Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

44 minutes ago, panos.kar said:


Το πήρες πολυ άσχημα βλέπω και σε καταλαβαίνω. Έπρεπε όντως να είχε δώσει κάτι. Έστω 10 μέρες, γιατί νταξει οι συνδρομητές καρτοκινητής με αυτούς του συμβολαίου δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνόμια. Αλλά πιστεύω, όπως ανέφερε και συμφορουμιτης, ότι την υποχρέωση της για δώρα την καλύπτει αφήνοντας τις εισερχόμενες κλήσεις ακόμα και 3 μήνες χωρίς ανανέωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εσένα θα έπρεπε να σε ενοχλεί η παραπληροφορηση. Δεν πειράζει, εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε. 

54 minutes ago, panos.kar said:

νταξει οι συνδρομητές καρτοκινητής με αυτούς του συμβολαίου δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνόμια.

Μόλις παραδεχτηκες την γραμμή που θα ακολουθήσει η νέα εταιρία. Θα πέσει πολυ γέλιο... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.kar said:


 αφήνοντας τις εισερχόμενες κλήσεις ακόμα και 3 μήνες χωρίς ανανέωση.
 

Άμα 12-3= 3 ναι..

9 ώρες πριν, p_k said:

 

Για να γίνεται τόση κουβέντα, μάλλον κάτι σημαντικό δημιουργείται.

Το μέλλον θα δείξει βέβαια.

 

Η αλήθεια είναι ότι όπου σταθείς ακούς για την νέα αρχή της Nova.. στα καφενεία στα γήπεδα.. δεν έχουν άλλο θέμα συζήτησης..

Link to comment
Share on other sites




Το πήρες πολυ άσχημα βλέπω και σε καταλαβαίνω. Έπρεπε όντως να είχε δώσει κάτι. Έστω 10 μέρες, γιατί νταξει οι συνδρομητές καρτοκινητής με αυτούς του συμβολαίου δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνόμια. Αλλά πιστεύω, όπως ανέφερε και συμφορουμιτης, ότι την υποχρέωση της για δώρα την καλύπτει αφήνοντας τις εισερχόμενες κλήσεις ακόμα και 3 μήνες χωρίς ανανέωση.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Συγνώμη, αλλά αυτό είναι πολύ λανθασμένη προσέγγιση σχετικά με τον ορισμό του δώρου. Τι πάει να πει ότι το καλύπτει με τις εισερχόμενες χωρίς ανανέωση; Ωφελεί αυτούς που δεν το χρησιμοποιούν ή το έχουν να κάθεται μήπως τους πάρει κανείς και βάζουν μια κάρτα το χρόνο. Οι υπόλοιποι που βάζουν κάρτα κάθε μήνα και ενεργοποιούν πακέτα γιατί έχουν ανάγκη να χρησιμοποιούν τον αριθμό(και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε ότι είναι συντριπτικά μεγαλύτερος αριθμός), και στους οποίους ένα τέτοιο δώρο θα ήταν χρήσιμο, παίρνουν εκ του πλήθους των τριών αυτό με το μέγιστο μήκος.
Link to comment
Share on other sites

@Mark_K δεν θα βγάλεις άκρη. Έχουν χάσει πριν καλά καλά ξεκινήσουν και δεν το καταλαβαίνουν. Όταν μια νέα εταιρία ξεκινάει με δηλώσεις που δεν ισχύουν, δείχνει την πολιτική που θα ακολουθήσει. Επίσης δείχνει ότι υποτιμά την νοημοσύνη των συνδρομητών και την έλλειψη σεβασμού προς αυτους. Τι θα πει "δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνομια";. Από αυτό και μόνο κάηκαν... Αυτά παθαινεις όταν βάζεις νιουμπις να πετανε εξυπνάδες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, panos.kar said:

Δεν ξέρω για εσάς αλλά όσο και να τους «κραζουμε» εγω θέλω να δώσω ένα τεράστιο συγχαρητήρια στους εργαζόμενους της εταιρείας, που με πολυ κόπο και δουλειά φέρνουν σε πέρας την συγχώνευση.
Έχοντας δουλέψει στο παρελθόν για μια συγχώνευση σε εταιρεία μικρότερου βεληνεκούς, εχω να πω πως η διαδικασία μεταμόρφωσης μιας εταιρίας είναι πολυ επίπονη και κοπιαστική διαδικασία. Ακόμα και ένας που να διαβάζει το φόρουμ και να εργάζεται για την συγχώνευση, έχει τα συγχαρητήρια όλων μας πιστεύω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτο ισχύει και το προσυπογράφω 100% από την δική μου εμπειρία. 

Link to comment
Share on other sites

@Mark_K δεν θα βγάλεις άκρη. Έχουν χάσει πριν καλά καλά ξεκινήσουν και δεν το καταλαβαίνουν. Όταν μια νέα εταιρία ξεκινάει με δηλώσεις που δεν ισχύουν, δείχνει την πολιτική που θα ακολουθήσει. Επίσης δείχνει ότι υποτιμά την νοημοσύνη των συνδρομητών και την έλλειψη σεβασμού προς αυτους. Τι θα πει "δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνομια";. Από αυτό και μόνο κάηκαν... Αυτά παθαινεις όταν βάζεις νιουμπις να πετανε εξυπνάδες. 

Κάρτα βάζεις 12-15€ το μήνα. Σε ειδικές περιπτώσεις βάζεις περισσότερο. Για ένα συμβόλαιο δίνεις τα διπλάσια και είσαι μόνιμος στην εταιρεία. Αυτό έλειπε κιόλας να είχαν τα ίδια προνόμια οι συνδρομητές κάρτας, των οποίων ενα μεγάλο ποσοστό μπορεί να βάζει κάρτα μια φορά το τρίμηνο (δεδομένου ότι αρκετοί από αυτούς είναι νέοι/παιδιά/έφηβοι) με αυτούς που έχουν πάγιο κάθε μήνα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mobileras said:

@Mark_K δεν θα βγάλεις άκρη. Έχουν χάσει πριν καλά καλά ξεκινήσουν και δεν το καταλαβαίνουν. Όταν μια νέα εταιρία ξεκινάει με δηλώσεις που δεν ισχύουν, δείχνει την πολιτική που θα ακολουθήσει. Επίσης δείχνει ότι υποτιμά την νοημοσύνη των συνδρομητών και την έλλειψη σεβασμού προς αυτους. Τι θα πει "δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνομια";. Από αυτό και μόνο κάηκαν... Αυτά παθαινεις όταν βάζεις νιουμπις να πετανε εξυπνάδες. 

Η εταιρεία είπε ότι δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνόμια; 

Πού ακριβώς;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία είπε ότι δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνόμια; 
Πού ακριβώς;

εγώ το είπα και το δικαιολογώ πιο πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos.kar said:


εγώ το είπα και το δικαιολογώ πιο πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς, δεν το είπε η εταιρεία.

Αυτό εννοώ, διότι τουλάχιστον μπορούμε να διαβάζουμε και να κατανοούμε την ελληνική γλώσσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Η εταιρεία είπε ότι δεν πρέπει να έχουν τα ίδια προνόμια; 

Πού ακριβώς;

Το είπε ο φίλος που συνομιλούμε και το είπε και η εταιρία με την συμπεριφορά της. Είναι η μοναδική εταιρία που έχει τους συνδρομητές της καρτοκινητής της για φτυσιμο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Το είπε ο φίλος που συνομιλούμε και το είπε και η εταιρία με την συμπεριφορά της. Είναι η μοναδική εταιρία που έχει τους συνδρομητές της καρτοκινητής της για φτυσιμο. 

Και βέβαια δεν ισχύει αυτό, καθώς είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα στα καρτοκινητα με 15€ χωρίς άλλη προϋπόθεση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν ισχύει αυτό, καθώς είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα στα καρτοκινητα με 15€ χωρίς άλλη προϋπόθεση.

Έρχεσαι στα λόγια μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos.kar said:


Έρχεσαι στα λόγια μου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ τα ξέρω φίλε μου, συμφωνώ μαζί σου.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Και βέβαια δεν ισχύει αυτό, καθώς είναι η μόνη εταιρεία που δίνει απεριόριστα στα καρτοκινητα με 15€ χωρίς άλλη προϋπόθεση.

Το να δίνει ένα καλυτερο προγραμμα (με ημερομηνία λήξης) δεν την κάνει καλυτερη καρτοκινητη. Μπορω να σου πω πολλα προγραμματα του ανταγωνισμου που είναι καλυτερα απο της wind.

Πάντοτε η wind είχε για πεταμα τους συνδρομητές καρτοκινητής. Και όπως φαίνεται θα συνεχίσει την παραδοση και η Νόβα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το να δίνει ένα καλυτερο προγραμμα (με ημερομηνία λήξης) δεν την κάνει καλυτερη καρτοκινητη. Μπορω να σου πω πολλα προγραμματα του ανταγωνισμου που είναι καλυτερα απο της wind.
Πάντοτε η wind είχε για πεταμα τους συνδρομητές καρτοκινητής. Και όπως φαίνεται θα συνεχίσει την παραδοση και η Νόβα. 

Νωρίς είναι να κρίνουμε. Επίσης η ημερομηνία λήξης μονίμως παρατείνεται. Άρα αυτό είναι λίγο σχετικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε @Mobileras, δεν συμφωνώ καθόλου.

Επειδή όμως εδώ δεν είναι νήμα συγκρίσεων, μπορούμε να συνεχίσουμε στο κατάλληλο.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Όχι φίλε, δεν συμφωνώ καθόλου.

Επειδή όμως εδώ δεν είναι νήμα συγκρίσεων, μπορούμε να συνεχίσουμε στο κατάλληλο.

Όπως θέλεις. Το σίγουρο είναι ότι τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους. Δες τι δίνουν για τα Χριστούγεννα οι Vodafone και Cosmote και θα έρθεις στα λόγια μου... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν συμφωνώ καθόλου.
Επειδή όμως εδώ δεν είναι νήμα συγκρίσεων, μπορούμε να συνεχίσουμε στο κατάλληλο.

Εγώ είμαι του συμβολαίου γενικά δεν είχα ποτέ κάρτα ούτε εδώ ούτε στη Βραζιλία. Αλλά στα συμβόλαια παραδέχομαι πως η wind είναι πρώτη με διαφορά στην Ελλάδα. Στην κάρτα έχει πακεταρες σε φθηνές τιμές. Οποίος κάνει εκτεταμένη χρήση δεδομένων καλύτερα να είναι σε συμβόλαιο ούτως η άλλως.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όπως θέλεις. Το σίγουρο είναι ότι τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους. Δες τι δίνουν για τα Χριστούγεννα οι Vodafone και Cosmote και θα έρθεις στα λόγια μου... 

Δεν συγκρίνουμε αυτή τη στιγμή όμως


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos.kar said:


Δεν συγκρίνουμε αυτή τη στιγμή όμως

Όταν δίνεις λιγότερα με ψευτικες ανακοινώσεις, ο κόσμος θα παει αλλού. Εάν θελεις πελατες, πρεπει να ακολουθείς τον ανταγωνισμό. Δεν ξέρω, ίσως η Νόβα νομίζει ότι μπορεί να επιβιώσει χωρίς συνδρομητές καρτοκινητής. Θα δείξει... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όταν δίνεις λιγότερα με ψευτικες ανακοινώσεις, ο κόσμος θα παει αλλού. Εάν θελεις πελατες, πρεπει να ακολουθείς τον ανταγωνισμό. Δεν ξέρω, ίσως η Νόβα νομίζει ότι μπορεί να επιβιώσει χωρίς συνδρομητές καρτοκινητής. Θα δείξει... 

Ξέρω παρά πολυ κόσμο που έχει βρει την υγεία του με τα unlimited του f2g και αρκετούς που την χρησιμοποιούν για δεύτερη τους βολεύουν αυτά τα Data πακέτα με 12€ ανανέωση. Πελάτες δεν χάνει έτσι απλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην χάσει, διότι όσο περισσότερος ανταγωνισμός τόσο χαμηλότερες τιμές για τους συνδρομητές. Όταν όμως δεν δείχνεις τον αντίστοιχο σεβασμό που δίνει ο ανταγωνισμός, ξενερώνεις τον πελατη. Βασικά εσυ ο ίδιος έγραψες ότι οι καρτοκινητοί πρεπει να παιρνουν λιγότερα. Οι άλλες 2 εταιρίες διαφωνουν μαζί σου. Μάντεψε ποιον θα προτιμησει ο πελατης. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην χάσει, διότι όσο περισσότερος ανταγωνισμός τόσο χαμηλότερες τιμές για τους συνδρομητές. Όταν όμως δεν δείχνεις τον αντίστοιχο σεβασμό που δίνει ο ανταγωνισμός, ξενερώνεις τον πελατη. Βασικά εσυ ο ίδιος έγραψες ότι οι καρτοκινητοί πρεπει να παιρνουν λιγότερα. Οι άλλες 2 εταιρίες διαφωνουν μαζί σου. Μάντεψε ποιον θα προτιμησει ο πελατης. 

Καλά τις είδαμε τις άλλες δυο σε άλλα θέματα τα οποία δεν είναι του παρόντος…


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos.kar said:


Καλά τις είδαμε τις άλλες δυο σε άλλα θέματα τα οποία δεν είναι του παρόντος…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ο καιρός θα δείξει. Δες τι δίνει ο ανταγωνισμός και θα καταλάβεις τον λόγο που η wind έχει τους λιγότερους συνδρομητές.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρός θα δείξει. Δες τι δίνει ο ανταγωνισμός και θα καταλάβεις τον λόγο που η wind έχει τους λιγότερους συνδρομητές.

Το ότι έχει λιγότερους συνδρομητές δεν το ξέρεις. Και σε αυτό τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει η κάλυψη σε μια περιοχή. Η μισή και παραπάνω ήπειρος έχει Wind. Τυχαίο δεν είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos.kar said:


Το ότι έχει λιγότερους συνδρομητές δεν το ξέρεις. Και σε αυτό τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει η κάλυψη σε μια περιοχή. Η μισή και παραπάνω ήπειρος έχει Wind. Τυχαίο δεν είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάλλον είσαι πολυ νέος στην κινητή τηλεφωνία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...