollipop-stopped-tethering-t3057741

 

Ευχαριστώ ... δούλεψε ... με το mini tool πάνω σε unlocked Ζ1c.

Μετά από restart το WiFi tithering είναι οκ

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορείτε να μου προτείνεται tempered glass τα οποία τα έχετε δοκιμάσει και δεν χαράζονται; Θέλω και για την οθόνη και για την πλάτη του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπορείτε να μου προτείνεται tempered glass τα οποία τα έχετε δοκιμάσει και δεν χαράζονται; Θέλω και για την οθόνη και για την πλάτη του κινητού.

 

στο κινητο αυτο ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος με της nillkin..καλυτερη και απο το γυαλι του κινητου :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα το πηρα και εγω το κινητο,πριν απο 1 ωρα εκανα το unboxing για την ακριβεια και τωρα περναω την εγκατασταση λογισμικου,το λολιποπ δλδ,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης,μαζι με την συσκευη ειχε και μια screen protector μεσα,να την βαλω η εχει ηδη το κινητο απο μονο του και απλα την ειχες ως ανταλακτικο? και αν εκανα καλα που εκανα την εκγκατασταση του λογισμικου απο το κινητο και οχι απο το pc. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα τζαμακια εχω και μεχρι τωρα σκυλια και αγρατζουνιστα http://www.ebay.com/itm/191462175108?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια γιατί εχω τρομαξει τωρα.εβγαζα κατι φωτο μεσα στη θαλασσα στο μισο μετρο και μολις το εβγαλα το επλυνα στη βρυση απο κατω σε αποσταση μισο μετρο για να το ξεπλυνω.αλλα τωρα περασε κανα τεταρτο και το ηχειο το εξωτερικο δλδ ακουγεται ισα ισα.ανεπαισθητα.τι εγινε;;
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε.σε ποση ωρα ομως??

Ενταξει νομιζω σχεδον επανηλθε. Ισως εχει αισθητηρα υγρασιας απο οτι λενε μερικοι. πρωτα το εκανα με πιστολακι μετα εβαλα σταγονες αλκοολης μετα φυσηξα μεσα εξω και στο τελος με την ηλεκτρικη σκουπα 2-3 λεπτα ρουφηξε και φαινεται οκ τωρα.. αλλα μ εκενε εντυπωση. μονο το loudspeaker το επαθε αυτο.Το earpiece μια χαρα..

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Βαλτο σε ενα μπολ με ρυζι. Το πιστολακι επιφοβο, μην κανεις ζημια στην στεγανοποιηση μακροπροθεσμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...