Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 17/12/2022 at 6:30 ΜΜ, p_k said:

Η παλιά nova δεν υφίσταται πλέον, μιλάμε για μία εντελώς νέα εταιρεία.

Το όνομα θα είναι μόνο Νova. Επομένως δεν θα επηρεάσει τον καταναλωτή, θα επηρεάσει μόνο αυτούς που είναι προκατειλημμένοι.

Όπως εμένα, και άσχημα μάλιστα. Ακούω ΝόVα και βγάζω σπυράκια... Γ.Τ.Π.ΤΡ.
Το Telemach πάλι, μου βγάζει κάτι από την ταινία Apollo 13...
Telestet, Tim, Vivacom, πολύ πιο αρεστά...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα NOVA μου θυμίζει συνδρομητική τηλεόραση 50€/μηνα και εάν αργουσα 1 μέρα να πληρώσω μου το έκοβαν και έπρεπε να παω σε κατάστημα NOVA να πληρωσω εξτρα για να μου το ενεργοποιήσουν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, memoriesradio said:

Όπως εμένα, και άσχημα μάλιστα. Ακούω ΝόVα και βγάζω σπυράκια... Γ.Τ.Π.ΤΡ.
Το Telemach πάλι, μου βγάζει κάτι από την ταινία Apollo 13...
Telestet, Tim, Vivacom, πολύ πιο αρεστά...

Αναφέρομαι σε ονόματα του ομίλου του United Group. Τα Telestet, Tim δεν υφίστανται στον όμιλο και έχουν καταργηθεί γενικά. 

Telemach,

Vivacom,

Nova.

Έχει ο όμιλος της United Group, από εδώ να βρούμε το καλύτερο. Είναι πιο ρεαλιστικό να υλοποιηθεί μελλοντικά εάν δεν πάει καλά το NOVA.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Mobileras said:

Το όνομα NOVA μου θυμίζει συνδρομητική τηλεόραση 50€/μηνα και εάν αργουσα 1 μέρα να πληρώσω μου το έκοβαν και έπρεπε να παω σε κατάστημα NOVA να πληρωσω εξτρα για να μου το ενεργοποιήσουν... 

Τι θα έλεγες για "Multichoice Hellas"; 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε κόλλημα με τα ονόματα. Γιώργο θα την πουν την εταιρεία. Το όνομα μου θα καταθεσω επίσημη πρόταση.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chrischal1908 said:

Αναφέρομαι σε ονόματα του ομίλου του United Group. Τα Telestet, Tim δεν υφίστανται στον όμιλο και έχουν καταργηθεί γενικά. 

Telemach,

Vivacom,

Nova.

Έχει ο όμιλος της United Group, από εδώ να βρούμε το καλύτερο. Είναι πιο ρεαλιστικό να υλοποιηθεί μελλοντικά εάν δεν πάει καλά το NOVA.

Ας το "αναλύσουμε" και αυτό τότε...
United, τί μου θυμίζει, τί μου θυμίζει:
https://www.united-electronics.gr/
https://www.united.com

Vivacom καλό.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Καλά σιγά μην αλλάξουν 4η φορά όνομα. Nova θα μείνει. Vivacom θα ήταν καλύτερο. Telemach για κάποιους μπορεί να ήταν δυσανάγνωστο. Πχ δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος μεγαλύτερης ηλικίας που να το διάβαζε σωστά. Θα έλεγαν τελεματς αντί για τελεμακ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, panos.kar said:

Καλά σιγά μην αλλάξουν 4η φορά όνομα. Nova θα μείνει. Vivacom θα ήταν καλύτερο. Telemach για κάποιους μπορεί να ήταν δυσανάγνωστο. Πχ δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος μεγαλύτερης ηλικίας που να το διάβαζε σωστά. Θα έλεγαν τελεματς αντί για τελεμακ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην σου πω και "Tomahawk"...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ονομαστεί NOW.

Ένα όνομα που συνδυάζει γράμματα από τη NOVA και τη WIND.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

απο το site...

 

Όνομα δικτύου

Το λογότυπο δικτύου Κινητής αλλάζει και από WIND γίνεται Nova. Η αλλαγή σήματος θα γίνει σταδιακά και θα ολοκληρωθεί στις 11/1/23.

Αν μετά τις 11/1/23, το σήμα της Nova δεν εμφανίζεται στο κινητό/tablet σου, τότε:

  • Κάνε επανεκκίνηση στη συσκευή
  • Αν εξακολουθεί να μην εμφανίζεται, τότε έλα σε ένα κατάστημα του Δικτύου Nova και πάρε δωρεάν μια νέα κάρτα SIM
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, sakels said:

απο το site...

 

Όνομα δικτύου

Το λογότυπο δικτύου Κινητής αλλάζει και από WIND γίνεται Nova. Η αλλαγή σήματος θα γίνει σταδιακά και θα ολοκληρωθεί στις 11/1/23.

Αν μετά τις 11/1/23, το σήμα της Nova δεν εμφανίζεται στο κινητό/tablet σου, τότε:

  • Κάνε επανεκκίνηση στη συσκευή
  • Αν εξακολουθεί να μην εμφανίζεται, τότε έλα σε ένα κατάστημα του Δικτύου Nova και πάρε δωρεάν μια νέα κάρτα SIM

Για την Q κανένα νέο;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Η Nova και η Wind, μέλη της United Group, του κορυφαίου παρόχου τηλεπικοινωνιών και media στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, γίνονται «ένα» και δημιουργούν τη νέα, μεγαλύτερη Nova, μια ισχυρή εταιρεία τηλεπικοινωνιών και ψυχαγωγίας, η οποία προσφέρει κινητή και σταθερή τηλεφωνία, internet, τηλεόραση και λύσεις προηγμένης τεχνολογίας για μεγάλα έργα πληροφορικής.

Γιορτάζοντας την ένωση αυτή, οι συνδρομητές Nova & Wind θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν απεριόριστη ψυχαγωγία και τηλεπικοινωνία. Αυτές τις γιορτές, όλοι οι πελάτες με συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας, θα έχουν δωρεάν για 30 ημέρες, απεριόριστα δεδομένα ίντερνετ, ομιλία και μηνύματα και όλοι οι πελάτες με συμβόλαιο κινητής και σταθερής τηλεφωνίας θα έχουν δωρεάν πρόσβαση σε όλο το αθλητικό και ψυχαγωγικό περιεχόμενο.

Η συγχώνευση των δυο εταιρειών θα ολοκληρωθεί στις 11 Ιανουαρίου του 2023.

https://www.wind.gr/gr/wind/media/deltia-tupou/

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AlexM2 said:

Η Nova και η Wind, μέλη της United Group, του κορυφαίου παρόχου τηλεπικοινωνιών και media στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, γίνονται «ένα» και δημιουργούν τη νέα, μεγαλύτερη Nova, μια ισχυρή εταιρεία τηλεπικοινωνιών και ψυχαγωγίας, η οποία προσφέρει κινητή και σταθερή τηλεφωνία, internet, τηλεόραση και λύσεις προηγμένης τεχνολογίας για μεγάλα έργα πληροφορικής.

Γιορτάζοντας την ένωση αυτή, οι συνδρομητές Nova & Wind θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν απεριόριστη ψυχαγωγία και τηλεπικοινωνία. Αυτές τις γιορτές, όλοι οι πελάτες με συμβόλαιο κινητής τηλεφωνίας, θα έχουν δωρεάν για 30 ημέρες, απεριόριστα δεδομένα ίντερνετ, ομιλία και μηνύματα και όλοι οι πελάτες με συμβόλαιο κινητής και σταθερής τηλεφωνίας θα έχουν δωρεάν πρόσβαση σε όλο το αθλητικό και ψυχαγωγικό περιεχόμενο.

Η συγχώνευση των δυο εταιρειών θα ολοκληρωθεί στις 11 Ιανουαρίου του 2023.

https://www.wind.gr/gr/wind/media/deltia-tupou/

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οι καρτοκινητοί στην πυρά... 

Καλά θα πάει αυτό.... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο! Πως θα ενεργοποείται η προφορά των δωρεάν δεδομένων;


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Θα στέλνεις μύνημα RIP WINDARA !!

Ευτυχώς ξαναγύρισα στην Vodafone. Ειχα ακούσει τόσες π@π@ριες εδώ πέρα οτι η windara εχει γινει καλύτερη στην κινητή και οτι το δικτυο πετάει κλπ... Αντεξα 2 μήνες με το ζόρι

Εύχομαι πάντως τα καλύτερα στην νέα Nova ...

(RIP = Rest in Peace)

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από το κακό όνομα στο χειρότερο όνομα ...... Απορώ πώς γίνεται να γιορτάσει κάποιος εδώ μέσα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα στέλνεις μύνημα RIP WINDARA !!
Ευτυχώς ξαναγύρισα στην Vodafone. Ειχα ακούσει τόσες π@π@ριες εδώ πέρα οτι η windara εχει γινει καλύτερη στην κινητή και οτι το δικτυο πετάει κλπ... Αντεξα 2 μήνες με το ζόρι
Εύχομαι πάντως τα καλύτερα στην νέα Nova ...
(RIP = Rest in Peace)
Ναι ενώ η vodafone πετάει με τα throttling στις υπηρεσίες video. Να μου πεις για cosmote οκ είναι άλλο επίπεδο.
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, scream said:
9 minutes ago, babakos said:
Θα στέλνεις μύνημα RIP WINDARA !!
Ευτυχώς ξαναγύρισα στην Vodafone. Ειχα ακούσει τόσες π@π@ριες εδώ πέρα οτι η windara εχει γινει καλύτερη στην κινητή και οτι το δικτυο πετάει κλπ... Αντεξα 2 μήνες με το ζόρι
Εύχομαι πάντως τα καλύτερα στην νέα Nova ...
(RIP = Rest in Peace)

Ναι ενώ η vodafone πετάει με τα throttling στις υπηρεσίες video. Να μου πεις για cosmote οκ είναι άλλο επίπεδο.

Σε εμενα παιζει μια χαρά στις περιοχές που κινούμαι και οι τιμές ειναι πολύ ανταγωνιστικες

Υπάρχει και Cosmote εταιρικό για τα δύσκολα...

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Οπου πιανει καλυτερο σήμα στον καθενα είναι και το καλυτερο δίκτυο. Σε γενικές γραμμές παντως το δίκτυο της wind είναι πιό πχιοτικό από αυτό της κόκκινης. Η πρασινη παίζει σε άλλο επίπεδο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Οπου πιανει καλυτερο σήμα στον καθενα είναι και το καλυτερο δίκτυο. Σε γενικές γραμμές παντως το δίκτυο της wind είναι πιό πχιοτικό από αυτό της κόκκινης. Η πρασινη παίζει σε άλλο επίπεδο. 

Καλά αυτό με την πράσινη σχετικό είναι. Στην ήπειρο η nova είναι η μόνη αξιοπρεπής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Για την Q κανένα νέο;
H Q θεωρω προσωπικα οτι τους ειναι ενα βαρος που προσπαθησουν συντομα να το ξεφορτωθουν ή να κανουν πληρη ενσωματωση με f2g
Οι καρτοκινητοί στην πυρά... 
Καλά θα πάει αυτό.... 
Δωρο; Αφού όλη τη χρονιά έκανε δώρο τις εισερχόμενες κλήσεις σε όποιον δεν έβαζε κάρτα μετα το 3μηνο. Έχει εκπληρώσει και με το παραπάνω την υποχρέωση της για δώρο....
Link to comment
Share on other sites

Δωρο; Αφού όλη τη χρονιά έκανε δώρο τις εισερχόμενες κλήσεις σε όποιον δεν έβαζε κάρτα μετα το 3μηνο. Έχει εκπληρώσει και με το παραπάνω την υποχρέωση της για δώρο....

Σωστότατος. Πουθενα αλλου δεν γίνεται αυτό. Σε καμία άλλη χώρα.

Εγώ όμως εχω την απορία μου ακόμα. Πως θα ενεργοποιήσω τα απεριόριστα; Γιατί τα χρειάζομαι λίγο άμεσα. Ξέρει κάποιος κάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
απο το site...
 
Όνομα δικτύου
Το λογότυπο δικτύου Κινητής αλλάζει και από WIND γίνεται Nova. Η αλλαγή σήματος θα γίνει σταδιακά και θα ολοκληρωθεί στις 11/1/23.
Αν μετά τις 11/1/23, το σήμα της Nova δεν εμφανίζεται στο κινητό/tablet σου, τότε:
  • Κάνε επανεκκίνηση στη συσκευή
  • Αν εξακολουθεί να μην εμφανίζεται, τότε έλα σε ένα κατάστημα του Δικτύου Nova και πάρε δωρεάν μια νέα κάρτα SIM

Που το βρήκες αυτό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...